» »

Prenosnik do 500 EUR

Prenosnik do 500 EUR

1
2
»

kotanyi ::

tikitoki je izjavil:

kotanyi je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kakšen kup bedarij.

Jst mam sicer raje triletno garancijo, k iskanje rezervnih delov, k se bo kaj pokvarilo.


To veš, da ima tudi refurbished zlahka garancijo ki je na malo višjem nivoju kot pa consumer-line?

Sem napisal da refurbished ni za vsakogar, ampak za firmo smo npr. že večkrat dokupili refurbished zaradi ugodne cene, konsolidacije, kompatibilnosti in možnosti uporabe business servisnih kanalov.


kje nudijo tri leta garancije na refurbished laptop?


Tega sicer nisem nikjer trdil, ponavadi je refurbished garancija prodajalca eno ali dve leti. Če pa imaš možnost podaljšat tovarniško, pa ponavadi lahko dokupiš za do 5 let. Kar pa sem trdil, pa je, da je business garancija na malo višjem nivoju kot pa consumer line. Npr. tako, da ko javiš napako, naslednji dan pride kurir, daš laptop in dobiš popravljenega nazaj brez izgovorov, kako da pa "tegale dela se pa ne da več dobit"/"čakal boš dva meseca"/"pejt na AliExpress"/"vam damo toliko dobropisa".

Vprašanje sicer, koliko potem dejansko prihraniš proti consumer robi, ampak kot sem rekel, refurbished ni za vsakogar in ima svoje mesto. V našem konkretnem primeru je refurbished zelo ugoden kanal za nabavo, ko lahko brez prehudih stroškov dokupimo standardizirano biznis-level opremo, ki je združljiva z ostalo v firmi.

broken/link je izjavil:

me prav zanima, kdo od zagovornikov 5let stare računalniške robe, jo je dejansko kupil.
ker pametovat znajo/-mo vsi. ko pa pride do odločanja z denarnico je pa situacija drugačna.


V zadnjih 5 letih smo dokupili refurbished cca. 5 T420, po enega T540p in T550 ter še cca. 5 T450. Če ne bi videli smisla v tem, tega ne bi počeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

m0LN4r ::

Ja, ampak treba je lociti ali se gre za 6 let staro robo iz Ebaya, kjer ti prodajalceva garancija (v bistvu to ni nobena garancija, ampak "obljuba oz. jamstvo" je en drek vredna)
Odvisno na kaksnega dilerja naletis. Lahko, da ga cez eno leto vec sploh ne najdes na ebayu, ker bo prodajal pod drugim imenom. Videno ze 100x ali pa ti izplaca "Zeitwert" prenosnika.

To kaj ti govoris, je PROIZVAJALCEVA garancija. Prodajalci pa obracajo zadevo po svoje.

Mene ze odvraca samo to dejstvo, da so kodeki zastareli, cpuji grejejo kot sto mater pri istem delu, kot kak novejsi, ki pri home&office in multimedija prakticno sploh ne trzne.
Mi smo se nehali stem zajebavati, ko je Windows 10 vrgel ven iz podpore en kup HD graficnih, pol pa nisi mogel nic pametnega vec delati s prenosnikom. Samo se za kak linux so bli dobri.

Zdaj ce pa, je lahko opeka z na roko prestetimi 6-7 minusi, pa naj bo opeka. Proizvodnja je pac napredovala, debelina in teza plastike ni nobeno merilo kvalitete.

Če pa imaš možnost podaljšat tovarniško, pa ponavadi lahko dokupiš za do 5 let.
Zdaj pa, konkretno me zanima ker proizvajalec ti da na 6 let star laptop, se moznost za 5 let garancije, ce ze rezervnih delov itak ni nikjer drugje, kot na malih oglasih na ebayu.

To lahko naredis za cisto vsak laptop skoraj v cisto vsaki spletni trgovini dandanes. In ne zamenjava se samo prvi dve leti oz. dokler imajo zadevo se na zalogi, dandanes je to v praksi vedno manj in po poteku dveh let, dobis ponavadi denar, ki ti ga potem odstejejo od novega prenosnika. Tudi dolocene zavarovalnice in marsikaj ponuja to "Wertgarantie" lahko imas tudi mesecno in laufa dokler placujes itn.

