» »

Slo-Tech Matrix soba

Slo-Tech Matrix soba

Testman42 ::

Ustvarjena je bila Slo-Tech Matrix soba, kateri se lahko pridružite s klikom na sledečo povezavo:
Klik

Glede tega, kaj sploh je Matrix, tu je opis z Wikipedije:
Matrix is an open standard and lightweight protocol for real-time communication. It is designed to allow users with accounts at one communications service provider to communicate with users of a different service provider via online chat, voice over IP, and videotelephony. That is, it aims to make real-time communication work seamlessly between different service providers, just like standard Simple Mail Transfer Protocol email does now for store-and-forward email service.

(celoten artikel: Matrix (protocol) @ Wikipedia)

Na povezavi verjetno želiš izbrat Riot.im za aplikacijo, s katero odpret sobo. Riot.im je trenutno najbolj uporabljen program za dostop do Matrix omrežja.
Riot.im @ Wikipedia

Ampak ker je Matrix odprt protokol, se da do sobe dostopat tudi s katerim od drugih pogramov.
https://matrix.org/clients/

Matrix ne cilja zgolj na to, da bi bil naslednji IRC ali XMPP, ampak želi biti temelj ki bi omogočil povezavo različnih komunikacijskih kanalov med sabo.
To je odgovor razvijalcev na XKCD 1810:



Torej glede na to da obstajata tudi Slo-Tech IRC kanal (#slo-tech na irc.sioff.net) ter Slo-Tech Discord strežnik mislim, da je tukaj dobra priložnost. Namesto da Matrix soba postane še tretji komunikacijski kanal, je lahko to orodje, ki vse poveže vse tri v en velik realnočasovni kanal.

Zanima me vaše mnenje o tej ideji in kaj na splošno menite o Matrix protokolu.

Prepričan sem, da sem pri pisanju tega sporočila zgrešil veliko priložnosti za razne reference na Matrix trilogijo filmov.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mehmed ::

PARTyZAN ::

Predvsem to kar je Mehmed napisal, ja. Sicer mi je Matrix ljubši, je pa dejstvo da ga uporablja zelo malo ljudi. IRC-Discord bridge obstaja že zelo dolgo in dela v redu. Ne pravim pa da bi si želel, da se poveže Discord kanal z IRCem. Debate so drugačne, ker smo na IRCu ostali predvsem stari mački :).

In b4 ok boomer tho.

Testman42 ::

Testman42 je izjavil:


Namesto da Matrix soba postane še tretji komunikacijski kanal, je lahko to orodje, ki vse poveže vse tri v en velik realnočasovni kanal.

če prevedem v bolj internetno obliko:

>inb4 XKCD927

PARTyZAN je izjavil:

In b4 ok boomer tho.

A je kultura res tako različna? A bi se zadeve čist polomile, če bi se ljudje iz obeh kanalov lahko pogovarjali med sabo? Je pa seveda razumljivo, da bi se ljudje z obeh kanalov morali strinjat preden bi se kakšen most naredil
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Kdo bo prvi privlekel newsgroups v to debato?

HotBurek ::

JSt!

Enkrat bi rad postavil ta NNTP server, INN/INN2. Oz. če je še kak drug dober sistem za Debian.

Zakaj? Ker bi se rad naučil osnove NNTP strežnikov, kako naredit config, ter v prihodnosti tudi uporabljat.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Tody ::

Jada jajda jada ... Prek browserja pa ne dela... protokol pa tak...

T-h-o-r ::

USENET
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

rokp ::

HotBurek je izjavil:

Enkrat bi rad postavil ta NNTP server, INN/INN2. Oz. če je še kak drug dober sistem za Debian.


Si kar dober trol, ampak jaz sem res pristal na Debianu oz. kasneje njegovih derivativih ravno zaradi tega, ker mi je prej uspelo skonfigurirati NNTP server na Debianu kot na Redhatu. No, verjetno je bil v igri se Slackware pa SLS, se ne spomnim vec prav dobro. Kaj dosti pojma pa nisem imel ne takrat in ne sedaj... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrita (in že odpravljena) resna ranljivost v Signalu

Oddelek: Novice / Varnost
397215 (4670) Matija82
»

The Matrix (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8714431 (8243) oo7
»

Evropsko prvenstvo v nogometu 2012 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15223118 (19069) jericho
»

TV Matrix CTV 2985

Oddelek: Zvok in slika
71948 (1872) Malner

Več podobnih tem