» »

RKC in davki

RKC in davki

Temo vidijo: vsi
«
1
2

PrimoZ_ ::

Glede na (sicer osamljeno) mnjenje oz. pozivanje k neplačevanju davkov s strani "uslužbenca" RKC, se mi zdi skrajni čas, da se tudi njim in vsem ostalim verskim organizacijam ukine vse bonitete.
https://siol.net/novice/slovenija/zupni...

Moje mnenje je da verske organizacije, sedijo na dovolj zajetnih kupih premoženja, da bi lahko za začetek same plačevale pokojnine za svoje "zaposlene" plus ostale prispevke.
Naslednji korak pa so lahko IoT pušce, kamor verniki mečejo prispevke, da se kar sproti belži pobran denar in odvede ustrezen davek. Da imamo vsaj en dober use case za IoT >:D

Reycis ::

V nasprotju s prepričanjem liberalnih progresivistov, ljudske množice dejansko potrebujejo religijo. Religija za našo družbo opravlja funkcijo, ki vrednostno močno presega davčne odpustke, ki jih prejema v zameno. Ne moreš vrednot zamenjat z neskončno gmoto zakonov in predpisov, čeprav se še tako trudite. So sicer določeni problemi, vendar pa ne moreš takšnih "heretikov", kot je ta uslužbenec, sankcionirat na tak način kot predlagaš.

PrimoZ_ ::

Vera je nekaj intimnega, stvar posameznika.
Organizirana religija, je bolj ali manj vporedna oblika oblasti, ki smo se je v naših koncih na srečo dokaj otresli, ne pa še povsod.

Sicer ti pa zagotovo ne bo problem opisati katere pomembne funkcije opravlja religija in zakaj je neobhodno potrebna ?
Za začetek lahko poveš ali bi bil zadovoljen tudi z hinduizmon, budizmom, islamom, ... al mora biti krščanstvo, sam tolk da vem pri čem smo :)

Janez01 ::

Vera je eden najmočnejših instrumentov, da ljudi uči predvsem neko moralnost.

Teh predmetov v šoli skoraj praktično ni.

Sigurno bi vzgajal svoje otroke v smeri ene ali večih ver.

Nisem pa nek vernik.
Je pa dobro, da se lahko v kriznih časih obrneš na nekoga, pa četudi to ni nobena oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janez01 ()

PrimoZ_ ::

Janez01 je izjavil:

Vera je eden najmočnejših instrumentov, da ljudi uči predvsem neko moralnost.

Teh predmetov v šoli skoraj praktično ni.


Seveda, seveda...
Ni zastonj rek: Do as I say, not as I do.
Moralnosti otroke naučiš skozi zglede doma, vzgoja pa to. Ni da bi se zanašal na cerkev da jih to uči.

Janez01 je izjavil:


Je pa dobro, da se lahko v kriznih časih obrneš na nekoga, pa četudi to ni nobena oseba.


Vera je osebna stvar, ne rabiš neke religije.

Stra ::

Religija je primitivna oblika filozofije. S čimer ni bilo nič narobe tisoč, dva tisoč let nazaj, ko ni bil nihče izobražen. Vendar na količino filozofske literature, ki nam je na voljo (čista vsa kar obstaja) od Platona in Aristotla naprej, se mi zdi malo žalostno, predvsem pa izredno leno, da človek noče izpeljati neke vrste objektivne moralnosti.

Kar se tiče subvencij na splošno sem izredno radikalen (postopoma bi ukinil vse); od države nobeni verski skupnosti torej niti centa, davke pa naj plačujejo kot vsaka druga firma.

Če množice to potrebujejo, če je torej povpraševanje, ne bi smelo to za religijo predstavljati nobenega problema.

Se pa strinjam, da je v šoli premalo filozofije.

Reycis ::

Moji stari starši so bili komunisti, moj brat je bil ostro kaznovan, ker je enkrat šel k maši. Tudi jaz nisem ravno veren, vidim pa, da je ateizem in nihilizem, ki je zapolnil praznino od religije mnogo večje zlo od kakršnekoli religije. Imaš prav, da je religija samo eno od orodij za upravljanje z družbo. In je nujno potrebna vzporedno z zakoni in predpisi. Nimam nobene osebne preference kakšna bi ta religija morala biti vendar pa mora biti ena za vse in v dobro celotne družbe.

solatko ::

Majk - Zakaj moraš lagat, da je bil brat kaznovan, ker je šel enkrat k maši?
Vera je osebna stvar, ki pri pravih vernikih ne rabi posrednika (institucije), ni pa rečeno, da so vsi, ki hodijo k maši in drugim cerkvenim zadevščinam, tudi verniki.

Normalno izobraženi in vzgojeni ljudje, ne rabimo vere, da se obnašamo v skladu s pričakovanji družbe in zakonodaje, je pa ogromno vernikov, ki se obnašajo popolnoma izven pričakovanj in čisto proti načelom institucij, katero brezrezervno podpirajo in zaupajo.

Široke množice potrebujejo predvsem dobro vzgojo, ne pa nekih več tistoč let starih pravljic in bradatega moža, ki grdo gleda vsakokrat, ko se premaknejo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

49106 ::

solatko je izjavil:

Majk - Zakaj moraš lagat, da je bil brat kaznovan, ker je šel enkrat k maši?


