» »

Plača Junior Full Stacked Web Developerja + UI/UX Design

Plača Junior Full Stacked Web Developerja + UI/UX Design

«
1
2

kafe122 ::

Pozdravljeni, sem v sledečem položaju in bi si rad stvari malo splaniral za naprej. Obiskoval in opustil sem s študijem na FERI RIT (UNI), ter si kmalu zatem poiskal delo za nedoločen čas, 4x na teden v Avstriji (tako sem doma 1x med tednom in vsi vikendi/prazniki prosti zmeraj). Plača je 1600 NETO/mesec + 13. in 14. plača, kar se mi zdi zelo solidno, glede na 4 dnevni delovnik in dejstvo, da delo ni stresno in zgolj terensko.

Ker mi tudi po delu ostane veliko ur prostega časa + trije prosti dnevi, rad posvetim te dni za učenje in hobije. Po opustitvi faksa, sem si nekako rekel, da bi šel v web dev in dizajn, ter se začel kmalu po faksu spet dodobra učiti: HTML/CSS/JS + jQuery + Bootstrap, PHP (Laravel), Node.js (Express), SQL(mySQL), React. Za dizajn sem se igral v Adobe XD in kar je bilo potrebno sproti naučil v Photoshopu. Znam tudi delati v Githubu in se držim BEM konvencije pisanja kode (imam prijatelja web dev-a, ki mi tu in tam pomaga/svetuje, ampak mu nočem preveč težit).

Glede na trenutno službo, sem si rekel, da še bom vrjetno nekje 6-8 mesecev delal in pridno šparal, ter med tem časom nadgrajeval znanje (predvsem v Reactu in Laravelu) in spoliral portfolio, kolikor se bo pač dalo. Absolutno vem, da se bom v tem času tudi naučil Jave (Kotlin) in zgradil aplikacijo, ki bo približen clone večina socialnih omrežij - IG, FB,.. (bolj kot pokazatelj znanja, kot pa da bom zdaj z novim socialnim omrežjem toplo vodo odkrival). Mogoče je sreča, da me resnično veseli dizajnirat in gradit dinamične strani, ampak tu se pojavijo sedaj vprašanja.

-Kakšno plačo lahko zahtevam za moje znanje v primeru, da znam in zgradim kup strani s omenjenimi tehnologijami, ter dokažem s projekti solidno znanje le teh: HTML/CSS/JS + jQuery + Bootstrap/CSS grid, PHP (Laravel), Node.js (Express), SQL(mySQL), React, Java (Kotlin), Github, Slack, Docker, *(nevem, če naj še dodam C++ in Pythom, če še nardim kak algoritmični bot v prostem času v Pythonu). Sem družaben tip in dober z ljudmi, rad komuniciram in debatiram ali ideje ali bedarije, načeloma zelo preprost/radoveden/zagnan.

-Bi morda sam začel s biznisom ob trenutnem delu? Problem: nimam pojma kako dobiti kliente, koliko zaračunavati (razen kaj lahko po internetu cene primerjam) in nimam pojma o growth hackingu (marketingu) in SEO optimatizaciji.

Malo me seveda mantra, da bom imel nekoliko manjšo plačo od začetka (kot trenutni šiht), ampak koliko manjšo in za kako dolgo? Včasih vidim oglase na FB straneh, ki iščejo samo HTML/CSS/JS in še kako ogrodje za 1500e bruto + (in odvisno od izkušenj). Razumem, da ne bom moral zahtevat "x" plače od začetka, pa vendar glede na moje znanje, kako se naj jaz ali bi se vi lotili, da iztržim čim več, ko pride ta trenutek?

Trenutno sem izdelal in zdizajniral (tudi za mobile):
-štiri dinamične front end strani (večinoma HTML/CSS/JS + jQuery + Bootstrap/CSS grid + razne JS knjižice za animacije), se naučil o tipografiji, barvni paleti in barvah, prilagoditvi strani glede na biznis,..

-dve dinamični full stacked strani, ena raw PHP varjanta (tolko, da sem videl kako registration/login form deluje, etc.. povezat z SQL in hashirat passworde), druga Laravel v smislu instagram clone s vsemi temeljnimi funkcionalnostmi (register/login/delete + da si lahko nekdo nastavi private profil ali javni, da lahko vsi ali samo določeni uporabniki vidijo content in nalagajo vsebino (slike, videje,..) + chat box) in dizajn.

*Recimo, da znam tudi C++, ker so nas na FERI-ju seveda z njim uvedli in smo delali v njem vse od enostavnejših začetnih nalog do rekurzije, algoritmov za sortiranje in potem OOP programiranja, do implementiranja temeljnih podatkovnih struktur, ter implementiranja temeljnih algoritmov in sem seznanjem z njihovim delovanjem.
Tudi v Pythonu sem se že igral par deset ur in počutim sposobnega štancnit skupaj kak program, če že treba.

Se opravičujem, če je malo dolgi post ali pa se kateri sprašuje, zakaj še ne iščem službe kot junior web dev, ampak trenutno mi nič ne manjka v Avstriji, prav tako mi ostane dovolj časa za lastne projekte v sklopu programiranja in morda še vržem svoj denar v kak svoj projekt med tem časom, če mislim da bo uspel. Želim začeti delati s čim več znanja, tako da mi ni odveč trenutno še posvetit par mescov časa v nadaljno učenje in dokončanje 2-3 projektov, ki mislim, da imajo dolgoročno potencial za pasivni dohodek.

