» »

Usoda programerjev razvijalcev

Usoda programerjev razvijalcev

Temo vidijo: vsi

PrihajaNodi ::

Zakaj ne da link do oglasa? Da se vidijo pogoji in placa?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

spam321 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj ne da link do oglasa? Da se vidijo pogoji in placa?


Itak ga ne bo dal. Sicer pa škoda, bi se skoraj zagotovo lahko malo razvedrili in nasmejali še enim zblojencem. Še eni revčki, ki iščejo in kar ne najdejo jim pa ne potegne, da je težava v njih ne v kandidatih, lol.

styrian je izjavil:

Apple je izjavil:

Ne vem no... mi iscemo razvijalce in jih tezko najdemo. Ker so slovenska podjetja, ki se ukvarjajo z razvojem, polno zasedena, narocamo razvoje v tujini.

Na razpis za delo se nam javljajo taki kandidati, ki so cca 30 let nazaj napisal program v Basicu v DOSu, potem se vec niso ukvarjali z razvojem. En kandidat naj bi obvladal C. Na moje vprasanje, v katerem IDE razvija, ni vedel, kaj je to. Na koncu sem ugotovil, da mu neko orodje samo zgenerira kodo v Cju :).

IMHO dela za razvijalce je veliko. Ni pa vsak "razvijalec" razvijalec :)


Ne verjamem, ker sem sam pred kratkim prišel nazaj iz tujine in iščem službo. To je čisto trolanje.


Po moje ne trola, le zblojeni so verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

jype ::

Senior Dev je izjavil:

Normiranc je letno do 50k.
Ne, ni.

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj ne da link do oglasa? Da se vidijo pogoji in placa?
Saj sem dal.

spam321 je izjavil:

Po moje ne trola, le zblojeni so verjetno.
Zblojen je marsikdo, ne pa tisti, ki iščejo programerje, pa jih ne najdejo, ker že vsi imajo dobre službe.

spam321 je izjavil:

V IT je teh časov že zdavnaj konec.
Ne, ni jih.

blackbfm je izjavil:

Alerigcn sm na take izjave. Ponudite normalen denar in pogoje dela in ne bo tezav.
Čemu? Če glasuješ za tiste, ki zastopajo interese kapitala, potem je logično, da bodo plače vedno nižje, kapitalisti pa vedno bogatejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MasterKiD ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj ne da link do oglasa? Da se vidijo pogoji in placa?

2000€ bruto, 2 uri dnevno šenkaš, dobiš pa zastonj kavo, gugalnico ter namizni nogomet v pisarni.

Smurf ::

Tale cela tema je absurd. Neprogramerji poskusajo prepricati programerje, da je njihov poklic slabo placan in brez prihodnosti. Psihologi bi znali kaj povedati iz tega, komicno do konca :).

PrihajaNodi ::

Smurf je izjavil:

Tale cela tema je absurd. Neprogramerji poskusajo prepricati programerje, da je njihov poklic slabo placan in brez prihodnosti. Psihologi bi znali kaj povedati iz tega, komicno do konca :).


Drzi. Samo jamraci so tu. Za dobre se bo vedno dobilo delo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

-valvoline- ::

Smurf je izjavil:

Tale cela tema je absurd. Neprogramerji poskusajo prepricati programerje, da je njihov poklic slabo placan in brez prihodnosti. Psihologi bi znali kaj povedati iz tega, komicno do konca :).

Haha, spomni se kaj si napisal k se bodo postrojile prve geekovske kolone pri zrsz. :V

Zgodovina sprememb…

spam321 ::

Smurf je izjavil:

Tale cela tema je absurd. Neprogramerji poskusajo prepricati programerje, da je njihov poklic slabo placan in brez prihodnosti. Psihologi bi znali kaj povedati iz tega, komicno do konca :).


Prej programerji iz prakse kot neprogramerji.

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

Čisto možno ja, da programerji čez 10 let ne bodo več iskan kader.

Še bolj bodo iskani... Sploh za stare, skoraj obskurne tehnologij. Kot npr. danes Cobol + Mainframe...

vostok_1 je izjavil:

Jah.."learn to code" je malce backfire-al.

Niti ne. Programerjev ni nič več kot v mojih časih... Ajde, mogoče malo več, ampak je tudi aplikacij več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Urbano#Desno ::

spam321 je izjavil:


Prej programerji iz prakse kot neprogramerji.


:=)

Dej že enkrat povej kako se ti je ta industrija tako zamerila. Vsaj malo kaj si dosedaj delal in koliko časa. Me res zanima, ker moje izkušnje so takšne da je to kar pišeš totalna neznanka.

