» »

Omejitev hitrosti CD-roma v Linux

Omejitev hitrosti CD-roma v Linux

Highlander ::

No, zanima me, kako se to naredi: se da kaj napisat v kaksen config file ali je treba namestiti kasken programcek (jaz bi raje saril po config, da ne bi dodatnega softvera gor dajal). Tak program sem iskal na sourceforge in freshmeat, pa ga nisem nasel.

Kako pa se ustavi vretenje diska v Linux po dolocenem casu? V BIOS imam enablan ACPI in APM in tudi v Linux tece ACPI service, ampak ko sem to gledal ima opravka samo z nekimi baterijami za laptope...

In se nekaj: kako v Linux sistemu prevedes text file iz Win1250 v ISO-88..-2 da ne zgubis sumnikov in ti potem delajo v MPlayer al Xine (ja, podnapisi za filme...).

Se te zadeve porihtam, pa bom morda se vzljubil ta GNU/Linux... :))

LP, Highlander

BigWhale ::

Polej si hdparam (8)

Za mplayer imas tudi fonte... Ki so po CP1250 ;>

:)

dr.J ::

txt fajle pretvarjaš iz enega v drugi kodni nabor z ukazom "iconv".

nisem pa še pogruntal, kako brez poskušanja ugotoviš, v katerem kodnem naboru je dotična datoteka.

roscha ::

Ali pa z recode.

Primer: recode cp1250..iso-8859-2 podnapisi.txt

Kankan ::

Ali lahko kdo zelo natančno pove, kako nastaviti š-je in Ž je v Mplayerju ?? Jest se bolj malo spoznam na to...Hmm..a kdo morda ve zakaj čez čas začne film skoraj ustavi ??

moj_nick ::

BW se je zatipkal, program je hdparm.
110111001001010001010000

64202 ::

kankan: kolikor se spomnim, je dovolj da imas font v pravi kodni tabeli (mplayerhq.hu mora imeti link).

Pithlit ::

To si dodaj v mplayer.conf (/usr/share/mplayer/ - v tej mapi ga mam jest; Gentoo, za ostale distibucije ne bi vedu kje točno je). Seveda spremeni določene stvari tko k tebi paše (velikost fonta, font...)

# Subtitle options (freetype only):

sub-bg-alpha = 200 # Alpha transparency background 0 (white)-255 (black)
subfont-encoding = cp1250 # Character encoding
subfont-text-scale = 3 # Font scaling by screen percentage 0-100
subfont-outline = 2 # Black font outline 0-8
subfont-blur = 2 # Blur radius 0-8

#font = /usr/share/fonts/corefonts/verdana.ttf # FreeType font path
#font = /usr/share/fonts/corefonts/comic.ttf
#font = /usr/share/fonts/corefonts/arial.ttf
font = /usr/share/fonts/corefonts/times.ttf
#font = /usr/share/fonts/corefonts/trebuc.ttf


Upam da pomaga
Life is as complicated as we make it...

Kankan ::

Fantje jest mam to v Windowsih !!! To ni isto a ne ?? Vseeno hvala

Pithlit ::

Kankan: isto ne... podobno pa. Smo že mel eno tako temo. Poišči konfiguracijsko datoteko pa jo spremeni. Drugače pa uporabi GUI. Tud dela. Preverjeno.

Edit: Mplayer in slovenski podnapisi - hint: iskanje po forumu pogosto obrodi sadove.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Kankan ::

Za pithliha in druge:

Samo, kako pa se spremeni datoteka config, namreč če jo popravim in shranim, mi jo shrani kot txt datoteko, ker jo lahko odprem edino v wordpadu...a če bi ti poslal moj player bi ti znal to poštimam pa poslat nazaj, al bi te preveč obremenjeval ?? Pol pa še en problem... čez čas se film ustavi, kaj je narobe, no saj ga poženem s klikom na miško..sam zoprno je ker se skoz ustavlja...Pa še eno vprašanje ...sej sem že 100 x vprašal pa noben noče točen povedati... če priklopim na TV je črnobela slika, sam ko sem imel windowse 98 je bila barvna..zdaj je pa črnobela...a je kaj z nastavitvami narobe ?? Morda ni naštimano na PAL B ? Kako se to naštima ??

Pithlit ::

1.) Jaz imam Linux, ti Windows... torej ne. Uporabi GUI.
2.) Pojma nimam
3.) Pojma nimam

P.S. glede na to da smo že precej offtopic... kaj ko bi nadaljevali v temi ki sem jo linkal v prejšnjem post-u?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] mlayer in podnapisi

Oddelek: Operacijski sistemi
201502 (981) BozidarB
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755402 (4163) M.B.
»

Mplayer in slovenski podnapisi

Oddelek: Programska oprema
172847 (2438) Kankan
»

Ati radeon, Xorg in Xv

Oddelek: Operacijski sistemi
101419 (1291) MasterMind
»

Gentoo setup problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251727 (1551) G2

Več podobnih tem