Hvala za razumevanje,

LP
  • spremenil: kafe122 ()

Blinder ::

Najbolj odvisno od tega koliko let izkusenj imas. Ce imas < 1 leto, si lahko zadovoljen z 880€ bruto. Ce imas > 5 let izkusenj, lahko ciljas na povprecno programersko placo, tj 1400€ neto.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kafe122 ::

To se mi zdi zelo pesimistična ocena, glede na to da je samo v FB grupi Slovenski Developerji ogromno oglasov, ki za juniorja z malo znanja ponujajo 1300e bruto - 1500e bruto + odvisno od izkušenj. Kaj šele drugje in z več znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

Stikalo ::

@kafe122

mislim, da imaš pogoje dela v avstriji super. Veliko si napisal, ne vem kaj je točno tvoje vprašanje.

-Bi morda sam začel s biznisom ob trenutnem delu? Problem: nimam pojma kako dobiti kliente, koliko zaračunavati (razen kaj lahko po internetu cene primerjam) in nimam pojma o growth hackingu (marketingu) in SEO optimatizaciji.


Imeti svoj posel ni lahka stvar. Velikokrat je to zakrinkano in si dejansko "freelancer", to pomeni si nek nepomemben podizvajalec, kjer je fora, da si odvisen od nekih naročnikov ali imaš delo ali ga nimaš (dela je vedno preveč ali premalo).

Sam bi rekel, da bi poleg službe v avstriji razvil nek pravi posel.. recimo nek namenski spletni servis, kjer je potem tvoj dohodek to, kar prodaš mesečnih naročnin ali kaj podobnega. V razredu freelancerstva je pa definitivno boljši dober reden job, kjer ni preveč stresa.

Je pa tudi vse odvisno od tvojih osebnih življenski želja. Ali je to izključno samo delo, mogoče si vzemi nek drug hobi, kot to počneš na šihtu (planinarjene) ali potaplanje.. ne vem, ženska, družina..

Redna služba ni slaba, pazi pa na svoje posle, da si uspešen v nekem svojem poslu, moraš biti resnično dober.

111111111111 ::

kafe122 je izjavil:


*Recimo, da znam tudi C++, ker so nas na FERI-ju seveda z njim uvedli in smo delali v njem vse od enostavnejših začetnih nalog do rekurzije, algoritmov za sortiranje in potem OOP programiranja, do implementiranja temeljnih podatkovnih struktur, ter implementiranja temeljnih algoritmov in sem seznanjem z njihovim delovanjem.
Tudi v Pythonu sem se že igral par deset ur in počutim sposobnega štancnit skupaj kak program, če že treba.

Python, C++, CSS, HTML, LAravel, PHP...
Koliko sem lahko prebral, trenutno še nimaš pojma ne kaj bi delal ne kako.

Če te je želja res napredovat, si najdi programerski šiht in začni delat z orodjem, ki ti ga bodo dali.

P.S: lahko da ti delam krivico, ampak linkov do strani ali kode pa ne najdem? Do takrat je tvoj post sama hvala. brez neke podlage.

LeQuack ::

Blinder je izjavil:

Najbolj odvisno od tega koliko let izkusenj imas. Ce imas < 1 leto, si lahko zadovoljen z 880€ bruto. Ce imas > 5 let izkusenj, lahko ciljas na povprecno programersko placo, tj 1400€ neto.


Hočeš reči da so plače iste kot 15 let nazaj? Upoštevajoč inflacijo potem še precej nižje.
Quack !

kafe122 ::

111111111111 je izjavil:


Python, C++, CSS, HTML, LAravel, PHP...
Koliko sem lahko prebral, trenutno še nimaš pojma ne kaj bi delal ne kako.

Če te je želja res napredovat, si najdi programerski šiht in začni delat z orodjem, ki ti ga bodo dali.

P.S: lahko da ti delam krivico, ampak linkov do strani ali kode pa ne najdem? Do takrat je tvoj post sama hvala. brez neke podlage.


C++ in Python sem pripisal, ker sem tudi z njima ze delal. S prvim osvajal/spisal tudi temeljne podatkovne strukture in algoritme v sklopu vaj studija. Ce si kdaj moral implementirat na primer bodisi Knut-Morris-Pratovov algoritem ali hash tabele, itd.. v C++ iz prakticno nic, potem sem preprican da si sposoben tudi kaj vec delat. Vecina Web Dev je šala proti temu kaj smo na faksu delali.

Vseeno mislim, da je plus, da znas kaj vec kot pa 0.

111111111111 ::

kafe122 je izjavil:

Vecina Web Dev je šala proti temu kaj smo na faksu delali.

Samo dokazuje, da nimaš pojma o Web Dev.

Full stacked pa postaneš po letih izkušenj, ne pa da pustiš faks, narediš 5 speltnih strani in se imaš za junior full stacked.

111111111111 ::

kafe122 je izjavil:


Vseeno mislim, da je plus, da znas kaj vec kot pa 0.

