» »

Moč sesalca

Moč sesalca

«
1
2

Malcolm_Y ::

Imam že kar star sesalec max 2000 W z vrečko, ki je že dotrajan. Našel sem enega brez vrečke, s 750 W. A je tehnologija kaj drugačna, in je 750 primerljivo z 2000, ali je to trikrat slabše sesanje?

Ganon ::

Ne, ne pomeni trikrat slabšega sesanja, proizvajalci so se prilagodili novim pravilom EU. Leta 2014 so maksimalno moč omejili na 1600W, tri leta kasneje pa na 900W. Pri vsakem sesalcu imaš na nalepki označeno učinkovitost sesanja na trdih podlagah in preprogah.

Malcolm_Y ::

Kul, tisočkrat hvala za odgovor. Sesalca nisem kupoval že več let in jasno, da nisem vedel tega. Hvala!!

Ales ::

Kar pa še ne pomeni, da ima dejansko ta ogledani 750W večjo sesalno moč, kot jo je imel tvoj stari 2000 W.

Edini način, da dejansko primerjaš je, da pogledaš podatke o sesalni moči, pretoku zraka in ustvarjenem podtlaku.

Nazivna ali priključna moč sta le okviren indikator, ker učinkovitost sesanja ni enaka.

korenje3 ::

Imaš 2 vrednosti, ki igrajo vlogo pri sesalcu. Volumen, ki ga posesa in podtlak, ki ga naredi. Tako da 750W bo imel manj enega ali drugega, odvisno...
Tisti ki dela večji podtlak bo sesal normalno tudi pri zabasni vreči, medtem ko tisti z večjim volumskim pretokom ne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Scaramouche ::

Imam Hylo skoraj dve desetletji prešnjo leto menjal en del plačal 50€, so pa zdaj več kot 3x dražje!

Fantastična stvar, je pa zdaj predraga, nebi je kupil...

Lonsarg ::

Tok šparajo z Wati da potem tak podtlak nardijo za kompenzacijo da mi če kar dvigat pod :) No je pa zaradi manjše moči zadeva tiha glede na tiste 2000W pošasti včasih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

fikus_ ::

2000 W je dejansko potrata, sedanji z 900 W so precej bolje narejeni.

Blumper ::

Aleš, teh podatkov ki jih ti omenjaš ne piše (skoraj) noben proizvajalec. Ker to ljudi ne zanima. Zanima jih samo moč v W.
Imaš kakšen uporaben link ali izračun za AW?

Mato989 ::

Blumper je izjavil:

Aleš, teh podatkov ki jih ti omenjaš ne piše (skoraj) noben proizvajalec. Ker to ljudi ne zanima. Zanima jih samo moč v W.
Imaš kakšen uporaben link ali izračun za AW?


Zato pa je danes prava umetnost kupovat dober sesalec!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Ta novi imajo precej bolje oblikovane "turbine", tako da ustvarjajo primerljiv ali celo višji podtlak, kot 2000W zverine. Razlika je v pretoku zraka.

Mato989 ::

fikus_ je izjavil:

Ta novi imajo precej bolje oblikovane "turbine", tako da ustvarjajo primerljiv ali celo višji podtlak, kot 2000W zverine. Razlika je v pretoku zraka.


Ja, samo vorwerk od starih izpred 20+ let, tisti zeleni sesa še vedno bolje kot večina teh "poceni" sesalcev do 150EUR... pa dela že forever!

Tale:



Saj vorwerk ma podtlak napisan recimo... zanimivo

https://www.parnad.si/kobold-vk200/
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

RejZoR ::

Mato989 je izjavil:

Blumper je izjavil:

Aleš, teh podatkov ki jih ti omenjaš ne piše (skoraj) noben proizvajalec. Ker to ljudi ne zanima. Zanima jih samo moč v W.
Imaš kakšen uporaben link ali izračun za AW?


Zato pa je danes prava umetnost kupovat dober sesalec!


