» »

Dobra mehanska tipkovnica

Dobra mehanska tipkovnica

Avenger ::

Že tri dni iščem tipkovnico, bil sem po nekaj fizičnih trgovinah, največ jih je bilo v Linksu, ostalo je bolj kot ne totalna beda, na netu sem se kar naklikal, ampak ne vem bistveno več kot prej.

Zahteve:
-mehanska, taktilna, ampak ne clicky, torej da je tiha, ampak je feedback ko pritisneš, čim več tem bolje, pa malo daljši travel, da ni pritisk 2mm
-žična
-100%, se pravi še številke na desni
-ne sme imet F tipk dostopnih preko FN tipke (to da je zgornja vrstica tipk primarno multimedijskih, če pa hočeš F1 moraš prej pritisnit FN)
-konkavne tipke - absolutno must have, pa ne kake nizkoprofilne
-mavrična osvetljenost, rajši bi brez, ali pa neka mono barva, po možnosti samo skozi črke - teh novih tipkovnic ne poznam in nimam pojma, ali se da to izklopit ali ti stalno flašira pod prsti
-Slovenska

Tole mi res mori in bi bil ful hvaležen za kako pomoč... ali pa predlog kam lahko grem gledat, da jih bo malo več na kupu... Mogoče preveč kompliciram, ampak tipkovnice menjam na mogoče 10 let in mi je pomembno kaj imam pod prsti.

Namen uporabe pa je sicer splošen, 0% za gaming.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
  • spremenil: Avenger ()

Ganon ::

Han ::

Poskusi LENOVO Preferred Pro II.

harvey ::

Minili so časi Keytronicov in IBM tipkovnic, sedaj je več ali manj cenen plastičen pofl, žal.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dolenc ::

A prej so ble pa iz lesa al kako?

Gagatronix ::

Ne, prej so bile tipkovnice kot se temu dejansko rece. S proper IBM Model M tipkovnico lahko zombije mlatis, pa ti bo se vedno delala. Tipkam na eni, hudic tehta tri kile in pol in je neunicljiv, vse od leta 1986 klafa klafa. :))

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Naš mulc ima Steelseries Apex Pro TKL.
Pravi da je ful ok. Če ti to sede.

Invictus ::

feryz je izjavil:

Naš mulc ima Steelseries Apex Pro TKL.
Pravi da je ful ok. Če ti to sede.

Slovensko?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Spregledano, to verjetno res ne.

Gagatronix ::

Invictus je izjavil:

https://www.pckeyboard.com/page/product...

Kopija IBM Model M...


Poudarek na *kopija*. Ni vredno.

dolenc ::

Prednost tega ibm jajca, je edin če te res napadejo, maš veliko šanso, da preživiš, če jih s tem po glavi.

marvin42 ::

Na žalost "dobra" in "slovenska" pri tipkovnicah skoraj ne gre več skupaj. Se proizvajalcem ne splača.
Mostly Harmless

Avenger ::

marvin42 je izjavil:

Na žalost "dobra" in "slovenska" pri tipkovnicah skoraj ne gre več skupaj. Se proizvajalcem ne splača.


Ja, to ugotavljam tud jaz.

In ne razumem zakaj so kvalitetne tipkovnice gamerske z lučkami za biro je pa nek pofl, ki tehta 20 gramov in tipke skoraj škrtajo.

Sej to, da ni slovenska me niti ne moti, kar se tiče čžš, moti pa me, da je v vrstici s številkami vse narobe pri posebnih znakih. Za backspace je prva tipka s shiftom * ne = in mi je totalno zoprno potem pritisnit 20x da najdem &
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Gagatronix ::

Meni ni jasno zakaj se tako jajcate zaradi zadev, ki so natipkane na tipke, ker ce ste kakorkoli spodobni uporabniki itak ne gledate na tipke.