-valvoline- je izjavil:


Haha, spomni se kaj si napisal k se bodo postrojile prve geekovske kolone pri zrsz. :V


Tudi če bi se to kdaj zgodilo je fajn da lahko geek opravlja tudi negeekovska dela obratno pa ponavadi ne gre.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Še bolj bodo iskani... Sploh za stare, skoraj obskurne tehnologij. Kot npr. danes Cobol + Mainframe...


Se spomnim, da so tako govorili vcasih serviserji televizorjev, ki so popravljali vezja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

totalna neznanka.
Napačen izraz. Pravilno se temu, kar je zapisal, reče "neresnica", lahko tudi s tujko, "bullshit".

PrihajaNodi je izjavil:

Se spomnim, da so tako govorili vcasih serviserji televizorjev, ki so popravljali vezja.
Haluciniral si že marsikaj, očitno.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Zakaj si nesramen, Jure?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Ker se norčuješ iz lika in dela naših elektrotehnikov.

Vazelin ::

Baje je med programerji polno broscienca.

Folk se ima za neke seniorje po treh letih dela. Danes začneš. Cez tri leta že senior tag na linkedin. Smesno
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Apple ::

blackbfm je izjavil:

mi iscemo razvijalce in jih tezko najdemo.


Alerigcn sm na take izjave. Ponudite normalen denar in pogoje dela in ne bo tezav.


Za denar se ne pogajas z mano na razgovoru ampak s kadrovsko... problem je, da kandidati niti ne pridejo od mene naprej do razogovra s kadrovskO... sej sem dal dva primera gor, kaksni kandidati npr. pridejo na razgovor. Po CVju so velemojstri, v realnosti pa zal ne.

Oglasi so potekli, tako da linki vec niso aktivni.
LP, Apple

Vazelin ::

A ti jim daš nalogo kjer epsko failajo?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Apple ::

Nalogo dobijo tisti, ki pridejo cez kadrovsko.
LP, Apple

MasterKiD ::

vostok_1 je izjavil:

Programerjev ni nič več kot v mojih časih... Ajde, mogoče malo več, ampak je tudi aplikacij več...

Programerjev je ogromno več, saj pa vsak tretji mulc hodi v računalniško šolo. Pa tudi na FERI / FRI jih je polno v raznih smereh (računalništvo, informatika), potem so tukaj še višje šole za informatiko, ki so v vsakem večjem mestu.

Vazelin ::

Vcas si imel fri in maribor.
Sedaj imaš poleg višjih šol še tecaje ki jih vodijo senior devi s 3 letnimi izkušnjami.

To je faktor 3 vsaj
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kuall ::

Apple je izjavil:

Nalogo dobijo tisti, ki pridejo cez kadrovsko.

Napačen vrstni red imate.

jype ::

kuall je izjavil:

Napačen vrstni red imate.
Vidim, da še nisi iskal sposobnih programerjev.

Smurf ::

-valvoline- je izjavil:

Smurf je izjavil:

Tale cela tema je absurd. Neprogramerji poskusajo prepricati programerje, da je njihov poklic slabo placan in brez prihodnosti. Psihologi bi znali kaj povedati iz tega, komicno do konca :).

Haha, spomni se kaj si napisal k se bodo postrojile prve geekovske kolone pri zrsz. :V

Q.E.D

MasterKiD ::

-valvoline- je izjavil:

Smurf je izjavil:

Tale cela tema je absurd. Neprogramerji poskusajo prepricati programerje, da je njihov poklic slabo placan in brez prihodnosti. Psihologi bi znali kaj povedati iz tega, komicno do konca :).

Haha, spomni se kaj si napisal k se bodo postrojile prve geekovske kolone pri zrsz. :V

So že geekovske kolone pri ZRSZ. Na Ptuju, v Murski Soboti so že, drugje pa verjetno tudi (morda v Ljubljani še ne, ker je tam ogromno IT podjetij).

StarMafijec ::

Berem temo in se čudim. Sem mislil, da je sedaj super čas za IT kader. Ogromno rekruterjev me skuša kontaktirati preko LinkedIna. Večinoma ignoriram. Podjetja mi stalno jamrajo, da bi radi dobili kader, pa ga ni in ni.

Vazelin ::

StarMafijec je izjavil:

Berem temo in se čudim. Sem mislil, da je sedaj super čas za IT kader. Ogromno rekruterjev me skuša kontaktirati preko LinkedIna. Večinoma ignoriram. Podjetja mi stalno jamrajo, da bi radi dobili kader, pa ga ni in ni.

