» »

Nakup mobitela

Nakup mobitela

St753 ::

1. odločam se med: SE Xperia Arc, SE Xperia Neo, Samsung Galaxy S Plus, LG Optimus 2x, HTC Desire S in HTC Desire HD. Kateri je najboljša izbira (sicer bom telefon uporabljal predvsem za poslušanje glasbe in gledanje filmov, kakšen klic in poslan sms). Sony Ericsson mi je všeč predvsem zato, ker so bili do zdaj vsi moji mobiteli od Sony-ja in pa tudi dobro izgleda :D ...Ampak rad bi, da to ne vpliva preveč na mojo odločitev, zato me zanima kateri je dejansko boljši.
2. zanima me še nekaj v zvezi z gledanjem videoposnetkov/filmov na mobitelu.
- Imam npr. film s končnico avi na računalniku in bi ga naložil telefon.
en telefon predvaja xvid, divx, h.264 in h.263, drugi pa predvaja h.264 in h.263. Bo kateri od teh telefonov predvajal film (in če kateri) brez, da film "konvertam" in kaj je sploh razlika med temi formati (divx, h.264,....)
- nekje sem prebral (zdi se mi, da na GSMArena), da ima LG Optimus, ki sicer podpira Divx format in lahko posnetku/filmu dodaš podnapise med predvajanjem, probleme (oz. sploh ne deluje), če podnapisi vsebujejo šumnike (ne predvaja podnapisov). Ve kdo kaj več o tem in če bi se dalo dobit kakšen Video player za Android, ki bi omogočil tudi dodajanje slo. podnapisov. Mogoče kdo ve kako je z dodajanjem podnapisov pri drugih telefonih (Samsung Galaxy S, HTC Desire S in HD)?

Hvala za vsake koristne informacije.
Lp

HarryRed ::

Med naštetimi mobiteli je po specifikacijah definitivno najboljši LG Optimus 2x (Optimus 2x ima tudi HDMI port, tako da se ga da povezati tudi npr. s TV-jem). Z vsemi naštetimi mobiteli boš lahko gledal filme, saj si lahko z androida naložiš različne playerje, ki podpirajo tudi predvajanje podnapisov (npr. CineXplayer, mVideoplayer itd.). Vsi našteti mobiteli so že kr nekaj časa na trgu, tako da če ti cena ni problem še poglej mogoče za Samsung galaxy S2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HarryRed ()

jazbec ::

HarryRed je izjavil:

če ti cena ni problem še poglej mogoče za Samsung galaxy S2.


^^
this
na bolhi ga dobiš poceni
ga imam sam in je res top

St753 ::

če jaz prav vem, mi Sony Ericsson, ki nima Divx podpore ne bo predvajal avi filma. Se mogoče motim?
Drugače pa hvala za odgovore in nasvete :)

HarryRed ::

Pri mojem mobitelu je tudi napisano sledeče glede tega:
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/AC3 player

Vse kar sem naredil je, da sem namestil CineXPlayer in vse deluje normalno. Prenesel sem si na mobitel nekaj filmov in serijo (House M.D.) s podnapisi in vse normalno laufa, tako da ni bojazni ;)

GeForce ::

St753 je izjavil:

če jaz prav vem, mi Sony Ericsson, ki nima Divx podpore ne bo predvajal avi filma. Se mogoče motim?
Drugače pa hvala za odgovore in nasvete :)

Seveda bo...le na AndoridMarket skočiš, downloadaš nekaj v stilu MoboPlayer(za tega vem da je super predvajalnik), in viola že lahko gledaš vse od .AVI pa do .MKV :D

;-) ::

Od teh kaj si naštel bi jaz vzel:
Samsung Galaxy S Plus, LG Optimus 2x

itak LG optimus 2x je boljši od Galaxy S po lastnostih in izdelavi. Po izdelavi se lahko primerja z HTC Desire (super ohišje) ničkaj plastično in je kovinsko

SE že dolgo ni več telefon. Je pa zanimiva tvoja izbira naštel si poceni, drage, male, velike...povej kaki so ti všeč prvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

St753 ::

mobitel nameravam kupiti na mobisvet.si, kjer imajo vsi našteti max. 50€ razlike v ceni...gledal sem mal ta LG Optimus 2x, res odlične specifikacije, sam kar se pa tiče pol dejanskega stanja pa je mal slabše. Video posnetki kljub možnosti snemanja v 1080p niso tako kvalitetni, kontrast zaslona in njegova slika nista ravno navdušujoče se mi zdi...danes sem gledal na GSMArena en "review" od HTC Desire HD in se mi je zdel odličen, zatakne pa se pri kvaliteti slik in posnetkov (sicer nisem nevem kakšen fotograf, tako da fotoaparat ni prioriteta)...Kar se tiče slike in kontrasta se mi zdi Galaxy S Plus še najbolši, vendar je pa dizajn mal slabši od drugih...moram prebrat še malo o HTC Desire S, pol se bo pa treba počasi odločit :D
še enkrat hvala sa vse informacije :)

Mercan ::

Če boš večinoma gledal filme na ekranu telefona, potem izberi takega z največjim. Jaz sem imel pol leta Xperio Arc in imam same dobre stvari za povedat, tudi baterija ni slaba, ekran je dober, imaš HDMI izhod. Res pa je, da predvaja le filme nekje do 2 gb velikosti.
Verjetno tut GAlaxy S plus ni nič slabši, nimam pa z njim izkušenj, kot tudi ne z Optimus 2x (samo naj bi baje kar dostkrat štekal).
Vsekakor pa ti še bolj priporočam Galaxy s2, tle bo delal res vse... :)

HDvideo ::

St753 je izjavil:

mobitel nameravam kupiti na mobisvet.si, kjer imajo vsi našteti max. 50€ razlike v ceni...gledal sem mal ta LG Optimus 2x, res odlične specifikacije, sam kar se pa tiče pol dejanskega stanja pa je mal slabše. Video posnetki kljub možnosti snemanja v 1080p niso tako kvalitetni, kontrast zaslona in njegova slika nista ravno navdušujoče se mi zdi...danes sem gledal na GSMArena en "review" od HTC Desire HD in se mi je zdel odličen, zatakne pa se pri kvaliteti slik in posnetkov (sicer nisem nevem kakšen fotograf, tako da fotoaparat ni prioriteta)...Kar se tiče slike in kontrasta se mi zdi Galaxy S Plus še najbolši, vendar je pa dizajn mal slabši od drugih...moram prebrat še malo o HTC Desire S, pol se bo pa treba počasi odločit :D
še enkrat hvala sa vse informacije :)


SE Xperia Arc S TOP izbira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549532 (7473) krneki0001
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320654 (13165) Mrakw
»

HTC Desire S ali LG Optimus 2x

Oddelek: Mobilne tehnologije
263802 (2940) OldSkul
»

LG optimus 2x vs HTC Desire HD vs Samsung Galaxy S II

Oddelek: Mobilne tehnologije
345030 (4502) BigSmoke
»

Kater telefon HTC, Samsung

Oddelek: Kaj kupiti
236015 (5560) jazbec

Več podobnih tem