» »

Policija slikala osebno izkaznico

Policija slikala osebno izkaznico

1
2
»

dope1337 ::

Saj ni fora v tem, da smo mi obcutljivi.

Razumem, je prirocno. Ne rabi prepisovati, pa se kasneje lahko na hitro dostopa do podatkov, vkolikor je potrebno na postaji se dodatno kaj vnesti.

Problematicno je to, da so tudi policaji samo ljudje in po vsej verjetnosti tu in tam pozabijo pobrisati slike, se redkeje pa izgubijo telefon, katerega nekdo najde in z zelo malo verjetnostjo pride na koncu lahko do zlorabe osebnih podatkov.

Je pa generalno gledano elektronska hramba osebnih podatkov kar konkretna odgovornost, ki zahteva znanje vsaj osnovnih pristopov varne hrambe podatkov - katerega povprecni policaj nima.

In zato ne smejo slikati moje osebne izkaznice s svojim osebnim telefonom brez mojega izrecnega dovoljenja.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

IL_DIAVOLO ::

Nekaterim je celo jasno, da se svet ne vrti okoli njih in zato tudi take situacije sprejemajo in rešujejo na isti nacin.

šernk ::

Je pa generalno gledano elektronska hramba osebnih podatkov kar konkretna odgovornost, ki zahteva znanje vsaj osnovnih pristopov varne hrambe podatkov - katerega povprecni policaj nima.

kako veš da nima namenskega telefona, kjer je osnova za varno hrambo podatkov urejena na višji stopnji?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

šernk - Tako je. Za te postopke so zaenkrat programsko opremljeni samo jabolčki in tablice z iOS. Osebnih ne slikajo, temveč se takoj poveže na matične podatke v bazi.
Ravno zato so policiste opremili s tem HW, kar je za zaščito osebnih podatkov veliko bolje, kot zapisovanje v beležnico, s katero potem lahko operirajo vsi na postaji.
Ko osebo identificira, se aplikacija ugasne in ni nobenih ostankov, razen zaznamba v programu, ki zopet služi zaščiti osebnih podatkov.

Ima pa ista aplikacija tudi možnost za izvedbo postopka, eventualno prekrškovno kaznovanje,...
Potem ves postopek ostane v telefonu in se po običajni poti prenese v arhiv, oziroma spis.
Delo krepa človeka

Arzen28 ::

49106 je izjavil:

Zadnjič je policija slikala osebno izkaznico zato, "da lahko kasneje preverijo". Zatrdili so, da je policiji to dovoljeno.

Ali je takšna praksa res dovoljena? Sprašujem zato, ker je vse pogostejša.

Pri opravljanju policijskih nalog smejo policisti zaradi zbiranja osebnih in drugih podatkov, namenjenih dokazovanju prekrškov in kaznivih dejanj ter identificiranju kršiteljev oziroma storilcev, uporabljati tehnična sredstva za fotografiranje ter video- in avdiosnemanje ter tehnična sredstva za označevanje ali identifikacijo oseb, vozil in predmetov, ki so v uporabi v policiji.

Policisti smejo tehnična sredstva za fotografiranje ter video- in avdiosnemanje uporabiti tudi za spremljanje zakonitosti izvajanja policijskih pooblastil. Prav tako smejo policisti navedena tehnična sredstva uporabiti tudi za snemanje javnih zbiranj z namenom učinkovitega zagotavljanja varnosti ljudi in premoženja, če je glede na okoliščine mogoče pričakovati množične kršitve javnega reda ali kazniva dejanja.

Ena taka luštna zadevca, ki jo je fajn vedet, a preden se kdorkoli spravi bit pameten, naj se zaveda, da lahko faše kazen, če ni siguren v to, kaj policist sme in kaj ne.

49106 je izjavil:

Lahko, da se motim, ampak nima kaj zbirat podatkov, če nisi osumljen.