Ja kradejo si senior deve med sabo za stotaka eur.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

styrian ::

StarMafijec je izjavil:

Berem temo in se čudim. Sem mislil, da je sedaj super čas za IT kader. Ogromno rekruterjev me skuša kontaktirati preko LinkedIna. Večinoma ignoriram. Podjetja mi stalno jamrajo, da bi radi dobili kader, pa ga ni in ni.


Podjetja zmeraj jamrajo da ni dobrega kadra tako kot mačka mjavka ali pa pes laja.

WhiteAngel ::

@OP: Ali misliš, da se bo v prihodnosti povpraševanje po inženirjih sicer (ajde, računalničarji+strojniki+gradbinci+štromarji) zmanjševalo? Ker pomoje bodo ti poklici *vedno* iskani (vedno bili) in nikoli ne presežejo nekega procenta, ne vem, petine populacije max. Potem imaš tu še za vsak profil po stopničkah tehnike, diplomante, magistrante, doktorje... zase sem prepričan, da se bo vedno našlo delo zame. Če ne programersko, pa drugo IT-jevsko. Ali pa kar koli, ki se sestavlja/šraufa/tuhta. Plača bo pač nihala, ampak glavno, da preživiš z nečim, kar te veseli, se počutiš uspešnega in ne crkneš zraven.

bbbbbb2015 ::

shadeX je izjavil:

Berem tole temo, tolk informacij sem in tja, noben pa še ni povedal kakšna je definicija dobrega programerja.


Dober programer ima širok nabor znanj jezikov (C/C++, Java, SQL, asembler), ter se zna sam pogovoriti z uporabnikom, ter narediti prototip aplikacije najkasneje v mesecu dni.
Koda upošteva načela dobrega programiranja (komentarji, konstante, zamikanje), ter malo manj splošne zadeve: separation of concerns, robustnost. Zna si najti informacije sam, pa četudi z branjem Intelovih pdf bukel, surfanjem po stackoverflow ali karkoli pač.

Nabor jezikov je praviloma širši, kot je zgoraj navedeno.

spam321 ::

MasterKiD je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Smurf je izjavil:

Tale cela tema je absurd. Neprogramerji poskusajo prepricati programerje, da je njihov poklic slabo placan in brez prihodnosti. Psihologi bi znali kaj povedati iz tega, komicno do konca :).

Haha, spomni se kaj si napisal k se bodo postrojile prve geekovske kolone pri zrsz. :V

So že geekovske kolone pri ZRSZ. Na Ptuju, v Murski Soboti so že, drugje pa verjetno tudi (morda v Ljubljani še ne, ker je tam ogromno IT podjetij).


Če izvzamemo Ljubljano, so kolone že praktično povsod. IT kadra je za odvoz, delovnih mest nobenih (sploh za programerje, tu pa tam se pojavi kakšno delo za sistemce od katerih se pričakuje, da bodo deklica za vse in to je to). Kdor trdi drugače pač nima blage veze kakšno je trenutno stanje v Sloveniji.

WhiteAngel ::

spam321 je izjavil:

MasterKiD je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Smurf je izjavil:

Tale cela tema je absurd. Neprogramerji poskusajo prepricati programerje, da je njihov poklic slabo placan in brez prihodnosti. Psihologi bi znali kaj povedati iz tega, komicno do konca :).

Haha, spomni se kaj si napisal k se bodo postrojile prve geekovske kolone pri zrsz. :V

So že geekovske kolone pri ZRSZ. Na Ptuju, v Murski Soboti so že, drugje pa verjetno tudi (morda v Ljubljani še ne, ker je tam ogromno IT podjetij).


Če izvzamemo Ljubljano, so kolone že praktično povsod. IT kadra je za odvoz, delovnih mest nobenih (sploh za programerje, tu pa tam se pojavi kakšno delo za sistemce od katerih se pričakuje, da bodo deklica za vse in to je to). Kdor trdi drugače pač nima blage veze kakšno je trenutno stanje v Sloveniji.


Pa saj sploh ni večjih programerskih firm na Štajerskem ali v Prekmurju? Tako, kot si napisal - kakšna bolnišnica ali banka rabi ITjevca, da namešča Windowse in priklaplja računalnike. Ampak v tem je zelo malo dodane vrednosti ... Sposobni FERIjevci pa hodijo v Gradec ali delajo od doma. Čemu bi delali svojo firmo.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Še bolj bodo iskani... Sploh za stare, skoraj obskurne tehnologij. Kot npr. danes Cobol + Mainframe...