Kdo bi si mislil, da je Majk tvoj otrok.

nagobčnik ::

Reycis je izjavil:

Tudi jaz nisem ravno veren, vidim pa, da je ateizem in nihilizem, ki je zapolnil praznino od religije mnogo večje zlo od kakršnekoli religije..


Zakaj pa potem nisi veren, ampak si namesto tega pripadnik "mnogo večjega zla"? Si slab človek ali zgolj ne verjameš v to, kar pišeš?

dreta ::

Janez01 je izjavil:

Vera je eden najmočnejših instrumentov, da ljudi uči predvsem neko moralnost.

Teh predmetov v šoli skoraj praktično ni.

Sigurno bi vzgajal svoje otroke v smeri ene ali večih ver.

Nisem pa nek vernik.
Je pa dobro, da se lahko v kriznih časih obrneš na nekoga, pa četudi to ni nobena oseba.


Cerkev pa morala. Malo njihovo zgodovino pogelj. Morala, kjer si lahko z denarjem odkupis grehe my ass.

feryz ::

Malo poglej, kaj je napisal.
Lepo piše, da vera uči. Ni napisal, da vera (oz. cerkev) to prakticira.
Z denarjem kupiš popolnoma vse. Vero, zakone, ljudi. Vse je isti k..., vera, državni sistem, celo odnosi med ljudmi. Tudi najbližjimi. Denar je sveta vladar. Bil in bo.

dreta ::

Vera uci: ubijaj, lazi, kradi. Vsaj tako zgodovina govori.

TheBlueOne ::

Brca obrambni mehanizem. Zadeve jim propadajo, oni pa ne pokapirajo, da taksna navodila propad pospesujejo. Lukrativna baza se sicer lahko s takimi neumnostmi poistoveti, novih pa s tem pristopom ne pridobis, nelukrativna baza pa jim odhaja.

Ce kdo meni, da zadeve niso take, naj pogleda, koliko ministrantov je se "po pravilih".

blackbfm ::

vendar v povprečju je družba vernikov mnogo bolj prijetna za sobivanje kot pa družba ateistov


Ce so to verniki v stilu kot je tisti znan duhovnik na youtubu, ne on konkretno kot oseba, ampak clovek ki se mu misli/zivljenje mota večinoma okoli vere in navzven to živi, kaže in poudarja, to je pa posebna klasa težakov, druženje ni možno kaj sele sobivanje, ce nisi sam isti

Smrekar1 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Glede na (sicer osamljeno) mnjenje oz. pozivanje k neplačevanju davkov s strani "uslužbenca" RKC, se mi zdi skrajni čas, da se tudi njim in vsem ostalim verskim organizacijam ukine vse bonitete.


Ne. Za božjo (oz. Božjo) voljo ne. Konkordat s cerkvami je, da se ne vmešavajo v politiko države in v zameno ne plačujejo davkov. V trenutku, ko jih država začne obdavčevati ta pakt preneha in Cerkev se lahko začne poljubno vmešavati v politiko. Zdaj je cel škandal, ker tu in tam kak župnik deli politično propagando ali v maši omeni za koga je potrebno glasovati.

Če ta dogovor odpade pričakuj Predvolilni Pasjon in javne maše za zmago tega ali onega, pričakuj cerkvene donacije strankam ipd.

Obdavčenje verskih inštitucij bi bila mana z neba za 55-90 in NSi, pa še koga bi se našlo. Tistih nekaj fičnikov ni vrednih, da nam zaradi njih zavladajo kvizlingi.

proto ::

Janez01 je izjavil:

Vera je eden najmočnejših instrumentov, da ljudi uči predvsem neko moralnost.


No, te vloge ne opravlja oz. jo opravlja tako zelo slabo, da je skrajni cas, da se ji vzame druzbenokoristni status in se jo prekvalificira v d.o.o. Kar dejansko tudi je, profitna dejavnost namenjena obiranju naivnih ovc.

Bom celo trdil, da so ljudje v krajih, kjer ima RKC najvecjo moc tudi dejansko najvecje barabe ("se bom su mau spovedat, pa nekaj zmolt pa sem resu problem vesti").

Janez01 je izjavil:

Sigurno bi vzgajal svoje otroke v smeri ene ali večih ver.


Aja? Kaj pa ce bi jih polnil mogoce s heroinom? Die religion ist das opium des volkes...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

proto ::

Reycis je izjavil:

Moji stari starši so bili komunisti, moj brat je bil ostro kaznovan, ker je enkrat šel k maši.

Najprej se starsem zahvali za dobro vzgojo...

Reycis je izjavil:

Tudi jaz nisem ravno veren, vidim pa, da je ateizem in nihilizem, ki je zapolnil praznino od religije mnogo večje zlo od kakršnekoli religije. Imaš prav, da je religija samo eno od orodij za upravljanje z družbo. In je nujno potrebna vzporedno z zakoni in predpisi. Nimam nobene osebne preference kakšna bi ta religija morala biti vendar pa mora biti ena za vse in v dobro celotne družbe.


