» »

Neuromancer (2021)

Neuromancer (2021)

Kurzweil ::



NEUROMANCER (2021)

Režiser: Tim Miller (Love, Death & Robots, Deadpool, Terminator: Dark Fate)
Producent: Simon Kinberg (Martian, Logan: Wolverine)
Predloga: William Gibson
Izid: nekje leta 2021
IMDB: Povezava
Wikipedia: Povezava do književne predloge

Neuromancer je adaptacija istoimenske književne predloge Williama Gibsona, sicer pa velika cyberpunk klasika in 1. del trilogije Sprawl. Za poznavalce žanra, je dodaten opis brez potrebe, za tiste, ki pa zadeve ne poznate, pa lahko rečem samo to, da je knjiga pobrala vse 3 nagrade, ki kaj štejejo v tem žanru (nagrada Nebula Award, the Philip K. Dick Award in Hugo Award).

Mimogrede, lani je minilo 35 let od izide te klasike, o čemer je dobrih 10 let nazaj bil na Slo-tech objevljen tudi članek (bi si želeli še kakšen članek na o sorodnih temah) -> Nevromant 25 let kasneje

Plot:

Henry Dorsett Case is a low-level hustler in the dystopian underworld of Chiba City, Japan. Once a talented computer hacker, Case was caught stealing from his employer. As punishment for his theft, Case's central nervous system was damaged with a mycotoxin, leaving him unable to access the global computer network in cyberspace, a virtual reality dataspace called the "matrix". Case is unemployable, suicidal, and apparently at the top of the hit list of a drug lord named Wage. Case is saved by Molly Millions, an augmented "street samurai" and mercenary for a shadowy US ex-military officer named Armitage, who offers to cure Case in exchange for his services as a hacker. Case jumps at the chance to regain his life as a "console cowboy," but neither Case nor Molly knows what Armitage is really planning. Case's nervous system is repaired using new technology that Armitage offers the clinic as payment, but he soon learns from Armitage that sacs of the poison that first crippled him have been placed in his blood vessels as well. Armitage promises Case that if he completes his work in time, the sacs will be removed; otherwise they will dissolve, disabling him again. He also has Case's pancreas replaced and new tissue grafted into his liver, leaving Case incapable of metabolizing cocaine or amphetamines and apparently ending his drug addiction.

Sheteentz ::

Ta knjiga je enostavno predobra za filmsko adaptacijo.

T-h-o-r ::

Henry Dorsett Case is a low-level hustler in the dystopian underworld of Chiba City, Japan. Once a talented computer hacker


dataspace called the "matrix"


drug lord named Wage.


Molly Millions, an augmented "street samurai"


Bazirano samo na tem se sliši ko eno cheap shit sranje, lol.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Cruz ::

Ja, steampunk/cyberpunk se ni najboljše postaral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Kurzweil ::

@Sheteentz, ja te klasike, ki si jih vzamemo za svoje, bi si včasih želeli, da ostanejo "samo naše" in da ne bi postale del nekega mainstream hollywoodskega sranja. Tudi jaz imam mešane občutke... po eni strani imam rad Neuromancerja, po drugi pa se zelo bojim, da bo stvar zavožena...

@T-h-o-r, to kar sem prilimal kot plot, je samo del zgodbe, ki sem jo pobral na wikipedii, točno o čem se bo šel film oz. pa še nisem zasledil. Predvidevam pa, da bo zajemal celoltno prvo knjigo in da bo filmov kolikor je knjig.

---

Če še sam pristavim piskrček,... bom dal priložnost filmu, ampak kot pri praktično vseh stvareh, ki se jih lotijo danes, pa naj bo to obujanje klasik, prequele, sequele, resete, reboote in ne vem kaj še, gre v 99% za žaljenje dobrega dela izvirnika. In kot sem že večkrat omenil, včasih so te malce bolj underground stvari, ki jih imamo radi, boljše v takšnem stanju kot so, skrite javnosti in da obdržijo svoj kulten status in lepoto.

Mene osebno najbolj moti Tim Miller kot režiser. Recimo Deadpool je zame velika neumnost, kot večina današnjega DC in Marvel šrota, po drugi strani pa so mi bile precej všeč risanke in animacije Love, Death & Robots. Bom pa malce razmislil, kdo bi bil takole "izza šanka" najboljši kandidat, da bi režiral to klasiko... vi pa lahko mirno podate svoje ideje.

Mimogrede, ravno včeraj sem pogledal 1. del (od 4) dokumentarca Cyberpunk documentary... ki govori o cyberpunk sceni (igre, filmi, stripi,...), kar gledljivo, priporočam pa tistim, ki scene ne poznajo preveč. Za tem dokumentarcem pa bdi Indigo Gaming.

Sheteentz ::

Kot režiserja te zadeve bi najraje videl Denisa Villeneuva ali pa Riana Johnsona. No, potem je tle še Damian Chazelle, za kakšen avtorski odfuk bi pa lahko fajn poskrbel še Yorgos Lanthimos.

