» »

Velika Britanija bo Huawei pripustila v svojo infrastrukturo

Velika Britanija bo Huawei pripustila v svojo infrastrukturo

vir: Flickr

vir: Reuters
Reuters - Odločitev je danes zjutraj sprejel njihov Komite za nacionalno varnost, ki ga sestavljajo ključni ministri in predstavniki obveščevalnih služb. Huawei bo kljub temu, da predstavlja t. i. ponudnika z visokim tveganjem, smel sodelovati pri gradnji nebistvenih delov britanskega omrežja, ne bo pa imel dostopa do občutljivih ustanov, kot so jedrske elektrarne in vojaške organizacije. Zadnja omejitev se nanaša na njegov tržni delež; ta bo smel znašati največ 35 odstotkov.

Neimenovani vladni vir je za Guardian povedal, da "Britanski varnostni strokovnjaki vedo o Huaweiju več, kot katerakoli država na svetu, pri čemer so zadovoljni s sprejetimi omejitvami ter menijo, da je potencialna tveganja mogoče obvladovati." Pred današnjo odločitvijo so tamkajšnji strokovnjaki opozarjali, da bi izključitev Huaweija lahko pomenila dve do triletno zamudo pri uvajanju 5G tehnologije.

Bo pa vlada Borisa Johnsona najverjetneje doživela nekaj jeze s strani Trumpove administracije, ki si že dlje časa prizadeva svoje zaveznice prepričati, da bi ji sledile pri blokiranju Huaweija pri dostopu do infrastrukturnih naložb v svojih državah. Johnson se bo že pojutrišnjem sestal z ameriškim zunanjim ministrom Mikeom Pompeom, kjer utegne na mizo priti tudi ta, za odnose med državama nekoliko neprijetna tema. Zlasti, ker ni edina, Velika Britanija namreč - tako kot še nekatere evropske države - razmišlja o uvedbi posebnega davka na velika globalna spletna podjetja, ta pa, kot je znano, izvirajo predvsem iz ZDA.

25 komentarjev

poweroff ::

Tako v Britaniji, kot tudi v Nemčiji in Sloveniji predstavniki vlade ZDA lobirajo proti Huaweiju pod krinko ogrožanja nacionalne varnosti. Po mojem mnenju zato, ker še nimajo lastne, konkurenčne tehnologije.

Ta taktika se je do sedaj izkazala za neuspešno. Zato po mojem mnenju skušajo zavirati 5G s strašenjem proti "sevanju 5G" (zanimivost: nasprotniki 5G proti sevanju 4G ne rečejo praktično nič). S tem skušajo zaustaviti prodor 5G tehnologije za toliko časa, da bo dovolj razvita tudi ameriška tehnologija.

Potem bodo pa raziskave kar naenkrat "čudežno" pokazale, da 5G sevanje ni škodljivo.

:))

Osebno sem sicer prepričan, da se nasprotniki 5G sevanja ne zavedajo svoje vloge v teh geopolitičnih igricah. Ampak po drugi strani sem pa prepričan, da bi natančna preiskava ozadja teh protestov odkrila marsikaj zanimivega...
sudo poweroff

49106 ::

Meni je bolj zanimivo to, da je UK rekla fakju EU in zdaj še fakju ZDA.

dronyx ::

poweroff je izjavil:

Tako v Britaniji, kot tudi v Nemčiji in Sloveniji predstavniki vlade ZDA lobirajo proti Huaweiju pod krinko ogrožanja nacionalne varnosti. Po mojem mnenju zato, ker še nimajo lastne, konkurenčne tehnologije.

Ja, Šešokova Iskra potrebuje še kakšno leto ali dve da dohiti Huawei in Ericsson na področju 5G.

poweroff ::

Iskra je svoje sanje pokopala z Delto. Ameriška podjetja pa očitno tehnološko niso dovolj konkurenčna kitajskim podjetjem, in se je zato vključila politika.