PS: Jaz se se vedno obesam na tiste linkane 6-7 let stare zadeve za ca. 350eur, ki jih je cas ze 2x povozil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kotanyi ::

m0LN4r je izjavil:

PS: Jaz se se vedno obesam na tiste linkane 6-7 let stare zadeve za ca. 350eur, ki jih je cas ze 2x povozil.


Ok, vidim da se nismo čisto razumeli. Jaz sem ciljal na rang 500EUR kot pravi naslov teme. Ker se čisto strinjam da danes kupovat kak T420 za 350EUR nima smisla (čeprav dvomim, da so cene take).

Npr. kak T470 je pa že malce druga zgodba. Prvi SLO link ki sem ga na hitro našel, ga prodaja za 600EUR. Če ga za povrh dobiš še v tovarniški garanciji, jo precej preprosto dokupiš še za 2 leti. S tem da gre za malce drugačno "žvau" kot pa karkoli consumer-grade v 600EUR rangu.

[edit] Pa ne mislim nobenemu težit, da so pa Thinkpadi oh in sploh. Ker imamo osebno TP-je, pač pišem o njih, ampak enaka zgodba je z drugimi business linijami. Obesil sem se pač na generalno pljuvanje po refurbished prenosnikih. Zadeva ima vsekakor svoje mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

matobeli ::

Jaz ti pa pravim da mu nič ne pomaga Mg ohišje če je not 5let star proc. Ryzen 5 5300U dobiš že za 400€ in nov leptop bo živel vsaj 2 leti in bo še vedno ok. 7let star i5 pa ne bo za nikamor ker že danes ni.

m0LN4r ::

To je pa tudi res. Zastarela tehnologija pac in moderni internet ne gresta skup. Te stvari so danes primerljive s kakimi Pentium Gold
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

aborko ::

Danes sem imel v roki novega Lenovota za 519.- FHD, tanki rob, AMD Ryzen itn. robustno ohisje, tipkovnica skratka vse.

@m0LN4r: kje (v tujini) se da to pošlatat in naročit? Verjetno gre za Ideapad 5?

m0LN4r ::

Najblizje ti je mediamarkt v avstriji za poslatat odvisno na kerem koncu si doma. Narociti se pa da preko mailbox.de ali pa amazona oz. prakticno kjerkoli.
So pa cene zaradi korone po mojem obcutku sle mal gor. Pred krizo se je dalo dobit i5 10th gen za 550, zdaj pa komaj komaj kaj najdes.

Tak cist slucajno vidim, da se za 509 dobi celo Ryzen 5: https://www.mediamarkt.de/de/product/_l...
Pizda cene so vsak dan drugacne.

https://www.mediamarkt.de/de/category/_...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bajsibajsi ::

Se vedno na ST priporocajo nagravzne Thinkpade s 5 let starimi dvojedrniki za ~500 eur, medtem, ko se za podoben znesek ponuja (to so samo primeri):
17" https://www.alternate.at/Lenovo/IdeaPad... 519 eur
15" https://www.notebooksbilliger.de/acer+a... 499 eur
14" https://www.notebooksbilliger.de/asus+z... 549 eur

Heck, raje bi imel tega s TN zaslonom, ki se je ze lansko leto prodajal za 399 eur kot pa stara nagravzna precenjena Thinkpad jajca.

bajsibajsi je izjavil:

Tale je že od lanskega leta 399 eur (vcasih gre cena na cca. 440).
https://www.ebay.de/itm/Lenovo-IdeaPad-...

Lenovo IdeaPad S145:
AMD Ryzen™ 5 3500U Prozessor
Ohne Betriebssystem
39,6 cm (15,6") FHD Display
256 GB PCIe SSD
12 GB DDR4 RAM

Vidim pa, da je sedaj omejil na posiljanje v GER.

tikitoki ::

kotanyi je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PS: Jaz se se vedno obesam na tiste linkane 6-7 let stare zadeve za ca. 350eur, ki jih je cas ze 2x povozil.


