» »

Mavic mini za fotkanje?

Mavic mini za fotkanje?

Jerry000 ::

Že nekaj časa me žuli nabava drona. Imel sem nagledanega Mavic Air vendar potem je prišel Mini in me malo spravil v dilemo. Všeč mi je njegova kompaktnost in prenosljivost. Me pa malo muči ker nima RAW podpore. Zato me zanima, lastniki Minija, kako ste kaj zadovoljni z Minijem za fotkanje? Seveda rad urejam potem slike v Lightroomu, RAW je dobrodošel, ampak urejam slike v Lightroomu tudi na telefonu kjer pa RAW nimam (mam izklopljen). Ste zadovoljni s slikam Minija? Verjetno v večernih urah ne pride v vpoštev tak ko Mavic Air?

Stikalo ::

Jerry000 je izjavil:

Že nekaj časa me žuli nabava drona. Imel sem nagledanega Mavic Air vendar potem je prišel Mini in me malo spravil v dilemo. Všeč mi je njegova kompaktnost in prenosljivost. Me pa malo muči ker nima RAW podpore. Zato me zanima, lastniki Minija, kako ste kaj zadovoljni z Minijem za fotkanje? Seveda rad urejam potem slike v Lightroomu, RAW je dobrodošel, ampak urejam slike v Lightroomu tudi na telefonu kjer pa RAW nimam (mam izklopljen). Ste zadovoljni s slikam Minija? Verjetno v večernih urah ne pride v vpoštev tak ko Mavic Air?


Mavic mini ima še eno posebnost. Tehta namreč magičnih 249 g, kar pomeni, da je letenje z njim praktično neregulirano. Resno razmišljam, da bi prodal svojega DJI phantom 4 in kupil tega malčka :)

Nemmo ::

Ne prodajati bučk. Letenje je (zaenkrat še) regulirano, saj ima na sebi napravo za snemanje oz. slikanje. Tako da pri nas tehnično gledano razlike med Airom in Minijem v dovoljenjih ni.

Bwaze6 ::

Kljub "nereguliranosti" je seveda še kup omejitev, kot so najvišja dovoljena višina leta, oddaljenost od posameznikov ali skupin ljudi, letenje nad zasebnimi zemljišči...

Ljudje so pogosto presenečeni, ko izvejo, da ne morejo obletavati Blejskega gradu. Nad grajskim poslopjem ali nad dvoriščem zaradi gostov seveda letenje ni dovoljeno, na zakonski oddaljenosti pa je letalnik zaradi pečine kar naenkrat višje, kot je to dovoljeno...

Stikalo ::

Nemmo je izjavil:

Ne prodajati bučk. Letenje je (zaenkrat še) regulirano, saj ima na sebi napravo za snemanje oz. slikanje. Tako da pri nas tehnično gledano razlike med Airom in Minijem v dovoljenjih ni.


Pravzaprav imaš prav. Če letiš kot hobby, lahko letiš po območjih I in II kategorije, tudi če je dron težji kot 250 g, če pa opravljaš letalsko dejavnost je pa enako.

(4) Za izvajanje letalske dejavnosti se ne šteje, če se dejavnost opravlja za lastne nekomercialne namene z letalskim modelom operativne mase do 25 kilogramov po omejitvah, ki veljajo za letalske modele.


UUu kaj sem našel???

(6) Ne glede na drugi odstavek tega člena se omogoči prosta uporaba brezpilotnih zrakoplovov z vzletno operativno maso 500 gramov ali manj, če se z njimi ne izvajajo letalske dejavnosti.

http://www.dronbonton.si/assets/Uploads...

Hm, če prav razumem lahko frčiš z < 500 g letalnikom, kjer koli (razen, če nisi pravna oseba oz materiala ne uporabljaš za komercialne namene).

Vedno, vedno, pa upoštevaje zdravo pamet in neka pravila, drugače se bo zakonodaja še zaostrila. Sam letim samo med neposeljenimi območji za svoj hobby. Vznemirjanje ljudi in letanje nad glavami pa ni prijetno in se tega izogibajte.


http://www.dronbonton.si/o-uredbi/#klju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stikalo ()

s1m0n ::

Glede na to, da ima Mini celo manj funkcij kar se fotografije tiče kot Spark bi sam gledal en rang višje (Air)... Pri Sparku imaš vsaj bracketing.

Jerry000 ::

Malo ste krenili iz teme. Hvala za te dodatne informacije ampak sem temo odpru ker me resno zanima kar sem spraševal...prosim

Stikalo je izjavil:

Nemmo je izjavil:

Ne prodajati bučk. Letenje je (zaenkrat še) regulirano, saj ima na sebi napravo za snemanje oz. slikanje. Tako da pri nas tehnično gledano razlike med Airom in Minijem v dovoljenjih ni.


