» »

Nov Cooler (SK7) in previsok temp. Kje sem naredu napako?

Nov Cooler (SK7) in previsok temp. Kje sem naredu napako?

Odpadnik ::

Stari BOX hladilnik sem končno zamenjal za SK7, zraven pa sem mu dal YS-Tech 80 Power(3.000 obr./min). Vse to sem podmazal z ArcticSilver III. Prej so bile temp. sledeče: Okoli 48°C v WinXP obremenjen pa je bil okoli 62°C - zdele zadnje čase sem precej igral Postal2 in zato bom navedel to temp. Po eni uri z Postal2 je bila temp. okoli 60°C.
In kako je z SK7? Slabo ... Zdele mam neobremenjenega 49°C, samo bo ziher padlo na ene 45-47. Po eni uri postala pa je bila temp 56 oz. bi šla še malo gor. Kje sem naredil napako? Pasto sem namazal po navodilih. Najprej mal na SK7, pa potem zbrisat dol. Pasto sem po procu mazu ene 10min ziher. Pa z kredistno kartico, na koncu pa še z prstom v PVC vrečki. Men se zdi, da so vmes zračni mehurčki. Sicer namazano je na tenko, tko da če sem mal še pomazu, se je takoj viola jedro vidlo. Res pa je, da namazana masa - ASIII ni bila popolnoma gladko namazana (kot procesorjevo jedro), če ima to kej veze?
Tako, sedaj me zanima, na katerem delu sem naredil napako, da slabo (ne)hladi? Hvala.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond
  • spremenilo: Odpadnik ()

burkiburke ::

Probaj še enkrat nanovo dati pasto gor. Naredi to samo z kreditno kartico tako da na koncu imaš tanek enakomeren sloj paste po celem procesorju. Hladilnik probaj gor (na proc) dati brez precejšnih pomaka levo-desno. Preveri če si vent obrnu da piha na hladilnik. Naredi to, pa se spet oglasi:)
lp

Odpadnik ::

Mater, me ma, da bi dal samo pikico na sredino, pol pa hladilnik gor pritisnu - tko k u starih časih.
Bom še enkrat probu, pa se slišmo oz. beremo.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Buggy ::

Odpadnik: pred tocno pol ure sem tudi jaz imel rastavljeno masino in sem tudi jaz na novo gor dajal AS3. Sem tudi jaz staro pasto po rebrih drgnil in potem ocistil z alcoholom po procesorju pa sem tudi mazal z kreditno kartico. Gladka povrsina seveda ni bila na procesorju, tanka pa toliko da ce sem imel malo bolj tresoco roko, ko sem sel s kartico gor in dol, se je pokazalo jedro. Potem sem pocasi stisnil hladilnik ob procesor in lepo zapel zaponko. Imam Thermalright AX7 in Zalmanov 80mm ZM1 fan na 3200 obratih. Hladim XP2500@2340Mhz (14x166) pri 1.70 V in imam sedaj po temu postopku 5 stopinj manj ko laufam Prime95 max 58 stopinj ohisje ima 34 stopinj. Prej ko sem z istim cooling setupom le AS3 sem namazal malo bolj povrsno (se mi je mudilo pogledat koliko nese :)) in sem imel pri Prime95 (max heat and power consumption) okoli 63 stopinj. Se pravi da je zelo pomembno kako je AS3 namazan.

Odpadnik ::

Pozdravljeni!
Ponovno se javljam, v živo iz svoje sobe. Tokrat sem dal procesor na mizo in ponovil postopek. Zdele sem še kišto odpru in preveru kam ima vent auspuh. Piha na rebra. In Idle temp... sam malo, da pogledam ... 45,5 ... argh! Tok sem mel prej z BOX coolerjem ;( Zmetu sem 12 jurju, pa nč bolj ne hladi :'( Na, zdele je že 46 oz. mi skače 46 in 47. System je pa 28. Gremo mal hudiča obremenit!
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Odpadnik ::

Ahh ja ... Zdele laufam prime95. Ne preseže mi 55°C!!!!!!!!!! :D YEAH BABY!!! Kdo je car, kdo je car? Yupi!
Ej, fantje, gracias! Jest zdej blazno hepi. Sicer sem mislu, da bom imel na Load okol 50, ampak nima veze! Če bi kak stručko tole pasto gor devu, bi najbrž dobil še kako stopinjo dol. Jap, zdele sem še enkrat pogledu - 55!>:D Kul
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

BlackHole ::

Koliko je recimo max temp. procesorja, ki že škodi oz. bi bilo treba ukrepat in koliko je max. oz. najvišja priporčljiva temp. sistema?

burkiburke ::

Blackhole, za vsaki procesor je "Thermal management" drugačen. Najboljše da pogledaš za svoj proc na straneh proizvajalca.
Odpadnik, še ena "dobra" stvar pri AS3 je ta da se po 24-48h temperatura dodatno zniža za kakšen celzij;) .
lp

BlackHole ::

No ok, eno približno cifro povejte. Imam pa Bartona 2500 in grafično Geforce 4 Ti. PLata ja pa Leadtek K7 ncr18d pro.

sash ::

najboljš da pogledaš po stepping bazi
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Odpadnik ::

Odpadnik, še ena "dobra" stvar pri AS3 je ta da se po 24-48h temperatura dodatno zniža za kakšen celzij


Vem ja. Zato vztrajno opazujem kako se obnaša sistem. Še en vent sem dal na zadnjo stranico. Kar za enih par stopinj je padla temp. sistema. Kar se pa proca tiče. Mal sem razmišljal in u bistvu ugotovil, da sem brez veze neki vrisku, ker sem dal 13 jurjev in temp. zbil za samo okoli 9 stopinj.
Kar se tiče pa Sk7. Ta hladilnik rabi velik in močen vent. Če ga nima, hladilnika ne moreš izkoristiti. Se pravi, da če maš ta hladilnik morš kar veselo po en vent., ki ima okoli 50 CFM, na dB pa ne smeš gledat :\ :D

Doma v predalu imam en star ventilator 120mm od napajalnika od ene stare mašine - kak XT al pa 286. Zadeva je železna in ima 3 peresea in ene pol kile. Ni ne vem kok glasen. Za hec ga bom prkuplu v mašino, da vidim, kako se bo obnesel. Zadeva se priklopi direktno na 220V 8-O
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odpadnik ()

thezerox ::

Odpadnik: kateri bios pa uporabljas? si bios nadgradil?

Odpadnik ::

Bios je ta zadnji - 18 (1.8)
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Dead_Eye ::

hmm, malo prej sem zmontiral sk7 na mojega bartona 2500+@2000Mhz default voltažo.


prej imel hladilnik od titan dtb (navaden alum.) in smartfan 2 (volcano 9)

prej idle cca 44C pri 3000 rpm, SK7 z 2800rpm 38C....:D
aja, pasta una ki je zraven sk7
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262219 (1494) Grimlord
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402115 (1432) G@MER
»

Hladilnik za athlon 2500+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331913 (1235) TribesMan
»

Gigabyte Nforce 7n400 - Temperatuta procesorja???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271824 (1376) Ethan
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493308 (2214) boštjan

Več podobnih tem