Ok, vidim da se nismo čisto razumeli. Jaz sem ciljal na rang 500EUR kot pravi naslov teme. Ker se čisto strinjam da danes kupovat kak T420 za 350EUR nima smisla (čeprav dvomim, da so cene take).

Npr. kak T470 je pa že malce druga zgodba. Prvi SLO link ki sem ga na hitro našel, ga prodaja za 600EUR. Če ga za povrh dobiš še v tovarniški garanciji, jo precej preprosto dokupiš še za 2 leti. S tem da gre za malce drugačno "žvau" kot pa karkoli consumer-grade v 600EUR rangu.

[edit] Pa ne mislim nobenemu težit, da so pa Thinkpadi oh in sploh. Ker imamo osebno TP-je, pač pišem o njih, ampak enaka zgodba je z drugimi business linijami. Obesil sem se pač na generalno pljuvanje po refurbished prenosnikih. Zadeva ima vsekakor svoje mesto.


Za ta denar dobiš že kak ryzen 4000, z večjim zaslonom, ssdjem in bistveno daljšim časom delovanja na bateriji.
Ti pa kar kupi kokkretno zastarel in rabljen laptop, ker je menda boljši.
To, da je boljši glede kompatibilnosti je tud nesmisel, razen, če imaš kakšen specifičen namen in potrebe, ki so za veliko večino Popolna nepomembne.
Boljso podportost boš imel z novo opremo in ne nečem, kar je že zdavnaj v end of life fazi.

Če dobiš kakšen dober del, pa tud v redu. Sam jaz sem prišel do zaključka, da vržeš stran veliko časa in se ne splača iskati teh domnevnih ponudb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

kotanyi ::

Ok. Ni moj namen da se kregam z vami. Natolcevanja o grdih škatlah in o tem, kako je npr. nek mobilni Kaby Lake CPU grozno zastarel in nesposoben igranja youtube videov, se mi scier zdijo malce smešna, ampak vsakomur svoje.

m0LN4r ::

No sej, noben ni linkal noben kaby lake ampak: 4xxx, 5xxx
pa se vedno je ryzen 4000 milje bolj smiselna izbira, kot tejle luknjasti intli xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

4000 pa 5000 je dejansko tako staro, da nima niti podpore VP9, kaj šele av1. In to pomeni, da je kakšen youtube ze lahko problem, pa tudi kakšni filmi (h265 10b tut ne podpira recimo).
Pa seveda driver podpora grafikam bo kmal konec.
#brezpodpisa

matobeli ::

Jaz mam leptopa z 6th gen i3 (dual core) in enega za primerjavo z 8th gen i5 (quad core)

V firmi imam pa še enega 3th gen i3, tisto komaj updejte sfura.

Karkoli razen wordat, yutubat in browsat z malo zavihki na mojem (6th gen) z i3 je precej pain, h265 pa sploh ne prebavi, i5 iz iste generacije pa ni bistveno boljši.

Tko da v realnosti za par let naprej in karkoli več kot pisarno bo treba met vsaj 8th gen intel kjer je itel končno šel iz dual na quad core.

bastadu ::

Kaj je trenutno best buy 15" za okoli 500€?

mtosev ::

Huawei matebook. 14 ali 15inch. 600eur pri Mimovrste, bb in mogoče še kje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bastadu ::

mtosev je izjavil:

Huawei matebook. 14 ali 15inch. 600eur pri Mimovrste, bb in mogoče še kje.

Ta je že 650€, iščem za okoli 500€ (max 550€) ...

mtosev ::

V tujini je pod 600eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni laptopi?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1067486 (4913) Mato989
»

NAKUP PRENOSNIKA (LAPTOPA) do cca.400 Eur

Oddelek: Kaj kupiti
131913 (1280) scipascapa
»

Laptop za povprečnega uporabnika

Oddelek: Kaj kupiti
444243 (2721) rini
»

Prenosni računalnik za študij strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
467842 (6514) Barbarpapa2

Več podobnih tem