» »

Rabljen prenosnik

Rabljen prenosnik

A110 ::

Kateri rabljen prenosnik kupiti? budget je recimo do 550 oz max 600e. Potrebujem osvetljeno tipkovnico. vsaj 1080p zaslon. Uporabaljal oz zlorabljal ga bom z matlabom, mathematico, eclipse, vsc, latex,... rad bi da je dokaj lahek in da baterija zdrzi par ur in da se da ko je priklopljen na elektriko baterijo "odklopiti" da se ne polni in prazni hkrati. velikost 13,3 oz 14. rad bi tudi da so vsi oz vecina priklopov na strani da ne rabim nekih dodatnih adapterjev. kaksni predlogi?

hojnikb ::

ko je napriklopljen elektriko baterijo "odklopiti" da se ne polni in prazni hkrati.

what? sj to ne dela noben prenosnik. Ko je baterija polna, se ne polni vec in gre napajanje direkt iz napajalnika.
#brezpodpisa

A110 ::

no, tega nisem vedel. trenutni laptop je bil vsaj 90% casa priklopljen na napajalnik pa je baterija iz zacetnih 5 ur hitro prisla do 1-2 ure delovanja

chort ::

Osebno bi vzel Thinkpada serije T4xx ali Dell XPS. Baterijo boš skoraj zagotovo rabil novo, pa dodaj še SSD (če ga ne bo imel). Vsekakor ne kupuj rabljenih consumer prenosnikov.

WizzardOfOZ ::

Thinkpad X1 carbon generacija 3. Cene rabljenizh so kol 450 do 600EUR, dobiš pa touch screen, resolucijo 2560x1440, i7 proc in 8gb rama ter 250gb ssd.

Tukaj imaš enega z I5 za 400EUR
https://comstrok.si/Prenosni-racunalnik...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kupis novga z ryzen5. Razn 14" diagonale dobis vse za teh 600e, pa mas novo.
#brezpodpisa

A110 ::

bi bil tole vredu nakup ali je cena previsoka? trenutno imam 4210u v flex2-14, 8gb, 256ssd, touch screen,... pa mi ze od uporabe dobesedno razpada pa tudi pri nekaterih opravilih se ze prevec oglasa. zato bi rad nekaj kvalitetnejse zgrajenega in malenkost hitrejsega.

WizzardOfOZ ::

X in T (pa tudi W, ampak tisto je že workstation) modeli od Lenovo so biznis modeli in temu primerna je tudi kvaliteta izdelave.

hojnikb ::

ce si na 4210u, potem bo treba gledat vsaj quadcore, da bo kj haska
#brezpodpisa

A110 ::

kaksna je pa kaj razlika v praksi med recimo t470 in t450 z enakim procesorjem 5600u, enako rama in enako ssdja? je v praksi kaksna razlika ali je samo v bombončkih kot je odklepanje na dotik ni kaksnih 100g razlike?

WizzardOfOZ ::

Samo par bombončkov in nič drugega.

hojnikb ::

pa procesorsko nebo nič bolš k to kar maš sedaj
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

Boge oci ko bos nekaj ur kucal v Eclipse ali VS na 2k resoluciji na 13-14". Zlasti, ce bos zelel imeti side by side okna. Ali pa bos iznicil pojem visoke resolucije in delal scaling kot veliko folka tu na ST, ki kupijo premajhe zaslone (npr. 24-27"@4k) in ugotovijo, da so slepi.

Lenovo IdeaPad S145 (R5 3500U, 12GB, 256GB) je bil nov nekaj dni nazaj 399 eur in poseka zastarele, grde in precenjene 2 core Thinkpade.

jype ::

Na ebay.de vzami a-ware thinkpada, pa je. Če ne vidiš dobro, potem ima bajsibajsi prav, visoke ločljivosti na fizično majhnih monitorjih so za nekatere ljudi problematične.

Če je pomembno, da je tipkovnica originalno slovenska, jo kupi posebej, stalo te bo še malo manj kot 100 evrov.