Kurzweil ::

Sheteentz je izjavil:

Kot režiserja te zadeve bi najraje videl Denisa Villeneuva ali pa Riana Johnsona. No, potem je tle še Damian Chazelle, za kakšen avtorski odfuk bi pa lahko fajn poskrbel še Yorgos Lanthimos.


Jaz tudi prvo pomislim na Denisa Villeneuva, zaenkrat mi je bilo vse od njega zelo dobro ali vsaj dobro, čakam pa od njega še Dune, da ga bom lahko brez slabe vesti hvalil.

Rian Johnson, je povprečen režiser, Star Wars: Last Jedi je bil povprečen, Lopper je bil soliden, nisem pa še gledal Knives Out, ki pa je deležen zelo pozitivnih kritik.

Damien Chazelle je dober režiser in tudi La La Land, Whiplash in First Man so solidni filmi, ampak se mi zdi, da so ženrsko predaleč, da bi risikiral z njim.

Yorgos Lanthimos je zanimiv režiser, ampak se mi zdi, da tole ne bi bil material zanj.

Predvsem bi si želel, da bi bil film narejen vizualno (+ soundtrack) zares izbrano, kot je njegov izvirnik, s pristnimi cyberpunk prijemi, temačen, z dovolj distopije, brez nekih novodobnih shitty igralcev, cenenih in debilnih kao smešnih dialogov in scen, da ne rečem, čim bolj podobnem prvem Blade Runnerju, ampak povsem samo svoj... torej napisal sem nekaj, da je težko naredit tako, da bo die hard fanom všeč in finančno uspešno. Se precej bojim tega projekta...

2dark ::

Glede, da je model posnel najslabšega terminatorja vseh časov je prav čudež, da je dobil novo zaposlitev. POnavadi takšni režiserji ne dobijo več priložnosti.

Cr00k ::

Kurzweil je izjavil:

Predvsem bi si želel, da bi bil film narejen vizualno (+ soundtrack) zares izbrano, kot je njegov izvirnik, s pristnimi cyberpunk prijemi, temačen, z dovolj distopije, brez nekih novodobnih shitty igralcev, cenenih in debilnih kao smešnih dialogov in scen, da ne rečem, čim bolj podobnem prvem Blade Runnerju, ampak povsem samo svoj...


Iz tvojih tipk v božja ušesa :) Material je več kot odličen, zgolj sami lahko zadevo "pokvarijo".

Phantomeye ::

Cruz je izjavil:

Ja, steampunk/cyberpunk se ni najboljše postaral.


Se ne strinjam. Steampunk lahko vpelješ v praktično katerokoli obdobje/svet.

Klasični cyberpunk ima pa tak retro pridih še vedno.

Sheteentz ::

Steampunk in cyberpunk sta že v osnovi popolnoma drugače zasnovana. Če gre pri steampunku za revizijo preteklosti in je kot takšen manj "plausible", pa je cyberpunk forward looking in že s stališča možnega bolj verjeten. Meni osebno je steampunk krneki, cyberpunk bi pa požiral z leseno žlico.

Phantomeye ::

Sheteentz je izjavil:

Steampunk in cyberpunk sta že v osnovi popolnoma drugače zasnovana. Če gre pri steampunku za revizijo preteklosti in je kot takšen manj "plausible", pa je cyberpunk forward looking in že s stališča možnega bolj verjeten. Meni osebno je steampunk krneki, cyberpunk bi pa požiral z leseno žlico.


Steampunk v bistvu izvira iz cyberpunka (spinoff), ki naj bi bil bolj "romantičen", utopičen (v teoriji, imaš tudi temačne zgodbe), za razliko od cyberpunka, ki je pesimističen, distopičen. Ni pa steampunk "romantikacija" preteklosti, lahko ga komot integriraš v sodoben čas ali prihodnost.

Kurzweil ::

Meni sede oboje, cyberpunk in steampunk... big time...

Sheteentz ::

A ni bistvo steampunka prav v umeščanju v neko wannabe viktorijansko okolje? Ker sam si steampunka nekako ne predstavljam v prihodnosti. To bi pomenilo, da se je tehnološki razvoj ustavil na nivoju parnikov, oziroma je znanost nekje orng zabluzila, oziroma kar šla v penzijo, kar pa težko umeščam v prihodnost :D

opeter ::

@Sheteentz: je.

Pri igrah je najbolj poznana recimo Bioshock serije. Ali pa kakšen Thief, Dishonored ...

