» »

Kako odmašiti cev v kopalnici

Kako odmašiti cev v kopalnici

1 2
3
»

SeMiNeSanja ::

d0rK je izjavil:

No evo problem s straniščem. ne pozira, pri uporabi vakuumske gume pa meče ven čez talni sifon..

Razmišljam da bi kupil žico za odtoke pa me je strah da bo še žica ostala v odtoku ker se bo nekje zataknila. Kolk je verjetnosti da pride do tega pri uporabi žice?

Nekako čudno to s sifonom. Živiš v hiši ali v bloku?
Cev od WC je kar široka, ni to neka cevčica, ki se kar tako zamaši. Sploh tam, kjer gre ta odtok praktično naravnost v vertikalo (pri nas v hiši je od WC do vertikale vsega kakšnih 30cm).

Vsekakor ni druge, kakor da se školjko odvijači in sname. Nato pa nad odtok z klasičnimi orodji... žica, podgana,... Če nimaš, se pozanimaj, če ima kdo za posoditi.

Morda na koncu ugotoviš, da je sosed pod teboj zabil WC, pa ni ukrepal....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

d0rK ::

V hiši sem. In res v dreku. Včeraj je butnilo ven samo v spodnjem wcju, zdaj sem videl da že v zadnjem členu pred izhodom v kanalizacijo, tudi ko teče voda v banji. GROZA!

Zaenkrat samo spucal dokaj temeljito ker odurno smrdi, jutri je pa potrebno urediti. Ali kdo ve kolk stane da pridejo profiji to zrihtat?

Okapi ::

A nimaš bajte zavarovane? Vsako spodobno zavarovanje vključuje vodovodarske storitve za take primere. Pokličeš zavarovalnico, rečeš da je nujno in pride isti dan vodovodar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

d0rK ::

Ni.

fikus_ ::

Čudno se obnašajo ti tvoji odtoki. Možno da imaš zaneseno cev v hiši in naprej do kanalizacije/greznice. Poklici komunalo, imajo zadevo za čiščenje z vodo pod tlakom, bodo sprali cev.

SeMiNeSanja ::

d0rK je izjavil:

V hiši sem. In res v dreku. Včeraj je butnilo ven samo v spodnjem wcju, zdaj sem videl da že v zadnjem členu pred izhodom v kanalizacijo, tudi ko teče voda v banji. GROZA!

Zaenkrat samo spucal dokaj temeljito ker odurno smrdi, jutri je pa potrebno urediti. Ali kdo ve kolk stane da pridejo profiji to zrihtat?

Imaš to kanalizacijo ali greznico?

Kot je že eden omenil, imaš lahko polno greznico. V tem primeru običajno nastradajo odtoki v najnižjem nadstropju, kjer ti 'brozga' ven udari.
Polna greznica dodatno lahko povzroči, da se ti zabije odtočna cev. Zato ni nujno, da je problem rešen z praznjenjem greznice, lahko da moraš tudi z žico/podgano/.. prečistiti cev, da bo mir (do daljnega).

Pri kanalizaciji pa se je edino lahko odtočna cev nekje zabila. Eni imajo pri dnu glavne vertikale pokrov, ki ga lahko odvijačiš in tako dobiš lažji dostop za bolj konkretno čiščenje.
Če takega dostopa nimaš in moraš čistiti preko priključka za WC ali bognedaj talnega sifona, je zadeva precej manj ugodna.

Kakorkoli obrneš, brez pravega orodja prav veliko ne moreš naresti. Najmanj potrebuješ žico, pa kakšna bolj trda vrtna cev tudi lahko pomaga, če nimaš visokotlačnega čistilca in 'podgane'.

Seveda pa lahko naročiš tudi 'mojstra'. Ne vem kako je pri nas s temi mojstri... v Nemčiji so baje žive barabe, ki te oskubijo ko budalo, čiščenje pa računajo po metrih, kolikor so tisto 'podgano' porinili v odtok - običajno takrat, ko nisi bil poleg, da bi lahko karkoli preveril. Očitno so to že kar prave mafijske strukture in moraš precej paziti pri mojstrih, ki jih najdeš pri googlanju.