Jaz lahko napišem da sem delal z: R, Javo, Kotlinom, C++, Qt, PHP, CSS, HTML, Angular, React, Delphi, C, VBA, Autoit, Wordpress, Jommla, Javascript, Webassembly, photoshop,

Pri vseh znam več kot 0.

link_up ::

111111111111 je izjavil:

kafe122 je izjavil:

Vecina Web Dev je šala proti temu kaj smo na faksu delali.

Samo dokazuje, da nimaš pojma o Web Dev.

Full stacked pa postaneš po letih izkušenj, ne pa da pustiš faks, narediš 5 speltnih strani in se imaš za junior full stacked.



daj no, webdev je na ravni scrathchija...
In and Out

kafe122 ::

111111111111 je izjavil:

kafe122 je izjavil:

Vecina Web Dev je šala proti temu kaj smo na faksu delali.

Samo dokazuje, da nimaš pojma o Web Dev.

Full stacked pa postaneš po letih izkušenj, ne pa da pustiš faks, narediš 5 speltnih strani in se imaš za junior full stacked.


Mislim, da je bol pomembno kako kompleksna je stran, ki si jo nardil, ne pa koliko.

Vsak, ki ma osnove HTML/CSS/JS + Bootstrap, ti lahko štancne skupaj za kaki manjsi lokalni biznis nek easy dizajn in implementira celotno front end stran v parih urah. Sem ze slisal za ljudi, ki dol potegnejo samo template strani pa popravijo par stvari in zaracunavajo po 400e za te 3 ure dela..

Osebno mi je dolgocasno delat neke preproste stvari, ki jih lahko vsak nardi ce ma 5 minut casa in volje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

jype ::

Od vseh, ki so ti odgovorili v temo, ni nihče napisal ničesar pametnega. Če te zanima podjetništvo, odpri s.p. in se preizkusi še v tem, če ne bo šlo, zapri. Znanja imaš očitno več kot dovolj, da lahko začneš, tudi s tehnologijami, ki si jih opisal, ti ne bo zmanjkalo dela niti kot svobodnjak, niti kot redno zaposlen.

kafe122 ::

Hvala za spodbudne besede!

Stikalo ::

jype je izjavil:

Od vseh, ki so ti odgovorili v temo, ni nihče napisal ničesar pametnega. Če te zanima podjetništvo, odpri s.p. in se preizkusi še v tem, če ne bo šlo, zapri. Znanja imaš očitno več kot dovolj, da lahko začneš, tudi s tehnologijami, ki si jih opisal, ti ne bo zmanjkalo dela niti kot svobodnjak, niti kot redno zaposlen.


Moj post je relavanten.

No no, ne gre tako "odpi s.p." in ti bodo stranke kar hodile trkat na vrata. Če je redno zaposlen naj svoj posel razvija poleg službe in, če mu pokaže, da ima pogoje dela boljše, naj odpre podjetje in pusti službo.

Ampak one man band je zame freelancer-stvo, razen, če toliko znaš in hitro narediš, da imaš neto mogoče vsaj 50-100% višji, kot pa če si redno zaposlen potem ajde odpreš podjetje. Pri s.p. moraš računati tudi 1 mesec neplačanega dopusta (pač moraš prej zalužiti toliko več)

Dobro, predpostavljamo, da si dober programer. Ampak ali si tudi dober podjetnik? Kakšno ceno postaviti, kako dobiti projekte, ki imajo visoko dodano vrednost, kako si zagotoviti redno plačevanje računov, kaj storiti, ko zboliš.


Če si nekje redno zaposlen in imaš recimo 1,5k€ neto za ne preveč stresa, dopust, mirno delovno okolje, ni kakših nadur, ali se pa zaplezaš kot freelancer in delaš kot nor v neki temni luknji in ne vidiš žive duše.

Sam bi, če že ob redni zaposlitvi razvil neko podjetniško idejo na kakšni tehnologiji, ki se ravno odpira/razvija. In, če bi prodal veliko naročnin/licenc/oglasov brez aktivnega dela bi šel privat. Drugače pa ne. Če prodajaš naročnine, lahko greš za en mesec na dopust in boš ravno tako prejel denar na račun.

Če si pameten, delaven in iznajdliv, te čaka uspeh. Ampak uspešno svoje podjetje je vse prej kot lahko.

jype ::

Glede na to, da službo ima, definitivno gre tako, da odpre s.p. - potem pa vidi, koliko lahko prinese not prihodkov v nekaj mesecih. Če nič, potem pač zapre. Ko ima ravno odprto, lahko seveda vpraša koga, če kaj potrebuje, če ne drugega, mu jaz zrihtam kakšen gig.

kafe122 ::

Stikalo je izjavil:


Dobro, predpostavljamo, da si dober programer. Ampak ali si tudi dober podjetnik? Kakšno ceno postaviti, kako dobiti projekte, ki imajo visoko dodano vrednost, kako si zagotoviti redno plačevanje računov, kaj storiti, ko zboliš.


Če si nekje redno zaposlen in imaš recimo 1,5k€ neto za ne preveč stresa, dopust, mirno delovno okolje, ni kakših nadur, ali se pa zaplezaš kot freelancer in delaš kot nor v neki temni luknji in ne vidiš žive duše.