Sploh ne. Na trdih površinah je vseen drek, al vzameš onega za 80€ al pa onega za 350€. Razlike so samo na preprogah, pa še tam predvsem če ima turbo krtačo ali ne. Pa v sami konstrukciji. Boljši imajo vsa kolesa gumijasta in še boljši z ležaji, ogromno izolacije na motorju in filtrih, da so tišji, močnejša plastika ohišja z gumbi na mehanizem namesto plastike, ki se odkrivi, da odpreš pokrove, gumijasti bumperji na ohišju za zaščito pohištva, aluminijaste teleskopske cevi namesto jeklenih, vsi spoji cevi in krtač na klik z gumbom za sprostitev, ergonosmki ročaji krtače, boljše in trpežnejše krtače itd. Enkrat samo primerjajte nek cheapo sesalnik do 100€ z npr Electroluxom UltraOne oz Pure D9. Kot bi primerjal Yugota in Mercedesa.

Kar pa se tiče moči motorjev, včasih so imel sesalniki najbolj basic obliko turbine in da so povečal moč so samo tlačili močnejše motorje tja do 2500W. Sedaj ko so omejili skupno moč v vatih pa so dejansko začel delat na obliki turbine. Bosch in Electrolux sta že leta pred EU zakonom pri boljših modelih delala isto. Pač so lopatice turbine bolj podobne tistim na turbinah pri avtomobilih kar se pol pozna pri pretoku zraka in moči podtlaka.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ales ::

Sam sem kupoval sesalec 6 ali 7 let nazaj in na koncu nabavil Gorenje VCK2323AP-DY z 2300 W nazivne oz. 470 W sesalne moči, pretok zraka 42 l/s, podpritisk 27 kPa, dvojna HEPA filtracija, uporablja 2,5 l posodo ali 3 l vrečke za prah (papirne, tekstilne ali iz mikro vlaken).

Kar me je prepričalo je dejansko kvaliteta izdelave, ki je bila v tem cenovnem razredu med najboljšimi. Aluminijasta cev, vse je zatesnjeno. Vsi spoji pri filtrih, ceveh, itd. imajo tesnila. Pa številke na papirju so pa tudi bile med boljšimi.

Po vseh teh letih dela brez problema, tako da sem zgleda kar v redu izbral...

Če komu pomaga za primerjavo, imate torej vsaj nekakšne referenčne podatke zgoraj.

Horas ::

tisti stari z 2000w in več so se tudi bolj greli, pihali vroč zrak ven

Pentium ::

Horas je izjavil:

tisti stari z 2000w in več so se tudi bolj greli, pihali vroč zrak ven

Kar je normalno, saj je dejansko ustvaril skoraj čistih 2000w toplote.

Glugy ::

S tistimi lahko manjše prostore v bistvu ogrevaš. Brez zafrkancije. ( ne da bi se splačal ampak da se da )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

OK.d ::

Seveda, lahko ga priklopiš na toplotno črpalko, mislim kakšne imate nekateri8-O
LPOK.d

starfotr ::

Sesalci in omejitev moči je spet en nateg. Pri industrijskih imaš več motorjev in ni omejitve moči. Le zakaj?

In koliko sesaš v praksi? Maksimalno nekaj ur na mesec vse skupaj. Bližje je pa maks 1 ura na mesec, nimaš kaj praskat več.

Torej, če pogledamo, je to 2-6 kWh na mesec. Kar znese max. 1 eur za elektriko na mesec, če imaš najbol potratno verzijo.

V glavnem, nateg so te direktive in uredbe. Folk pa ploska tem nebulozam.

Priporočam sesalec za 200-300 eur, na primer kak miele.

WizzardOfOZ ::

Industrijski 4kW vs 900W "domači", 4kW sesa občutno bolje, za isto ceno.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

"Sesalci in omejitev moči je spet en nateg. "

Deloma, ni vse v moči. Novi imajo bolje oblikovane turbine, podtlake dosegajo primerljive/višje glede na 2 kW zverine, pomanjkljivost je manjši pretok zraka, kar se pozna pri kakšnih gnanih krtačah.