Pri nas upam da še niso tako pokvarjeni. Najbolje je če poznaš kakšnega 'vaškega' mojstra, ali pa ti lahko kdo priporoči kakšnega lokalca.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

mat xxl ::

Pokliči profesionalce, če iz hiše že ne gre morda najprej spraznite greznico...., če je kanal ????

Kot zanimivost sem 10 let nazaj bil zraven, znana gostilna v Ljubljani vse se je zamašilo, so prišli dragi komunalci iz Kanal d.o.o. .

Kanalizacija tam novejša 10 let stara vse na novo.... so bili profiči sigurni, da je zunaj objekta kanal z pokrovom pod peskom...,
so s krampom tolkli in našli pokrov kanala pod peskom, odkopali in ja kanal preseka 100 cm odpremo in ja poln ......
So šli z lopato notri ob stenah do dna, bilo vse polno, naenkrat potegne 100 na uro je v objektu dobesedno vakum izsesal vso vodo iz wc školjk.

Rezultat in vzrok..., v kuhinji ni bilo lovilcev maščob in so se naredile neverjetno čiste kepe velike tudi fi 30 cm bele maščobe - kompaktne kepe... in te so zamašile odtok....med tem revizijskim jaškom in odtokom v glavno cev kanalizacije. Sam nisem mogel verjeti, kako velike bele kepe čiste maščobe ....

radmannsdorf ::

d0rK je izjavil:

Nimam pojma kaj je bilo, žena poslala jezno sporočilo ob dveh zjutraj. Sicer je že prej malo slabše poziral.

Na tleh imam talni sifon. A ne bom odstranitvijo samo do sifona prišel? Ker butne ven iz talnega sifona torej je zamašek od sifona naprej. Verjetno bi lahko to žico tudi direkt v luknjo v talnem sifonu zaril?

Ja. Pojdi v Merkur in kupi zajlo, probaj, potem pa nazaj na forum. Ali pa mojstra direkt.
https://www.merkur.si/rezultati-iskanja...

starfotr ::

Priporočam podjetje EKO PRETOK d.o.o., če ne bo mogoče rešit v lastni režiji. So zelo korektni.

Enemu kolegu so enkrat med enim praznikom prišli delat iz Komunala Odtok d.o.o. Tudi ok.

Komunale/VOKA/upravljalci kanalizacij ne čistijo hišnih in internih inštalacij. Oni čistijo samo svojo kanalizacijo in izčrpavajo greznice. Greznice samo med tednom, ob vnaprej naročenih storitvah. Intervencijsko čiščenje izvajajo samo na svojem sistemu in ne na greznicah.

Tako, da skrbite za svoje zadeve in če slabo požira, potem čim prej uredite, ne čakat, da se zamaši.

SeMiNeSanja, mogoče je čas da se začneš ukvarjat s temi storitvami, saj imaš toliko za povedat čez vse, da kar do tu smrdi, pa sploh nisi še začel delat. Kdo računa po metru, kaj ti ni jasno? Vse te storitve so po urah.

Invictus ::

Pokličeš na 080 80 40, pa ti pridejo spucat.

Koliko stane ne vem, fantje so O.K., s celim kupom zgodbic.

Niso čistili meni, ampak sosedu, ki se mu je ravno tako zabasalo.

Vzrok je nabrž babji, saj je najbrž v odtoku cel kup las, ki se zlepijo med seboj in zabašejo vse po vrsti. Sam sem doma uvedel obvezno česanje las pred tuširanjem, pa je sranja bistveno manj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

starfotr je izjavil:


SeMiNeSanja, mogoče je čas da se začneš ukvarjat s temi storitvami, saj imaš toliko za povedat čez vse, da kar do tu smrdi, pa sploh nisi še začel delat. Kdo računa po metru, kaj ti ni jasno? Vse te storitve so po urah.

Pa kaj tebi ni jasno? Si sploh prebral kar sem napisal?

Govoril sem o prevarantih, o katerih poročajo na NEMŠKIH TV KANALIH (predvsem RTL).
Napisal sem tudi, da NE VERJAMEM, da bi pri nas bila podobna storitvena mafija - vseeno pa je VEDNO bolj priporočljivo izbrati nekega lokalnega / vaškega mojstra, ki si ne bo dovolil sramotiti se pred sovaščanom, kakor pa nekega 'internetnega mojstra', kateri se bo morda pripeljal iz 100 km oddaljenega kraja in bo že našel "primeren način", da si bo povrnil stroške prevoza.

