» »

Chi-Fi / DAPs /DACs /IEMs

Chi-Fi / DAPs /DACs /IEMs

stratosD ::

Nisem našel nobene teme na to tematiko - kdo kaj kupuje od te robe?
DAP - Digital Audio Players so se kar razširili kot tudi z njimi uparjene IEM (in Ear Monitors)
Sam sem zadnje dni kar nekaj prebiral na Head-Fi.org in naročil na Aliju
Zishan Z3 (z AK4493 DACom) - en tak entry level player ki ima tudi line out in se lahko uporablja tudi kot USB DAC



BLON BL-03 IEM slušalke



V glavnem za poslušanje FLAC in ostalih lossless/ hi-res formatov.

Se kaj dogaja pri nas s temi gadgeti? Debat'ca...??:)

Boobiz ::

Nekoč sem imel XDuo X3. Redko sem ga uporabljal, ker se mi je hendlanje in izbiranje muske zdel prehud chore na teh playerjih. Očitno me je touch razvadil.

Imel je cirrus logicov CS4398 čip pa še najbolj mi je bil všeč, če sm ga priklopil direkt na aktivne zvočnike, na slušalkah malo manj.
I'm drunk, what's your excuse?

T743 ::

Ja uporabljam Cayin i5. Predvsem v avtu ter v navezi z dvema jbl charge odzunaj(dopusti, pikniki). Super je, ker imam na par SD karticah lahko večino zbirke.
V avtu je priklopljen preko aux-a gre tudi preko bluetootha vendar je zvok slabši. Še najmanj ga uporabljam v navezi s slušalkami.
DAC je AK 4490 podpira otg in usb DAC ter streamanje preko wifi-ja, bere tudi native dsd file ter MQA nima pa Aptx bluetootha.

stratosD ::

Ja - Xduoo X3 je kar dobra zadevca - da ne govorim o Cayin i5 ki je flagship model - še rabljeni kotirajo nad 300$...ne vem sicer zakaj so skenslali balanced output - je pa hecno da ima z 4800 mAh baterijo "samo" 10-12 ur avtonomije (touch screen papa a lot :) medtem ko majo žepni modeli brez toucha z 1100 mAh npr 24ur+ (npr FiiO M3K - med Top 5 Budget DAPS za 2019)
https://www.audiophileon.com/news/top-5...

Skratka - zgleda da DAPs niso nekaj hudo razširjeni pri nas - mogoče so bolj na dekadentnem zahodu kjer dosti ljudi potuje dnevno z vlaki, podzemnimi - ter imajo smartfon za komuniciranje+swajpanje , DAP pa za muziko - torej dvojna avtonomija da ne filaš skoz baterije smartfona :)

Zanimivo se mi tudi zdi da v teh DIY DAPs lahko furaš "op-amp rolling" - enostavno menjaš op-amp (Operational Amplifier) in s tem spreminjaš toplino,bass karakteristike etc...playerja.Tu prednjačijo Rusi in Azijci ki si mnogokrat iz entry level DAPa bojda upgradeajo kar spodoben predvajalnik.
http://player.ru/forumdisplay.php?f=87

Skratka - daleč od purizma in hohštapleraja :) hi-end scene kjer se izboljšanje zvoka za 10% meri v 5x kratniku cene predhodne naprave...


Moj cilj je predvsem predvajanje lossless formatov na domačem hi-fiju - nekje do 2012-14 sem še pekel CDje iz FLAC in HDCD isotov in bil povsem zadovoljen z reprodukcijo z Pioneer DVD 585A (l'2006 :)) z 3 Burr-Brown PCM1742K DACs. - nisem pa zadovoljen z reprodukcijo iz WDTV boxa oz. Android Boxa - pa še ne da se mi vsakič LCD TV prižigat za browsanje.

737 ::

Kitajski Topping je na tem področju zadnje čase zelo zmešal štrene. Novejši predvajalniki podpirajo celo DSD. Za v žep bo primeren NX4 DSD, za doma pa D50s.

Pro_moted ::

Jaz uporabljam za " na poti " , takšno kombincajio:

https://www.amazon.com/FiiO-Q1-Mark-II-...
+
https://www.amazon.de/KZ-12Units-Techno...

Verjetno najbolje zapravljenih 150 evrov, kar sem zapravil za glasbo. Vir so lastne losless datoteke ali HiFi Deezer .

Mogoče , da še dodam. Tele slušalke so me res sezule. Za 50 evrov, tega nisem pričakoval. Edina slabost je mogoče ta da znajo biti za nekatere prevelike.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amplifier + DAC - Gustard A20H - kvaliteta zvoka

Oddelek: Zvok in slika
141716 (1363) smarkic
»

budget DAC

Oddelek: Kaj kupiti
232829 (1442) JackOdpirac
»

i: pametni telefoni z audiofilskim zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
446458 (4870) Alen T 1978
»

Microsoft Lumia 950 XL & podpora za FLAC

Oddelek: Mobilne tehnologije
182493 (2068) aerie
»

CES 2015: Dobrega tisočaka za novega walkmana (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
6920894 (16786) Jst

Več podobnih tem