Ali so 5G lunatiki del geopolitične igrice je pa seveda vprašnje. Jaz sem precej prepričan da ja. Seveda zelo posredno in tako, da se nihče od njih tega ne zaveda. Kar predstavlja tudi ščit za botre...
sudo poweroff

111111111111 ::

Ta dan si bomo zapomnili kot začetek konca ZDA kot najmočnejše države na svetu.

jype ::

111111111111 je izjavil:

Ta dan si bomo zapomnili kot začetek konca ZDA kot najmočnejše države na svetu.
Ta dan je bil novembra 2016, ko so se američani odločili, da jih bo vodila manj sposobna oblika Stevea Ballmerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zmaugy ::

49106 je izjavil:

Meni je bolj zanimivo to, da je UK rekla fakju EU in zdaj še fakju ZDA.


Tudi meni se to zdi presenetljivo. Sploh ker je UK v sistemu pet oči.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

It v sodelovanje z Kitajsko, kjer si bottom partner.
What could possibly go wrong...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

zmaugy je izjavil:

Tudi meni se to zdi presenetljivo. Sploh ker je UK v sistemu pet oči.

Tudi NZ in AU sta, pa sta že polni Huawei TK opreme.

vostok_1 je izjavil:

It v sodelovanje z Kitajsko, kjer si bottom partner.
What could possibly go wrong...
Saj niso šli v sodelovanje s Kitajsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Tudi meni se to zdi presenetljivo. Sploh ker je UK v sistemu pet oči.

Tudi NZ in AU sta, pa sta že polni Huawei TK opreme.

vostok_1 je izjavil:

It v sodelovanje z Kitajsko, kjer si bottom partner.
What could possibly go wrong...
Saj niso šli v sodelovanje s Kitajsko.

Ma ja, ampak UK je ekstra požegnan partner.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

rabelj5 ::

Bo Huaweiu... ne pa bo Huawei

Pac-Man ::

poweroff je izjavil:

Zato po mojem mnenju skušajo zavirati 5G s strašenjem proti "sevanju 5G" (zanimivost: nasprotniki 5G proti sevanju 4G ne rečejo praktično nič). S tem skušajo zaustaviti prodor 5G tehnologije za toliko časa, da bo dovolj razvita tudi ameriška tehnologija.


Si prepričan?

5G @ Wikipedia

The US FCC and nearly all other regulators claim 5G radiation will have no significant health effects.

...

Writing in the New York Times in 2019, William Broad reported that RT America began airing programming linking 5G to harmful health effects, such as "brain cancer, infertility, autism, heart tumors, and Alzheimer’s disease". Broad asserts that the claims, which he states have increased in 2019, have spread to hundreds of blogs and websites but they "lack scientific support".[217]



5G health risks censored! (Full Show)


in cel kup drugih zadetkov

https://www.youtube.com/results?search_...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Highlag ::

Sej ni važno kaj pravijo državne inštitucije.... Itak samo lažejo....

Dokler se najde nekaj glasnih, ki dobro vpijejo ni važno kaj 100 znanstvenikov pove...
Never trust a computer you can't throw out a window

Mr.B ::

Highlag je izjavil:

Sej ni važno kaj pravijo državne inštitucije.... Itak samo lažejo....

Dokler se najde nekaj glasnih, ki dobro vpijejo ni važno kaj 100 znanstvenikov pove...

Teh kapanij za prevrat vrage, smo že brali in poslušali mnogokrat. AMpak ja, nekoga bodo pa morali tožit, za nezdravo življenje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

srus ::

Ne štekam. Ali zahodna podjetja pri razvoju 5G uporabljajo clean room princip in razvijajo produkte podobno kot npr. orožarska industrija samo z lastnimi državljani, varnostno preverjenimi na najvišjem nivoju? Ali v njihovih izdelkih ni niti enega kosa aplikacije, middlewara ali firmwara, ki so ga razvili na Kitajskem, ali z kitajskimi inženirji.

Nekaj malega poznam način razvoja HW in SW v telekomunikacijskih podjetjih (Ericsson, Nokia) in razvoj je globaliziran.

Če hoče zlobni striček Ši šariti po telekomunikacijskih omrežjih baziranih na opremi zahodnih proizvajalcev, lahko to počne že leta.