Se spomnim, da so tako govorili vcasih serviserji televizorjev, ki so popravljali vezja.

Mislim, da ne ločiš med potrošnjo robo, uro dela in storitvijo...

galu je izjavil:

@Smurf

Pomoje precenjuješ pomembnost relacije računalnik-programiranje v kontekstu navadnega uporabnika. Sam bi rekel, da bo SW tekom časa postal vedno bolj preprost za uporabo, kar bo zmanjšalo potrebo po tehničnem znanju in programiranju. Poglej kaj se je zgodilo z operacijskimi sistemi recimo. Ali pa pa emaili. Ali pa (enostavni) obdelavi urejenih podatkov (Excel).

Pojma nimaš, software postaja vedno kompleksnejši.

Kar začni programirati v Javi/Pythonu, ipd... Pa boš povedal kako ti gre čez 1 leto....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

MasterKiD je izjavil:


V Wordpressu zna že vsak narediti spletno stran, tako da bodo izdelovalci spletnih strani plačano še manj (že danes ni nič posebnega njihova plača).

Delanje strani v Wordpressu ni programiranje ;).

Vazelin je izjavil:

Baje je med programerji polno broscienca.

Folk se ima za neke seniorje po treh letih dela. Danes začneš. Cez tri leta že senior tag na linkedin. Smesno

Pač posledica recruiting firm.

Karkoli prodajaš, moraš napisati da delaš vsaj 2 leti plus... PA te precej manj šraufajo z vprašanji :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

StarMafijec je izjavil:

Berem temo in se čudim. Sem mislil, da je sedaj super čas za IT kader. Ogromno rekruterjev me skuša kontaktirati preko LinkedIna. Večinoma ignoriram. Podjetja mi stalno jamrajo, da bi radi dobili kader, pa ga ni in ni.

Narobe razumes temo. To ni tema o programerjih, ampak je custveno-izpovedna tema neprogramerjev, ki nam poskusajo predstaviti svoje zivljenske frustracije. Cakajo, da jim bo vsaj kdo potrdil, da tudi programiranje ni "sanjska sluzbe", ker mislijo, da se potem ne bodo vec tako slabo pocutili. Ampak ne vem, ce bo pomagalo. Bo treba na sebi delati, pa se manj z drugimi okvarjati.

-valvoline- ::

Hiperprodukcija geekov v slo je vec kot ocitna. Ce je podobno v ostalih eu drzavah who knows. Izkuseni macki so zasedli polozaje in majo ze prave izkusnje, zaenkrat jim gre nadpovprecno. Da pa ni roznato pove samo dejstvo da se podjetja ne odlocajo za uvajanje novih kadrov, dobr vejo da se je cas bajnih zasluzkov vsaj v slo ze iztekel. Na enga izkusenega itjevca pride 30 zelencev, kaj bomo z tistimi 30. Bratranec je programer vec kot 10 let. Delal je v mb, v kranju, v lj. Se pred leti je reku da v mb ni kruha za it. V lj je pa mel odlicno sluzbo, kesa kok ces, celo posiljal so ga na sluzbenih potovanjih v nemciji ter zda. Pol pa leto nazaj ka naenkrat fertik. Je reku da iskreno obzaluje zamujeno priloznost k jo je dobu pred casom da bi se zaposlil pri nekem ministrstvu v lj. Pol pa se je odpravil trebuhom za kruhom pri sev sosedih. Nismo trenutno v stiku, nisem ga se dodobr vprasal kak mu je, ker ne zna nemscino tko kot vecina. Zdele ze razmislja da se kar tam preseli z druzino. Torej izkusen itjevec z 10+ letno prakso si pakira kovcke. Tolk o splosnem stanju v it, sploh pa na stajerskem oz izven lj.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

V Sloveniji ni hiperprodukcije geekov. Samo folka, ki naredi neke tečaje. Bistvena razlika...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

-valvoline- je izjavil:

Hiperprodukcija geekov v slo je vec kot ocitna. Ce je podobno v ostalih eu drzavah who knows. Izkuseni macki so zasedli polozaje in majo ze prave izkusnje, zaenkrat jim gre nadpovprecno. Da pa ni roznato pove samo dejstvo da se podjetja ne odlocajo za uvajanje novih kadrov, dobr vejo da se je cas bajnih zasluzkov vsaj v slo ze iztekel.