Sam bi, če že ob redni zaposlitvi razvil neko podjetniško idejo na kakšni tehnologiji, ki se ravno odpira/razvija. In, če bi prodal veliko naročnin/licenc/oglasov brez aktivnega dela bi šel privat. Drugače pa ne. Če prodajaš naročnine, lahko greš za en mesec na dopust in boš ravno tako prejel denar na račun.

Če si pameten, delaven in iznajdliv, te čaka uspeh. Ampak uspešno svoje podjetje je vse prej kot lahko.


Tocno to in hvala ti, da razumes moje mišljenje. Sem precej konzervativen in ne zaletav človek, tudi če se mi ne bi izšlo je ena izkusnja vec.

Sam sem ze razmisljal, da bi zraven tega dela odprl s.p. in morda delal dizajn, ter front end za kaksne manjse narocnike sprva in kaksen vecji projekt, ce bi se izslo, ter najel se kaksnega web deva, ce bi sr mi zdelo, da ne premorem s vsega. Imam se idejo za stran, ki bo temeljila na narocnini, tako da je definitivno tudi plus, ce je moznost pasivnega dohodka.

Ampak tukaj je sedaj odprta nova tema o podjetnistvu, kako pridobiti kliente, kaksne, koliko jim zaracunat in za kaj jim zaracunat. Kako jih zadovoljit in dobit dober feedback. Vse to mislim, da je povezano na koncu s tvojim karakterjem in sposobnostjo resevanja problemov. Na sreco imam dober jezik, zelo druzaben in avtenticen, tako da nisem imel nikoli tezav s networkingom in ljudje si me zapomnijo, ker mam svojo osebnost.

Kako dobit kliente? Zaenkrat sem prisel do tega, da bom moral zacet hodit v tem primeru na web dev konference, meetupe in spoznat ljudji, ki me bodo se naprej predstavlji ljudem, itd.. ter se njim dokazal kot clovek in nato se kot sposoben programer in zanesljiv podjetnik.

kafe122 ::

jype je izjavil:

Glede na to, da službo ima, definitivno gre tako, da odpre s.p. - potem pa vidi, koliko lahko prinese not prihodkov v nekaj mesecih. Če nič, potem pač zapre. Ko ima ravno odprto, lahko seveda vpraša koga, če kaj potrebuje, če ne drugega, mu jaz zrihtam kakšen gig.


Hvala tebi in zgornjem komentarju, oba zlata vredna na katera sem ze pomislil. Problem mi je pol nastopil bolj s vprasanji o papirologiji in financami, ter kako je sploh odpreti in furat podjetje, itd.. nikoli se nisem tega delal in nimam pojma o papirologiji, stroskih vodenja firme, kako zastaviti pravilne cilje, kaj ali kako ocenit kaj pricakovati, itd.. resuje me mogoce to, da me ljudje poznajo in vedo kdo sem v nasem mestu in sem nekako na dobrem glasu (za vecino). Tako, da neki pogoji so ze recimo izpolnjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

ejresnevem ::

jype ::

Normiran "popoldanski" s.p. te bo stal kakih 70 na mesec, uredit si moraš e-davke, če misliš pošiljat račune izven Slovenije moraš postati posebni davčni zavezanec, da vstopiš v EU DDV sistem, če si zaposlen v Avstriji in ne plačuješ prispevkov v Sloveniji, ne moreš ustanoviti popoldanskega s.p. (navaden pa stane slabih 400 na mesec), razen če si zaposlen kot obmejni delavec in tvoje podjetje plačuje zate slovenske davke in prispevke.

otago ::

Lahko tudi dokoncas faks, ce si bil uni, samo vss stopnjo. Ocitno imas cas, voljo in veselje do projektov. Bo dobro vplivalo na psiho starsev: " Nas je pa diplomiral, kako smo ponosni.", plus dobro je imeti kak papir, ce bi visokoleteci narocnik, le te zahteval.

mahoni ::

Ce bi ti to resnicno vse obladal bi bila placa krepko cez 1600€ v Avstriji.

jype ::

mahoni je izjavil:

Ce bi ti to resnicno vse obladal bi bila placa krepko cez 1600€ v Avstriji.
Saj mogoče je, pa plačuje slovenske davke, pa potem domov prinese samo toliko.

kafe122 ::

mahoni je izjavil:

Ce bi ti to resnicno vse obladal bi bila placa krepko cez 1600EUR v Avstriji.


V Avstriji ne delam, kot programer. Me pa seveda vlece, da bi tudi zgoraj zacel kaj iskat (sem ze gledal oglase), ker znam kolko tolko nemsko zaenkrat, ampal kot receno, bom se par mescov delal ta siht in se ucil, ter premislil.

