» »

Hlajenje procesorja - ventilator vrti obratno

Hlajenje procesorja - ventilator vrti obratno

alexxx ::

Pozdravljeni!
Zadnje dni sem opazil pregrevanje procesorja (nad 70 stopinj celzija)! Očistil sem hladilna rebra, nato pa opazil, da (moje mnenje)se ventilator vrti v obratni smeri, zrak potiska proti procesorju, mislim, da bi moral vleči zrak proč od hladilnih reber in procesorja! Do sedaj se mi ni pregreval nikoli, vedno nekje do recimo 50 stopinj! Ker sem ventilator in hladilno rebro naknadno kupil pred cca 2 leti in menjal, sem nataknil nazaj originalnega (ki je manjši) in ta , se vrti v drugo smer, torej po moje pravilno, tako da zrak vleče od procesorja proč! Procesor se še vedno segreje do cca 70 stopinj, morda zato, ker nisem dal "tiste" paste, ki se namesti med procesor in hl. rebro (je nimam trenutno)!
Zanima me, če kdo ve, katera smer je pravilna in kako je možno, oziroma ali imajo eni ventilatorji drugačno smer kot drugi? Original ventilator ima priklop z tremi, novi pa z štirimi kablčki! Hvala

tony1 ::

Vrti se pravilno.

K0l1br1 ::

alexxx je izjavil:

zrak potiska proti procesorju
Kaj se po tvoje zgodi, če hladnejši zrak porivaš na toplo telo?

alexxx je izjavil:

morda zato, ker nisem dal "tiste" paste, ki se namesti med procesor in hl. rebro (je nimam trenutno)!
Tista pasta je obvezna. Kaj misliš, da ti prevaja toploto s procesorja na rebra, slab stik procesorja in reber?

alexxx ::

Hvala za odgovor!
Vseeno pa kako to, da se en ventilator vrti tako, drugi drugače..... noben od dveh ventilatorju nima možnosti , da bi jih obrnu!

K0l1br1 ::

Obrneš priklop na plati, pa se vrti kontra, če vezava omogoča. Drugače pa, važno, da se vrti, vseeno je, ali piha hladnejši zrak na procesor in toploto proč ali pa topel zrak vleče proč in ga nadomešča hladnejši zrak. Važno je, da zrak kroži in da obstaja delta T

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

TheBlueOne ::

:D Potrebujes "tisto pasto".

Kako pravijo ostali smer niti ni tako vazna. Se mi pa zdi bolj pametno, da deluje kako deluje pri tebi, ker potem jemlje bolj hladen zrak in ne zrak, ki ga je morda ze ogrela maticna plosca. Morda za kaksno stopinjo bolj optimalno.

D3m ::

V avto lahk tudi naliješ samo deci olja. :) Ali pa kar repično olje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

prowb ::

Najprej pasto!

Smer vrtenja je odvisna tudi od oblike hladilnika - eni so narejeni tako, da bolje hladijo, če ventilator piha v njih, drugi, da vleče od njih topel zrak. Velikokrat pa ta smer vrtenja ni tako pomembna, kot dober stik med hladilnikom in procesorjem...

link_up ::

kdaj so pa zopet tako segreli procesorje? Ni bilo to v casih c2duo okoli 45C s stock coolerjem?
In and Out

D3m ::

Od kar so manjše litografije.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578237 (7056) Pro_moted
»

počasen, pregret prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7011478 (10474) pobalinka2
»

Preglasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
434194 (3718) mersault
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393447 (2712) SkIDiver

Več podobnih tem