A kdo pozna odgovor? Morda kdo izmed antif?

Ne rabiš bit osumljen, lahko si morebitna priča in si kaj videl. Lahko te čez 2 meseca pokličejo pa rečejo, da si bil takrat pa takrat zapisan v tej in tej okolici, ter če si videl to in to.

49106 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



Problema s tem ni. Problem nastane, ko pravno nepismena oseba začne pametovat o zakonodaji in kvariti dan samo zato, ker meni, da ima pravico za*ebavat uradno osebo, ker od tvojih davkov pride plača zanj...

Dumbfuck logika.


Ne pa tudi takrat, ko policija prekorači pooblastila, kar se pogosto dogaja, ker ni nikogar, ki bi jih pri tem omejeval.

Ni kriv policist ampak ljudje sami. Vse imaš na internetu, nauči se zakonodaje, pa boš znal reagirat. Tudi varnostniki kršijo pravice, pa ljudje ne vedo. Tudi v trgovinah se ne držijo pravil, recimo pri garancijah, servisih ipd., pa izkoriščajo nevednost ljudi. Ni fajn, se pa dogaja. Ker lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

Arzen28 ::

49106 je izjavil:

solatko je izjavil:

Ko policist vpiše vaše podatke na tablico, dobi sliko vaše osebne ali potnega lista, enako, če vašo osebno slika.


Ravno zato ni nobene potrebe, da ima sliko dokumenta kar na osebnem telefonu.

šernk je izjavil:

Lahko, da se motim, ampak nima kaj zbirat podatkov, če nisi osumljen.

jih lahko popolnoma vsakič vprašaš, kaj je namen zbiranja podatkov. še vedno sem jih in vedno jih bom. No če vem, da me ustavijo zarad prekrška sem raje tiho in upam da ima policaj dober dan in grem skozi z opozorilom :D


Za kolegom je obrnil in mu rekel, da je gre za redno kontrolo prometa.

Si 100%, da je bil osebni telefon? Da ni bil služben.

Moraš vedeti, da je policistu v interesu na terenu narediti največ v najkrajšem možnem času. V praksi bi morali vso papirologijo izpolniti v isti izmeni, a jo marsikdaj tudi teden kasneje. Zato je najlažje fotografirati ter tako prepisati podatke. To so hkrati njegovi dokazi, da je res opravil delo (v vašem primeru redno kontrolo prometa), a v najkasneje 30 dneh mora vse slike, ki niso predmet nadaljnjih postopkov, izbrisati.

49106 je izjavil:

solatko je izjavil:

Messiah - Časi, ko so morali policaji znat pisat, so z novimi aplikacijami mimo. Tako ne pride do pomot, ki so bile značilne za prejšnje čase. Slikajo tablice, osebne, vozniško, prometno in je vse skupaj nekaj sekund dela.

Ne vidim problema v tem.


Jaz pa vidim velik problem.

Bi bilo lepo, če razložiš v čem točno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

dope1337 ::

šernk je izjavil:

Je pa generalno gledano elektronska hramba osebnih podatkov kar konkretna odgovornost, ki zahteva znanje vsaj osnovnih pristopov varne hrambe podatkov - katerega povprecni policaj nima.

kako veš da nima namenskega telefona, kjer je osnova za varno hrambo podatkov urejena na višji stopnji?


Tega ne vem, moje bluzenje je postavljeno na predpostavki, da je slikal z osebnim telefonom, z random aplikacijo za zajem slike - ne pa z sluzbenim telefonom, na keterga je nalozen OCR, ki posilja samo podatke (po moznosti sifrirane) na policijski streznik, kjer se s podatki obravnava po zakonodaji.

Proti slednjemu nimam nic proti, bi bil ze cas, da se posluzijo kaj taksnega, vendar s pravilnim pristopom.

@Arzen28 " v najkasneje 30 dneh mora vse slike, ki niso predmet nadaljnjih postopkov, izbrisati."

