» »

Problem!

Problem!

teac ::

Hja, stvar je taka. Sem vstavil v računalnik, kjer je že en disk (gori so NT-ji), vstavil prenosni disk (rack al nekaj takega). Pa me ob zagonu rač. vrže v biose, kjer hoče vedet kodo, ki pa je jaz ne vem. Kaj zdaj (moj disk sem nastavil na slave...)????

teac ::

Naj mi kdo pove, kako naj naredim, da bo to delalo!!!

Bungee- ::

Kodo? Kodo od BIOSa ali kodo ker je na disku operacijski in je nekdo dal programcek ki hoce kodo gor ??? Ce je od BIOSa potem jo bi skoraj moral vedet ....8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

teac ::

Eh, sem narobe povedal (sem na nekaj drugega mislil, pa sem začel kr pisat o neki kodi). Ne, mislil sem, za rack. Kje v sistemu naj vidim svoj disk, ki sem ga vstavil. Kot sem že povedal, na master disku so NT-ji, na mojem disku pa WinME. l

ChiefThunder ::

Najprej ti ga mora zaznati v biosu, pol bi se ti moral v operacijskem sistemu pokazat.

whatson ::

Oprostite mojemu nesmiselnemu "vprašanju": Kaj ma pa rack z BIOSOM? :)))
če ti disk v biosu zazna, pol ti bo vse delalo...

ChiefThunder ::

Sej jz sem za disk mislu.

miranpozar ::

1. V BIOSu ti ga mora zaznati. Če ima BIOS geslo, bo to pač prva ovira.

2. Mislim da WinNT ne spoznajo FAT32 datotečnega sistema (na kateremu so WinME zelo verjetno inštalirani).

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

zile ::

Če uporabljaš Windows NT, ki so inštalirani v FAT32 načinu, potem bi ti mogl prepoznat tvoj disk. Včasih ni dovolj da disk postaviš na slave način, sploh pa če uporabljaš rack. Če uporabljaš rack, mora biti disk zaklenjen.
Če uporabljaš NTFS (New Technology File System) način, svojega diska ne boš videl v NT-jih.
Uporabiš lahko NTFS2DOS progy, sam boš lahko le gledal tvoje direktorije na disku, kopirat pa še vedno ne boš mogel.
Damn >:D.

slavc ::

Na netu si poišči program NTFS98 ki ti omogoča da v NT-jih vidiš fat32 particijo,ce jo ne bos nasel mi sporoci ti jo pošljem po mail-u file je velik cca1Mb:\
LP Slavc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows][XP] Format diska in namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
103184 (2993) slowie
»

pokvarjeni Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
171359 (1055) hruske
»

FAT16

Oddelek: Pomoč in nasveti
141490 (1370) Mr.B
»

NTFS +/-

Oddelek: Operacijski sistemi
171749 (1566) Loki
»

winNT4.0 in win2000 v eni skatli

Oddelek: Pomoč in nasveti
81453 (1377) andrej

Več podobnih tem