» »

FRI LJ (UN)

FRI LJ (UN)

fnj001 ::

Vesele praznike,

imam pa eno vprašanje glede fri uni. Hodim na gimnazijo na kateri nimam problemov (ocene 4-5), vendar pa na gimnaziji nismo imeli nič ampak res nič programiranja, imeli smo le eno leto informatike. Zanima me, če je to (da še nisem programiral) zelo velik problem pri vpisu na fri.
lepe praznike še naprej!

AndrejO ::

Imel boš manj problemov, kot pa tisti, ki si narobe mislijo, da je FRI "šola za programerje".

Splošno za študij:
Tvoje ocene v SŠ same po sebi niso pomembne. Pomembne so tvoje delovne navade, ki v SŠ ne korelirajo vedno z ocenami (zunanja prisila in to). Tvoje delovne navade se bodo pokazale, ko boš moral sam in brez prisile izbirati med prostočasnimi dejavnostmi (žurke, potovanja, itd ...) in udeležbo na neobveznih študijskih dejavnostih (predavanja, vaje). Trik je v tem, da uskladiš oboje, da boš imel okoli sebe zabavno družbo in študij z minimalno stresa.

Specifično za študij na FRI:
Od študija boš dobil nazaj toliko znanja, koliko boš notri vložil svoje volje. Če boš na predavanjih in vajah aktiven, če boš sodeloval, če boš uporabil govorilne ure, kadar ti kaj ne bo jasno, če boš občasno pomagal pri zadevah, ki te zanimajo v laboratorijih, ki te zanimajo, boš ven odnesel neskončno več pomembnega znanja, kot pa nekdo, ki samo gleda na naslenje preverjanje znanja.

Specifično za prvi letnik na FRI:
Matematika je pomembna. Uči se jo sproti.

Blinder ::

Na govorilnih urah ne marajo pomagati. Unfair advantage pa to.
FJFJ01, programiranja ne bos naredil v prvem roku, no v drugem niti ne, ampak v drugem letu ti bo uspelo, glede na to da imas zdaj zelo zelo dobre ocene.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

AndrejO ::

Blinder je izjavil:

Na govorilnih urah ne marajo pomagati. Unfair advantage pa to.

Ni se mi zgodilo, da bi šel na govorilne ure in ne bi dobil pomoči.

Seveda ne bodo še enkrat razlagali isto snov, za to so predavanja in zato se hodi na predavanja. Na predavanjih pa ni vedno možno (sploh ne v 1. letniku) postavljati vprašanj. Ta si lahko zapišeš in vprašaš asistente ali pa na govorilnih urah. Na slednjih boš pogosto tudi dobil pomoč v obliki dodatne literature, ki jo lahko prebereš, da bi izboljšal razumevanje ali pa kazalec na kakšne dodatne vaje, ki jih lahko poskusiš narediti.

Ravno tako se pogosto zgodi, da več slušateljev ne razume iste stvari. Takrat gre lahko na govorilne ure samo en in tudi pove, da bo s tem šel nazaj k večim. Nekateri predavatelji (ne vsi, ampak saj bo hitro ugotovil kateri spadajo v katero kategorijo) tudi visoko cenijo ljudi, ki že pri 19. ali 20. pokažejo samoiniciativo in takšne stvari tudi odlično izgledajo na CV-jih.


Tako, da pod črto: programiranje je najmanjša težava; delovne navade so bistvene (samo zato, ker nekaj ni obvezno, to še ne pomeni, da ni obvezno); več kot boš vložil, več boš dobil med študijem in tudi po študiju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6421484 (18952) foxigirl
»

žaljenje dijakov v srednjih šolah

Oddelek: Šola
224010 (3066) Aston_11
»

Študij grafika/računalništvo...

Oddelek: Šola
144041 (3688) opeter
»

Ali ste zadovoljni s faksom na katerega ste se vpisali ali obžalujete svojo odločitev

Oddelek: Šola
131476 (1173) Ziga Dolhar
»

študij

Oddelek: Šola
211561 (1053) Microsoft

Več podobnih tem