Smem samo vprasati kje je ta casovnica opredeljena? Zakon o arhiviranju podatkov? Firbec me sam matra.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

solatko ::

dope1337 - Ne slikajo dokumenta s privat telefoni, temveč skenirajo z aplikacijo, ki jih vrže na sistem. Zakaj bi policaj slikal na svoj osebni telefon?
Zabeleži se samo podatek o postopku in nič drugega.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

dope1337 - Ne slikajo dokumenta s privat telefoni, temveč skenirajo z aplikacijo, ki jih vrže na sistem. Zakaj bi policaj slikal na svoj osebni telefon?
Zabeleži se samo podatek o postopku in nič drugega.


To laž lahko ponoviš še neštetokrat, pa bo še zmeraj laž.

Arzen28 je izjavil:


Pri opravljanju policijskih nalog smejo policisti zaradi zbiranja osebnih in drugih podatkov, namenjenih dokazovanju prekrškov in kaznivih dejanj ter identificiranju kršiteljev oziroma storilcev, uporabljati tehnična sredstva za fotografiranje ter video- in avdiosnemanje ter tehnična sredstva za označevanje ali identifikacijo oseb, vozil in predmetov, ki so v uporabi v policiji.

Policisti smejo tehnična sredstva za fotografiranje ter video- in avdiosnemanje uporabiti tudi za spremljanje zakonitosti izvajanja policijskih pooblastil. Prav tako smejo policisti navedena tehnična sredstva uporabiti tudi za snemanje javnih zbiranj z namenom učinkovitega zagotavljanja varnosti ljudi in premoženja, če je glede na okoliščine mogoče pričakovati množične kršitve javnega reda ali kazniva dejanja.

Ena taka luštna zadevca, ki jo je fajn vedet


Luštno zadevco SO že prej linkal. Škoda, da si spustil tudi tole:

kunigunda je izjavil:

Lepo pise, kdo sme. Policija to ni. Niti na policijski postaji. Lahko jo pa prerisejo :)


4. člen

(kopiranje osebne izkaznice)

(1) Osebne izkaznice smejo kopirati upravljavci zbirk osebnih podatkov samo v primerih, ki jih določa zakon.

(2) Osebno izkaznico lahko poleg njenega imetnika kopirajo notarji in finančne družbe, ki opravljajo finančne storitve, če jo potrebujejo za dokazovanje istovetnosti državljana. Pojma finančna družba in finančna storitev po tem zakonu imata enak pomen kot v zakonu, ki ureja bančništvo.

(3) Osebno izkaznico je za vnaprej določene namene dovoljeno kopirati tudi na podlagi pisne privolitve imetnika osebne izkaznice.

(4) Za ugotavljanje istovetnosti in državljanstva je dopusten vpogled v osebno izkaznico imetnika; kadar je to potrebno, pa tudi prepis osebnih podatkov z nje.

(5) Ob kopiranju osebne izkaznice je treba z ustrezno oznako na kopiji zagotoviti, da se kopija osebne izkaznice ne bo uporabljala za druge namene. Prepovedano je nadaljnje kopiranje kopije.

(6) Na vlogo imetnika osebne izkaznice je upravljavec zbirk osebnih podatkov dolžan izdati potrdilo o kopiji osebne izkaznice, na katerem je naveden namen rabe in rok hrambe kopije.

(7) Kopijo osebne izkaznice je prepovedano hraniti v elektronski obliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

šernk ::


To laž lahko ponoviš še neštetokrat, pa bo še zmeraj laž.

imaš kakršen koli dokaz, da je to laž? Sej če bi me sekirala zadeva, bi jo preveril direkt pri kolegu in izvedel iz prve roke al imajo namenske telefone in aplikacije za slednje ali ne ampak se s tem niti ne bom ukvarjal, ker resnično upam da so se posodobil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

49106 ::

imaš kakršen koli dokaz, da je to laž?


