» »

Miele W1 Classic pralni stroj

Miele W1 Classic pralni stroj

Vazelin ::

Razmišljam, da bi kupil en boljši pralni stroj in Miele W1 CLASSIC se dobi za sladkih 750 eur. Dodatne funkcije pralnega stroja me ne zanimajo zato bi moral ta zadostovati. Baje naj bi bila tudi že v osnovnem modelu klasična Miele goat kvaliteta. Na otip v trgovini je prijeten že tisti vrtljiv gumb, ki deluje res proper.

Si kdo lasti ta pralni stroj? Zanima me realna glasnost centrifuge in podobno. Rad bi da je tih. Kakšno mnenje bi bilo zelo koristno.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
  • spremenilo: Vazelin ()

c3p0 ::

Ima 5 let garancije? Če ne, next!

Vazelin ::

Ne, 2 leti lahko dokupiš 5 ali 10
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Valda kupiš allwater, pa obesiš na akumulator, ki ga grejeta toplotna in kolektorji.

   -S\/\/-   ::

Težko komentiram, ker ne poznam trenutne situacije na trgu. Pralni stroj bo naslednje leto dopolnil 25 let. Modela ne vem, tudi če bi ga, ge Miele verjetno nima več v katalogu.

matogato ::

Jaz sem ga pred kratkim kupil in sem zelo zadovoljen. Vzel sem še en mal starejši model pri Mizarstvu Zupanc.
Stroj je res tih in miren pri centrifugiranju. Opere pa odlično.

starfotr ::

Jaz imam tudi Miele. Z jajci tipa Gorenje se ne misliš več belit glave.

Je pa res, da ni najcenejši možen model. Sem pa zelo zadovoljen.

Vazelin ::

Ja, saj jaz bi rad aparat, ki zdrži čimdlje. Ne da se na par leta zajebavaš, ker nekaj odleti. Pol maš pa delo s servisi, z odvozom ipd.


Stroj je res tih in miren pri centrifugiranju

Kaj si pa prej imel, da lahko primerjaš da je tih?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

matogato ::

Prej sem mel Beko-ta. Sam je bil ta ozek model 45cm, pa nej bi bil 8kg.
Sam v tega spravim 50% več, pa je tud 8kg

Vazelin ::

Baje so svinjsko težki pralni stroji?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

matogato ::

So kar, ker je kovina težja od plastike:)

Vazelin ::

Po vseh seznamih je tale W1 classic gori, npr.
https://www.expertreviews.co.uk/washing...

Edin zmerit moram malo velikost

Miele WDB020: The best mid-sized washing machine under GBP1,000
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

gruntfürmich ::

jst imam najcenejšega mileja, ker ima najmanjši boben.
uredu stroj, ni preveč obremenjen pri meni, tih tko-tko, opere pa malce grobo; se je moja pritoževala da ji je dosti cot uničilo; ampak ne vem če je to zaradi tega ker je imela cenene cunje ali pa ker stroj pere pri višji temperaturi kot nastaviš... zdaj večino njenih stvari pereva na 30°, ne na 40 in več.

vedno si kupi najboljše kar si lahko privoščiš!

glede življenske dobe pa menim da čim daljša je, tem bolj te nategnejo s preplačilom izdelka...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

tih tko-tko

Kaj a potem real life ni ravno tih?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

profii ::

Še en glas za mieleta. Par let pri bajti, brez enega problema. Sicer ni to muha enodnevica, ampak vreden svojega denarja.

gruntfürmich ::

Vazelin je izjavil:

tih tko-tko

Kaj a potem real life ni ravno tih?

ne vem kako so drugi; oz ravno tako glasen je da iz kopalnice slišim zraven v dnevno ko konča s pranjem oz ima najdaljšo centrifugo.
meni pranje nikakor ni moteče.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Preplačal ga boš. Ampak, hej, za tvoj denar gre.

c3p0 ::

Če si prej imel motor na ščetke, bo zdaj inverter seveda precej tišji.

gruntfürmich ::

Ganon je izjavil:

Preplačal ga boš. Ampak, hej, za tvoj denar gre.

po mojem bolj preplačuješ ostala jajca z dolgoletno garancijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LeQuack ::

A je narejen v Nemčiji?
Quack !