*ne vem kdo je omenil faks, ampak se mi zdi neverjetna potrata casa in energije za nekaj, kar nebom nikoli uporabljal. Niti malo mi ni žal, da sem opustil po prvem letniku. Bila je vseeno dobra izkusnja in spoprijateljil sem se z ogromno sosolci, kateri se zdaj studirajo in smo se vedno v stikih za naprej. Tudi dobra popotnica mi je bila za naprej v smislu resevanja programskih problemov.

ejresnevem je izjavil:

Step 1,
step 2


hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

spam321 ::

Drži se ti tega dela za 1600€ neto kot pijanec plota. Kot programer boš moral imeti veliko srečo, da boš v Sloveniji zaslužil toliko + psihična obremenitev bo neprimerno večja kot jo imaš sedaj. Večina kucarjev kode zasluži bolj bogo. Sploh za web dev. Zakaj? Simple. Že skoraj vsaka firma ima svoj webpage, izdelovalcev je kot dreka... zdj pa si zračuni. Za 1600€ neto delodajalca staneš tam okol 3500€ bruto bruto. Simple pagi se danes štancajo že za 400€... za 3500€ potrebuješ skoraj 10 novih strank vsak mesec. Da veliki družboslovni big boss še kaj zasluži, bi jih potreboval vsaj 20... zdaj pa dobi ti v Sloveniji ob tem nasičenem trgu toliko strank... nič čudnega, da večina devov dela tam za okoli 900-1200€ neto, če majo srečo, da sploh dobijo šiht. Taksno je pač trenutno stanje. Prav dosti drugih delovnih mest razen web develpomenta pa tako ni oz. se zanje res pričakuje, da si ekspert. Aja, pa ker nimaš diplome črtaj velike firme, ker skoraj ni šans, da prideš zraven. Pač, če ti firma ne zalaufa, boš obsojen delati za garažnike za male pare ko črna žvina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

kafe122 ::

Super post, hvala ti :)!

spam321 ::

Pa da ne pozabim. Programerska dela so skoncentrirana v Ljubljani. Že to ti da vedeti, da nekega blaznega povpraševanja ni. Tisti oglasi, ki jih vidiš po oglasnikih so pa v večini od "zblojenih" firm, ki mesece in leta iščejo neke prodigyje in dajo le videz, da naj bi bilo povpraševanje veliko. Za foro pošlji kakšno prošnjo in sam preveri stanje...

spam321 ::

Pa še tole. Če že dobiš zaposlitev, so pogodbe v Sloveniji takšne, da ti postane slabo. Konkurenčne klavzule, konkurenčne prepovedi...kazni na tisoče, če ne desettisoče €... in to vse za tisto bogo mesečno mezdo. Ma to malo, da ne delodajalci v pogodbe zapišejo člen, da če se boš se popoldne ukvarjaj z razvojem za druge stranke, da lahko pričakuješ metek v glavo. Res, dobesedno in to za tistga jurja na koncu meseca.

otago ::

Glede faksa je moj nasvet samo, da se to poslihta ko si se mlad.. oz do 30ga leta. Itak je vse tezje pol, pa manj se ti da.

Glede sluzbe pa sam ves, ce si ali nisi v branzi, kjer te bodo roboti nadomestili. Beri; ce vozis vilicarja v lagerju za 1600... prihodnost ni pisana. Glede na funkcionalno spisan prispevek nimam skrbi za OP-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

kafe122 ::

otago je izjavil:

Glede faksa je moj nasvet samo, da se to poslihta ko si se mlad.. oz do 30ga leta. Itak je vse tezje pol, pa manj se ti da.

Glede sluzbe pa sam ves, ce si ali nisi v branzi, kjer te bodo roboti nadomestili. Beri; ce vozis vilicarja v lagerju za 1600... prihodnost ni pisana.


Ne, montaze pa dostava pohistva, pa se sovoznik sem tak da lahko na telefonu prebijem vecina casa, ker je 85% dela izak voznje.Druga stvar je to, da se ogromno napitnine pade in vsako leto plača zvisa za 1000EUR na leto (5e vec na dan dobis za vsako leto, ko ostanes pri firmi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

spam321 ::

otago je izjavil:



... Glede sluzbe pa sam ves, ce si ali nisi v branzi, kjer te bodo roboti nadomestili. Beri; ce vozis vilicarja v lagerju za 1600... prihodnost ni pisana. Glede na funkcionalno spisan prispevek nimam skrbi za OP-ja.


Vseeno je vožnja viličarja za 1600EUR neto neprimerno boljša izbira kot web dev. Za slednje je kriza že danes. Danes lahko že vsaka čistilka praktično skoraj brez računaniškega znanja postavi odlično spletno stran / spletno trgovino. Tako z vidika seo optimizacije, hitrosti itd... Shopify, Squarespace, Winx, BigCommerce, etsy, ebay, amazon... začetna investicija: par dni spoznavanja + že od 0-20EUR/mesec. Če imaš malo več veselja, pa se naučiš še namestiti WP, dodati temo, plugine in evo... stran je končana. V to smer pač gre zadeva. Časi, ko so se delale custom zadeve po 10.000€ za vsakega lokalnega obrtnika so mimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

kafe122 ::

spam321 je izjavil:

otago je izjavil:



... Glede sluzbe pa sam ves, ce si ali nisi v branzi, kjer te bodo roboti nadomestili. Beri; ce vozis vilicarja v lagerju za 1600... prihodnost ni pisana. Glede na funkcionalno spisan prispevek nimam skrbi za OP-ja.