Imam. Bomo videli kaj porečejo na MNZ.

Arzen28 ::

49106 je izjavil:

solatko je izjavil:

dope1337 - Ne slikajo dokumenta s privat telefoni, temveč skenirajo z aplikacijo, ki jih vrže na sistem. Zakaj bi policaj slikal na svoj osebni telefon?
Zabeleži se samo podatek o postopku in nič drugega.


To laž lahko ponoviš še neštetokrat, pa bo še zmeraj laž.

Arzen28 je izjavil:


Pri opravljanju policijskih nalog smejo policisti zaradi zbiranja osebnih in drugih podatkov, namenjenih dokazovanju prekrškov in kaznivih dejanj ter identificiranju kršiteljev oziroma storilcev, uporabljati tehnična sredstva za fotografiranje ter video- in avdiosnemanje ter tehnična sredstva za označevanje ali identifikacijo oseb, vozil in predmetov, ki so v uporabi v policiji.

Policisti smejo tehnična sredstva za fotografiranje ter video- in avdiosnemanje uporabiti tudi za spremljanje zakonitosti izvajanja policijskih pooblastil. Prav tako smejo policisti navedena tehnična sredstva uporabiti tudi za snemanje javnih zbiranj z namenom učinkovitega zagotavljanja varnosti ljudi in premoženja, če je glede na okoliščine mogoče pričakovati množične kršitve javnega reda ali kazniva dejanja.

Ena taka luštna zadevca, ki jo je fajn vedet


Luštno zadevco SO že prej linkal. Škoda, da si spustil tudi tole:

kunigunda je izjavil:

Lepo pise, kdo sme. Policija to ni. Niti na policijski postaji. Lahko jo pa prerisejo :)


4. člen

(kopiranje osebne izkaznice)

(1) Osebne izkaznice smejo kopirati upravljavci zbirk osebnih podatkov samo v primerih, ki jih določa zakon.

(2) Osebno izkaznico lahko poleg njenega imetnika kopirajo notarji in finančne družbe, ki opravljajo finančne storitve, če jo potrebujejo za dokazovanje istovetnosti državljana. Pojma finančna družba in finančna storitev po tem zakonu imata enak pomen kot v zakonu, ki ureja bančništvo.

(3) Osebno izkaznico je za vnaprej določene namene dovoljeno kopirati tudi na podlagi pisne privolitve imetnika osebne izkaznice.

(4) Za ugotavljanje istovetnosti in državljanstva je dopusten vpogled v osebno izkaznico imetnika; kadar je to potrebno, pa tudi prepis osebnih podatkov z nje.

(5) Ob kopiranju osebne izkaznice je treba z ustrezno oznako na kopiji zagotoviti, da se kopija osebne izkaznice ne bo uporabljala za druge namene. Prepovedano je nadaljnje kopiranje kopije.

(6) Na vlogo imetnika osebne izkaznice je upravljavec zbirk osebnih podatkov dolžan izdati potrdilo o kopiji osebne izkaznice, na katerem je naveden namen rabe in rok hrambe kopije.

(7) Kopijo osebne izkaznice je prepovedano hraniti v elektronski obliki.

Pač linkaš, kar ti paše. Tisti, ki je to knjižico linkal, niti sam ni videl, kaj piše v njej.

Saj veš, da obstajajo izjeme? Če ne bi obstajale, policaji ne bi delali kar delajo. Sicer pa, karkoli ti napišemo, odbiješ in zagovarjaš, da so policaji barabe in deliš mnenje, da so delali protizakonito. Drugič jih na licu mesta opomni, da to ne smejo delati pa jim ta zakon pod nos pomoli. Pa potem poročaj. ;)

Arzen28 ::

dope1337 je izjavil:

šernk je izjavil:

Je pa generalno gledano elektronska hramba osebnih podatkov kar konkretna odgovornost, ki zahteva znanje vsaj osnovnih pristopov varne hrambe podatkov - katerega povprecni policaj nima.

kako veš da nima namenskega telefona, kjer je osnova za varno hrambo podatkov urejena na višji stopnji?


