» »

[Windows][XP] Format diska in namestitev

[Windows][XP] Format diska in namestitev

simplem ::

Pozdravljeni!
Torej imam vprasanja glede formatiranja in ponovnega nalaganja OSa (v mislih imam WinXP)...do sedaj sem delal tako - prvo not zagonsko disketo win98/winMe da sem prisel do DOSa? potem sem lahko formatiral in dostopal do FDISKa in nato zagon iz WinXP CD in pac sama instalacija OSa. Zdaj pa imam vprasanje - kako izvesti ta postopek, ce nimas dostopa do disketnika (npr. na prenosniku)? Obstaja kaksna alternativa FDISKa? Za kaj se uporabljajo ti "boot CDji" - Hiren's BootCD, Ultimate Boot CD for Windows? Hvala za vse odgovore!
  • spremenilo: CCfly ()

steev ::

Nevem zakaj si to delal z fdiskom. Gres v bios, das da ti boota z cdja, vstavis cd in sledis navodilom. Nekje vmes imas za particije formatirat in ustvarjat.
:|

'FireSTORM' ::

ja ampak iz CD boota ni mogoče formatirati diska v FAT32 file system
razen če predhodno formatiraš z zagonsko disketo

lahko bi zagonsko posnel na CD, nevem, nora ideja, mogoče bi delovalo, če se boš za njo odločil poročaj :)
ali pa nakup USB Floppy drive
Those penguins.... They sure aint normal....

ttommy ::

Maš možnost format z ntfs,ali pa fat32!!!!!
Gamer

'FireSTORM' ::

ja? jaz še nisem mel te možnosti, dokler nisem predhodno sformatiral iz zagonske diskete
Those penguins.... They sure aint normal....

steev ::

Drgace je moznost. Preden zacne kopirat fajle, imas štiri moznosti za format - NTFS, NTFS qucik, FAT, FAT quick.
:|

'FireSTORM' ::

ali pa tudi ne?
nov računalnik
ata133 disk
vstavim cd
blue screen
particije nardim na novo seveda ker je nov comp
izberem C za inštalacijo win
formatiranje
NTFS
NTFS (quick)
nikjer FAT32
dokler ne formatiram z zagonske

in verjemi, sestavil sem več računalnikov in jih namestil kot treba z win xp, kot jih je marsikdo tukaj videl
in je bla vedno nova zadeva
razen če nova različica že to podpira, to pa nevem...
Those penguins.... They sure aint normal....

simplem ::

No ce prav razumem, je potem vseeno najboljsa pot kar boot iz WinXP CDja (ce pustimo ob strani to fat/ntfs) in pac tam urejanje/formatiranje particij? Za kaj se potem lahko uporabljajo ti boot CDji, ki sem jih ze zgoraj omenil? Ja ta boot disketa na CD bi po moje slo ali pa na USB kljuc (ce pac lahko bootas iz USB)...hmmmm :\
Aja, zakaj sem to do sedaj tako delal - ne vem no, tako sem vedno in delal in tako sem pac navajen. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simplem ()

Jackal ::

Za zagon s CDja in formatiranje v FAT32 priporočam UltimateBootCD. Ima vsa potrebna orodja, da ustvariš in formatiraš particije v FAT32.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Stratus ::

OK mogoče se vam bo zdelo čudno ker sprašujem ampak če uporabljaš win XP zakaj sploh FAT32 particijo ?
Pa še tole win xp CD ne podpira možnosti formatirat v FAT32 na nov disk.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stratus ()

slowie ::

Strinjam se s Stratusom66. WinXp so pač narejeni, da jih najboljše izkoristiš v NTFS... Ostale particije pa po moje tako ali tako lahko poljubno formatiraš v samih WinXP-jih.... mar ne?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353364 (2188) teedy
»

ne morem formaterati diska...

Oddelek: Pomoč in nasveti
5954 (856) Roych
»

deinstalacija windowsov xp na notebooku

Oddelek: Pomoč in nasveti
111262 (1133) Imagination
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171558 (1285) @ljash
»

FAT32 ali NTFS

Oddelek: Programska oprema
233199 (2793) andrej

Več podobnih tem