» »

Odpiranje že zagnane aplikacije iz "system tray-a"

Odpiranje že zagnane aplikacije iz "system tray-a"

akulp ::

Živjo.

Windows 10.

Nikakor ne uspem izvohati, kako bi lahko preko bat skripte oz nečesa podobnega odprl aplikacijo, ki že "sedi" v system tray-u.

Kokretno bi rad, da se mi obstoječa, že odprta IP TV aplikacija (Multicast), ki čaka nekje v system tray-ju odpre preko shortcuta, ne da jo moram iskati in klikati nanjo med vsemi ikonami ...

Zna kdo pomagati? Hvala.
Lukcc

Gagatronix ::

@OP, za posamezne aplikacije si lahko v nastavitvah system tray-a nastavis, da ti vedno prikazuje njihove ikone. Desni klik na taskbar, properties, in imas na enem od tabov.

akulp ::

To vem, ampak ne sprašujem tega.

Jaz že imam aplikacijo in ikono v sys. tray-u. Jaz bi rad preko CMD-ja/.bat odpreti to obstoječo prižgano aplikacijo, ne da odpiramo njeno dodatno kopijo.

Da pojasnim, zakaj sploh potrebujem.

Multicast, app za IPTV si zapomni, kje je ostala odprta, na katerem programu in ko jo "dvigneš" nazaj, takoj pokaže tisti program. Če odpreš novo kopijo, se postavi v default stanje in imaš potem odprto vsakič dodatno kopijo ...
Iz CMD/.bat pa bi rad zaganjal zato, ker sem vezal zaganjanje aplikacij na Alexo.

Hvala.
Lukcc

Gagatronix ::

Ce ima aplikacija ikono v system tray-u to pomeni, da ze laufa v ozadju. Dolocene aplikacije ne dovoljujejo multiplih instanc.

In pa, vrzi ven Alexo.

akulp ::

Gagatronix je izjavil:

Ce ima aplikacija ikono v system tray-u to pomeni, da ze laufa v ozadju. Dolocene aplikacije ne dovoljujejo multiplih instanc.

In pa, vrzi ven Alexo.


Ta dovoljuje neomejeno instanc, sicer ne bi spraševal. :)

Zakaj bi jo vrgel ven? Vsak po svoje ...
Lukcc

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

akulp ::

crniangeo je izjavil:

https://stackoverflow.com/questions/557...


Hm, bravo, hvala! Nekaj podobnega sem sicer že našel, ampak nimam nekega znanja, da bi znal tole kodo porabiti oz spisati skripto ... Mi zna pomagati kdo?
Lukcc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava programa za delovanje v ozadju

Oddelek: Programiranje
91101 (694) konspirator
»

GAIM pomoč

Oddelek: Programska oprema
91115 (979) Tear_DR0P
»

Kako skriti System tray?

Oddelek: Programska oprema
91235 (996) Inja
»

task manager fićr

Oddelek: Programska oprema
71032 (961) |SNap|

neki

Oddelek: Programska oprema
8786 (651) Klemenn

Več podobnih tem