» »

Poraba antifriza

Poraba antifriza

Bye ::

A je normalno, da BMW E46 pije 3l hladilne tekočine na ca. 1500 kilometrov?

Utk ::

Je, če ne zaflikaš kjer pušča.

RedDrake ::

Noben avto ne sme piti hladilne tekočine, niti 1dcl na 15000km, kaj šele 3l na 1500km.

- cevi
- dihtunga
- pumpa
- blok

To je že urejeno po verjetnosti in ceni popravila. Pelji do mehanika, ki bo hitro ugotovil napako. Ne bit tipični BMW voznik, ki ma za avto, nima pa za benz, servis, gume, ipd ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

ginekk ::

Bye je izjavil:

A je normalno, da BMW E46 pije 3l hladilne tekočine na ca. 1500 kilometrov?


Hladilni sistem je zaprt in pod pritiskom, tekočina se ne porablja (kot se recimo olje). Če imaš urejen sistem (prejšnji post) ne pije nič.

Bye ::

Saj mi je bilo čudno, da moram nenehno dolivati, madona. Na zadnjem servisu lansko poletje mi mehanik ni ničesar odkril. Očitno moram drugam. Sem že gledal, sam izpod havbe in avta ni nič mokro. Na servis, torej. Hvala za potrditev suma.

TheBlueOne ::

Bye je izjavil:

A je normalno, da BMW E46 pije 3l hladilne tekočine na ca. 1500 kilometrov?


Ali kaj kadi belo? Ce ni nic na tleh pod avtom, cimprej do mehanika.

Utk ::

Če ti tolk "porabi", in če ni luže pod avtom, objavi oglas na avto.net in dotoči vsakič ko ga pride kdo pogledat.

Bye ::

Nič ne kadi, sam dolivat moram, drugače se hitro lučka vključi.

TheBlueOne ::

Bye je izjavil:

Nič ne kadi, sam dolivat moram, drugače se hitro lučka vključi.


Nekam mora iti in ce ne gre na tla gre v motor, kar pa je sranje.

Bye ::

Okey dokey. Itak ga mislim prodat, sam tale feler bo orenk zbil že tako nizko ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

fikus_ ::

Verjetno pušča, ko je avto topel in je višji pritisk, tekočina pa izhlapi, zato je ne opaziš. Ko bo avto ohlajen, poglej cevi, stisni jih ali upogni, da boš opazil razpoke, lahko tudi kakšne lise na cevi. Pušča ponavadi pri kakšni objemki in po Murphiju tam, kjer je najtežji dostop.

Utk ::

To je malo dosti, da bi izhlapelo in nehalo puščat ko parkira. Nekje je nekaj videt. Vsaj ko je vžgan pri odprti haubi.

RegulusDraco ::

najbrž vodna pumpa pušča pod obremenitvijo, ko se motor segreva. Ko je motor mrzel ne pušča, niti ne pušča ko je do konca segret.

Vžgi mrzel avto, naredi 5 kilometrov normalne vožnje in pojdi pogledat pod havbo. Nekje je nekaj mokro.

Če ni to, pa ti teče v blok motorja, kar je...drago za popravit.
Ni nujno, da bi se to opazilo kot bel dim.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

^this
tudi sam sem nekoc norel ob "iskanju vode".
pod avtom je bilo suho, v ekspanzijski prav tako. izgubil sem pa cca 1l/1kkm. nato sem naredil krajsi krog, da se je avto ogrel in pogledal pod haubo. seveda je puscala tezko dostopna in zelo kratka cevka, katero je zakrivalo malo morje stvari.
opazil sem jo, ker je zaradi pritiska zmocilo vse okoli. ko je avto hladen tega ne ipazis, ker tekocina ze izhlapi.
za tako porabo vode, mora konkretno puscati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

oiwedfhjweif ::

Klasična napaka E46, vodna pumpa ti pušča ali pa kakšna cev, mašine pa blok segreje, da se ne vidi mokrega. Sem imel isto napako.

Premium karjola pač.

Dimnik ::

Benzinar ali dizel?

oiwedfhjweif ::

Oboje.

Bye ::

318i, konkretno.

TheBlueOne ::

Drugace serviserji na teh BMWjih kar uspesno lokalizirajo tezave. Napumpajo tlak v ekspanzijski in iscejo.

Assass1n ::

Isto moja 318i pije vodo, malo manj pomoje 0.5-1L na 1000km. Sem si sposodil orodje za tlak napumpat in ni nič spuščalo...
Dolivam pa je. Je le 20let star avto in ne bom izgublal časa ob odkrivanju te težave. Imam ga že skoraj 5 let pa se ni nič poslabšalo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

stara mama ::

Bye je izjavil:

318i, konkretno.

Če ti bo počila ekspanzijska, je na teh motorji zelo dober znak da je problem na glavi motorja.
Ti avti so že stari 15-20 let in vse kar se dobi je že zgonjeno in ni problem v samem avtu.
Če pa si kupil poceni, pa sploh pričakuj probleme.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Star avto je itak po defaultu poceni :) Sploh pa sem ga nabavil samo za premostitev par mesecev, ne mislim vlagati vanj, ker se ne splača. Ampak dobro, destilirano šopat, dokler ga ne prodam, je škoda metat keš za antifriz.