Vseeno je vožnja viličarja za 1600EUR neto neprimerno boljša izbira kot web dev. Za slednje je kriza že danes. Danes lahko že vsaka čistilka praktično skoraj brez računaniškega znanja postavi odlično spletno stran / spletno trgovino. Tako z vidika seo optimizacije, hitrosti itd... Shopify, Squarespace, Winx, BigCommerce, etsy, ebay, amazon... začetna investicija: par dni spoznavanja + že od 0-20EUR/mesec. Če imaš malo več veselja, pa se naučiš še namestiti WP, dodati temo, plugine in evo... stran je končana. V to smer pač gre zadeva. Časi, ko so se delale custom zadeve po 10.000EUR za vsakega lokalnega obrtnika so mimo...


Ja, ampak v web devu se ti po parih letih krepko zviša plača, razen če si totalno nesposoben, tako da dolgoročno je definitivno boljša in primernejša opcija/okolje, itd.. Zgleda bom probal sam s.p. odpret, še kako stran za manjši biznis štancnit zraven rednega dela, it na konference, spoznat ljudi in networkat, kak svoj projekt z mesečno naročnino nardit in se potem dalje odločit. Če ne druga pač probat v Grazu poiskat kak šiht, čeprav sem skoraj vsak dan tam in mi mesto ni ravno po godu.
Pojma pa nimam kako je kaj z delom drugod po Avstriji, trenutno poznam cel Steiermark (ker je to moj teren), ampak Graz še nekako najbolj živi semizdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

111111111111 ::

kafe122 je izjavil:



Ja, ampak v web devu se ti po parih letih krepko zviša plača, razen če si totalno nesposoben, tako da dolgoročno je definitivno boljša in primernejša opcija/okolje, itd.. Zgleda bom probal sam s.p. odpret, še kako stran za manjši biznis štancnit zraven rednega dela, it na konference, spoznat ljudi in networkat, kak svoj projekt z mesečno naročnino nardit in se potem dalje odločit. Če ne druga pač probat v Grazu poiskat kak šiht, čeprav sem skoraj vsak dan tam in mi mesto ni ravno po godu.
Pojma pa nimam kako je kaj z delom drugod po Avstriji, trenutno poznam cel Steiermark (ker je to moj teren), ampak Graz še nekako najbolj živi semizdi.

Saj si slišal jypa. On ti bo dal gig, ko boš pa pušnil, boš pa jokal.

Še vedno čakam na spletne strani ki si jih naredil.

kafe122 je izjavil:


Sam sem ze razmisljal, da bi zraven tega dela odprl s.p. in morda delal dizajn, ter front end za kaksne manjse narocnike sprva in kaksen vecji projekt, ce bi se izslo, ter najel se kaksnega web deva, ce bi sr mi zdelo, da ne premorem s vsega. Imam se idejo za stran, ki bo temeljila na narocnini, tako da je definitivno tudi plus, ce je moznost pasivnega dohodka.

Najel web deva? Najprej boš dobil enega, ki ti bo vse obljubil za pravo ceno potem, pa ne bo dostavil.

kafe122 je izjavil:


Ja, ampak v web devu se ti po parih letih krepko zviša plača, razen če si totalno nesposoben, tako da dolgoročno je definitivno boljša in primernejša opcija/okolje, itd.. Zgleda bom probal sam s.p. odpret, še kako stran za manjši biznis štancnit zraven rednega dela, it na konference, spoznat ljudi in networkat, kak svoj projekt z mesečno naročnino nardit in se potem dalje odločit. Če ne druga pač probat v Grazu poiskat kak šiht, čeprav sem skoraj vsak dan tam in mi mesto ni ravno po godu.
Pojma pa nimam kako je kaj z delom drugod po Avstriji, trenutno poznam cel Steiermark (ker je to moj teren), ampak Graz še nekako najbolj živi semizdi.

Veliko sreče. Kot ti je nekdo zgoraj povedal. Konkurenca je huda.

Zgodovina sprememb…

kafe122 ::

Hvala, ne skrbi, vse ob svojem času :).

kr?en ::

spam321 je izjavil:

otago je izjavil:



... Glede sluzbe pa sam ves, ce si ali nisi v branzi, kjer te bodo roboti nadomestili. Beri; ce vozis vilicarja v lagerju za 1600... prihodnost ni pisana. Glede na funkcionalno spisan prispevek nimam skrbi za OP-ja.


Vseeno je vožnja viličarja za 1600EUR neto neprimerno boljša izbira kot web dev. Za slednje je kriza že danes. Danes lahko že vsaka čistilka praktično skoraj brez računaniškega znanja postavi odlično spletno stran / spletno trgovino. Tako z vidika seo optimizacije, hitrosti itd... Shopify, Squarespace, Winx, BigCommerce, etsy, ebay, amazon... začetna investicija: par dni spoznavanja + že od 0-20EUR/mesec. Če imaš malo več veselja, pa se naučiš še namestiti WP, dodati temo, plugine in evo... stran je končana. V to smer pač gre zadeva. Časi, ko so se delale custom zadeve po 10.000€ za vsakega lokalnega obrtnika so mimo...


webdev ni samo stancanje spletnih trgovin

mahoni ::

kr?en je izjavil:

spam321 je izjavil:

otago je izjavil:



... Glede sluzbe pa sam ves, ce si ali nisi v branzi, kjer te bodo roboti nadomestili. Beri; ce vozis vilicarja v lagerju za 1600... prihodnost ni pisana. Glede na funkcionalno spisan prispevek nimam skrbi za OP-ja.


