» »

izkušnje z dostavo Pošte slovenije

izkušnje z dostavo Pošte slovenije

polozweii ::

Ne vem kakšne izkušnje imate v povprečju z dostavo paketov Pošte Slovenije, lahko pa povem kakšne imam jaz.

Občasno kaj naročim iz nemčije. Na začetku sem raje vzel DHL ker sem mislil da je za nekaj več evrov bolj nežen s paketi kot pa nemški Hermes, ki deluje v povezavi z našim DPD.
Kmalu sem videl da sem se motil, zato sem začel naročat le pri Hermesu, kateri pakete na meji preda DPD.
Zadnje čase ugotavljam da mi tudi Hermesove pakete prinaša Pošta Slovenije.

Bom dal primer, ki se je zgodil nazadnje, dvakrat zaporedoma:
Iz sobe dol v pritličje slišim pred pragom dummmmm. Pomislil sem da če je to poštar z mojim paketom, sem pravkar slišal kako je umrl moj 20 kilski printer. 3 sekunde kasneje pozvoni na vratih in si rečem samo še Amen.
Naslednjič ista pesem. Ne samo da paket vrže kot vrečo krompirja, tudi pogleda ne kje je spodaj in kje zgoraj. Ko mu poveš naj bo vsaj malo nežen ker da je notri občutljiva naprava se samo namrdne in gre. Mogoče je to zato ker sem iz podeželskega konca in pošto dostavljajo kmetje vajeni premetanja krompirja. Vendar to ne more biti opravičilo da mi Pošta Slovenije uničuje stvari.
Komu naj izstaviš račun za rabljen pravkar uničen printer v vrednosti 200€?! Vse kar bi bilo smiselno narediti je da bi bumbarja brcnil v rit dol po stopnicah.

Ali obstaja način, nekakšna baza strank, s pomočjo katere bi se znebil da mi pakete dostavlja Pošta Slovenije?

Ales ::

polozweii je izjavil:

Komu naj izstaviš račun za rabljen pravkar uničen printer v vrednosti 200€?!

Dostavni službi. Pa je dejansko kaj uničeno ali te je samo zabolelo srce ob padcu paketa?

Si dejansko podal kako reklamacijo nad storitvami, s katerimi nisi zadovoljen, ali si le prišel potožit na forum?

polozweii ::

To je finomehanika. Ni narejeno iz nevem kako močne pločevine. Kup elementov pritrjenih na pločevino ob takšnem ravnanju pločevino deformirajo, kar se na foto printerju pozna na več načinov slabšem odtisu. Seveda je odletel tudi košček, ki še nisem našel od kod.

Naslednjič montiram kamero pa jim bom poslal video reklamacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

2dark ::

Na paketu mora biti nalepka lomljivo. Če tega ni, kako naj ve kaj je notri.

polozweii ::

Nalepke res ni, ker zadeva ni tako zelo krhka. Pa jo bom moral glede na ravnanje dostavljalca res doplačat. Pri DPD to ni bilo potrebno.

Furbo ::

Če ni nalepke, potem tvoj dostavljalec ni bil prvi, ki je zabrisal ta paket.
Smešno, da kmet, ki je navajen premetavanja krompirja to ve, ti pa ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

r3dkv1c4 ::

Še en d**kač, ki misli, da morajo biti paketi zaviti v vato.
OP je prepričan, da "nemci" pakete prelagajo, kot steklene kroglice......bravo tepec.

Še dobro, da ne vidiš, kaj se dejansko dogaja po logističnih centrih.

Pošta Slobenije je še v tedu, v primerjavi t ostalimi
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

FrRoSt ::

Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dripac ::

So različni poštarji... Večinoma imam dobre izkušnje, se pa najde kakšen posebnež ki mu je ravno za vse. Še največkrat se mi je zgodilo da je napisal da me enostavno ni doma in mi paketa niti ni poskušal vročit, čeprav sem bil. Ali pa je mojo pošto nametal sosedu v nabiralnik ipd. Nič hujšega skratka.

polozweii ::

Furbo je izjavil:

Če ni nalepke, potem tvoj dostavljalec ni bil prvi, ki je zabrisal ta paket.
Smešno, da kmet, ki je navajen premetavanja krompirja to ve, ti pa ne.



Ne vem no jaz bi pričakoval da 20-25 kilski paket človek položi na tla na ta način da ga ob tem drži z obema rokama. Po pošti se menda ne pošilja krompirja.

Po neki zdravi pameti bi človek lahko vedel da se stvar s takšno maso lahko uniči tudi če je okoli nje stiropor in pena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

FrRoSt ::

Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

destroyer2k ::

20-25kg printer za 200€? Če ta dva podatka držita, potem kvaliteta ne more biti dobra.

jocoj ::

Kaj, ko bi pritožbo za primernejše ravnanje s paketi naslovil na poslovodjo lokalne pošte? Tam bodo zabeležili in poštarja opomnili, če se jim bo zdelo ustrezno. Sicer pa ja, če ni nalepke za pazljivo ravnanje, se po logističnih centrih svašta dogaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545202 (16043) uporabnik50
»

DPD rant

Oddelek: Loža
173582 (3378) d4vid
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718294 (10924) Šimpanz
»

Dostava prenosnika po pošti?

Oddelek: Kaj kupiti
434177 (3123) Loaded

Več podobnih tem