Vazelin ::

LeQuack je izjavil:

A je narejen v Nemčiji?

valda. pralni stroji so made in germany. :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Drevesce ::

Vazelin je izjavil:

Baje so svinjsko težki pralni stroji?:D


Da, naj pa te to ne odvrne od nakupa :) Razlika v kvaliteti je očitna, se pa vsak stroj kvari. Mieletovi pralni stroji so testirani za 15-20 let življenske dobe, če se ne motim.

Boš pa moral v primeru nakupa za optimalno pranje uporabljati tudi njihove praške in twin dos kapsule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

starfotr ::

Bili so tudi drugi stroji včasih tako dobri, da so zdržali desetletja, seveda so bili tudi uatrezno dragi. Sedaj pa na žalost delajo samo smeti, redke firme, kot je miele pa ohranjajo star model kakovosti.

Vazelin ::

Drevesce: najraje bi imel pralni stroj, ki se polni od vrha zaradi prostora. Ampak tak od Miele stane manj sladkih 1400 eur. Je pa že iz slik vidno, da ga bi lahko uporabil kot barikado pred Tiger tankom lol, ker je tako solid.

Malo razmišljam, da če bi kupil ta večji pralni stroj, da bi naknadno še kakšen sušilec in postavil na pralni stroj. Sweet kombinacija
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Gledam decibele. Tišji je šele dražji model. W1 classic ima 2db na obremenitvi več kot en model višje :/
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

masevc ::

Pa kupi kaj drugega. Bosch ima 5 let garancije in verjamem, da je kvaliteten aparat
Cene pa se zacnejo pri nas pri cca 500 eur/5 let garancije

c3p0 ::

starfotr je izjavil:

Bili so tudi drugi stroji včasih tako dobri, da so zdržali desetletja, seveda so bili tudi uatrezno dragi. Sedaj pa na žalost delajo samo smeti, redke firme, kot je miele pa ohranjajo star model kakovosti.


Zdaj je glavno, da se da servisirat. Npr. menjava ležajev ni pri vseh mogoča, brez da menjaš ves (plastični) boben. Jaz sem npr. 8 let nazaj kupil malo boljši stroj Gorenje z inox kadjo in me ravno čakajo ležaji, ker že ruži.

Drevesce ::

@Vazelin

Torej iščeš top loaderja. Miele mislim, da ima v ponudbi zgolj en tak stroj (vsaj v Sloveniji) in mislim, da je tudi drugače zasnovan, kar se tiče materiala kot navadni (tu me ne držat za besedo). Boben je verjetno enako satasti (edini na trgu).
Je pa cena res visoka, verjetno tudi zaradi dejstva, da jih prodajo zelo malo (pa tu ne govorim samo za Miele).

Kar se tiče decibelov, dvomim, da bos s prostim ušesom zaznal razliko 2db. Tu je tudi kup drugih faktorjev, ki vplivajo na to. Že dejstvo, da ima pralni stroj okoli ali celo čez 100kg ostali pa po 20 kg in več manj ti lahko pove, da je bistveno bolj stabilen in posledično manj trese.

Ganon ::

Testa, ki dajeta vedeti, kako noro precenjeni so stroji Miele.





Še posebej izstopajo sušilni stroji. Nezadostna ocena pri mečkanju, zmagovalec celo samo povprečen pri sušenju. Je pa dobro ocenjen pri porabe energije in enostavnosti uporabe. :)) Cene, jasno, astronomske. Za enak denar dobiš dva konkurenčna (boljša), pa še ostane ti par stotakov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

masevc ::

prvega ne Mieleta dobiš sedaj za 550 eur - 5 let garancije
https://www.bigbang.si/wat28491by-praln...

737 ::

Ima kateri od Miele strojev zadaj izvod za paro? Novejši stroji namreč te odprtine več nimajo. Pri pranju na 95 stopinj para izhaja pri vratcih za prašek in kondenzira, zato pločevina tam sčasoma prerjavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782182813 (3020) dope1337
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153229 (5802) darkolord
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930244 (24766) anjabebler
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5128034 (16264) Hanzi77
»

Pralni stroj

Oddelek: Loža
488855 (5743) simnov

Več podobnih tem