Tega ne vem, moje bluzenje je postavljeno na predpostavki, da je slikal z osebnim telefonom, z random aplikacijo za zajem slike - ne pa z sluzbenim telefonom, na keterga je nalozen OCR, ki posilja samo podatke (po moznosti sifrirane) na policijski streznik, kjer se s podatki obravnava po zakonodaji.

Proti slednjemu nimam nic proti, bi bil ze cas, da se posluzijo kaj taksnega, vendar s pravilnim pristopom.

@Arzen28 " v najkasneje 30 dneh mora vse slike, ki niso predmet nadaljnjih postopkov, izbrisati."

Smem samo vprasati kje je ta casovnica opredeljena? Zakon o arhiviranju podatkov? Firbec me sam matra.

113. člen zakona o nalogah in pooblastilih policije.

dope1337 ::

Fair nuff, tnx. Je jasno opredeljeno v 1. clenu.

Nisem pa pravnik, zato ne bi o tem, kdaj je to pocetje upraviceno, ker se bom zih v koleno.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

kunigunda ::

Arzen28 je izjavil:

dope1337 je izjavil:

šernk je izjavil:

Je pa generalno gledano elektronska hramba osebnih podatkov kar konkretna odgovornost, ki zahteva znanje vsaj osnovnih pristopov varne hrambe podatkov - katerega povprecni policaj nima.

kako veš da nima namenskega telefona, kjer je osnova za varno hrambo podatkov urejena na višji stopnji?


Tega ne vem, moje bluzenje je postavljeno na predpostavki, da je slikal z osebnim telefonom, z random aplikacijo za zajem slike - ne pa z sluzbenim telefonom, na keterga je nalozen OCR, ki posilja samo podatke (po moznosti sifrirane) na policijski streznik, kjer se s podatki obravnava po zakonodaji.

Proti slednjemu nimam nic proti, bi bil ze cas, da se posluzijo kaj taksnega, vendar s pravilnim pristopom.

@Arzen28 " v najkasneje 30 dneh mora vse slike, ki niso predmet nadaljnjih postopkov, izbrisati."

Smem samo vprasati kje je ta casovnica opredeljena? Zakon o arhiviranju podatkov? Firbec me sam matra.

113. člen zakona o nalogah in pooblastilih policije.

..ki ne opredeljuje kopiranja osebnega dokumenta ampak govori o cisto drugih stvareh. Lahko pa uporabi citalec potnega lista npr. (za OI ne vem ce obstaja) kar ni isto kot izdelava kopije.
Kar vsak bi zakon po svoje tretiral. No sej konec koncev se sodniki to pocnejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

Arzen28 ::

dope1337 je izjavil:

Fair nuff, tnx. Je jasno opredeljeno v 1. clenu.

Nisem pa pravnik, zato ne bi o tem, kdaj je to pocetje upraviceno, ker se bom zih v koleno.

Tudi jaz ne in sem prepričan, da bi na sodišču bilo zanimivo. Itak pa OP ni mogel videti a se je zadeva fotografirala ali skenirala.

kunigunda je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

dope1337 je izjavil:

šernk je izjavil:

Je pa generalno gledano elektronska hramba osebnih podatkov kar konkretna odgovornost, ki zahteva znanje vsaj osnovnih pristopov varne hrambe podatkov - katerega povprecni policaj nima.

kako veš da nima namenskega telefona, kjer je osnova za varno hrambo podatkov urejena na višji stopnji?


Tega ne vem, moje bluzenje je postavljeno na predpostavki, da je slikal z osebnim telefonom, z random aplikacijo za zajem slike - ne pa z sluzbenim telefonom, na keterga je nalozen OCR, ki posilja samo podatke (po moznosti sifrirane) na policijski streznik, kjer se s podatki obravnava po zakonodaji.