Kot nekdo, ki intervjuja novi kader in izobrazuje lahko povem, da to ne drzi. Ce hoces dobiti bodocega dobrega programerja si prakticno prisiljen dobiti nekoga iz faksa in ga izobraziti. Seniorje iz drugih podjetij je bistveno tezje dobiti, ker jim je ponavadi tam udobno in nocejo menjati sluzbe razen, ce gre nekaj zelo narobe.

jype ::

Kot nekdo, ki se je upokojil po kratki IT karieri, ne da bi moral vmes prevzeti vodenje drugih ljudi, lahko potrdim, da:

- Kronično primanjkuje sposobnih programerjev,
- šolstvo ne zadosti potrebam po informacijski in funkcionalni pismenosti (ane, tovariš "z drugimi okvarjati" Smurf),
- nič ne kaže, da se bo v prihodnosti karkoli spremenilo in
- daleč najmanj boste zajebali, če svoje otroke (ker ste svoja življenja očitno že zafurali) kvalitetno motivirate, da dosežejo širino v splošnem znanju in globino v znanjih, pomembnih za delo na informacijskem področju.

MasterKiD ::

spam321 je izjavil:

MasterKiD je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Smurf je izjavil:

Tale cela tema je absurd. Neprogramerji poskusajo prepricati programerje, da je njihov poklic slabo placan in brez prihodnosti. Psihologi bi znali kaj povedati iz tega, komicno do konca :).

Haha, spomni se kaj si napisal k se bodo postrojile prve geekovske kolone pri zrsz. :V

So že geekovske kolone pri ZRSZ. Na Ptuju, v Murski Soboti so že, drugje pa verjetno tudi (morda v Ljubljani še ne, ker je tam ogromno IT podjetij).


Če izvzamemo Ljubljano, so kolone že praktično povsod. IT kadra je za odvoz, delovnih mest nobenih (sploh za programerje, tu pa tam se pojavi kakšno delo za sistemce od katerih se pričakuje, da bodo deklica za vse in to je to). Kdor trdi drugače pač nima blage veze kakšno je trenutno stanje v Sloveniji.


Tako je, kolone so že na zavodu za zaposlovanju in bodo še večje.

bluefish ::

Bi vi to podkrepili s kako statistiko ali smo na nivoju "baba čula, baba rekla"?

MasterKiD ::

bluefish je izjavil:

Bi vi to podkrepili s kako statistiko ali smo na nivoju "baba čula, baba rekla"?

Pojdi na zavod vprašat pa naj ti povejo, če ne verjameš.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Kot rečeno: "Baba čula, baba rekla," aka. "čutim na vodi".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kuall ::

ja ampak naslov teme je "usoda programerjev" in debata teče o tem, ali bo AI prevzel programerske službe.

AI programerjem pomaga, tako kot pomaga ljudem na drugih področjih, to je pa jasno. največji AI pomočnik je google search engine. potem je še intellisense.

680x0 ::

Spam321 ne razumem tvoje agresije, ni potrebno, da si žaljiv če ne poznaš razmer.

Delam za podjetje v Ljubljani, ki ga mnogi identificirajo kot start-up. Stalno iščemo mid-senior programerje, vzeli pa smo tudi že kakega, ki ima manj kot 5 let izkušenj, pa se je izkazal za talentiranega. Za ta razpon podjetje ponuja 3500-5500 mesečno bruto. Mnogi v podjetju zaslužimo več od 5500, vendar do tega prideš s tem, da si za podjetje zaradi poznavanja produkta vedno bolj pomemben in podjetje poskrbi, da si zadovoljen.

Zgodbice o kavčih, svežem sadju, teambuildingih so bolj zgodbice za tiste, ki ne delajo v naši branži. Tako kot miselnost, da delamo 16 ur na dan in v zameno za ročni nogomet v pisarni živimo za podjetje. Da, imamo kavč, pa zastonj prigrizke, pijačo in še kaj, vse to je v podjetjih našega tipa standard in nekaj, s čimer se zaposleni ne ukvarjamo. Večina nas normalno dela 8 ur na dan, tisti z družinami tudi klasično 8-16, tako kot večina zaposlenih v Sloveniji.