...potem pa sleci hlace, da jih fases nekaj s palico po ta zadnji. V socializmu je bilo precej manj pokvarjenosti kot danes, pa je bil ateizem precej bolj prisoten kot danes. Po "osamosvojitvi" se je zacelo sranje s prihodom javnega verovanja (RKC se je precej ojacal) in vero v denar. Sicer pa sosede hrvate poglej, vecja je moc RKC vecja je pokvarjenost v druzbi. Ker nekdo daje uteho vesti.

feryz je izjavil:

Malo poglej, kaj je napisal.
Lepo piše, da vera uči. Ni napisal, da vera (oz. cerkev) to prakticira.
Z denarjem kupiš popolnoma vse. Vero, zakone, ljudi. Vse je isti k..., vera, državni sistem, celo odnosi med ljudmi. Tudi najbližjimi. Denar je sveta vladar. Bil in bo.


No torej RKC ukinemo, na vse vrnjeno premozenje davke (ali se raje, razdelimo revnim), v soli pa uvedemo etika in morala. Vsi dodatni ucitelji bojo gladko odtehtali pridobljen denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

deleted ::

Pa kje vi živite, da vidite premoženje v teh razpadajočih zidovih. Vzdrževanje cerkvenih objektov je jama brez dna, stare mamce komaj napraskajo, da se po desetletjih nabere za obnovo ene fasade. (zdej čakam, da se en oglasi in napiše, da naj dajo njemu en razpadajoč zid) Sicer je cerkvena stavba last cele skupnosti vernikov.

Donacije so pač donacije, kaj vas to boli? Državni aparat ima malo morje lukenj, kjer odteka kapital, in pri Cerkvi res ne gre za to, ker kdor bi v Cerkvi goljufal, se ve, da gre v pekel. >:D Vemo, kam grejo tipi, ki so mutili s kešem v Mariboru, simpl.

Raje bi ukinil privilegije premnogih svobodnih umetnikov, ki dejansko mešajo zrak na račun države. Kolikor je meni znano, državljani duhovnikom sofinanciramo samo del socialnega zavarovanja. To je pa za tipe, ki so nonstop okrog, obiskujejo bolne in ostarele, na nek način skrbijo za njihovo duševno podporo, prava malenkost. Družbeni doprinos je ful pomemben. Ko bodo naše generacije stare, bomo potrebovali zdravnike za te usluge, kar bo za nas MNOGO dražje. Think about that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deleted ()

WhiteAngel ::

PrimoZ_ je izjavil:

Da imamo vsaj en dober use case za IoT >:D


Pozabil si še blockchain >:D

mzakelj ::

naslov je RKC IN DAVKI, vi pa pišete o rimokatoliški veri. Ta in rimokatoliška vera že dolgo nimata kaj dosti skupnega. Sama vera je ok, kar se pa tiče RKC pa kot ustanova smrdi že stoletja. ...

TheBlueOne ::

@mzakelj kako dolgo? So ti vse vere naceloma OK?

JanBrezov ::

Janez01 je izjavil:

Vera je eden najmočnejših instrumentov, da ljudi uči predvsem neko moralnost.


Ni res. Vera uči karkoli je predmet vere, kar pa ni nujno moralnost. Vera lahko uči, da je potrebno zasušniti ali pobiti vse, ki niso pripadniki te vere.

mzakelj ::

TheBlueOne je izjavil:

@mzakelj kako dolgo? So ti vse vere naceloma OK?


Načeloma nimam nič proti nobeni veri, ok izredno me moti samo muslimanska, ker nikoli ne zanikajo kaj so naredili njihovi skrajneži, tudi obsodijo jih ne... Kot da jih na tiho podpirajo v njihovih rabotah....

Aja izrecno pa ne maram vere v "rdečega zmaja"... Sej veš pripadniki se zbirajo v Lažgošah in podobno....

frke ::

Reycis je izjavil:

Moji stari starši so bili komunisti, moj brat je bil ostro kaznovan, ker je enkrat šel k maši.


Današnja mladina ne ve, da je učitelj (takrat smo jih imenovali tovariš/tovarišica) na osnovni šoli ali profesor izgubil službo, če je redno hodil v cerkev.
Ravnotako je veljalo za vodilni kader v takratnih firmah, v zdravstvu.
Da o mninistrstvih ne govorim. Po moji laični oceni je bilo več kot 60% ljudi, zaposlenih na ministrstvih (takrat so jim rekli sekretariat ali komite) v partiji.
Na policiji ali v vojski je bilo 99% vseh zaposlenih v partiji.

TheBlueOne ::

mzakelj je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@mzakelj kako dolgo? So ti vse vere naceloma OK?


Načeloma nimam nič proti nobeni veri, ok izredno me moti samo muslimanska, ker nikoli ne zanikajo kaj so naredili njihovi skrajneži, tudi obsodijo jih ne... Kot da jih na tiho podpirajo v njihovih rabotah....

Aja izrecno pa ne maram vere v "rdečega zmaja"... Sej veš pripadniki se zbirajo v Lažgošah in podobno....


Kolikor vem mnoge, tudi najvecje muslimanske drzave teh tezav skrajnezev nimajo in kolikor vem jih krovne muslimanske institucije obsojajo. Recimo Eritreja je vecinsko krscanska tako, da bi verjetno slo delati antipropagando tudi RKCju, ce izberes po negativnem kljucu.