A110 ::

Tipkovnica ni vazno da je slovenska ker trenutno uporabljam nemško. Ideapad mi po 4,5 letih uporabe dobesedno razpada (racunalnik uporabljam 5+ ur na dan) in to je tudi glavni razlog za menjavo ter da zelim thinkpada. Plastike, vijaki,... vse mi odpada sicer pa se dela dokaj dobro. Imam tudi zunanji monitor in doma delam na njega + imam se gaming kisto ampak prenosnik veliko prenasam zato nocem da je vecji kot 14".

mtosev ::

vidim, da ti je všeč thinkpad. mogoče bi lahko tudi pogledal za kakšnim dell latitudom. boš ga verjetno našo ceneje kot thinkpada. moj inspiron v podpisu ima 13,3 touch full hd, backlit tipkovnico. drugače fajn prenosnik nima pa ohišje od magnezija kot nekateri thinkpadi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WizzardOfOZ ::

bajsibajsi je izjavil:

Boge oci ko bos nekaj ur kucal v Eclipse ali VS na 2k resoluciji na 13-14". Zlasti, ce bos zelel imeti side by side okna. Ali pa bos iznicil pojem visoke resolucije in delal scaling kot veliko folka tu na ST, ki kupijo premajhe zaslone (npr. 24-27"@4k) in ugotovijo, da so slepi.

Lenovo IdeaPad S145 (R5 3500U, 12GB, 256GB) je bil nov nekaj dni nazaj 399 eur in poseka zastarele, grde in precenjene 2 core Thinkpade.


ideapad so tretjerazredni prenosniki, zato so tudi tretjerazredni amd procesorji v njih. Vzameš 4 core ali več core thinkpada z intelovim procesorjem

Stikalo ::

Me zanima kaj pravite na HP ProBook??
Ta računalnik za 1,1k€ mi deluje zelo zelo spodoben. Primerljiv Dell XPS ali thinkpad bi bila cena cca 1,8 k€

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

Recimo probook ima gotovo malo slabši zaslon, mogoče malce tipkovnico. Ampak je za ta denar res hud komp.

Sem imel do sedaj 3 thinkpade, T serije. Računalnik je spodoben, ni pa nek presežek. Trenutno imam HP probooka, pa moram priznati, da me niti slučajno ne mika, da bi si kupil še enkrat thinkpada. Enostavno dizajn ni ne vem kaj, material je plastika, pač.. nič posebnega. Seveda je pa neprimerno boljši kot neki cheap prenosniki do 800€

jype ::

A110 je izjavil:

Tipkovnica ni vazno da je slovenska ker trenutno uporabljam nemško. Ideapad mi po 4,5 letih uporabe dobesedno razpada (racunalnik uporabljam 5+ ur na dan) in to je tudi glavni razlog za menjavo ter da zelim thinkpada. Plastike, vijaki,... vse mi odpada sicer pa se dela dokaj dobro. Imam tudi zunanji monitor in doma delam na njega + imam se gaming kisto ampak prenosnik veliko prenasam zato nocem da je vecji kot 14".
Tole:

https://www.ebay.de/sch/i.html?&_nkw=th...

WizzardOfOZ ::

Če kje dobiš ugodno Thinkpada P50, tudi ni slabo. Samo so cene kr konkretne:
https://www.ebay.de/itm/Lenovo-Notebook...

Invictus ::

V redu Thinkpadi so serije, T,X in P. Dobro, trdno ohišje in normalne performance, pač odvisno od starosti. Rezervni deli dostopni, poleg tega se da vse razšraufati in popraviti. Servis manual zastonj na netu...

Ostalih se ne kupuje, sploh ne rabljenih, ker se dostikrat zlomi ohišje in plata. Ajde, kupiš recimo E serijo, novo seveda, če si on budget, ampak to je to... Meni je šla plata po 3 letih in precej potovanj, ker se je zlomilo ohišje. Zaradi šibke točke v designu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če kje dobiš ugodno Thinkpada P50, tudi ni slabo. Samo so cene kr konkretne:
https://www.ebay.de/itm/Lenovo-Notebook...

Sam specifikacije so pa tudi konkretne ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bajsibajsi ::

WizzardOfOZ je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Boge oci ko bos nekaj ur kucal v Eclipse ali VS na 2k resoluciji na 13-14". Zlasti, ce bos zelel imeti side by side okna. Ali pa bos iznicil pojem visoke resolucije in delal scaling kot veliko folka tu na ST, ki kupijo premajhe zaslone (npr. 24-27"@4k) in ugotovijo, da so slepi.

Lenovo IdeaPad S145 (R5 3500U, 12GB, 256GB) je bil nov nekaj dni nazaj 399 eur in poseka zastarele, grde in precenjene 2 core Thinkpade.


ideapad so tretjerazredni prenosniki, zato so tudi tretjerazredni amd procesorji v njih. Vzameš 4 core ali več core thinkpada z intelovim procesorjem


Bedarije pises. Predlagas mu rabljen prenosnik za 400 eur s skoraj 5 let starim dvojedrnikom i5-5300u, ki je le za kancek hitrejsi od njegovega trenutnega i5-4210u. Medtem, ko sem sam za enako ceno le bezno omenil nov prenosnik, ki ima 4/8 procesor iz 2019, in je hitrejsi od obeh omenjenih skupaj ter hkrati z DDR4 podpira cca. 10GB sirsi bandwidth; kar se se kako pozna ze samo ko starta Eclipse, kaj sele pri optimizaciji in izvajanju paralelih algoritmov.