Avenger ::

Sej ne, ampak kakšen procent folka ve kje je "#$%&/()=* tko na slepo, v prvo?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

DOOM_er ::

Jaz imam Uvi pride full tipkovnico. Bi vzel kaj drugega, vendar je težko najti slovensko tipkovnico s slovenskim layoutom in numeričnim delom posebej, pa da ni ravno 200€+. Sicer je prepakirana kitajska mehanska tipkovnica, vendar je meni zelo všečna za tipkanje. Je pa res da nisem ravno full time programer.
Robots will steal your job. But that's OK

Ahim ::

Uf Avenger, jaz imam dobesedno identicne zelje (stikala Cherry MX Clear, double-shot tipke itd. kar si napisal), samo se eno dodatno - da ne bi sprednji rob tipkovnice bil oster kot noz ... ne vem zakaj je to tako popularno, a je res tezko na radius porezkat tisti rob? ačo je ljudem fino tlacit neko sranje vmes, da anulirajo desig fail oziroma hodijo naokoli s crtami na rokah :'(

Nisem se nasel nobene, ki bi ustrezala tem zahtevam.

bajsibajsi ::

Plus za Uvi Pride tipkovnico (sem ravno v novembrski akciji kupil se eno na zalogo). Za ta denar (v akciji 59 eur) taksne slovenske tipkovnice ni. Za OP sicer ne pride v postev oz. bi moral menjati stikala.

Avenger ::

Ahim, meni bi bila verjetno ok tudi rjava stikala, če pa veš za tipkovnico, ki ustreza tem zahtevam pa ima oster rob, na dan z besedo, rob bomo že porezkali :))

Če absolutno ne bo druge, bom verjetno ugriznil metek in nabavil uvi pride, samo jo moram sprobat v živo... ne spomnim se točno, če jo imajo v links razstavljeno. Kdo mogoče ve, kje imajo največ tipkovnic za sprobat? V Harvey normanu jih imajo mogoče 5, Bigbang... med nič in 3, če se prav spomnim.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zimonem ::

Pride je zelo solidna. Ni pa tiha. V praksi mi je bolj všeč kot model m , katerega imam ni pa niti približno nekaj kar bi dandanes uporabljal. Je lep primerek inženiringa bi nekih drugih časih to je a tudi to.

Avenger ::

Ok, updejt: nisem našel nič kar bi mi ustrezalo pri mehanskih tipkovnicah - rezervna, ki sem jo uporabljal, mi je šla pa totalno na živce - in sem se po testu v trgovini odločil za membransko Hyperx alloy core, cena je pod 50€. Mehanske tipke mi ne pomenijo toliko kot mi pomeni to, da je tiha, da kolikor je zvoka, je prijeten, in da ima SLO razporeditev. Tipka se super in tipke se, vsaj za zdaj nič ne zatikajo. Edini grajp mogoče je da je preslednica malo preveč pod kotom, ampak ni sile.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Vuli ::

a ima kdo kak predlog za tipkovnico, zaželjeno je da ima nizkoprofilne tipke, num pad, pa da ni glasna. mehanska gor ali dol...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

kuglvinkl ::

Menda zelo ok tipkalica: https://arstechnica.com/gadgets/2023/10...

I used a $28 mechanical keyboard for a month--maybe you should, too
Your focus determines your reallity

dela ::

Še ta ma neke nepotrebne okraske ob strani, drugač zgleda kar OK, videvam tud na aliexpressu zadnje čase brezžične mehanske za pod 30 dolarjev, tako da Kitajci bi verjetno znali s profitom nardit tud za 20 $ dokaj kvalitetno žično mehansko, sploh če bi nepotrebne igračkarije izpustili. Za tipkat je itak vsaka mehanska boljša, pa tud za koga namlatit, od katere koli membranske.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2875643116 (1751) kuglvinkl
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925147 (1351) boolsheat
»

Tiha tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
325384 (1222) Han
»

tipkovnica podobna macbook pro?

Oddelek: Kaj kupiti
113244 (2776) decoddeki
»

Išče se tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
272863 (2153) dba

Več podobnih tem