» »

Težave z namestitvijo Windows

Težave z namestitvijo Windows

para! ::

Sistem: Celeron 700, 256MB PC133 RAM, WD200EB, neka čudna osnovna plošča na Intel 810 čipovju (integrirana grafična in zvočna kartica).

Hočem namestit Windows ME. Pri kopiranju datotek v setupu (pri 10%) napiše, da ne more kopirati določenih datotek. Probal sem več cdjev z Win ME, vedno ista napaka.

Hočem namestit Windows 98SE. Datoteke se kopirajo, setup pride do konfiguracije strojne opreme in pnp naprav, nastavim časovni pas, konfigurira nadzorno ploščo in kar naenkrat javi "izjemno napako". Setup se prekliče.

Pri namestitvi Windows XP je enako kot pri Win ME. Ne more kopirati določenih datotek (CD na drugih sistemih preverjeno dela).

Windows 2000 se namestijo normalno, ampak že pri prvem zagonu sistem javi ogromno napak. Pol stvari ne dela, pojavijo se čudni problemi, kot recimo ta, da nekaj ikon v nadzorni plošči nima napisov (Add/remove programs, System,...). Sistem je neuporaben, vsaka druga operacija javi napako.

Windows 98 (prva izdaja) se namesti normalno. Vse dela OK, dokler ne inštaliram ničesar. Ko namestim razne programe (winzip, winamp, bsplayer,...) začne javlat errorje. Programov kot so Office 2000 in MS Works 2000 Suite sploh ni mogoče namestit, ker se med inštalacijo pojavi BSOD in prekine setup. Pri skoraj vsakem zagonu se obnavlja register.

Probal sem vse. Prvo sem zamenjal CD-ROM, isto. Potem sem odstranil mrežno kartico in modem, spet isto. V BIOSu so vse nastavitve na "Optimized". Disk je bil pred vsako namestitvijo formatiran.

Zdaj res ne vem več kako naj rešim te težave...

Ma kdo od vas izkušnje s tem in ve kako zadevo popravit?

Hvala za odgovore

Lp
Death before dishonor!

Tero ::

Jaz sumin RAM... Probaj z kaksnim programom za testiranje RAM-a oz. ce imas moznost poiskusi drugega...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Han ::

Definitivno je RAM defekten oziroma nekompatibilen z osnovno ploščo.

para! ::

Zanimivo, ves čas sem sumil trdi disk.

Hvala za odgovore še enkrat.

Lp

:)
Death before dishonor!

root987 ::

Jst sm mel enkrat neki podobnega, a v veliko, veliko manjšem obsegu. Pa še z toliko verzijami nism poskušo(sm kr formatiro pa na novo dav gr 98). Pa pred kratkim mi je 2k zelo sral ko so se IRQ-ji kregali. Jst bi reko da je to. Ako seveda še nisi poprajo. Za nekompatibilnost z ramom pa ne verjamem, če bi bil pa pokvarjen, bi pa ti piskal. Aja, pa prever še, če je v biosu(ako maš poleg integrirane graf. oz. zvočne karte še kako na pci/agp vodilu) integrirana onemogočena.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Hypno ::

Na kratko.

Zelo podobna zadeva se mi je dogajala na eni od mašin v službi. Težave pri instalaciji, ampak ponavadi na random mestih, res največkrat ob kritičnih momentih.

RAM testing je pokazal defektni modul. Zamenjal RAM, re-instalacija OS-a, še danes vse dela. Aja, proc. je bil tudi nek Celeron, skratka podobna konfiguracija.

Če boš testiral RAM uporabi raje katerega od programov za podroben RAM test (najdeš dobre DOS mode testerje s clean boot-om).
Great are mysteries of the mind ...

para! ::

root987: IRQji se ne kregajo, ker sem odstranil vso strojno opremo razen on-board grafične in zvočne kartice. Druge AGP/PCI grafične/zvočne kartice ni. Računalnik ob zagonu trikrat zapiska, če je RAM pokvarjen, dotični pokvarjen ni, morda pa vseeno povzroča probleme.

Bom spustil mašino čez en RAM test.

Lp

Death before dishonor!

segi ::

Zapiska samo, če ni rama ali pa če je ta ZANIČ v celoti!
Če pa ne dela pravilno pa nič ne piska...
Sem mel iste težave in zamenjal ram in to je to...dela :)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Bug ::

Hmm, ne vem mogoce je res RAM vendar se je to meni tudi dogajalo in dokler nisem zamenjal diska je bila ista pesem - po zamenjavi pa je vse delalo tekoce...

para! ::

Kateri RAM tester pa je najboljši?
Death before dishonor!

Hypno ::


Najboljšega ti ne znam predlagat, mogoče pa s katerim od testerjev, ki jih najdeš tukaj ugotoviš ali izključiš napako pri RAM modulih :)
Great are mysteries of the mind ...

Gapi ::

Memtest86? Bootne se iz diskete.
No person is rich enough,to buy back his past.

Macro ::

Ja jst mislim da je RAM! Kot so ze povedli ga testiraj! Jst sm mel en problem!!! Sm mislu da je plata al pa disk!!! Pa je biu RAM!!!

para! ::

Memtest86 je na RAM modulu (256MB PC133) našel ~115k napak :D. V ponedeljek hitim po novega.

Hvala za pomoč.

Lp
Death before dishonor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moder ekran, ki javi napako - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
244179 (3059) miranpozar
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212685 (2348) 1309976
»

Matična z S-ATA 1

Oddelek: Strojna oprema
211312 (986) jekson
»

Težave z namestitvijo Windowsov XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
81147 (1086) Tejc
»

Samo sranje!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221581 (1121) Highlag

Več podobnih tem