Kar ti vidis kot muslimanski ekstremizen je pac ugrabitev neke vere. Je imelo tudi krscanstvo kaksen taksen problem skozi zgodovino. Vera je pac vera, dokler ljudje dejansko verjamejo v vecno kaznovanje in vecen raj, ce ubogajo jih lahko prepricas v karkoli. Katera vera je v ozadju niti ni vazno.

To, da zadeve niso tako lepo definirane tudi v RKCju, ti pove ze, da bi po standardih, ki so bili se pred stotimi leti sli verjetno skoraj vsi v pekel. Pa mi povej kaj se je premenilo? Novega preroka ni bilo, tako da kako je mozno, da se tako vazna zadeva kot vecno trpljenje ali raj tako hitro spremeni. Jaz vidim samo ekonomski pristop, kar pa ni ravno drugo kot hipokrizija. Kar se spreminja je nepredvidljivo in nevarno, stalnica pri veri pa je samo, da bi nekateri zanjo naredili vse.

WhiteAngel ::

Zanimivo, koliko veste in imate za povedat čez religije predvsem ateisti, ki nekajkrat na leto (če) prestopite cerkveni prag. No ja, saj mnenje imamo lahko vsi o vsem I guess, pa če gre za nogometaše, vetrne elektrarne, zdravstvo ali pa pevske zbore.

Moje mnenje je da verske organizacije, sedijo na dovolj zajetnih kupih premoženja, da bi lahko za začetek same plačevale pokojnine za svoje "zaposlene" plus ostale prispevke.


Problem je, da zajetni kupi premoženja niso enostavno vnovčljivi (cerkvene stavbe, ki so zaščitena kulturna dediščina, nekaj je gozdov in njiv, ki se jih daje v najem). Sicer pa, če bo šlo tako naprej, ne bodo nikomur več sploh plačevale prispevkov. Cerkve so mnogo bolj prazne kot pred 20 leti, duhovnikov je pol manj. Sploh v periferiji se združujejo župnije.


Še nekaj številk, za tiste, ki jih zanima.
Če pobrskajte nazaj, so tudi poročila o nabirkah za prejšnje mesece/leta. Nekaj je, ni pa to nek blazen biznis tako kot čez lužo ali pa pri muslimanih, ki živijo od nafte.

frke ::

Cerkev kot institucija plačuje davke.

V lasti ima gozdove, z njimi gospodari GG Bled d.d. ki plačuje davke kot vsaka gospodraska družba. Občinam plačuje vzdrževanje gozdnih cest kot vsak drug lastnik.

Če kaj proda/podari plača davek na kapitalski dobiček, davek na promet nepremičnin, DDV ...

Katerih davkov ne plačuje?

Dag ::

Cerkve so mnogo bolj prazne kot pred 20 leti, duhovnikov je pol manj.

To je odlična novica, če vemo, kakšne so pridige pri mašah pred volitvami in nasploh kakšne politične povezave ima slovenska RKC.

Gambino ::

mzakelj je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@mzakelj kako dolgo? So ti vse vere naceloma OK?


Načeloma nimam nič proti nobeni veri, ok izredno me moti samo muslimanska, ker nikoli ne zanikajo kaj so naredili njihovi skrajneži, tudi obsodijo jih ne... Kot da jih na tiho podpirajo v njihovih rabotah....

Aja izrecno pa ne maram vere v "rdečega zmaja"... Sej veš pripadniki se zbirajo v Lažgošah in podobno....


Krščanski skrajnež Anders Behring Breivik. Ko možgani ne sežejo nekaterim par let nazaj.

3p ::

Reycis je izjavil:

V nasprotju s prepričanjem liberalnih progresivistov, ljudske množice dejansko potrebujejo religijo. Religija za našo družbo opravlja funkcijo, ki vrednostno močno presega davčne odpustke, ki jih prejema v zameno.


1) Da, opravlja vlogo. Lahko si asshole do soljudi. Jim bo bog krivice že v posmrtnem življenju povrnil. Še najlepše, če tisti, ki jih jebeš sami verjamejo, da jih čaka plačilo v drugem življenju. Pa pizdarije lahko delaš. Spoved opere grehe. Da, v imenu imenu vere se počnejo tudi dobre stvari. Ampak jih ni nič več kot slabih. Na koncu se vse zreducira na posameznika. Lahko si najbolj veren kreten ali pa ateistični svetnik. In obratno seveda tudi.

2) Ne poskušam tule zveneti kot komunajzi, ampak opravlja podobno funkcijo kot droge. Imaš probleme? "Ne, saj bo v redu. Bog bo vse uredil. Če ne zdaj pa pozneje." Nekdo je umrl. "Zdaj je na večni žurki in ko pobere še tebe, te že čaka mesto." Jasno da verovanje v vse to pomirja in sprošča. Lahko bi si vernik tudi enega zmotal. Bi ga isto sprostilo. Pa vseeno policija preganja stare fotre, ki si na podstrešju posadijo eno ali dve sadiki.

Zakaj že bi naj bila RKC kakorkoli oproščena davkov? A religija opravlja bolj pomembno vlogo kot kruh in mleko... ki sta oba obdavčena?