O podobnih "mafijskih" pristopih v Nemčiji pogosto poročajo tudi med ključavnicarji.

@Starfotr - bi bilo dobro, da se oglasiš pri kakšnemu optiku. Mi namreč deluje, kot da nimaš prave dioptrije očal....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

perci ::

Tudi jaz sem naročil čiščenje odtočne cevi v kuhinji pri enem izmed teh podjetij. Pride s kombijem, kjer ma navito cev, in jo potegne iz kombija v stanovanje in potem pod tlakom čisti cev. Potem je šel še s kamerco notri in ugotovil, da so tudi cevi v bloku čist zabasane, tako da so potem bolj sistematično spucali tudi druge cevi. Blok je star 15 let. Na koncu nisem plačal nič, ker je upravnik presodil, da vzrok ni bil pri meni. Sicer pa bi bilo cca 150 EUR. Dobra izkušnja.

johanblond ::

d0rK je izjavil:

Zaenkrat samo spucal dokaj temeljito ker odurno smrdi, jutri je pa potrebno urediti. Ali kdo ve kolk stane da pridejo profiji to zrihtat?


Nisem koristil storitve, amapk poznam vodovodarja (ki je insistiral, da imam revizijski jašek). Rekel je, da ima kar pavšal 120 EUR (včasih rabi 5 min, včasih 4 ure) in je dodal, da je za vse bolje, da ima pavšal, kot da bi imel nek fiksni del + po porabljenem času. (Regija Dolenjska, kakšna Ljubljana je verjetno dražja).

Okapi ::

perci je izjavil:

Tudi jaz sem naročil čiščenje odtočne cevi v kuhinji pri enem izmed teh podjetij. Pride s kombijem, kjer ma navito cev, in jo potegne iz kombija v stanovanje in potem pod tlakom čisti cev. Potem je šel še s kamerco notri in ugotovil, da so tudi cevi v bloku čist zabasane, tako da so potem bolj sistematično spucali tudi druge cevi. Blok je star 15 let. Na koncu nisem plačal nič, ker je upravnik presodil, da vzrok ni bil pri meni. Sicer pa bi bilo cca 150 EUR. Dobra izkušnja.

A tudi ti nimaš zavarovanega stanovanja? Zavarovalnina krije čiščenje zamašenega odtoka.

perci ::

Mam zavarovano. Sploh nisem pomislil na to.

d0rK ::

Danes pa cevi spet požirajo. Zaenkrat normalno pri večjem spakovanju na wcju, nism še sprobal z več vode iz banje.

Ampak verjetno je ves moj trud včeaj imel nek doprinos. Upam. Zlil sem noter skoraj 4L cevosana in sicer je šlo tudi kar nekaj vode čez tako da ne vem kolk se ga je na umazanijo prijelo ampak malo je pa že moral spucat. Zaenkrat bom opazoval, morda še ne takoj naročil čiščenja ampak bom imel v mislih da je to treba narest da cevi kvalitetno spucajo. Mogoče v oktobru.

Aja še eno vprašanje. Zdaj bi rad tla razkužil ker je po tleh pač plaval drek.

Ali bi OK če dam na flašo varekine (oz. jaz sm pomotoma kupil arekino) šprico in vse fajn našpricam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

starfotr ::

Nehaj komplicirat. Vzameš čistilo in očistiš.

d0rK ::

Ni mi govoriti kaj naj neham, ker nisem otrok. Očistit hočem z razkužilom in če nimas česa pametnega za dodati, ni treba ničesar. :)

Kaj pa ti veš, mogoče sem germofob. Sicer nisem, ampak bom raje hodil brez štumfov srat če bom razkužil. Kontaš?

SeMiNeSanja ::

d0rK je izjavil:

Ni mi govoriti kaj naj neham, ker nisem otrok. Očistit hočem z razkužilom in če nimas česa pametnega za dodati, ni treba ničesar. :)

Kaj pa ti veš, mogoče sem germofob. Sicer nisem, ampak bom raje hodil brez štumfov srat če bom razkužil. Kontaš?