Imeli smo oglase na slo-techu in drugje. Na žalost je bil izkupiček boren in se jih ne poslužujemo več. V Ljubljani je trg nasičen, večina nas pozna in ne potrebuje oglasov. S še nekaj podjetji si občasno izmenjujemo kadre, večkrat pa ti ne menjajo službe zaradi denarja, ampak zaradi prijateljev, novih izzivov in zasičenja z obstoječo službo. Največ novih kadrov smo pripeljali kar obstoječi zaposleni, za kar smo tudi nagrajeni. Zaradi omenjenega tudi ne iščemo mladih kadrov in ne vzgajamo kadrov direktno s fakultete, enostavno je fluktuacija prevelika in človeku je preveč enostavno iti k konkurenci, potem ko si vanj vložil čas in denar. Nobeno od konkurenčnih podjetij našega tipa tega ne počne. Smo pa, tako kot ostali, pripravljeni sprejeti dobrega programerja, ki je programiral v drugem jeziku in mu omogočiti, da se prešola na stack, ki ga uporabljamo mi.

Takšno stanje ni od nekdaj in ni povsod. V Ljubljani se je trend plač za običajne programerje, ki segajo nad 3000 bruto začel z uspehom govorečega mačka, prva generacija startupov in tradicionalna IT podjetja teh zneskov niso zmogla dosegat in imajo zaradi uhajanja kadrov že leta in leta težave. Podobno je fenomen ostal centraliziran v Ljubljani, zato velikega vpliva na plače v Mariboru in Kopru ni imel. V Ljubljani bi trg lahko za podobne zneske takoj zaposlili še nekaj sto programerjev.

Tole pišem, da si mladi srednješolci, ki utegnejo zajadrat v to temo ne bi ustvarili napačne predstave. Da, imam prijatelja vodovodarja, ki je s.p. in zasluži več od mene, imam tudi prijatelja mizarja, ki zasluži enako. Imam pa tudi 20 in več prijateljev, ki so programerji, sistemci ipd. in zaslužijo 4000-10000 bruto mesečno kot zaposleni programerji v Sloveniji. In biti dober programer je v povprečju še vedno najbolje plačan poklic v Sloveniji, seveda pa lahko uspešen podjetnik vedno zasluži več.

Če je kdo mnenja, da zgoraj opisano znanje ima in bi delal v Ljubljani pod zgoraj opisanimi pogoji, naj mi pošlje CV in če ustreza, mu zagotovim vsaj razgovor. Več podrobnosti ne bom dajal, ker se od zaposlenih na tem nivoju pričakuje tudi osnovna internet pismenost in sposobnost iz opisanega najti naše stare oglase na slo-techu.

StarMafijec ::

Sem preletel te oglase za zaposlitev na Slo-techu in plače, ki jih ponujajo, so pa res za zjokat se.

spam321 ::

680x0 je izjavil:

Spam321 ne razumem tvoje agresije, ni potrebno, da si žaljiv če ne poznaš razmer.

Delam za podjetje v Ljubljani, ki ga mnogi identificirajo kot start-up. Stalno iščemo mid-senior programerje, vzeli pa smo tudi že kakega, ki ima manj kot 5 let izkušenj, pa se je izkazal za talentiranega. Za ta razpon podjetje ponuja 3500-5500 mesečno bruto. Mnogi v podjetju zaslužimo več od 5500, vendar do tega prideš s tem, da si za podjetje zaradi poznavanja produkta vedno bolj pomemben in podjetje poskrbi, da si zadovoljen.

Zgodbice o kavčih, svežem sadju, teambuildingih so bolj zgodbice za tiste, ki ne delajo v naši branži. Tako kot miselnost, da delamo 16 ur na dan in v zameno za ročni nogomet v pisarni živimo za podjetje. Da, imamo kavč, pa zastonj prigrizke, pijačo in še kaj, vse to je v podjetjih našega tipa standard in nekaj, s čimer se zaposleni ne ukvarjamo. Večina nas normalno dela 8 ur na dan, tisti z družinami tudi klasično 8-16, tako kot večina zaposlenih v Sloveniji.

Imeli smo oglase na slo-techu in drugje. Na žalost je bil izkupiček boren in se jih ne poslužujemo več. V Ljubljani je trg nasičen, večina nas pozna in ne potrebuje oglasov. S še nekaj podjetji si občasno izmenjujemo kadre, večkrat pa ti ne menjajo službe zaradi denarja, ampak zaradi prijateljev, novih izzivov in zasičenja z obstoječo službo. Največ novih kadrov smo pripeljali kar obstoječi zaposleni, za kar smo tudi nagrajeni. Zaradi omenjenega tudi ne iščemo mladih kadrov in ne vzgajamo kadrov direktno s fakultete, enostavno je fluktuacija prevelika in človeku je preveč enostavno iti k konkurenci, potem ko si vanj vložil čas in denar. Nobeno od konkurenčnih podjetij našega tipa tega ne počne. Smo pa, tako kot ostali, pripravljeni sprejeti dobrega programerja, ki je programiral v drugem jeziku in mu omogočiti, da se prešola na stack, ki ga uporabljamo mi.