Pravzaprav imaš prav. Če letiš kot hobby, lahko letiš po območjih I in II kategorije, tudi če je dron težji kot 250 g, če pa opravljaš letalsko dejavnost je pa enako.

(4) Za izvajanje letalske dejavnosti se ne šteje, če se dejavnost opravlja za lastne nekomercialne namene z letalskim modelom operativne mase do 25 kilogramov po omejitvah, ki veljajo za letalske modele.


UUu kaj sem našel???

(6) Ne glede na drugi odstavek tega člena se omogoči prosta uporaba brezpilotnih zrakoplovov z vzletno operativno maso 500 gramov ali manj, če se z njimi ne izvajajo letalske dejavnosti.

http://www.dronbonton.si/assets/Uploads...

Hm, če prav razumem lahko frčiš z < 500 g letalnikom, kjer koli (razen, če nisi pravna oseba oz materiala ne uporabljaš za komercialne namene).

Vedno, vedno, pa upoštevaje zdravo pamet in neka pravila, drugače se bo zakonodaja še zaostrila. Sam letim samo med neposeljenimi območji za svoj hobby. Vznemirjanje ljudi in letanje nad glavami pa ni prijetno in se tega izogibajte.


http://www.dronbonton.si/o-uredbi/#klju...

Post na instagramu je komercialen namen...ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

cordoba ::

Zdravo, tudi sam se zanimam za nakup mini modela. Me pa zanima, baje da je usa model doseg 4 km, japonski 2 km, EU pa samo 500m. Na Telekomu sem ga mislil vzeti, pa sem videl da je EU model.
Na mimovrste pa piše doseg 4 km. Lahko kdo potrdi, da je ta na mimovrste res 4km varianta?

https://www.mimovrste.com/droni/dji-mav...

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

link_up ::

fpv bo sel tezko preko 500m, se posebej, ce je to AC wifi. Ko pa letis brez fpv, pa lahko itak samo se RTH sprozis. :)
In and Out

fikus_ ::

Poglej še Hubsan Zino Pro.

cordoba ::

Zgleda vredu, edino 22 minut si lahko v zraku. Rad bi vsaj 30 minut, se da ta mini naročiti iz Usa?
So kakšni problemi?

fikus_ ::

"edino 22 minut si lahko v zraku. "

Realno do 20 min. in še to, če imaš pogum, da ti kje prej ne pade na tla. Lahko pa dokupiš večjo baterijo.

Tudi pri Mavic mini bi teh 30 min jemal z rezervo.

raceboy ::

..pred enim tednom sem dobil koncno xiaomi fimi x8 se 2020. 500m v visino brez problema z delujocim fpv-jem.... v daljino pa ga nisem se vec kot 1km poslal. ampak ne izgubi nic signala. aja, da ne bo polemik. striktno nad ne naseljenim obmocjem. pac izven vasi. slike dela super. edino se video morem malo izpiliti.

link_up ::

raceboy je izjavil:

..pred enim tednom sem dobil koncno xiaomi fimi x8 se 2020. 500m v visino brez problema z delujocim fpv-jem.... v daljino pa ga nisem se vec kot 1km poslal. ampak ne izgubi nic signala. aja, da ne bo polemik. striktno nad ne naseljenim obmocjem. pac izven vasi. slike dela super. edino se video morem malo izpiliti.


ja ampak ta fpv ni wifi based.
In and Out

cordoba ::

Koliko dosega pa ima ta xiaomi? Predvsem bi rad to imel čimbolj, ker imam na vikendu idealne pogoje za to...

raceboy ::

...na youtubu sem videl da tud do 8km....moram tud sam sprovat...sam se moram dat na mal boljsi polozaj...pa tud extenderjiobstajajo za antene

cordoba ::

Kje si pa nabavil? Kakšen link, pa kako je kaj z dodatnimi baterijami itd? Se dobi kaj?

raceboy ::

banggood....sicer ima tudi mishop v sloveniji..sam tu imajo starejsi model. ja dobis vse za tega drona...od baterij do rezervnih delov...torb...

Uizi ::

Jaz sem dji phantoma 3 sflashal in namestil ameriski firmware, ki v EU ni dovoljen, s tem sem odklenil moč oddajanja in domet.. ne spomnim pa se tocno kaj je ze bilo, neki FCCA ali nekaj podobnega je ze nekaj let od tega.
Google bo že vedel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

cordoba ::

Dej malo napiši kako si kaj zadovoljen in pa kakšno daljavo si dosegel...