Če boš direktno koncentrirano varekino šprical po tleh ne boš naredil nobene koristi, prej škodo. Pa še plinsko masko boš rabil, ker se boš zadušil.

Varekino dodaj v vodo s katero namočiš krpo/jogger/mop in mokro prebriši prostor.
Ni treba prav veliko varekine. Če za Koronavirus zadošča 0,1%, potem tudi v tvojem primeru ne rabiš kaj dosti več. Tako po domače, ponavadi vliješ za dva pokrovčka (1 deci) koncentrirane (5%) varekine v vedro z 5l vode, pa bi moralo povsem zadoščati.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Invictus ::

d0rK je izjavil:

Ni mi govoriti kaj naj neham, ker nisem otrok. Očistit hočem z razkužilom in če nimas česa pametnega za dodati, ni treba ničesar. :)

Kaj pa ti veš, mogoče sem germofob. Sicer nisem, ampak bom raje hodil brez štumfov srat če bom razkužil. Kontaš?

Probaj z belim kisom. Malo bo smrdelo po njem, ampak še vedno boljše kot po dreku ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

A ta (razkužila), ki jih prodajajo (v Lidlu) za/proti COVID-19 niso OK?

d0rK ::

Kupil žico, jo vtaknil v odtok in začel ven vleči vso možno sranje. Glede na pogostost sumim da je razlog za zamašitev metanje vlažilnih robčkov ki so se uporabljali za brisanje otrokove riti. In potem skipali v wc skupaj z vsebino kahle. Sem objasnil zakaj se to ne počne ampak zdaj imam nov problem..

Potegnil ven kar nekaj robe pri zadnjem vlecenju se je pa očitno gor dovolj nabralo da sedaj žice ne morem ven potegniti. Kaj narediti?

Una vrtljiva rocka je en drek ker se navija in zvija izključno žica ki ni v odtoku. Ali nisem ubral prave metode?

matobeli ::

Probaj spet mal z cevosanom, če saj počas odteka bi znal mal razrahljat svinarijo. Je pa možno da si naredil čep z robčki ko si jih ven vlekel.

Vlažni robčki so dost pogost razlog, se dobi tudi vlažen toaletni papir ki je OK, če ne gre drugač.

FrRoSt ::

d0rK je izjavil:

Ni mi govoriti kaj naj neham, ker nisem otrok. Očistit hočem z razkužilom in če nimas česa pametnega za dodati, ni treba ničesar. :)

Kaj pa ti veš, mogoče sem germofob. Sicer nisem, ampak bom raje hodil brez štumfov srat če bom razkužil. Kontaš?

:)):)):)):)):))

Greš v trgovino in nabaviš 20 l varkine (ali pa arekine) in vako jutro pucaš in opucaš! To ponavljaš toliko dni, dokler ne boš imel občutka, da je zares čisto!! 8-)

DRUGAČE pa gredo zadeve takole:

PRVO moraš (sploh) vedeti, kaj in kako se ti je zamašilo!? Očitno se ti ni samo navaden odtok ali wc, ampak se ti je centralni kanalizacijski odtok! :| In ali je krivda na vaši strani, ali pa je kriv kdo drug.... Določene stvari ne sodijo v kanalizacijo; ... sem spada splakovanje raznih gradbenih materjalov, od malt do cementa (in umivanje orodja) .... pa do raznih ženskih higieničnih pripomočkov, kot so vložki in tamponi.... ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

d0rK ::

Sem orodje rešil. Odprl sem neko loputo zraven odtoka ki vodi ven in v kanalizacijo. In tam, seveda, THE MOTHERLOAD. Ni čudno da nisem mogel potegniti zajle čez če se je pa nanjo zavilo petnajst vlažilnih robčkov.. Orodje sm raztegnil do te mere da so sedaj navoji žice zadnjih 40cm namesto čisto skupaj sedaj po milimeter narazen. :'( A se to zajlo še da uporabljati? Da ne omenjam kaj vse je še bilo v tisti luknji. Neka polgreznica. Skratka, z lavorjem sem ročno vse ven spravil, 15 zajemov božjasti u pičkomaterino, in nato doumel, da problem leži v cevi ki povezuje hišo s kanalizacijo. Cca 9m od hiše do druge zunanje lopute in potem še 4m od nje do kanalizcije na cesti.

