» »

Delnica Tesle precenjena? - ali bodo level 5? Robo taksi?

Delnica Tesle precenjena? - ali bodo level 5? Robo taksi?

Stikalo ::

Pozdravljeni,

Tesla je očitno najnaprednejši električni avto. Se mi zdi, da največja prednost je seveda doseg avtomobila.

Zanima me, je sploh realno pričakovati nivo avtononosti stopnje 5? Musk jo je napovedal za začetek 2020. Sam v to močno dvomim. Z AI verjamem, da lahko dosežeš stopnjo, da 90% časa avto vozi sam, se pa zgodijo situacije in vremenske neprilike, kjer avto ne bo mogel voziti sam.

Tako, da se mi zdi, da robotaksi ni realen vsaj še ne nekaj let. Realna se mi zdi kombinacija avtonomne vožnje z nadzornim centrom.

Kaj bo z ostalimi proizvajalci avtomobilov? Zanimivo mi je, da je Tesla prehitela prehitela VAG koncern po tržni kapitalizaciji. Kaj se bo zgodilo ko bo VW dal v avto baterijo in el. motor? Tesla nima skritega kašnega čudeža v bateriji.
 Tesla

Tesla



Tesla sicer je malo naprej, ampak izdeluje peščico avtomobilov, avtonomnost je še vedno malo boljši lane assist in nič drugega. Dokler ne boš smel spati v avto vsaj del poti, se mi avtopilot ne zdi smiselen.
  • spremenil: Stikalo ()

s1m0n ::

Tesla nima skritega kašnega čudeža v bateriji.

Ima... ne v obliki baterij ampak v njenem upravljanju (celoten BMS) ter seveda tudi že 10 letno prisotnost na trgu kot proizvajalec EV-jev.

stajerckozu ::

Malo offtopic

Koliko imajo Tesla televizije in foni dejansko povezave s Teslo?

Utk ::

Razen imena, nobene. Tesla tvji so hrvaški (kitajski) crap, nekaj podobnega kot če bi bigbang pri nas dal ven svojo znamko.

Machete ::

Tesla aparati so srbski, veze z ameriško Teslo nimajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tesla dosega cilje, tekoče četrtletje bo pozitivno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8221868 (17037) Zheegec
»

Tesla v Belgiji zgradila baterijski kompleks za regulacijo omrežja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3213376 (10401) pegasus
»

Težave v Tesli: vpoklic vozil, nesreča s smrtnim izdom, znižanje bonitete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8631552 (25758) bbf
»

Tesla obljublja električni tovornjak in dirkalnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24149147 (41824) nekikr

Več podobnih tem