» »

PHP, JSON (autocomplete)

PHP, JSON (autocomplete)

galu ::

Imam en problem...

Prvo sem probal s tem pluginom JQuery UI, pa ni šlo.
Potem s tem: Malce enostavnejši pa tudi ni.

Res je, da se z JSON-om še nisem nič ukvarjal, ampak po 10 min guglanja vidim, da je stvar še preprostejša kot AJAX.

Anyway, stvari enostavno ne moram spraviti k delovanju. For simplicity's sake sem vso HTML, CSS kodo pustil enako in zgolj modificiral podatke za MySQL strežnik in MySQL query. Po naključju tudi jaz iščem po "name" stolpcu, zato je bilo spreminjanja še manj. Je kak hakeljc, katerega v "tutorialu" niso omenili, ali bi ga lahko spregledal (stvar je namreč res skoraj copy-paste;(().
Tako to gre.

FrEaKmAn ::

odpri firebug ali developers tools in dejansko poglej ali se dela zahteva in kaj vrača...

usoban ::

galu je izjavil:

Imam en problem...

Res je, da se z JSON-om še nisem nič ukvarjal, ampak po 10 min guglanja vidim, da je stvar še preprostejša kot AJAX.

json in ajax sta jabolka in hruske

namrec ti samo outputas v jsonu, da na drugi strani (pri handlanju responsa) lazje razberes kaj si poslal, sploh pa to pride do izraza ko posiljas kaksne bolj komplicirane strukture

galu ::

FrEaKmAn je izjavil:

odpri firebug ali developers tools in dejansko poglej ali se dela zahteva in kaj vrača...


Pardon me, ampak kje se tole vidi..?:8)
Tako to gre.

FrEaKmAn ::

če firefox - http://getfirebug.com/
če chrome - ctrl + shift + j

poglej si malo na netu kako uporabljat ta orodja...

Spura ::

V IE je pod F12

galu ::

Jasno, ampak ne vem kako pogledati pending/sending/sent requeste (Chrome / FF).:|

Ta web-dev orodja sem večinoma uporabljal zgolj za čekiranje HTML, CSS in samega prikaza, ne pa za čekiranje dogajanja v JS (saj nikoli nisem vedel kako).
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Spura ::

Lej imas 2 stvari. Eno je da poskrbis, da ko folk tipka, da delas GET requeste na taprav URL s pravimi parametri in da dobivas prave rezultate. Drugi del je pa potem da te rezultate vkljucis v DOM HTMLja. In to prvo stvar lahko preveris s temi web-dev orodji, ki ti prikazujejo narejene requeste. Ce je to vse uredu, potem je problem v drugem delu.

galu ::

Ehh.. Na koncu sem ugotovil, da je bil blok JS kode za ta HTML fajl pred jquery core in UI datotekami.

;((;((;((;((

No to, pa še nekaj mičkenih malenkosti. Tale Jquery UI je včasih obupno dokumentiran.
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Json

Oddelek: Programiranje
212226 (765) acookook
»

JS frameworks: knockoutJS, angularJS, react, ...

Oddelek: Programiranje
416985 (3830) kuall
»

Optimizacija API-ja

Oddelek: Programiranje
161761 (994) AndrejS
»

Cena izdelave spletne aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
235363 (4475) 111111111111
»

[php] preverjanje online uporabnikov

Oddelek: Programiranje
261977 (1633) cobrica

Več podobnih tem