Proti slednjemu nimam nic proti, bi bil ze cas, da se posluzijo kaj taksnega, vendar s pravilnim pristopom.

@Arzen28 " v najkasneje 30 dneh mora vse slike, ki niso predmet nadaljnjih postopkov, izbrisati."

Smem samo vprasati kje je ta casovnica opredeljena? Zakon o arhiviranju podatkov? Firbec me sam matra.

113. člen zakona o nalogah in pooblastilih policije.

..ki ne opredeljuje kopiranja osebnega dokumenta ampak govori o cisto drugih stvareh. Lahko pa uporabi citalec potnega lista npr. (za OI ne vem ce obstaja) kar ni isto kot izdelava kopije.
Kar vsak bi zakon po svoje tretiral. No sej konec koncev se sodniki to pocnejo...

Točno to, za isti primer lahko 10 sodnikov razsodi na 10 drugačnih načinov. Sploh pa ne vemo a so OPju skenirali ali fotografirali dokument.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

49106 ::

Arzen28 je izjavil:

Itak pa OP ni mogel videti a se je zadeva fotografirala ali skenirala.



Zakaj ne?

MadMicka ::

Se pravi, policist ne sme slikati osebne izkaznice. Ti Arzen28 pa pokaži en sam primer, kjer je 10 sodnikov v isti zadevi razsodilo na 10 drugačnih načinov, če ga ne najdeš, raje razmisli o sebi, zakaj brezveze nakladaš.

feryz ::

Če hoče policaj slikati, slikaj tudi ti. Po možnosti z video posnetkom.
Opazil boš, da se v tem primeru vedenje policaja spremeni za nekaj 100 procentov. Hudičevo prijazni znajo postati.

famos ::

dope1337 je izjavil:

Saj ni fora v tem, da smo mi obcutljivi.

Razumem, je prirocno. Ne rabi prepisovati, pa se kasneje lahko na hitro dostopa do podatkov, vkolikor je potrebno na postaji se dodatno kaj vnesti.

Problematicno je to, da so tudi policaji samo ljudje in po vsej verjetnosti tu in tam pozabijo pobrisati slike, se redkeje pa izgubijo telefon, katerega nekdo najde in z zelo malo verjetnostjo pride na koncu lahko do zlorabe osebnih podatkov.

Je pa generalno gledano elektronska hramba osebnih podatkov kar konkretna odgovornost, ki zahteva znanje vsaj osnovnih pristopov varne hrambe podatkov - katerega povprecni policaj nima.

In zato ne smejo slikati moje osebne izkaznice s svojim osebnim telefonom brez mojega izrecnega dovoljenja.


Točno za to se gre. Ne za kompliciranje, ki je samo sebi namen, ampak za previdnost.

Podobno se mi je že večkrat zgodilo s poštarjem. Če mi poštar prinese denar od pošiljke z odkupnino, menda rabi osebne podatke. Na Pošti Slovenije zadnja leta itak skos neki osebne rabijo. Včasih so prepisali, zdaj bi kar slikali. Zdaj si pa predstavljajte situacijo: pride cca. 25letni poštar, vidno balkanskega rodu, na prvo žogo mi ne deluje ravno poosebljena integriteta (uf ja, sem nekorekten) - in mi hoče slikat osebno pri nabiralnikih. S svojim osebnim Android telefonom. Ga pri tem zaustavim in dovolim le prepis. Lahko si predstavljate poglede in tiho preklinjanje, ko mora vse prepisovati.
Ampak ej, čaki mal, ne bomo se šli tkole po balkansko. Možni primeri zlorab osebnega dokumenta so nam menda vsem znani, kar sicer morda ni case pri policistih, ki naj bi imeli malo višje moralne standarde, pa vseeno. Če ne drugega, Android prav gotovo, sploh pri tehnološko manj pismenih (kar policisti gotovo so), vse po vrsti uploada sebi v oblak. Že to je problem.

dice7 ::

Pa si pomislil, da balkanski postar dejansko ve, kje si doma, in se huje, kaksen avto vozis?

famos ::

Torej če ve nekaj (veliko), lahko ve kar vse (še več)?

dope1337 ::

Ni problem balkanski postar, ki si nic ne zna pomagati z nasimi osebnimi podatki - razen, da jih vpise v formular. Isto je clovek, kot slovenski postar in policaj.