Če pa s hišnimi sesalci niste zadovoljni, kupite profi industrijsko robo za ~ 1k€ in več, tam ni omejitev

louser ::

V glavnem, nateg so te direktive in uredbe. Folk pa ploska tem nebulozam.

V praksi je bilo pa tako, da so še prodajali 700W in 2000W sesalci z isto sesalni močjo za isti denar.
Ljudje so kupovali tiste 2KW zadeve, ker so bile "močnejše". V bistvu so pa samo več štroma papale in so proizvajalci s tem nategoval kupce.
Če rabiš danes 2KW sesalec, potem nisi en domači nezahtevni uporabnik in veš, kaj teh 2KW dejansko pomeni.

Ales ::

V praksi je kar lepo razlika in niti pod razno nimajo isto sesalno moč. Pri teh novejših z razlogom skrivajo podatke kot kača noge.

Npr. Gorenje (prva dva sta neka nova modela, zadnji je tisti moj 7 let star):

VCEA21GPLW 700 W nazivna, 188 W sesalna moč, pretok zraka 27,2 l/s, max podtlak ?? kPa
VCEA24ECBU 800 W nazivna, ??? W sesalna moč, pretok zraka 31,2 l/s, max podtlak 17,2 kPa
VCK2323AP-DY 2300 W nazivna, 470 W sesalna moč, pretok zraka 42 l/s, max podtlak 27 kPa

Čisto pričakovane številke, pravzaprav.

Mato989 ::

Ja saj se opazi pri tem kak dobro vlece not... Skratka drek sesalci po novem... Mati uporablja starega vorwerka jaz pa sploh ne vem kaj bi kupil ker so sami nategi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pac-Man ::

Vzemi z vrečko, takega, da bodo filtri dobavljivi tudi čez leta, po možnosti za normalen denar.

Vrečke niso več papirnate, ampak iz filca in ti predstavljajo prvo stopnjo filtracije. Čiščenje posode in filtrov ti bo hitro odveč. Been there, done that.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

louser ::

Vzameš takega s turbino.
Načeloma je bilo pa prej tako, da je mož šel ženi kupit v BigBanga sesalec. In je videl enega z 1000W za sto eur in enega z 2000W za 150EUR. Je kupil slednjega, ker je kao močnejši in bo žena srečnejša.
V resnici pa se oba po sesalni moči nista mogla niti približati takemu, ki ima zdaj 700W.

OK.d ::

Ma greš na izlet v BiH, poješ eno pleskavico in kupiš 2000W sesalec.;)
https://domod.ba/shop/proizvod/vox-usis...
LPOK.d

louser ::

Ti še kar trolaš? Če tebe zabava

Jimmy Jv51 (okrog 150 eur) brezžični sesalec - poraba 400W
Airwatts: 110

Panasonic MC-Cl565 - žični sesalec - poraba 2000W (okrog 150 eur)
Airwatts: 300 +-10%

Štroma žre 5x toliko, sesa pa Glih tam 2.5x bolje.

Jake mašinerije.

Si predstavljate, da bi avto industrija tekmovala, čigav avto je čim manj učinkoviti in popapca največ nafte?

Ales ::

Ja ja, +-10%, kr napamet si nekaj zmišljuješ. Ti kar sesaj z 110 W sesalne moči.

Drugače imaš pa par postov višje dejanske podatke, ne izmišljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

starfotr ::

Prej sem napisal, da sesalec dela minimalno časa. In zato porabi tudi malo energije. Če bi delal 24/7, bi bila pa povsem druga kalkulacija.

Tudi, če bi bil sesalec 3,5 kW, namesto 2 kW, to ne bi predstavljalo nobene hude dodatne porabe za gospodinjstvo.