Takšno stanje ni od nekdaj in ni povsod. V Ljubljani se je trend plač za običajne programerje, ki segajo nad 3000 bruto začel z uspehom govorečega mačka, prva generacija startupov in tradicionalna IT podjetja teh zneskov niso zmogla dosegat in imajo zaradi uhajanja kadrov že leta in leta težave. Podobno je fenomen ostal centraliziran v Ljubljani, zato velikega vpliva na plače v Mariboru in Kopru ni imel. V Ljubljani bi trg lahko za podobne zneske takoj zaposlili še nekaj sto programerjev.

Tole pišem, da si mladi srednješolci, ki utegnejo zajadrat v to temo ne bi ustvarili napačne predstave. Da, imam prijatelja vodovodarja, ki je s.p. in zasluži več od mene, imam tudi prijatelja mizarja, ki zasluži enako. Imam pa tudi 20 in več prijateljev, ki so programerji, sistemci ipd. in zaslužijo 4000-10000 bruto mesečno kot zaposleni programerji v Sloveniji. In biti dober programer je v povprečju še vedno najbolje plačan poklic v Sloveniji, seveda pa lahko uspešen podjetnik vedno zasluži več.

Če je kdo mnenja, da zgoraj opisano znanje ima in bi delal v Ljubljani pod zgoraj opisanimi pogoji, naj mi pošlje CV in če ustreza, mu zagotovim vsaj razgovor. Več podrobnosti ne bom dajal, ker se od zaposlenih na tem nivoju pričakuje tudi osnovna internet pismenost in sposobnost iz opisanega najti naše stare oglase na slo-techu.


Srednješolec z vsaj malo kmečke pameti si bo že ustvaril pravo predstavo o IT oz. perspektivi izobraževanja v smeri programiranja. Odprl bo zaposlitveni oglasnik in kaj hitro ugotovil, da se programerje zaposluje skorajda le še v Ljubljani, po prebiranju ST bo spoznal, da se zaposluje top 1% najbolj talentiranih (ko je govora o 3000€+ bruto plače), da se zahteva vsaj nekaj let izkušenj (v vašem podjetju očitno 5+), da nihče več ne uvaja začetnikov (oz. zelo redko), da se v zaposlitvenih oglasih zahteva malo morje nekih čudnih kratic, programskih jezikov, potem bo še odprl kakšen nepremičninski oglasnik, da bo videl, koliko ga bo prišla najemnina v Ljubljani, ker službe v domačem kraju tako ne bo dobil in takoj potem, ko se bo zdriskal na wc-ju, opustil misel na IT in začel razmišljati v smeri strojništva, elektrotehnike, kemije, farmacije, mogoče zdravstva ali nenazadnje tudi ekonomije... Dalo bi se še veliko napisati ampak naj bo to dovolj.

StarMafijec je izjavil:

Sem preletel te oglase za zaposlitev na Slo-techu in plače, ki jih ponujajo, so pa res za zjokat se.


Pa ne pozabi še na to, da se eni in isti oglasi vrtijo tudi po 1 leto in več. Se bom vzdržal komentarja zakaj, da mi ne bo kdo spet očital, da sem žaljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

PrihajaNodi ::

Ampak zakaj mu ne posljete cvja? Pa potem lahko komentira tu gor kako in kaj je bilo.

Ce bi sam tak na hitro ocenjeval bi rekel da je 90% posla v Itju, ce pa v Sloveniji ne ponujajo pripravnistva bo pa treba mal izven slovenije pogledat pa prvih par let delat za minimalca in zivet s cimri. Jbga.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

RandomUser1 ::

680x0 je izjavil:

Spam321 ne razumem tvoje agresije, ni potrebno, da si žaljiv če ne poznaš razmer.

Delam za podjetje v Ljubljani, ki ga mnogi identificirajo kot start-up. Stalno iščemo mid-senior programerje, vzeli pa smo tudi že kakega, ki ima manj kot 5 let izkušenj, pa se je izkazal za talentiranega. Za ta razpon podjetje ponuja 3500-5500 mesečno bruto. Mnogi v podjetju zaslužimo več od 5500, vendar do tega prideš s tem, da si za podjetje zaradi poznavanja produkta vedno bolj pomemben in podjetje poskrbi, da si zadovoljen.