---
Drugače pa je argument župnika, zakaj naj njegove ovčice ne plačujejo davkov, podoben argumentu neolibov tule za sivo ekonomijo. Država ne dela dobro. Bom delal na črno in tega ne bom podpiral. Argument te vrste pa preneha veljati takoj, ko taistemu stranka noče plačati. Ej, nisi vsega naredil dobro. Nič ti ne bom plačal. Nene. Ta argument velja le za državo.

Da ne govorimo, da omenjenemu bebcu očitno ni jasno, da s plačevanjem davkov ovčice plačajo med drugim njegovo lastno bodočo penzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Cruz ::

frke je izjavil:

Reycis je izjavil:

Moji stari starši so bili komunisti, moj brat je bil ostro kaznovan, ker je enkrat šel k maši.


Današnja mladina ne ve, da je učitelj (takrat smo jih imenovali tovariš/tovarišica) na osnovni šoli ali profesor izgubil službo, če je redno hodil v cerkev.
Ravnotako je veljalo za vodilni kader v takratnih firmah, v zdravstvu.
Da o mninistrstvih ne govorim. Po moji laični oceni je bilo več kot 60% ljudi, zaposlenih na ministrstvih (takrat so jim rekli sekretariat ali komite) v partiji.
Na policiji ali v vojski je bilo 99% vseh zaposlenih v partiji.
Točno tako. Niti na poroke niso upali hoditi.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

The Player ::

Smrekar1 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Glede na (sicer osamljeno) mnjenje oz. pozivanje k neplačevanju davkov s strani "uslužbenca" RKC, se mi zdi skrajni čas, da se tudi njim in vsem ostalim verskim organizacijam ukine vse bonitete.


Ne. Za božjo (oz. Božjo) voljo ne. Konkordat s cerkvami je, da se ne vmešavajo v politiko države in v zameno ne plačujejo davkov. V trenutku, ko jih država začne obdavčevati ta pakt preneha in Cerkev se lahko začne poljubno vmešavati v politiko. Zdaj je cel škandal, ker tu in tam kak župnik deli politično propagando ali v maši omeni za koga je potrebno glasovati.

Če ta dogovor odpade pričakuj Predvolilni Pasjon in javne maše za zmago tega ali onega, pričakuj cerkvene donacije strankam ipd.

Obdavčenje verskih inštitucij bi bila mana z neba za 55-90 in NSi, pa še koga bi se našlo. Tistih nekaj fičnikov ni vrednih, da nam zaradi njih zavladajo kvizlingi.


Saj ne, da cerkev to počne že od nekdaj.

Kdo postavlja pred cerkve reklame za svoje? Kdo je začel paktirat med 2. sv. vojno? Komu so odpisal dolgove in vrnili cerkvi "cerkveno" premoženje, ki ga je cerkev že zdavnaj prodala (in ni bila več lastnik le tega)? Kdo je bil najbolj glasen, ko je bil referendum za legalizacijo umetne oploditve?

Bolj neumne izjave kot te, da se cerkev ne vmešava v politiko, ker ne plačuje davkov še nisem slišal. Tako, da je tvoj argument slab.

Smrekar1 ::

The Player je izjavil:


Saj ne, da cerkev to počne že od nekdaj.


Eja. Ampak v modernem času ji to prepovedujemo in je glede tega dokaj umirjena.

Kdo postavlja pred cerkve reklame za svoje?


Tisti, ki pričakuje podporo cerkvenih volivcev. Bi raje, da bi jim plakate Cerkev postavila brezplačno v zameno za obvezen verouk v šolah?

Kdo je začel paktirat med 2. sv. vojno?


Presenetljivo ne tisti, ki mu to pripisuješ.

Pope Pius XII%27s 1942 Christmas address @ Wikipedia

RKC je aktivno nasprotovala Nacistom. Pri nas so z njimi mlačno sodelovali kot odziv na revolucionarno nasilje, ki ga je v imenu antifašističnega boja izvajala komunistična zalega, ki si je prisvojila Partizane.


Paktiranje.

Komu so odpisal dolgove in vrnili cerkvi "cerkveno" premoženje, ki ga je cerkev že zdavnaj prodala (in ni bila več lastnik le tega)? Kdo je bil najbolj glasen, ko je bil referendum za legalizacijo umetne oploditve?


Ja, ja. In ti bi jim dal možnost, da dobivajo take usluge v zameno za podporo pred volitvami, kaj?

Bolj neumne izjave kot te, da se cerkev ne vmešava v politiko, ker ne plačuje davkov še nisem slišal. Tako, da je tvoj argument slab.


K sreči ga tudi nisem podal. V pomoč:
https://www.emka.si/webapp/wcs/stores/s...

3p ::

frke je izjavil:

Reycis je izjavil:

Moji stari starši so bili komunisti, moj brat je bil ostro kaznovan, ker je enkrat šel k maši.


Današnja mladina ne ve, da je učitelj (takrat smo jih imenovali tovariš/tovarišica) na osnovni šoli ali profesor izgubil službo, če je redno hodil v cerkev.
Ravnotako je veljalo za vodilni kader v takratnih firmah, v zdravstvu.
Da o mninistrstvih ne govorim. Po moji laični oceni je bilo več kot 60% ljudi, zaposlenih na ministrstvih (takrat so jim rekli sekretariat ali komite) v partiji.
Na policiji ali v vojski je bilo 99% vseh zaposlenih v partiji.