Razumem, da OP zeli 14" robusten prenosnik; zatorej omenjeni Ideapad odpade, ampak pisati bedarije o tretjerazrednem precesorju, ki je prakticno ekvivalenten 8. gen Intel CPU (npr. i5-8250u), je pa smesno in indicira na tvoje pomanjkljivo znanje.

WizzardOfOZ ::

Zakaj tlačiš AMD zraven? AMD v prenosnikih še nikoli ni bil dober, pa lahko imaš mokre sanje nanj, ampak to ne spremeni dejstva, da so problem driverji in hlajenje.

mtosev ::

saj so tudi v nekaterih thinkpadih amd cpuji. dvomim, da pri thinkpadih nimajo hlajenje rešeno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

broken/link ::

@WizzardOfOZ - poglej si kak review kakega laptopa z ryznom 3gen. Potem pa pridi nazaj pa povej, če si spremenil svoje mnenje. hint: ga boš.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

mtosev v T, X in P modelih ne.

broken/link je izjavil:

@WizzardOfOZ - poglej si kak review kakega laptopa z ryznom 3gen. Potem pa pridi nazaj pa povej, če si spremenil svoje mnenje. hint: ga boš.


O amd-ju v prenosnikih ne bom spremenil mnenja. Preveč problemov s šraufanjem in štimanjem le teh.

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

pred ryzen serijo je bilo temu res tako. ampak škoda. ker ryzen3 že dela malo revolucijo na trgu.
recimo review od linustechtips:

WizzardOfOZ ::

Rias Gremory ::

Kupujem rabljen prenosnik, ki bo uporabljen za brskanje, pisanje raznih stvari (tudi zanič kode) ter ogleda kakšnega filma. Prednost ima kvalitetno ohišje oz. izdelava in avtonomija ter hladen CPU.
Proračun je tam do max 250EUR.

Dobre stvari sem slišal o Thinkpad T ali X seriji, Dell Latitude seriji in HP Zbook seriji. Ker se Thinkpada težje dobi sem razširil iskanje tudi na drugi dve znamki.

Za začetek me zanima ali so navedene cene prenosnik primerne oz. kaj bi vi vzeli:

HP ZBook 15 G2 (i5 - 4340U CPU@2.90 GHz, RAM 16GB, 500GB HDD, baterija verjetno drži cca. 1,5h) 180EUR

Thinkpad T520 (Intel i5 2. gen, RAM 8 GB, Disk: SSD 128 GB in 500 GB HDD, ni podatka o bateriji) 220EUR (meni se zdi preveč)

Fujitsu Siemens Lifebook E751 (i5 2520M, RAM 4GB, GPU: Intel HD 3000, Kingston SSD, nedelujoča baterija) 80EUR
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

kar iščeš je: da ma IPS zaslon, 8gb ram, 256gb ssd (si lahko daš poljuben ssd notr) in čim novejši intel cpu, dual core
idealno bi ti blo 7th gen recimo 7200U, ampak če je max budget striktno 250 eur, se boš verjetno moral zadovljit z 4-6th gen, pod 4th gen pa jst nebi gledal. tko da T520 in E751 odpadeta, Zbook mogoče ... ampak na bolhi maš en kup boljše ponudbe

iščeš lahko lenovo T440 T450 T460(s) T470(s), HP 840 (G1-G4), dell latitude 7480, ...

KruceFix ::

Zdravo,

koliko bi bilo priblizno vreden prenosnik Acer 15,6 ekran, i5-1035G1, 20gb rama, 512 SSD disk. Star eno leto. Hvala.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Rias Gremory ::

KruceFix je izjavil:

Zdravo,

koliko bi bilo priblizno vreden prenosnik Acer 15,6 ekran, i5-1035G1, 20gb rama, 512 SSD disk. Star eno leto. Hvala.

Vrednost starejših (rabljenih) računalnikov ali komponent ter druge elektronike
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik do 500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6610965 (5809) mtosev
»

Prenosnik za cca. 600€

Oddelek: Kaj kupiti
191814 (1424) tony1
»

Prenosnik za potovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211459 (900) thetech
»

Prenosni računalnik za študij strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
467842 (6514) Barbarpapa2
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110725 (9483) MTB

Več podobnih tem