Zgodbice o kavčih, svežem sadju, teambuildingih so bolj zgodbice za tiste, ki ne delajo v naši branži. Tako kot miselnost, da delamo 16 ur na dan in v zameno za ročni nogomet v pisarni živimo za podjetje. Da, imamo kavč, pa zastonj prigrizke, pijačo in še kaj, vse to je v podjetjih našega tipa standard in nekaj, s čimer se zaposleni ne ukvarjamo. Večina nas normalno dela 8 ur na dan, tisti z družinami tudi klasično 8-16, tako kot večina zaposlenih v Sloveniji.

Imeli smo oglase na slo-techu in drugje. Na žalost je bil izkupiček boren in se jih ne poslužujemo več. V Ljubljani je trg nasičen, večina nas pozna in ne potrebuje oglasov. S še nekaj podjetji si občasno izmenjujemo kadre, večkrat pa ti ne menjajo službe zaradi denarja, ampak zaradi prijateljev, novih izzivov in zasičenja z obstoječo službo. Največ novih kadrov smo pripeljali kar obstoječi zaposleni, za kar smo tudi nagrajeni. Zaradi omenjenega tudi ne iščemo mladih kadrov in ne vzgajamo kadrov direktno s fakultete, enostavno je fluktuacija prevelika in človeku je preveč enostavno iti k konkurenci, potem ko si vanj vložil čas in denar. Nobeno od konkurenčnih podjetij našega tipa tega ne počne. Smo pa, tako kot ostali, pripravljeni sprejeti dobrega programerja, ki je programiral v drugem jeziku in mu omogočiti, da se prešola na stack, ki ga uporabljamo mi.

Takšno stanje ni od nekdaj in ni povsod. V Ljubljani se je trend plač za običajne programerje, ki segajo nad 3000 bruto začel z uspehom govorečega mačka, prva generacija startupov in tradicionalna IT podjetja teh zneskov niso zmogla dosegat in imajo zaradi uhajanja kadrov že leta in leta težave. Podobno je fenomen ostal centraliziran v Ljubljani, zato velikega vpliva na plače v Mariboru in Kopru ni imel. V Ljubljani bi trg lahko za podobne zneske takoj zaposlili še nekaj sto programerjev.

Tole pišem, da si mladi srednješolci, ki utegnejo zajadrat v to temo ne bi ustvarili napačne predstave. Da, imam prijatelja vodovodarja, ki je s.p. in zasluži več od mene, imam tudi prijatelja mizarja, ki zasluži enako. Imam pa tudi 20 in več prijateljev, ki so programerji, sistemci ipd. in zaslužijo 4000-10000 bruto mesečno kot zaposleni programerji v Sloveniji. In biti dober programer je v povprečju še vedno najbolje plačan poklic v Sloveniji, seveda pa lahko uspešen podjetnik vedno zasluži več.

Če je kdo mnenja, da zgoraj opisano znanje ima in bi delal v Ljubljani pod zgoraj opisanimi pogoji, naj mi pošlje CV in če ustreza, mu zagotovim vsaj razgovor. Več podrobnosti ne bom dajal, ker se od zaposlenih na tem nivoju pričakuje tudi osnovna internet pismenost in sposobnost iz opisanega najti naše stare oglase na slo-techu.


Kolk bi pa rekel, da je sprejemljiva plača za junior-mid python programerja v Lj? A je 1500€ bruto še zmerej ok za 2-3 leta izkušenj? Sicer vem, da je dost nizko za kakšnega Django razvijalca, sam se na firmi primarno ne ukvarjamo z Web Dev.

Smurf ::

RandomUser1 je izjavil:


Kolk bi pa rekel, da je sprejemljiva plača za junior-mid python programerja v Lj? A je 1500€ bruto še zmerej ok za 2-3 leta izkušenj? Sicer vem, da je dost nizko za kakšnega Django razvijalca, sam se na firmi primarno ne ukvarjamo z Web Dev.

1500 bruto je malce malo za 2-3 leta izkusenj. Ali te ne placujejo dovolj, ali pa se v tem casu nisi kaj dosti naucil.

Vazelin ::

Imam pa tudi 20 in več prijateljev, ki so programerji, sistemci ipd. in zaslužijo 4000-10000 bruto mesečno kot zaposleni programerji v Sloveniji.

Torej slovenska firma v Sloveniji plačuje programerja 10k mesečno?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716487 (9853) kffa
»

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13625929 (23146) AndrejO

Več podobnih tem