» »

DivX, Xvid DTS ipd.???

DivX, Xvid DTS ipd.???

Grega18 ::

Kolegi,

Prosim za pomoč, da ne vzamem TV ki mi ne bo reproduciral filmov s Partisa (XviD). Na strani "Display specifications" vidim , da DivX (ne Xvid???) podpirajo le Sony, LG in TCL. Ali to pomeni, da takšnih filmov (gledam izključno komprimirane) ne bo mogoče gledati z vgrajenimi Media playerji drugih TV znamk? Ali je v tem primeru obvezna tudi podpora DTS(karkoli že je, bojda vezano na *.mkv)?

Hvala in srečno v 2020!

starfotr ::

Ti si kupi en računalnik ali nek TV android box in se ne zanašaj na TV in njegov player. Kupi čim bolj neumen TV, naj bo kot monitor.

beta1 ::

Obvezno da več za Samsung-i z 2018 modeli in novejšni ne podpirajo več DTS, divx xvid. Ostali bi morali igrat, sploh android TVji.

hojnikb ::

V 2020 bi ti se gledal xvid/divx ?
get with the times, danes se manj k 1080p h.264/h.265 ripov sploh ne gleda in vlece vec.
#brezpodpisa

Grega18 ::

hojnikb je izjavil:

V 2020 bi ti se gledal xvid/divx ?
get with the times, danes se manj k 1080p h.264/h.265 ripov sploh ne gleda in vlece vec.


Ok, sem s kmetov, še 2GB čakam cel dan da dol prileze, filmov ne zbiram, sem ter tja kakšnega dol potegnem ... zanima me prvenstveno vsebina, manj tehnična kvaliteta. Zdajšnji TV mi bere vse, ima lepo sliko, menjal ga bom samo zaradi velikosti. Zunanji boxi me ne zanimajo, sem imel pred leti WD nekaj ... odpade. V ožjem izboru sta torej ostala Sony KD 55XF7005 in TCL 55DP660. Kateri bo imel lepšo TV sliko?

Hvala lepa,lp

hojnikb ::

ce bos gledal drekaste xvid ripe, lahko kupis tudi noname za 110e, pa bo cisto vseen.

ce ti je problem pocasen internet, mas tudi 1-2GB 1080p ripe, ki so v modernem h.264 formatu, torej jih probavi katerakol tv.

kar se pa tice kvalitete; pejt v trgovino in si jih poglej na lastne oci.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

V 2020 bi ti se gledal xvid/divx ?
get with the times, danes se manj k 1080p h.264/h.265 ripov sploh ne gleda in vlece vec.

Hmm H.265 ni skoraj nič. Baje še ni OK kodek. Je že kje tema o tem, da ne dvojimo?

Za TV pa že imamo teme:
Kateri 55" in večji LCD televizor?
Kateri 40-50" LCD televizor?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

kako ne? h265 ripov mas cel kup.
#brezpodpisa

MrStein ::

Mogoče ne gledava isti ... vir.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H.265 / HEVC (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
527368 (2022) Valvoline
»

Kateri dvd oz. multimedijski predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
322851 (2144) marvin42
»

Filmi kvaliteta slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
5865 (754) wasd
»

Nakup mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
92749 (2452) HDvideo

Več podobnih tem