» »

Plača Junior Full Stacked Web Developerja + UI/UX Design

Plača Junior Full Stacked Web Developerja + UI/UX Design

1
2
»

spam321 ::

Arey je izjavil:

spam321 je izjavil:

otago je izjavil:



... Glede sluzbe pa sam ves, ce si ali nisi v branzi, kjer te bodo roboti nadomestili. Beri; ce vozis vilicarja v lagerju za 1600... prihodnost ni pisana. Glede na funkcionalno spisan prispevek nimam skrbi za OP-ja.


Vseeno je vožnja viličarja za 1600EUR neto neprimerno boljša izbira kot web dev. Za slednje je kriza že danes. Danes lahko že vsaka čistilka praktično skoraj brez računaniškega znanja postavi odlično spletno stran / spletno trgovino. Tako z vidika seo optimizacije, hitrosti itd... Shopify, Squarespace, Winx, BigCommerce, etsy, ebay, amazon... začetna investicija: par dni spoznavanja + že od 0-20EUR/mesec. Če imaš malo več veselja, pa se naučiš še namestiti WP, dodati temo, plugine in evo... stran je končana. V to smer pač gre zadeva. Časi, ko so se delale custom zadeve po 10.000€ za vsakega lokalnega obrtnika so mimo...

Sej načeloma mi je vseeno za neumne poste na tem forumu, sam ni pa kul da tko nateguješ človeka ki ga zanima stanje nekega webdeva na slovenskem trgu. Ne vem kako zgleda job wp deva ali pa izdelave nekih enostavnih predstavitvenih strani, ampak web development je v zadnjih letih mnogo več kot to. Če si sposoben napisat nek konkreten web app, lahko brez nekih brutalnih skillov presežeš 1600€ neto. Obstaja precej firm ki delajo kaj več kot zgolj shopify page za slovenske spletne trgovine.
Ne pravim naj OP zamenja job, to je njegova odločitev, ampak ne rabiš si pa zmišljevat kako web devi jejo kruh in vodo, ker je to daleč od resnice.


Seveda je web dev mnogo več. Vprašanje pa je, koliko takšnega kadra se rabi. Po mojih izkušnjah ne prav dosti. Folk kle kar nabija nekaj v tri krasne, pa čeprav že odprtje zaposlitvenih oglasnikov razkrije marsikaj ampak ok, nabijajte v tri krasne še naprej. Na koncu imam pa jaz "neumne komentarje", lol

Arey ::

Mislim, skoči pogledat na eno majhno skupino "slovenski developerji", kamor sem prepričan da ne pridejo vsi oglasi za frontend deve, pa jih ni ravno malo.

spam321 ::

Arey je izjavil:

Mislim, skoči pogledat na eno majhno skupino "slovenski developerji", kamor sem prepričan da ne pridejo vsi oglasi za frontend deve, pa jih ni ravno malo.


Seveda jih "ni", če so pa non-stop ene in iste firme, ki niti same ne vedo, kaj iščejo in razpise non-stop ponavljajo, lol Pa sej ne rečem, da se ne da dobit šihta ampak bolj kakšn šiht in kje. Če nisi ravno iz Ljubljane, pa so tvoje zaposlitvene možnosti v tvojem kraju hitr 0. Pa tudi za Ljubljano, če ravno ne sprejmeš vsakega dreka in daš za pogoj, da je firma večja, dobro stoječa, pogodba brez kakšno konkurenčno klavzulskih nebuloz, šef ne ravno kakšen družboslovno povzpetniški kreten, projektne vodje ne ravno zblojeno zafrustrirani faliranci... no, pa da te vidim potem, koliko izbire še imaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

Ahim ::

kuall je izjavil:

konkretnega web appa

zanikani: Ne odpirajte okna. (V pogovorni slovenščini večkrat namesto zanikanega rodilnika rabimo tožilnik (Zakaj mi nisi prinesel mleko? -> knjižno Zakaj mi nisi prinesel mleka?).[2])

Najbrz si hotel reci: "V fuzinscini ..." - "Zakva mi nisi doneso mleko?" :))

Phantomeye ::

Ma firme imajo res nenavadne zahteve.

Zadnjič sem gledal oglas, kjer so želeli nekoga, ki bo skrbel za UX (kaj konkretno od UX-a?) in UI design. Zraven pa da zna osnove html + css in se je pripravljen naučit več.

V prevodu - rabijo oblikovalca, ki ga bodo počasi spremenil v front-endiča, za 1200 bruto, za UX so pa nekje slišal, da rabijo.

secops ::

Phantomeye je izjavil:

Ma firme imajo res nenavadne zahteve.

Zadnjič sem gledal oglas, kjer so želeli nekoga, ki bo skrbel za UX (kaj konkretno od UX-a?) in UI design. Zraven pa da zna osnove html + css in se je pripravljen naučit več.

V prevodu - rabijo oblikovalca, ki ga bodo počasi spremenil v front-endiča, za 1200 bruto, za UX so pa nekje slišal, da rabijo.


Seveda, vse je odvisno od tega ali se podjetje z frontendom ukvarja profesionalno.

Podoben primer, poglej kaj počne sistemski inžinir v poljubni proizvodni firmi: posodablja windowse, omejuje dostope zaposlenih do facebooka, načrtuje nakup nove omrežne opreme, zraven mogoče še zavtomatizira generiranje mesečnega poročila prisotnosti za HR. Po drugi strani pa je sistemski inžinir v podjetju, ki ponuja private cloud, specializiran za točen obseg nalog.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj se mi splača učiti?

Oddelek: Programiranje
426420 (3509) adhoc
»

Računalniški tečaji mnenja

Oddelek: Pomoč in nasveti
153509 (2921) mlamat
!

Anketa o plačah v IT industriji (2017)

Oddelek: Programiranje
4825623 (21260) Mavrik
»

Microsoftov Surface Studio se prodaja presenetljivo dobro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5619490 (15922) LuiIII
»

PHP, JSON (autocomplete)

Oddelek: Programiranje
81308 (1045) galu

Več podobnih tem