Vseeno je vožnja viličarja za 1600EUR neto neprimerno boljša izbira kot web dev. Za slednje je kriza že danes. Danes lahko že vsaka čistilka praktično skoraj brez računaniškega znanja postavi odlično spletno stran / spletno trgovino. Tako z vidika seo optimizacije, hitrosti itd... Shopify, Squarespace, Winx, BigCommerce, etsy, ebay, amazon... začetna investicija: par dni spoznavanja + že od 0-20EUR/mesec. Če imaš malo več veselja, pa se naučiš še namestiti WP, dodati temo, plugine in evo... stran je končana. V to smer pač gre zadeva. Časi, ko so se delale custom zadeve po 10.000€ za vsakega lokalnega obrtnika so mimo...


webdev ni samo stancanje spletnih trgovin

Kaj pa je webdev?

kafe122 ::

Prosim, če se kregate okrog tega kje drugje, tema je že itak zajela več od mojih vprašanj, tako da lahko moderator brez skrbi zaklene temo.

Sem dobil večino odgovorov, ki sem jih prej iskal, ter še veliko več. Zahvaljujem se vsem, ki ste mi dali konstruktivno kritiko, me napotili, dali predloge, pokazali malo skepticizma in mi dali focn, ter tudi po drugi strani dali spodbudo.

Si ne jemljem grobih komentarjev k srcu, vem da smo vsi ljudje in da je to internet, ter se človek zlahka spozabi v svojem digitalnem egu. Najlepša hvala še enkrat, se vidimo v bližnji prihodnosti in rečemo kako več!

secops ::

spam321 je izjavil:

Drži se ti tega dela za 1600EUR neto kot pijanec plota. Kot programer boš moral imeti veliko srečo, da boš v Sloveniji zaslužil toliko + psihična obremenitev bo neprimerno večja kot jo imaš sedaj. Večina kucarjev kode zasluži bolj bogo. Sploh za web dev. Zakaj? Simple. Že skoraj vsaka firma ima svoj webpage, izdelovalcev je kot dreka... zdj pa si zračuni. Za 1600EUR neto delodajalca staneš tam okol 3500EUR bruto bruto. Simple pagi se danes štancajo že za 400EUR... za 3500EUR potrebuješ skoraj 10 novih strank vsak mesec. Da veliki družboslovni big boss še kaj zasluži, bi jih potreboval vsaj 20... zdaj pa dobi ti v Sloveniji ob tem nasičenem trgu toliko strank... nič čudnega, da večina devov dela tam za okoli 900-1200EUR neto, če majo srečo, da sploh dobijo šiht. Taksno je pač trenutno stanje. Prav dosti drugih delovnih mest razen web develpomenta pa tako ni oz. se zanje res pričakuje, da si ekspert. Aja, pa ker nimaš diplome črtaj velike firme, ker skoraj ni šans, da prideš zraven. Pač, če ti firma ne zalaufa, boš obsojen delati za garažnike za male pare ko črna žvina.


Moja izkušnja glede trenutnega stanja služb za razvijalce je ravno obratna. Vabila na razgovore na tedenski ravni, saj vsi iščejo kader. Glede na to, da je očitno povpraševanje bistveno večje od ponudbe smo delavci v bistveno boljšem pogajalskem izhodišču. Ob povprečnih pogajalskih veščinah lahko zaslužiš kar precej dobro.

EDIT:
Če je KMP najkompleksnejša stvar, ki si jo naredil v Cju, bi ga jaz raje umaknil s CVja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: secops ()

kr?en ::

mahoni je izjavil:

kr?en je izjavil:

spam321 je izjavil:

otago je izjavil:



... Glede sluzbe pa sam ves, ce si ali nisi v branzi, kjer te bodo roboti nadomestili. Beri; ce vozis vilicarja v lagerju za 1600... prihodnost ni pisana. Glede na funkcionalno spisan prispevek nimam skrbi za OP-ja.


Vseeno je vožnja viličarja za 1600EUR neto neprimerno boljša izbira kot web dev. Za slednje je kriza že danes. Danes lahko že vsaka čistilka praktično skoraj brez računaniškega znanja postavi odlično spletno stran / spletno trgovino. Tako z vidika seo optimizacije, hitrosti itd... Shopify, Squarespace, Winx, BigCommerce, etsy, ebay, amazon... začetna investicija: par dni spoznavanja + že od 0-20EUR/mesec. Če imaš malo več veselja, pa se naučiš še namestiti WP, dodati temo, plugine in evo... stran je končana. V to smer pač gre zadeva. Časi, ko so se delale custom zadeve po 10.000€ za vsakega lokalnega obrtnika so mimo...


webdev ni samo stancanje spletnih trgovin

Kaj pa je webdev?

Web development @ Wikipedia


Web development can range from developing a simple single static page of plain text to complex web-based internet applications (web apps), electronic businesses, and social network services. A more comprehensive list of tasks to which web development commonly refers, may include web engineering, web design, web content development, client liaison, client-side/server-side scripting, web server and network security configuration, and e-commerce development.

kafe122 ::

secops je izjavil:


EDIT:
Če je KMP najkompleksnejša stvar, ki si jo naredil v Cju, bi ga jaz raje umaknil s CVja :)

Dal sem samo kot primerjavo. Kot rečeno se lahko ta tema zapre, ker sem dobil kaj sem hotel :) Imam tudi kolega, ki je že 5 leto web dev in vem kako ima plačo, kako delo je pribl. in stanje, ter poznam še par njegovih kolegov (ki imajo tudi 5+ let izkušenj), ampak tega nisem hotel omenjati. Sem pa hotel slišati še širše mnenje ljudi, ker se mi je zdelo malo too good to be true vse skupaj ali pa imajo res oni tako srečo, da so na takih firmah s takimi plačami in pogoji za delo.