Problem je nas odnos, do nasih osebnih podatkov. Pred 30 leti niso bili vredni toliko kot dandanes, zato je lahko bila nasa obcutljivost manjsa. Danes pa ni odvec biti vsaj odgovoren, ce ze ne vsaj previden.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

zavajon ::

solatko je izjavil:

Že prej, ko so bili še miličniki, ni bilo problema z njimi, če si se obnašal tako, kot se v uradnem postopku pričakuje, da se boš.

No, ravno čisto tako le ni bilo. Sam sem večkrat dobil eno okrog ušes, ko sem jih opozoril na to, da prekoračujejo pooblastila. Res pa so se takrat najhujši nesporazumi (kršitve) s strani mularije končali tako, da so nas naložili v marico, nas odpeljali 10km v vukojebino in nas tam pustili. Ni pa bilo tako kot dandanes treba prodali ledvice, da bi plačal izrečeno kazen.

solatko ::

zavajon - Če nisi brez veze gobezdal, so bili čisto prijazni, vzgojne vožnje pa so bile itak samo za najbolj hudokurčne. Sem bil tudi jaz mlad in v marsikakšni lumpariji pa začuda nisem dobil nobene čez grbo, edini focen sem dobil, ko sem se po temi peljal s kolesom brez luči, je bila dinama pretežka za gont.
Dobil vzgojno in oba ventilčka v travi, jaz pa zadnjič v življenju brez luči na kolesu. Je pomagalo, misliš, da bi položnica tudi?

V poznejših letih, na motorju ali v avtomobilu pa nisem imel nikakršnih težav, tudi, če sem bil ujet pri prekršku. Niti ene prometne kazni mi ni bilo treba plačat, razen eno napačno parkiranje na Prešernovem trgu v osemdesetih letih.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Matejjjjj ::

HappyPills je izjavil:

Zanimivo je kako imajeo vedno eni in isti opravka s policijo. Jaz nisem imel kontakta z njimi že leta pa še to nazadnje, ko so me spraševali, če sem nekoga videl, ker je bil pogrešan.


exactly. Ena in ista govna. Problematične ljudi je treba prepoznati. Se kar smai javljajo, saj ne moreš verjeti v kake posle se spravljajo s policijo.. Če imaš hčerko in normalno vzgojo, da ti zaupa, preveriš njene tipe. Če so problematični, jih odsloviš ali "prestrašiš" oz polomiš noge. Ne moreš verjet kako se hrabri fantje poserjejo ob pravem nastopu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Arzen28 ::

solatko je izjavil:

zavajon - Če nisi brez veze gobezdal, so bili čisto prijazni, vzgojne vožnje pa so bile itak samo za najbolj hudokurčne. Sem bil tudi jaz mlad in v marsikakšni lumpariji pa začuda nisem dobil nobene čez grbo, edini focen sem dobil, ko sem se po temi peljal s kolesom brez luči, je bila dinama pretežka za gont.
Dobil vzgojno in oba ventilčka v travi, jaz pa zadnjič v življenju brez luči na kolesu. Je pomagalo, misliš, da bi položnica tudi?

V poznejših letih, na motorju ali v avtomobilu pa nisem imel nikakršnih težav, tudi, če sem bil ujet pri prekršku. Niti ene prometne kazni mi ni bilo treba plačat, razen eno napačno parkiranje na Prešernovem trgu v osemdesetih letih.