In sedaj tehtam če se mi še da s tem zajebavat al bi raj mojstre poklical da kvalitetno spucajo cev do ceste. S povezavami v hiši mislim da ni nič narobe, saj se vse lepo stekajo v tisto centralno polgreznico.

matobeli ::

Majstri ki to pridejo zrihtat spet niso tako zelo dragi. Razen če rabiš bonus točke pri partnerki.

d0rK ::

Partnerka zelo jezna da zapravljam čas s tem. Jaz pa mislim da bi prihranil cca 90 eur pri najcenejšem. Zajla je bila 30,ceovsan se 10, moj cajt je pa itak zastonj. Ampak na koncu bom verjetno vseeno rabil mojstre. Moral sem pa probat. Jih par pokličem v ponedeljek da vidim koliko bi računali.

mat xxl ::

Če imaš doma dober štrajfiks , nabaviš še cev podgano..., in potem gre vse ......
https://www.ideo.si/Visokotlacne_cevi/c...

Mora pasati na strajfix .....

d0rK ::

Moj karcher je prestar.

mat xxl ::

Ma ni stari so še boljši, pri nas imamo 20 let starega še brez plastičnih delov v motorju dela BP, no dokupili smo še ta del in ja uporabili nekaj krat....

Kvinta ::

Sanirajte malo ne samo flikat ,ko ti bo drek nazaj vdaro pa se bote jokali ;((
A.C.A.B

z3ro ::

Mu je že..

Invictus ::

matobeli je izjavil:


Vlažni robčki so dost pogost razlog, se dobi tudi vlažen toaletni papir ki je OK, če ne gre drugač.

Tudi vlažen toaletni papir je lahko kritičen, če ga preveč uporabljaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

d0rK je izjavil:

Partnerka zelo jezna da zapravljam čas s tem. Jaz pa mislim da bi prihranil cca 90 eur pri najcenejšem. Zajla je bila 30,ceovsan se 10, moj cajt je pa itak zastonj. Ampak na koncu bom verjetno vseeno rabil mojstre. Moral sem pa probat. Jih par pokličem v ponedeljek da vidim koliko bi računali.

Ona naj bo raje tiho, saj je ona metala stvari v skret, ki tja ne sodijo.
Ampak saj vsi vemo, kako je z ženskami in prevzemom odgovornosti za njihove napake.

Če komu ni jasno, kaj gre v WC in kaj ne, samo kakanje, lulanje in običajen toaletni papir. Konec.

Lasje, kocine, vlažilni robčki, vata, vložki, tamponi, kondomi, papirnate brisače, čiki, obliži, mast, olje, zobne nitke, palčke za ušesa, pesek za mačje sranje.. tja NE SODIJO.

Človek bi mislil, da to vsi vemo, ampak očitno imamo opravka z izjemno butasto in nerazgledano generacijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Invictus ::

Kvinta je izjavil:

Sanirajte malo ne samo flikat ,ko ti bo drek nazaj vdaro pa se bote jokali ;((

Zato pa montiraš na cev za kanalizacijo nepovratni ventil. Poleg tega tudi prepreči, da ti gredo podgane v bajto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

radmannsdorf ::

pri nas je stalo odmaševanje glavne cevi od hiše do glavne cevi na ulici - pol ure, 200€ v nedeljo. mislim da so za vikende 100% višje cene. pride s cisterno, potegne cev v jašek, s kamero pregleda, se zajebava, odmaši in to je to.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopalnica tus sestavljen iz stekla in brez banje samo odtok v tleh

Oddelek: Loža
167289 (2103) T-Mac
»

Odvod kondenza-klima

Oddelek: Loža
365475 (4608) Reaper
»

Kontaktne leče in druge stvari v odtoku

Oddelek: Loža
91240 (874) gruntfürmich
»

Premik pralnega stroja

Oddelek: Loža
122489 (1865) Badwolff
»

cudne muhe

Oddelek: Loža
207096 (5829) Arto

Več podobnih tem