Da, članstvo v partiji je bilo predpogoj za kariero.
No, saj za nekatera mesta je še zdaj podobno, le da je "partij" več. ;((

Hkrati pa je cel kup navadnega folka hodil po mili volji hodil v cerkev.

mzakelj ::

Ja je en kup fulka hodilo v cerkev. Pred cerkvijo pa ponavadi lokalni udbovec, kateri si je zapisoval kdo je šel noter. In nato v ponedeljek se je začelo jahanje ljudi..... Mojga fotra so "obglavili" kot vodjo mladine ker ni hotel v partijo. Nato se je pa začelo... Nič kredita za bajto ker kao ni bil kreditno sposoben. Čeprav ni bilo res. Mati so začeli hajkat v službi ... No pa že prej so nas imeli malo na piki ker je stari oče bil nasilno mobiliziran k italjanskim gasilcem v začetku vojne. Ko se je vrnil ga je pa udba jahala ... Sploh pa po tistem ko je kot lesar naredil novo zakristijo v lokalni cerkvi. Se je pa hotelo kar zmešati lokalnim udbovcem ... Tako da če so bili komunisti pred vojno in med njo taki kot po vojni, ni čudnega da se je narod obrnil na wermaht ... Sovražnik mojega sovražnika je moj prijatelj pa to ...

WhiteAngel ::

Dag je izjavil:

Cerkve so mnogo bolj prazne kot pred 20 leti, duhovnikov je pol manj.

To je odlična novica, če vemo, kakšne so pridige pri mašah pred volitvami in nasploh kakšne politične povezave ima slovenska RKC.


Morda, ampak ostalih 50 nedeljskih pridig se pa navezuje na evangelij in Kristusove nauke. Your point? Je pa RKC velikokrat konfliktna, ker ni brezhrbtenična in glaano pove, kar zagovarja. Danes je npr. popularno, da družina, zvestoba, ljubezen ni toliko pomembna, pomembnejša je svoboda. Telefon imaš in ga zamenjaš, ko se ga naveličaš (čeprav deluje bp). Otroke imaš, če se ti slučajno zapašejo, raje ne, ker je samo delo potem. Partnerja imaš ali pa ga zamenjaš, če ti ni všeč ipd. RKC je tu jasno povedala, da idealna družina je pomembna in da je zanjo treba delati - oba starša, otroci - in da je karkoli od tega ideala slabše. Pa so takoj začeli propagando anti-vse in veliki pravičniki, da so vse oblike kombinacije staršev/ločencev/partnerjev/skrbnikov/otrok/brezotrok/psov čisto ok in enakovredne... čeprav vsi poznamo sošolce/sosede, kako težko jim je v razsutih družinah in zvezah.

matobeli ::

Hočeš rečt da ti vera v resnici omogoča popolnoma svobodno življenje brez okovov moralnosti in norm :O

3p ::

WhiteAngel je izjavil:

Your point? Je pa RKC velikokrat konfliktna, ker ni brezhrbtenična in glaano pove, kar zagovarja. Danes je npr. popularno, da družina, zvestoba, ljubezen ni toliko pomembna, pomembnejša je svoboda. Telefon imaš in ga zamenjaš, ko se ga naveličaš (čeprav deluje bp). Otroke imaš, če se ti slučajno zapašejo, raje ne, ker je samo delo potem. Partnerja imaš ali pa ga zamenjaš, če ti ni všeč ipd. RKC je tu jasno povedala, da idealna družina je pomembna in da je zanjo treba delati - oba starša, otroci - in da je karkoli od tega ideala slabše.


Eh, ravno hrbtenice je RKC v zgodovini običajno manjkalo. Zagovarjati moralno vlogo cerkve je po mojih izkušnjah nesmiselno. Ljudje RKC poslušajo točno tam, kjer jim ustreza in niti za milimeter dlje, ob tem pa razglašajo svojo moralno superiornost. Interpretacije pravil pa se itak spreminjajo skladno z duhom časa.

Že pri "ne ubijaj" se večinoma zatakne.

Skratka, vsaj vernik ima svojo različico religije. Joža zagovarja preventivne vojne z ubijanjem vred. Tona rad obdeluje osamljene "gospodinje". Stanko pa v nedeljo rajši čisti svoj avto, kot da bi spoštoval gospodov dan. Koliko vernikov sploh prakticira svojo religijo v celoti?

Pri nas pa v zadnjem času recimo pri navodilih aktualnega papeža glede ravnanja z begunci/migranti. V najbolj katoliških okoljih je največji upor in paranoja. Kaj pomaga klečanje ob goltanju hostije, če se zatika pri osnovah?

Leaker49 ::

3p je izjavil:


Pri nas pa v zadnjem času recimo pri navodilih aktualnega papeža glede ravnanja z begunci/migranti. V najbolj katoliških okoljih je največji upor in paranoja. Kaj pomaga klečanje ob goltanju hostije, če se zatika pri osnovah?


Kak "papež" čivka je itak brezpredmetno ker Vatikan 2.0 nima nobene veze s krščanstvom, niti ni papež, vsaj ne po kanonskem zakonu ne more jezuit biti papež.