Dejstvo je, da delajo vedno večje sranje od teh aparatov, potem se pa čudijo, koliko enih elekronskih odpadkov je. Sesalca ne menjaš več kot desetletje. Bolj 2 desetletji. Ta novodobna jajca bodo pa za stran, ker bo razgnalo turbino po 4 letih.

louser ::

Ja ja, +-10%, kr napamet si nekaj zmišljuješ. Ti kar sesaj z 110 W sesalne moči.

1. 10%+- je navedel Panasonic in ne jaz.
2. 2000Wattov pomeni poraba sesalca in ne sesalna moč sesalca. Sesalna moč sesalca je 300 AIRWattov. Bistvena razlika, ki je funkcionalno polpismeni ne za znate.

Prej sem napisal, da sesalec dela minimalno časa. In zato porabi tudi malo energije. Če bi delal 24/7, bi bila pa povsem druga kalkulacija.

Gre se za to, da proizvajalci zelo radi skrivajo sesalni moč in kupcem namesto sesalne raje prodajajo meglo, Ups, moč, Ups, porabo sesalca kot bistveni faktor sesalca.
Tu se gre za ozaveščanje glede nategovanje.
Več kot 700W itak ne rabiš za doma. Če bi rabil močnejšega to je industrijskega, sploh ne bi o tem spraševal.

Tudi, če bi bil sesalec 3,5 kW

O ja, bi. Trifazna tok stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Ales ::

louser je izjavil:

Ja ja, +-10%, kr napamet si nekaj zmišljuješ. Ti kar sesaj z 110 W sesalne moči.

1. 10%+- je navedel Panasonic in ne jaz.

Uau. In ta šrot si ti dejansko kdaj kupil, zdaj pa misliš, da so vsi 2000W sesalci enako sranje? Ja bravo no, kaj čmo ploskat?

2. 2000Wattov pomeni poraba sesalca in ne sesalna moč sesalca.

A bejš?

Sesalna moč sesalca je 300 AIRWattov. Bistvena razlika, ki je funkcionalno polpismeni ne za znate.

To da si ti funkcionalno nepismen še ne pomeni, da ima kdo od nas podobne probleme. Drugič ne kupuj jajc z 100+ W prenizko sesalno močjo glede na nazivno, pa bo vse v redu.

starfotr ::

O ja, bi. Trifazna tok stane.


Čisto identična cena kWh je če odjemaš iz 3 faznega ali 1 faznega priključka.

louser ::

Kable pa potegneš kar sam od soseda, a ne?

Varovalke se tudi kar same menjajo a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

starfotr ::

Ne, greš v cerkev in daš za mašo, da se ti 1 fazni priklop spremeni v 3 faznega.

RejZoR ::

Pentium je izjavil:

Horas je izjavil:

tisti stari z 2000w in več so se tudi bolj greli, pihali vroč zrak ven

Kar je normalno, saj je dejansko ustvaril skoraj čistih 2000w toplote.


Če bi imel elektromotor 5% učinkovitost potem res. Imajo pa učinkovitost tam okoli 85-90%. Se pravi cca 200W vročine pri 2000W sesalniku. Pri novih s 600W motorjem je to okoli 60W toplote. Se pravi več kot 3x manj toplote. Oz izgubljene energije...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

louser ::

Elektromotor ti sam po sebi ne ustvarja sesalne moči.

youPlonker ::

Želim kupiti sesalec, ki bo "vlekel" podobno kot Gorenje VCK2303GCYIV (res mi je odličen sesalec). Iz njegovih specifikacij:

"Največja sesalna moč je 470 W in ima največji podpritisk 27 kPa. Največji pretok zraka je 41,6 l/s"

Se dobi danes kaj podobno zmogljivega za ~100eur ?

Malcolm_Y ::

Ne spoznam se toliko, da bi ti znal odgovoriti, ampak povem lahko, da sem kupil tisti 750W Rowenta sesalec in vleče kot sam satan. Tako močno vleče, da po parketu ne morem sesati ne da bi na ročaju odprl reže. U nulo. Sem ful zadovoljen.