NubCake ::

49106 je izjavil:

Meni je bolj zanimivo to, da je UK rekla fakju EU in zdaj še fakju ZDA.

ne dovolj fakju, da bi jim nebi izročili Assange-a sicer. Sicer pa toti Boris Johnson pa Trump bi lahko bla brata, ista debila oba.

Pac-Man je izjavil:

poweroff je izjavil:

Zato po mojem mnenju skušajo zavirati 5G s strašenjem proti "sevanju 5G" (zanimivost: nasprotniki 5G proti sevanju 4G ne rečejo praktično nič). S tem skušajo zaustaviti prodor 5G tehnologije za toliko časa, da bo dovolj razvita tudi ameriška tehnologija.


Si prepričan?

5G @ Wikipedia

The US FCC and nearly all other regulators claim 5G radiation will have no significant health effects.

...

Writing in the New York Times in 2019, William Broad reported that RT America began airing programming linking 5G to harmful health effects, such as "brain cancer, infertility, autism, heart tumors, and Alzheimer’s disease". Broad asserts that the claims, which he states have increased in 2019, have spread to hundreds of blogs and websites but they "lack scientific support".[217]



5G health risks censored! (Full Show)


in cel kup drugih zadetkov

https://www.youtube.com/results?search_...

Ja, pa chemtrails je real, pa vaccines cause autism, pa zemlja je ploščata, to maš tud ful zadetkov glede tega.

Mogoče se motim, ampak niso ponekod SPROSTILI neke frekvence, ki so bile v UPORABI za nekaj drugega, da bi pač na tisti frekvenci potem 5G bil, torej ISTA frekvenca, samo da bi se namesto (primer) za radijske valove uporablala, bi šou pač 5G po tej frekvenci. Torej ni NOBENE razlike v tem, razn da se pač 5G zaj po toti frekvenci bi naj "furo"? Saj ni to zaj neka gama ray frekvenca, ko te ubije? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

Pac-Man ::

Pretty much je fora 5G da se "poserje" ves razpoložljiv spekter. Najbolj komercialno zanimive pa so frekvence, ki so že v uporabi.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

poweroff ::

Si prepričan?

5G @ Wikipedia

The US FCC and nearly all other regulators claim 5G radiation will have no significant health effects.


Popij jutranjo kavico in še enkrat preveri kaj sem napisal.

Zelo grob prevod: gre za tipično psyops operacijo ameriških tajnih službo.
sudo poweroff

Pac-Man ::

Ki jo ojačujejo iz ruskega proračuna financirani mediji? Povezave na povezavi.

BBC Monitoring: Russia's RT, Sputnik tailor messages on 5G

An analysis of English-language output of the two outlets shows that since the start of the year both RT and Sputnik have repeatedly highlighted possible health and environmental risks of the new technology in reports targeting Western - and in particular US - audiences.

But health concerns have been rarely mentioned in their largely favoubale coverage of 5G technology provided by Huawei, the Chinese tech giant and a partner of major Russian telecom provider MTS.

...

The majority of reports on potential dangers of the technology analysed by BBC Monitoring - 12 out of 18 - were produced by RT America and targeted the audiences in the US.

...

In some cases, Russia's foreign-facing media reports of potential health risks of the 5G technology were also based on speculation and unconfirmed reports.
One such article by Sputnik promoted unverified claims made by a YouTuber from California's Sierra Madre that "bees are dying under 5G poles".

...

But concerns about possible health risks of the 5G technology have been rarely mentioned in Kremlin-controlled media's coverage of China's Huawei - a major provider of 5G gear that has signed a deal to build Russia's first fifth-generation mobile network.
Instead, both RT and Sputnik consistently dismissed security concerns about the implications of the use of Huawei equipment that have been voiced in the West.

...

Since January, both RT and Sputnik have consistently presented Huawei as a trailblazer in 5G development and a victim of a politicised "pressure campaign" spearheaded by Washington.

...

Another report by RT America in August provided an upbeat look at the 5G technology and gear produced by Huawei.
Reporting from the company's HQ in mainland China, RT's correspondent - who in March talked about alleged health risks 5G may pose for children in the US - outlined the capabilities of Huawei's 5G equipment and possible uses of the technology, concluding: "This is something we will definitely look forward to in the near future".


...