Pa krščanstvo je proti žrtvovanji ljudi in živali, tako da vaše pravljice o temu kako smo jih dolžni sprejeti nimajo kaj preveč stika z realnostjo. Krščanstvo celo uči da ne meči biserov svinjam, ker jih bojo itak le potacali.

Drugega kot da kot soseda difinirate ljudi ki prihajajo par tisoč kilometrov stran itak ne zmorete najti za to da moralizirate kako je krščansko pustiti tujcem da pridejo živet na tvoj račun.

galu ::

Sej ravno procesi, ki jih neka ideologija prepoveduje, navadno omogočajo, da le-ta sploh funkcionira.
Tako to gre.

The Player ::

Kdo postavlja pred cerkve reklame za svoje?

Tisti, ki pričakuje podporo cerkvenih volivcev. Bi raje, da bi jim plakate Cerkev postavila brezplačno v zameno za obvezen verouk v šolah?

misliš, da cerkev tega potihem že ne počne?

Kdo je začel paktirat med 2. sv. vojno?

Presenetljivo ne tisti, ki mu to pripisuješ.

Pope Pius XII%27s 1942 Christmas address @ Wikipedia

"RKC je aktivno nasprotovala nacistom." Pri nas so z njimi mlačno sodelovali kot odziv na revolucionarno nasilje, ki ga je v imenu antifašističnega boja izvajala komunistična zalega, ki si je prisvojila Partizane.
Paktiranje.


Ja seveda. Cerkev marsikaj reče, naredi pa drugače.

So sicer izjeme, ki so nasprotovale fašizmu in prispevale svoj delež k antifašističnemu boju, a večina jim je bilo ok sodelovati z okupatorji.





https://www.facebook.com/photo.php?fbid...

Če kdo slučajno potrebuje razlago zgornjih slik. Zgoraj se vidi sodelovanje RKC z okupatorjem s škofom rožmanom na čelu, ki je bil eden izmed glavnih kolaborantov in predstavnikov RKC.

Komu so odpisal dolgove in vrnili cerkvi "cerkveno" premoženje, ki ga je cerkev že zdavnaj prodala (in ni bila več lastnik le tega)? Kdo je bil najbolj glasen, ko je bil referendum za legalizacijo umetne oploditve?

Ja, ja. In ti bi jim dal možnost, da dobivajo take usluge v zameno za podporo pred volitvami, kaj?


Država je RKC vrnila gozdove, ki niso več bili njihovi. Se pravi je država razlastnilila lastnika, da je delala uslugo RKC. In potem praviš, da niso dejavni v politiki? Se pravi ni RKC nič boljša kot rogovci, ki so si prisvojili Rog.


Slika zgoraj:
Zadnja stran kupoprodajne pogodbe iz leta 1858, na podlagi katere je cerkev na Slovenskem prodala gozdove z vsemi nepremičninami vred v okolici Bleda in Bohinja. Čeprav jih je prodala, ji je Slovenija po osamosvojitvi gozdove in nepremičnine vrnila v imenu poprave krivic. Pogodbo smo fotografirali v Arhivu Slovenije.

Zakaj je Slovenija cerkvi vrnila gozdove, če ti dejansko niso bili cerkveni?

K sreči ga tudi nisem podal. V pomoč:
https://www.emka.si/webapp/wcs/stores/s...


papir je preveč oster, evo ti tu ponujam boljšo alternativo, da se ne boš porezal



TL/DR:
Naj RKC neha jamrat in se neha vmešavat v politiko al pa naj začne plačevat davke.

Smrekar1 ::

The Player je izjavil:


misliš, da cerkev tega potihem že ne počne?


Bi raje, da to počno na veliko in odkrito v zameno za politične uslugo?

Ja seveda. Cerkev marsikaj reče, naredi pa drugače.

So sicer izjeme, ki so nasprotovale fašizmu in prispevale svoj delež k antifašističnemu boju, a večina jim je bilo ok sodelovati z okupatorji.


Kakor kje, na Poljskem je bila RKC ključen element protifašističnega boja.

Nazi persecution of the Catholic Church in Poland @ Wikipedia

RKC na Poljskem je bila ista kot pri nas. Nacisti so bili pri nas tudi isti kot na Poljskem, plan za Slovence je bil tudi približno tak kot za Poljake (prisilno ponemčevanje). Razlika je bila samo v tem, da je bil pri nas antifašistični boj politično rdeč, na Poljskem ne.

Verjetno je za drugačno vedenje naših duhovnikov kriva RKC, kajne?

Država je RKC vrnila gozdove, ki niso več bili njihovi. Se pravi je država razlastnilila lastnika, da je delala uslugo RKC. In potem praviš, da niso dejavni v politiki? Se pravi ni RKC nič boljša kot rogovci, ki so si prisvojili Rog.


Aha - in ti bi jim rad dal še legalno podlago, da to počno.

Naj RKC neha jamrat in se neha vmešavat v politiko al pa naj začne plačevat davke.