3p ::

spam321 je izjavil:

Pa še tole. Če že dobiš zaposlitev, so pogodbe v Sloveniji takšne, da ti postane slabo. Konkurenčne klavzule...


Te so najboljše, sploh ker praviloma ne navajajo višine nadomestila, kar bi moralo biti del te pogodbe. A je komu uspelo v sloveniji tako na kile zapisano klavzulo dejansko uveljavljati?

Arey ::

spam321 je izjavil:

otago je izjavil:



... Glede sluzbe pa sam ves, ce si ali nisi v branzi, kjer te bodo roboti nadomestili. Beri; ce vozis vilicarja v lagerju za 1600... prihodnost ni pisana. Glede na funkcionalno spisan prispevek nimam skrbi za OP-ja.


Vseeno je vožnja viličarja za 1600EUR neto neprimerno boljša izbira kot web dev. Za slednje je kriza že danes. Danes lahko že vsaka čistilka praktično skoraj brez računaniškega znanja postavi odlično spletno stran / spletno trgovino. Tako z vidika seo optimizacije, hitrosti itd... Shopify, Squarespace, Winx, BigCommerce, etsy, ebay, amazon... začetna investicija: par dni spoznavanja + že od 0-20EUR/mesec. Če imaš malo več veselja, pa se naučiš še namestiti WP, dodati temo, plugine in evo... stran je končana. V to smer pač gre zadeva. Časi, ko so se delale custom zadeve po 10.000€ za vsakega lokalnega obrtnika so mimo...

Sej načeloma mi je vseeno za neumne poste na tem forumu, sam ni pa kul da tko nateguješ človeka ki ga zanima stanje nekega webdeva na slovenskem trgu. Ne vem kako zgleda job wp deva ali pa izdelave nekih enostavnih predstavitvenih strani, ampak web development je v zadnjih letih mnogo več kot to. Če si sposoben napisat nek konkreten web app, lahko brez nekih brutalnih skillov presežeš 1600€ neto. Obstaja precej firm ki delajo kaj več kot zgolj shopify page za slovenske spletne trgovine.
Ne pravim naj OP zamenja job, to je njegova odločitev, ampak ne rabiš si pa zmišljevat kako web devi jejo kruh in vodo, ker je to daleč od resnice.

Vazelin ::

Če si sposoben napisat nek konkreten web app, lahko brez nekih brutalnih skillov presežeš 1600€ neto

Una anketa o plačah v it te negira
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Arey ::

Lahko linkaš ker mi ni zdej iskat, je pa res da bi bilo bolje govoriti o bruto zneskih.

Vazelin ::

https://medium.com/@mihec.susnik/plače-...

Največ jih je v rangu 2-2.5k bruto
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Arey ::

Razlika med tem in višjim rangom je pa celih 6% anketirancev. Šele nad 3500+ konkretno padejo rezultati. Ne rabiš vedno biti na sredini gaussa. Je pa res da si lahko tudi na slabšem, ne rečem, vse kar sem rekel je da ne rabiš bit brutalen dev da dobiš več kot 1.6k€/mesec. Kar ta anketa potrjuje.

111111111111 ::

Arey je izjavil:

Če si sposoben napisat nek konkreten web app, lahko brez nekih brutalnih skillov presežeš 1600€ neto. Obstaja precej firm ki delajo kaj več kot zgolj shopify page za slovenske spletne trgovine.
Ne pravim naj OP zamenja job, to je njegova odločitev, ampak ne rabiš si pa zmišljevat kako web devi jejo kruh in vodo, ker je to daleč od resnice.

Večina ni sposobna napisati konkreten web app.

XLapsus ::

Večini tudi rodilnik dela težave. ;)

111111111111 ::

Slab bug resolver za slovenščino. :D

Daj me popravi, ker roko na srce ne vidim težave v svojem stavku, povedi.

kuall ::

konkretnega web appa

zanikani: Ne odpirajte okna. (V pogovorni slovenščini večkrat namesto zanikanega rodilnika rabimo tožilnik (Zakaj mi nisi prinesel mleko? -> knjižno Zakaj mi nisi prinesel mleka?).[2])

111111111111 ::

I stand corrected. Hvala.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj se mi splača učiti?

Oddelek: Programiranje
426435 (3524) adhoc
»

Računalniški tečaji mnenja

Oddelek: Pomoč in nasveti
153541 (2953) mlamat
!

Anketa o plačah v IT industriji (2017)

Oddelek: Programiranje
4825736 (21373) Mavrik
»

Microsoftov Surface Studio se prodaja presenetljivo dobro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5619670 (16102) LuiIII
»

PHP, JSON (autocomplete)

Oddelek: Programiranje
81315 (1052) galu

Več podobnih tem