One of the very few mentions of Huawei in the context of 5G health concerns - made during an RT America broadcast in May - presented the Chinese firm in a favourable light.
Speaking of the possible ways to mitigate the possible negative impact of 5G, an RT presenter said that "we need to spend extensive money and we need some testing ground".
"And that's essentially what Huawei did. They were in a process of locking up contracts to have solar testing grounds to deploy their 5G networks, right now they are being stonewalled," she concluded.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pika na i ::

Vsaj pri kaki stvari, Britanci vedo kaj delajo.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

jype ::

Pac-Man je izjavil:

Ki jo ojačujejo iz ruskega proračuna financirani mediji? Povezave na povezavi.
Glede na to, da gre za globalno oligarhijo, se meni to ne zdi nenavadno.

Glugy ::

Lepo da Britanci ne nasedajo ameriškim mokrim sanjam po raznih nekapitalističnih bližnjicah sam da bi ostal "konkurenčni". Treba je bit boljši ; to je trg.

Markoff ::

poweroff je izjavil:

Ali so 5G lunatiki del geopolitične igrice je pa seveda vprašnje. Jaz sem precej prepričan da ja. Seveda zelo posredno in tako, da se nihče od njih tega ne zaveda. Kar predstavlja tudi ščit za botre...

No, 5G lunatiki so vsi tisti, ki:
a) strašijo pred domnevnimi grozljivimi posledicami EM sevanja
in tudi tisti, ki
b) bi radi vsak fen, zobno ščetko in WC papir spravili v IoT because all technology good.

Razlika je le v tem, da ima en znanstven naziv elektrotehnike, drugi pa psevdoznanstven naziv doktorja fengšuj bivalnih tehnik.

5G bo v praksi verjetno smiselno (dodana vrednost bo konkretna) izkoriščen kakšnih 5-10% - vse ostalo bodo predstavljale elektronske igrače in smeti.

zmaugy je izjavil:

Tudi meni se to zdi presenetljivo. Sploh ker je UK v sistemu pet oči.

"Britanski varnostni strokovnjaki vedo o Huaweiju več, kot katerakoli država na svetu

Brez skrbi, sedaj tudi ameriški strokovnjaki vedo o Huaweiju toliko kot britanski.

srus je izjavil:

Če hoče zlobni striček Ši šariti po telekomunikacijskih omrežjih baziranih na opremi zahodnih proizvajalcev, lahko to počne že leta.

Seveda velja tudi nasprotno...kje je naštancan HW, ni povsem nepomembno, je pa bolj pomembno, kdo kontrolira štancanje SW...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

poweroff ::

Markoff je izjavil:

Razlika je le v tem, da ima en znanstven naziv elektrotehnike, drugi pa psevdoznanstven naziv doktorja fengšuj bivalnih tehnik.

Vsekakor. S tem se strinjam.

Je pa mogoče širitev 5G dobra zaradi nečesa drugega. Infrastruktura postaja čedalje boljša in posledično je čedalje več možnosti, da VSI uporabljajo šifrirane komunikacije in to VSEPOVSOD.
sudo poweroff

Pac-Man ::

jype je izjavil:

Glede na to, da gre za globalno oligarhijo, se meni to ne zdi nenavadno.

Ko gre za 5G na/z zahoda zaganjajo paniko, ko se govori o Huaweijevi implementaciji kar naenkrat ni težav. Še enkrat, bistvo:

Another report by RT America in August provided an upbeat look at the 5G technology and gear produced by Huawei.
Reporting from the company's HQ in mainland China, RT's correspondent - who in March talked about alleged health risks 5G may pose for children in the US - outlined the capabilities of Huawei's 5G equipment and possible uses of the technology, concluding: "This is something we will definitely look forward to in the near future".


marec 2019


avgust 2019

Kot bi želeli netit nemir in poskrbet, da ZDA tehnološko zaostanejo in se hkrati ne zamerit Kitajski...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei znova išče pravico na ameriškem sodišču

Oddelek: Novice / NWO
83589 (3157) phantom
»

EU še ni odpisala Huaweija za gradnjo omrežij 5G

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
206732 (5353) matcat
»

Ustavnost zakona (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514357 (12945) St235

Več podobnih tem