RKC naj se neha vmešavat v politiko, vmeševanje je potrebno sankcionirati. Plačevanje davkov si promptno izbij iz glave.

proto ::


"RKC je aktivno nasprotovala nacistom." Pri nas so z njimi mlačno sodelovali kot odziv na revolucionarno nasilje, ki ga je v imenu antifašističnega boja izvajala komunistična zalega, ki si je prisvojila Partizane.
Paktiranje.


Japajade, ne samo pred vojno ampak tudi po vojni so pomagali nacistom bezati iz Evrope (to je zgodovinsko dejstvo!). Namesto da kozlarije klatis se raje nauci, dogme niso dovolj, je treba imeti hard facts. In "revolucionarno nasilje" je posledica njihove kolaboracije (ki je posledica, da so se bali za nagrabljeno bogastvo, skratka cisto tuzemeljski razlog: pohlep).

Ratlines (World War II aftermath) @ Wikipedia

3p ::

Leaker49 je izjavil:

Kak "papež" čivka je itak brezpredmetno ker Vatikan 2.0 nima nobene veze s krščanstvom, niti ni papež, vsaj ne po kanonskem zakonu ne more jezuit biti papež.

Pa krščanstvo je proti žrtvovanji ljudi in živali, tako da vaše pravljice o temu kako smo jih dolžni sprejeti nimajo kaj preveč stika z realnostjo. Krščanstvo celo uči da ne meči biserov svinjam, ker jih bojo itak le potacali.

Drugega kot da kot soseda difinirate ljudi ki prihajajo par tisoč kilometrov stran itak ne zmorete najti za to da moralizirate kako je krščansko pustiti tujcem da pridejo živet na tvoj račun.


Točno tak odgovor sem pričakoval.

Izbirate si par vam všečnih elementov kršanstva, hkrati pa se razglašate za "preroke". Če si kaj šel mimo cerkve, itak veš kako Bog opravi s takimi. 8-)

Smrekar1 ::

proto je izjavil:


Japajade, ne samo pred vojno ampak tudi po vojni so pomagali nacistom bezati iz Evrope (to je zgodovinsko dejstvo!).


Tudi, kajpada. Predvsem pred rdečimi osvoboditelji. RKC, denimo, ni pomagala generalu Petainu.

In "revolucionarno nasilje" je posledica njihove kolaboracije


Zanimiv je podatek, da so se Domobranci formirali leta 1943. Človek bi pričakoval, da bodo zagreti kolaboratorji stali v vrsti ob začetku okupacije dve leti prej. Prvi znaki kolaboracije so se začeli šele leto dni po začetku okupacije, zaradi skrbi, da je Partizane bolj kot protifašistični boj zanimal prevzem Jugoslavije pod zastavo Komunizma. Za Komuniste se je vedelo kaj so in kdo so in marsikoga je bolj skrbelo revolucionarno nasilje kot nacistično nasilje.

Le zakaj.

judoka ::

Kot ponavadi se bo tema izrodila v debato okrog dogodkov v 2 sv. vojni pri nas.

Ljudje verujejo v RKC (ni isto kot religija) na podlagi enega (napacno interpretiranga) stavka v bibliji. Zgodovina RKC je zgodovina 7 smrtnih grehov v praksi. Zanikanje
te zgodovine je fanatizem in ignoranca.

Clovek ki se gre religijo v praksi ne potrebuje posrednika.

The Player ::

Aha - in ti bi jim rad dal še legalno podlago, da to počno.


Kakšne ti klatiš smrekar? Ne razumem te?

Komu dajem pravno podlago? Enostavno naj RKC vrne svoje (nakradeno) premoženje prvotnim lastnikom pa bo stvar rešena, ne pa da v isti sapi RKC jamra kaki reveži so.

In ne, nikjer ne pišem v komentarjih, da bi potem z obdavčenjem imela RKC pravico se vmešavat v politiko, kot ti tu pišeš.

blackbfm ::

Zgoraj se vidi sodelovanje RKC z okupatorjem s škofom rožmanom na čelu, ki je bil eden izmed glavnih kolaborantov in predstavnikov RKC.


Vidi se sodelovanje s poražencem, ker okupatorji so bili vsi, ampak samo en piše zgodovino

Smrekar1 ::

The Player je izjavil:


Kakšne ti klatiš smrekar? Ne razumem te?


Vidim, ja.

Cerkev ne plačuje davkov in se v zameno ne sme vmešavati v politiko. To Cerkev včasih krši, kar je vedno kontroverzno. Alternativa, ki jo ti zagovarjaš, je, da Cerkev plačuje davke in se lahko prosto vmešava v politiko brez omejitev.

Če meniš, da je druga opcija boljša, prosim, predstavi argumente za to. Veliko sreče.

Poleg tega se piše Smerkar1 in ne smrekar.

judoka je izjavil:

Kot ponavadi se bo tema izrodila v debato okrog dogodkov v 2 sv. vojni pri nas.


To niti ni čudno. Velik delež mnenj za in proti RKC pri nas je osnovanih na dogodkih iz 2. svetovne vojne. Isto velja za politične zaveznike in nasprotnike RKC. Tudi neprimerno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so RKC navodila za donacije v duhu vere? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30338214 (32932) jype

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26245856 (40946) bluefish
»

Državni denar za verske skupnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9229026 (28140) donfilipo
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929911 (27242) JanK

Več podobnih tem