» »

Mplayer in slovenski podnapisi

Mplayer in slovenski podnapisi

HerrBaron ::

Imam sledeć problem:
Ko hočem v mplayerju gledati film s slovenskimi podnapisi, ki sem jih dl mi naše šumnike zamenja takole:
š in ž = _
č = è
Če pogledam v te podnapise (less ime_podnapisa.sub ) vidim, da je tudi tam tako zapisano, čeprav uporabljam slovenske znake iso-8859-2. Istočasno pa me zanima tudi kje v xchat-u nastaviš iso-8859-2 fonte?

Imam pa RH9.

Aspirinix ::

Ti jih lahko uporabljaš, vendar kaj se zgodi, če je datoteka s podnapisi tako narejena, da prikazuje tiste znake namesto čšž?
Preveri datoteko kje drugje. POtem pa mislim, da ma mplayer med anstavitvami nekje izbiro pisave.

HerrBaron ::

Če pogledam datoteko pod windowsi je vse lepo in prav, pod linuxom pa ne.
mplayerju pa imam tudi nastavljeno pravilno.

moj_nick ::

Mislim, da je to zato, ker konzola ne prebere slo znakov ;(

Trenutno se ukvarjam z blodenjem po man pagih. A ve kdo, kako bi to iskanje skrajšal???

mile ::

info "ime programa"

info "ime programa" | grep "iskani niz"

ank ::

Poglej si na strani od mplayerja. Downloadat moraš podporo za naš kodni nabor in fonte. Potem v mplayerju določiš kodni nabor in kje so ti fonti.

Približno nekaj takega, bolj točno nebi vedel ker se sedaj ne ukvarjam s tem in niti nisem na svojem računalniku (naslednji teden dobim novi monitor in router in bom lahko spet uporabljal moj PC z Gentoo Linux in internet:D )

HerrBaron ::

Imel sem nameščene vse rpm pakete od mplayer-ja (apt-get).
Sem hotel prenesti sistem a drug disk, pa po nesreči rm -rf napačen disk:8)
Po drugi strani pa še dobro, saj imam sedaj gentoo, pa zadeva res rulz!
Ko mi namesti openoffice in evolution, se pa spet lotim problema.

bastadu ::

A je že uspelo komu usposobit šumnike? Jaz namreč uporabljam verzijo za Windows in imam podoben problem kot HerrBaron s to razliko, da se č-ji normalno prikazujejo... Hvala za odgovor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

BigWhale ::

Emm... Podnapisi so najbrz v CP1250 codepage-u.

Obstajata dve moznosti, ali prekonvertiras podnapise v ISO8859-2 ali pa uporabis fonte ki imajo CP1250 razpored.

Sej je ank lepo povedal.

bastadu ::

Kje pa dobim take fonte v CP1250 codepageu? Na strani MPlayerja jih nisem našel...

Pithlit ::

Kkr je BigWhale povedu. Dej si CP1250 fonte pober z domace strani. odpakiraj jih v (recimo... pac zamenjaj path kkr mas ti)

/usr/share/mplayer/fonts/font-arial-18-cp1250/

pol kopiraj te iste fonte v

/usr/share/mplayer/font/

(torej 'cp ../fonts/font-arial-18-cp1250/* ../mplayer/font/) in to je to.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

bastadu ::

Še kar ne gre:(
Da se razumemo, jaz ima win verzijo in ne linux...
Drugače pa sem skopiral vse fajle iz font-arial-28-cp1250 v font mapo (ki je sploh ni bilo in sem jo ustvaril). Sedaj me zanima, kako moram imeti nastavljeno v samih nastavitvah MPlayerja?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

bastadu ::

Pardon, sem spregledal, da je v se font direktorij nahaja pod \MPlayer\mplayer\font:\ Sedaj dela vredu. Hvala za pomoč;)

Pithlit ::

Aja HerrBaron... emerge mplayer ti vse fonte instalira tko da mors sam se s fonts/ f font/ kopirat tiste k hoces. Za x-chat pa klikaj lepo po vrsti:

X-Chat --> Server List ---> zber server k ga hočeš editirat in klikni Edit ---> Character Set (zber pac tistga k rabis, mora pa sistem pobirat)

Sorry Bastadu... sm spregledal da mas Win varianto... važno de dela :D
Life is as complicated as we make it...

droid ::

jas imam verzijo za winse in mi zamenja samo š s_ čeprav imam slo vindowse.

Kankan ::

ljudje, dejte povedati kako se to naštima v windowsih..pa zakaj se film ustavlja...

Kankan ::

droid jest sm downloadov ta program in delajo č, ž, š...pa še nič se ne ustavlja slika..

mplayer-win32-mingw-dev-cvs20050109

Tko da vsem, ki so mi pomagali, hvala lepa !!

Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] PHP -> PDF šumniki

Oddelek: Programiranje
234762 (1922) mtya
»

[Linux] mlayer in podnapisi

Oddelek: Operacijski sistemi
201417 (896) BozidarB
»

Omejitev hitrosti CD-roma v Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
111143 (905) Pithlit
»

instalacija programa brez admin pravic

Oddelek: Programska oprema
111126 (892) Kankan
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524843 (4263) HerrBaron

Več podobnih tem