Enako tudi jaz, pa so me ustavili že nekajkrat. No, ko sem bil 20 letni mulc sem fasal dve kazni za vožnjo 75-80 na uro v naselju (šmartinka). Ko sem plačal obakrat 500€, sem se umiril. Kasneje pa same dobre izkušnje s policisti, kaj dela folk, da imajo take probleme pa ne vem. Pri samem postopku so ali tiho, ko miške ali pa pametnjakoviči, tu pa se potem sklicujejo na vprašanje zakonitosti pa pametujejo, čeprav jim pokažeš, da smejo to početi.

MadMicka je izjavil:

Se pravi, policist ne sme slikati osebne izkaznice. Ti Arzen28 pa pokaži en sam primer, kjer je 10 sodnikov v isti zadevi razsodilo na 10 drugačnih načinov, če ga ne najdeš, raje razmisli o sebi, zakaj brezveze nakladaš.

Striček gugl ti ga hitro najde, kar poišči si sama.

49106 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Itak pa OP ni mogel videti a se je zadeva fotografirala ali skenirala.



Zakaj ne?

Verjetno se ni videlo ali se fotografira ali skenira. Videl si samo telefon in osebni dokument pod njim. Je tako? Ali ti je povedal zakaj fotografira? Si ga ustavil? Vprašal kaj počne. Si mu dovolil? Preveč lukenj je v predstavitvi te zgodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

shawshank ::

Ljudje ponavadi trdijo, da policija krši pooblastila ravno takrat, ko sami kršijo zakon...
@OP kje so te dobili s travco?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Telefoni za skeniranje uporabljajo fotoaparat, ker drugače ne znajo.
Delo krepa človeka

Arzen28 ::

solatko je izjavil:

Telefoni za skeniranje uporabljajo fotoaparat, ker drugače ne znajo.

Ja saj, ker verjetno mu ni ravno pod prste gledal, da bi videl na telefon. Najlažje povedat, da je fotografil in nas tukaj zavajat. Tam je bil pa tiho kot mutec.

Gagatronix ::

Tisti ki se pritozujejo cez naso policijo so ponavadi najvecji drekaci. Taki so ponavadi tudi premladi da bi vedeli kaj je bila ljudska milica in kako so te sele oni lahko zjebali. V najboljsem primeru si imel voznjo na grad trikrat zapored, medtem ko si spilal pianino.

famos ::

Očitno so ideal bivša milica, ki je ljudi "zjebala". Dobro!

jypeepyj ::

Imaš več tipov vzgojnih ukrepov. Enim zaleže samo silom.
Policaj lahko slika osebno izkaznico z namenskim fotoaparatom za potrebe zbiranja dokaznega gradiva, s privat telefonom pa policaj ne sme slikat osebne izkaznice.

solatko ::

famos - Kriminala je bilo veliko manj. Brez problema si šel lahko s punco ponoči skozi vse parke v mestu, brez, da bi bil v strahu pred narkomani in barabami.
Ljudje so policijo spoštovali, barabe pa so se jo bale, danes je skoraj obratno.
Delo krepa človeka

bluefish ::

solatko je izjavil:

famos - Kriminala je bilo veliko manj. Brez problema si šel lahko s punco ponoči skozi vse parke v mestu, brez, da bi bil v strahu pred narkomani in barabami.
Ljudje so policijo spoštovali, barabe pa so se jo bale, danes je skoraj obratno.
A kaj, ko te statistika demantira.

solatko ::

Katera pa?
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preprodajalec avta hotel slikati moje dokumente?

Oddelek: Na cesti
182911 (1705) Kawl6
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226507 (17483) mihapc123
»

Izguba dokumentov

Oddelek: Loža
309686 (8279) St235
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4913554 (11715) poweroff
»

Korejska igra hoče mojo sliko in kopijo osebne (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5711216 (9815) Reycis

Več podobnih tem