WizzardOfOZ ::

Jaz sem opazil, da ti 750W ne sesajo tako kot stari 2000W. Zato sem se odločil in kupil 4kW industrijski sesalec za 200€. Zdej lahko tepihe prestavljam s sesalcem. Če ne stopim na tepih, ga dvigne pri sesanju.

mirator ::

Možno, vendar ni priporočljivo. Odvisno, na kakšen način je položena električna inštalacija. Običajno so tokokrogi vtičnic varovani s 16 A, za 4 kW pa potrebuješ 20 A.

WizzardOfOZ ::

mirator je izjavil:

Možno, vendar ni priporočljivo. Odvisno, na kakšen način je položena električna inštalacija. Običajno so tokokrogi vtičnic varovani s 16 A, za 4 kW pa potrebuješ 20 A.



A ti veš, da 4kw sesalec dela na 400V? na trofaznem priključku?

Ta sesalec je v delavnici, nimam v stanovanju nič za delat z njim, ker posesa vse (sam tašče noče).

Zgodovina sprememb…

Ales ::

youPlonker je izjavil:

Želim kupiti sesalec, ki bo "vlekel" podobno kot Gorenje VCK2303GCYIV (res mi je odličen sesalec). Iz njegovih specifikacij:

"Največja sesalna moč je 470 W in ima največji podpritisk 27 kPa. Največji pretok zraka je 41,6 l/s"

Se dobi danes kaj podobno zmogljivega za ~100eur ?

V EU ne, v okolici pa še. Recimo tale Gorenje VC2421ECW v Srbiji, 2400W motor, 2200W priključne moči, 500W sesalne moči, pretok zraka 43 l/s, za 120 EUR. Samo sem ga moraš spraviti...

jero_no1 ::

Kaj menite glede tega sesalca - Rowenta?

More bit brez vrečke, z dobrim filtriranjem izstopnega zraka in pa do 250€. Če je še tih, je to samo plus, ni pa nujno.

donvito ::

Še VEČ in cenejše, odloči se pa sam.

gruntfürmich ::

možno je da ti bo sesalec brez vrečke zelo nepraktičen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OK.d ::

Tale je še tišji, ampak ima vrečko.
LPOK.d

Glodko ::

Ima kdo izkušnje s tem?

https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

Gledam pa nekako do 250 eur. Za to ceno ga lahko dobim iz tujine. Je kaj boljšega v tem rangu?

energetik ::

jero_no1 je izjavil:

Kaj menite glede tega sesalca - Rowenta?

More bit brez vrečke, z dobrim filtriranjem izstopnega zraka in pa do 250€. Če je še tih, je to samo plus, ni pa nujno.

Zelo odsvetujem sesalec brez vrečke, to je čista svinjarija in dodatno delo. Vrečka + izhodni HEPA = zakon.
Sicer pa ja, omejujejo moči sesalcev, pa najbolj požrešni požrejo nekje 10-15kWh _mesečno_. To ni nič.
Tako da upam, da bo moj Philips s 500W sesalne (2,2kW štroma) še dolgo živel. Sedaj po 12 letih ga matra le potenciometer za nastavljanje moči, ga moram nekje staknit.
Vrečke in filtri se še vedno dobijo vsi in dokaj poceni. Se splača vzeti nekaj, kar uporablja najbolj standardne vrečke in filtre, npr. nekaj od Philips/Electrolux/AEG.

OK.d ::

Glodko je izjavil:

Ima kdo izkušnje s tem?

https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

Gledam pa nekako do 250 eur. Za to ceno ga lahko dobim iz tujine. Je kaj boljšega v tem rangu?

Ima kratko sesalno cev, tako da če si večje sorte je lahko to moteče.
LPOK.d
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095242 (10470) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143624 (63306) perci
»

Kako kasičnemu sesalcu zmanjšati sesalno moč?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
364771 (3211) twom
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298138 (6992) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567457 (32323) LordPero

Več podobnih tem