Tukaj pa je manjša zbirka solidnih filmov in animirank, ki imajo steampunk za osnovo:
- eden prvih fantastičnih filmov - Potovanje na Luno iz leta 1902
- Zlati kompas
- Smrtonosni stroji (Mortal Engines)
- Perfect Creatures
- Hugo
- April in nenavadni svet
- Van Helsing z Rožomakom v glavni vlogi
- Wild Wild West
- Batman: Gotham by Gaslight
- Prikriti udarec (Sucker Punch)
- Družba pravih gospodov (League of Extraordinary Gentlemen)
- Steamboy
- Mesto izgubljenih otrok (The City of Lost Children)
- Mutantne kronike (Mutant Chronicles)
- Vrnitev v Oz (ta film ima najbolj grozeče opice na kotačih ;))
- Skrivnost bratov Grimm
- Dogodivščine barona Munchausna (imaš pa tudi novejšo verzijo iz leta 1988)
- Abigail
- Grad na nebu
- Hiša čarobne ure (The House with a Clock in Its Walls)
- Časovni stroj (imaš več variant)
- A Gentleman's Duel
- GOLIATH
- 1884 Yesterdays Future

... in cel kup drugih.

Glej tale fan-made varianto:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Phantomeye ::

Sheteentz je izjavil:

A ni bistvo steampunka prav v umeščanju v neko wannabe viktorijansko okolje? Ker sam si steampunka nekako ne predstavljam v prihodnosti. To bi pomenilo, da se je tehnološki razvoj ustavil na nivoju parnikov, oziroma je znanost nekje orng zabluzila, oziroma kar šla v penzijo, kar pa težko umeščam v prihodnost :D


Odvisno. Pred kratkim je bil film Mortal Engines (film zanič, knjiga dobra), ki se dogaja v letu 2400, v post-apokaliptičnem svetu. Serija His Dark Materials (knjige predvsem) se dogaja v sedanjosti, sicer v alternativnem svetu, ampak je tehnologija "steampunkovska".

Ampak ja, večina se dogaja v viktorijanski/edvardovi dobi. Point viktorijanskega steampunka je prikazat, kako bi izgledala napredna tehnologija, ki jo poznamo danes, če bi obstaja v 18. stoletju.

Kurzweil ::

Če sem bil prej skeptičen glede režiserja, sem zdej, ko sem si po nekem čudežu pogledal novega Terminatorja... pravi pesimist, upam, da me nekako preseneti, ampak glede na to, kakšen je nov Terminator, si ne znam predstavljat kaj resnega, kaj šele zelo kvalitetnega, kar si Neuromancer zasluži. Pričakovanja imam nizka, upajmo da me zdej preseneti!

Kurzweil ::

Študiram, da bi si nabavil celotno trilogijo knjig The Sprawl... pa ne, da bi dobesedno ocenjeval knjigo po platnicah,... ampak mi ni povsem jasno, odkod ti češki ovitki... Zakaj za boga ni onih proper cyberpunkish coverjev,... katerem rednecku je padlo na glavo kaj takega... :)) ... ja, saj bom vzel drugje...

jamiroq ::

Kurzweil je izjavil:

Študiram, da bi si nabavil celotno trilogijo knjig The Sprawl... pa ne, da bi dobesedno ocenjeval knjigo po platnicah,... ampak mi ni povsem jasno, odkod ti češki ovitki... Zakaj za boga ni onih proper cyberpunkish coverjev,... katerem rednecku je padlo na glavo kaj takega... :)) ... ja, saj bom vzel drugje...

Češki ovitki so od tu: https://www.fastcompany.com/3067281/wil...

IMO so vse naslovke, ki sem jih videl bolj ali manj češke. Z mogočo izjemo ene brazilske izdaje in pa Penguin classics izdaj.

Kurzweil ::

Tole je že malo boljše...

Phantomeye ::

Kurzweil je izjavil:

Tole je že malo boljše...



mislim, da slovenska verzija s to naslovnico obstaja ali nekaj podobnega ... 100 let od tega, ko sem bral.

Sheteentz ::

Jaz sem bral tole izdajo prevoda. V prvo sem šel prehitro čez knjigo in ni nič ostalo v lavi. V drugo sem šel pa počasi, v mislih ustvarjal like, prizore... Prav zaradi tega bo v moji percepciji film zanič, ker bo vse narobe napram mojim idejam. Že sivina neba, podobna statiki na televizorju, bo verjetno narobe :D

Phantomeye ::

Sheteentz je izjavil:

Jaz sem bral tole izdajo prevoda. V prvo sem šel prehitro čez knjigo in ni nič ostalo v lavi. V drugo sem šel pa počasi, v mislih ustvarjal like, prizore... Prav zaradi tega bo v moji percepciji film zanič, ker bo vse narobe napram mojim idejam. Že sivina neba, podobna statiki na televizorju, bo verjetno narobe :D



Okej, zdej se spomnim - tale je

ja "sneg" na tv-ju je v modernih filmih CGI, ker je tko najmanj dela v post, ker vemo kako zgleda katodna tv na kameri :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frostpunk (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
547514 (122) oo7
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210957 (7413) gus5
»

Mortal Engines (2018) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9814836 (9570) bambam20
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688106788 (71135) nurse013

Več podobnih tem