Aja, tole je usa. Si pol plačal še kaj carine in davka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

raceboy ::

cordoba je izjavil:

Dej malo napiši kako si kaj zadovoljen in pa kakšno daljavo si dosegel...

Aja, tole je usa. Si pol plačal še kaj carine in davka?


kaj to mene sprasujes ? :) ali Uizi ? :)

cordoba ::

Tebe ja, sem malo nelogično napisal. Ful mi je všeč tale tvoja varianta, predvsem me pa domet zanima...

raceboy ::

...kot sem rekel. dron dela super...pac trenutno imamo dobro vreme in pospravljamo seno :) nisem se ga pognal dalec...sem pac bolj lokalno :) sicer cakam se "yagice" kot dodatek za na antene. imas pa tukaj miljon prispevkov:

https://www.rcgroups.com/forums/showthr...

in

https://www.rcgroups.com/forums/showthr...

norcuron ::

Glede specifikacij kaj dron zmore, je pri nas zaradi CE direktiv, ker smo bolj "zeleni" od Američanov in drugih držav, moč oddaje signala med dronom in daljincem dosti zlimitirana.

Jaz sem na svojega Sparka naložil app, ki odklene iz CE na amerigo FAA oddajno moč in šele takrat lahko sanjaš o dosegu specifikacij, kot jih reklamira DJI.
Great are mysteries of the mind ... or not?

rejven ::

js sm si minija kupil bol za hec med lockdownom, da sem lahko šel v drugo občino:).
Mojih 5 centov:
+
majhen
relativno tih
zelo dobra kvaliteta videa, tudi ob slabših svetlobnih pogojih. manjše korekcije v premieru potrebne
možnost nd filtrov
dober flight time (cca25min)
easy za vozi
odličen gimble

-
fotke povprečne, brez raw formata
brez kakšnega activetracka, samo nekaj quickshotov
brez kakšnih pametnih avtomatskih photo modov (panorama,timelapse...)
dojemljiv za veter, ceprav se kar da v solidnem vetru.
kar se dometa tiče je odvisno od lokacije. Nekje z malo wifi motenj ga spravim na dober km, v urbanem okolju se hitro začnejo težave v prenosu. Fcc hack sicer dela na starejši verziji flyappa, vendar zaradi hardwersko različne verzije ne dosežemo razdalje polne FCC verzije, se pa pozna (na 5.8).

Kdaj ga izbrat
landscape video
photo brez posta
zabava, kak video fotka iz počitnic

Kdaj ne
kak resen photo
resn post v premieru (manjka dlog, 10 bit je itak samo v mavicpro2)
Video objektov- manjkajo pametne fukcije (povezane s trackom), waypointi.

Je fajn ma pa omejitve, ki jih pri drugi kitajcih za ta denar morda ni, fimi, zino2.

Če hočeš kaj več Air2

ziga1990 ::

Moj Mavic PRO na odprtem terenu brez težav doseže domet kateri je naveden za CE regijo in tudi FPV dela na taki razdalji tako da zelo dvomim da Mavic mini ali Mavic AIR 2 ne dosežeta dometa navedenega za CE regijo na odprtem terenu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

rejven ::

air 2 ma ocusync 2.0, tam domet ni vprašanje.
Mini sem pa napisal moj model.

Kosek1 ::

rejven je izjavil:

js sm si minija kupil bol za hec med lockdownom,
Če hočeš kaj več Air2


Kje si to kupil? Koliko stane? Kje se najbolj splača kupit?

rejven ::

500€ za combo (2extra bateriju, pa kufer), mimovrste. Cene so po moje tam tam...

raceboy ::

cordoba je izjavil:

Tebe ja, sem malo nelogično napisal. Ful mi je všeč tale tvoja varianta, predvsem me pa domet zanima...


bom ta vikend se malo vec igral z njim pa napisem. mord se ksn video dam na youtube

cordoba ::

Ok super, hvala za info. Trenutno se igram z tello dronom, ampak mi je tole res igračka ?

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Kvinta ::

Dokler ne bojo naredli da bo jo ti hoby droni lahko v zraku vsaj 1 realno uro ali več uro je je to za mene precej neuporabna zadeva.
A.C.A.B

cordoba ::

Zato pa imaš combo paket, kjer so 3 baterije, 1,5 h v zraku...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri dron (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13224239 (1874) Nikonja
»

Droni

Oddelek: Loža
232271 (393) stuhecd
»

Dron in zakonodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10821804 (3110) MacGyver141
»

Quadcopter (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
523112917 (23485) helonational
»

Dron za začetnika?

Oddelek: Kaj kupiti
278731 (3430) ziga1990

Več podobnih tem