Dimnik ::

Z roko pošlataj za motor, se pravi pri požarni steni, tam na 318i rado prepari eno plastično koleno...potipaj malo cevi za motorjem in kolena, sem skoraj prepričan, da boš imel mokro roko

-valvoline- ::

Preveri ce mehanski termostat odpira na delovno temperaturo. Pust masino da lavfa v prostem teku, pa ko se lepo ogreje do max preveri ce je zgornja in spodnja cev k gre iz hladilnika v motor vroca, ce je ena skoz mrzla to pomen da termostat ne odpira.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Bye je izjavil:

Star avto je itak po defaultu poceni :) Sploh pa sem ga nabavil samo za premostitev par mesecev, ne mislim vlagati vanj, ker se ne splača. Ampak dobro, destilirano šopat, dokler ga ne prodam, je škoda metat keš za antifriz.


Ce se ne motim dobis v Bauhausu hladilno za nekaj € po l. Tocis dokler motor ne zariba. :) Ce bos natakal vodo te zna zeznit zima.

Bye ::

Bo pa stal na parkingu, dokler se ne odtali :)

-valvoline- ::

Ce se ugotovi da je termostat ok, jaz vseeno priporocam zvrtat majhno luknjico 1-2mm na termostatu, za dobro odzracevanje. Na omvju lahko kupis en kakovostni dodatek za zatesnitev hladilnega sistema, slovenske izdelave, pa poskus s tem ce bos resil zadevo.

DamijanD ::

Pri meni (sicer ne bmw ampak francoska "jajca" :D), se ni ugotovilo, kje pušča hladilna. Tudi pod pritiskom ni nikjer puščalo. In so začeli podirati, da bi odprli mašino, ko so opazili čisto malo lužico na plastiki - spodnja zaščita motorja. Počen je bil en kolen - puščalo je pa zgolj ko je bila stvar segreta...

-valvoline- ::


Sam ne vec k 2mm ker potem bo slabo grel pozimi.

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Sem zdaj odprl havbo. Očitno spregledano v poletnem času zaradi hitrejšega sušenja - dno motorja je mokro, zgleda pa, da pušča iz bloka. Torej glava ne dihta al kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

koyotee ::

Bye je izjavil:

Sem zdaj odprl havbo. Očitno spregledano v poletnem času zaradi hitrejšega sušenja - dno motorja je mokro, zgleda pa, da pušča iz bloka. Torej glava ne dihta al kako?


Če je počena glava ne bo poceni ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TheBlueOne ::

Bye je izjavil:

Sem zdaj odprl havbo. Očitno spregledano v poletnem času zaradi hitrejšega sušenja - dno motorja je mokro, zgleda pa, da pušča iz bloka. Torej glava ne dihta al kako?


Ce bos nabil tlak bo verjetno teklo. Brez tega bos tezko ugotovil tocno od kod prihaja. Glede na to, da tece na tla lahko dolivas poceni hladilno, ker motor ne bo sel v maloro (zaradi tega). :)

-valvoline- ::

Bye je izjavil:

Sem zdaj odprl havbo. Očitno spregledano v poletnem času zaradi hitrejšega sušenja - dno motorja je mokro, zgleda pa, da pušča iz bloka. Torej glava ne dihta al kako?

Bos moral ugotovit kje pusca, z prsti prckaj naokol tam kjer se ne vidi in ni dostopno, bos ze ugotovil. Ce ne pa poisci kasnega lokalnega mehanika da pogleda, sej za to pa ti ne bo izstavil racun.

Assass1n ::

Jaz sem tudi kupil za premostitev za dva roza bankovca, se pa že kar nekaj časa vozim :) sorry za ot
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Bye ::

Ista cena :D Naj gre, kolikor gre, potem pa reciklaža.

-valvoline- ::

Assass1n je izjavil:

Jaz sem tudi kupil za premostitev za dva roza bankovca, se pa že kar nekaj časa vozim :) sorry za ot

Lahko das 20 roza bankovcev pa se naserjes z nakupom in si na slabsem :)

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Zato pa je bolje kupovat čim cenejše, razen če si pri koritu.

Utk ::

Če ti je vseeno ali boš jutri zjutraj s tem avtom kam šel ali ne, potem res. Ampak, zakaj bi pol sploh rabil ta avto?

Bye ::

Zdaj smo že OT, ampak dobro... avto sem rabil za premostitev čez poletje (za na morje). Karkoli več od tega je bonus.

lovro535v2 ::

Bye je izjavil:

Sem zdaj odprl havbo. Očitno spregledano v poletnem času zaradi hitrejšega sušenja - dno motorja je mokro, zgleda pa, da pušča iz bloka. Torej glava ne dihta al kako?

če je dihtunga motorja fuč skoraj nikoli ne teče antifriz po bloku motorja ampak voda teče v cilindre avto posledično kadi belo al pa se ti voda meša z oljem in je potem vse skupaj bele barve v tvojem primeru ker je avto star je najverjetneje preperela kakšna cev ali pa ti spušča kakšno ohišje termostata,vodne pumpe ali pa kjer drugje kjer pride cev na motor. Ko si že omenju da če zmrzne boš počakau da pač odmrzne upam da se hecaš ali pa ne veš da se voda ko zmrzne razširi in ti poči blok motorja
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Bye ::

Malo cinizma sem vstavil noter :)

Javim situacijo po servisu.

stara mama ::

Očitno je kupil stari jajc, za katerega mu je vseeno. Zdaj pa sprašuje na forumu kaj in kako, ker je ceneje kot se zapeljat do mehanika.
Ekologija™ in Trajnost™

Bye ::

Saj to je logično? Te moti, kaj počnem s svojim avtom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

uradni Renault servis mi naredil napako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
727993 (5747) Xserces
»

Zmanjkuje antifriza.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5417648 (15726) krneki0001
»

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10145075 (41259) Telbanc
»

Golf 4- čuden zvok

Oddelek: Na cesti
212687 (2046) TheJack
»

avtu pušča "plin"? je možno

Oddelek: Loža
112656 (2199) Pyr0Beast

Več podobnih tem