» »

Koga za uvoz? Broker - Do Avta - Carline itd.

Koga za uvoz? Broker - Do Avta - Carline itd.

kajetan ::

Koga izbrati in kdo ima največ izkušenj med temi?


Imamo:

Auto Broker
Avtoplanet
Do Avta
Carline
Ekomobil
Naroči avto

itd.

ima kdo izkušnje s katerim od zgoraj naštetih? Kmal jih bo več kot dobrih žemljic v trgovinah...
:)

Terminathor ::

Beri - https://www.bmwslo.com/topic/137885-nar...

Same dobre izkušnje...

Netrunner ::

Iz katere države bi rad uvažal?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

2dark ::

Terminathor je izjavil:

Beri - https://www.bmwslo.com/topic/137885-nar...

Same dobre izkušnje...



Če na bmwsloforumu ni kritik čez tole podjetje, potem je ok.

kajetan ::

super hvala za to!

če dobro razumem so dajatve vedno iste če vzameš motor od 0 do 2499 ccm - od 2.5 do 3.0 pa že masno zraven plačaš ali?

borisk ::

pomembni so grami co2 na km oz kako sodoben je motor (EURO razredi)

HotBurek ::

Davki so odvisni od prostornine, EURO 1/2/3/4/5/6, dizl/bencin, C02.


Tule je tabelca:
https://www.avtoalan.com/dmv.html
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

kajetan ::

HotBurek je izjavil:

Davki so odvisni od prostornine, EURO 1/2/3/4/5/6, dizl/bencin, C02.


Tule je tabelca:
https://www.avtoalan.com/dmv.html



hvala, sem že danes vse izvedel.
v mojem primeru gledam Mazdo 6 2.0 benzinar in mazda 6 2.5 benzinar z 192 konji. Praktično bi za obe plačal isto, če bi jo uvozili. In tudi registracija vozila pri nas bi stala enako - saj je od 1800 do 2500 ccm enako... če se ne motim?

https://www.amzs.si/storitve/pregledi-i...

prvič kupujem avto, zato nimam pojma kaj vse moram narediti ko uvozijo avto - samo ga registrirati in to je to?

kolebam med novim mazda 6 2019 letnik z 15.000 kilometri, 2.0 mašino in 145 konji, ter 3 leta staro mazdo 6 sports line, 40 000 km z 2.5 mašino in 192 konji :) cena = enaka. zelo me mika 2.5 mašina!!!

hvala vsem za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

kajetan ::

ali pa:

https://www.autoscout24.de/angebote/bmw...

zelo primerljivo z mazdo 6 2.5 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

kajetan ::

JimmyO ::

Tudi sam sem ze raziskoval uvoznike in zaenkrat se najbolj nagibam k podjetju "narociavto", enkrat drugo leto jih kontaktiram pa porocam kako bo slo. Zaenkrat sem kontaktiral samo autobroker in so mi nabili cca. 1k€ vec na uvoz avta kot sem izracunal preko njihovega kalkulatorja (+neodzivnost ce jih kontaktiras preko obrazca). Je kdo ze kupoval prek podjetja narociavto in ima firsthand izkusnje ? koliko pravzaprav sploh racunajo svoj del pri uvozu in ali je razlicno glede na ceno avta ?

kajetan ::

jaz bom kmalu oddal povpraševanje in ti bom sporočil. ne bi smelo biti več kot 2200€ to mislim za VSE!! drugače se več ne splača...

HotBurek ::

Poleg as24 je še https://www.mobile.de

Ko se avto uvozi, je postopek tak:
- homologacija (avto se pelje na tehničnega), kjer dobiš pildek
- s tem pildkom greš na davčno, izpolneš DMV obrazec, ter priložiš papirje od uvoza (pred tem si narediš fotokopijo, ker vseh papirjev ni treba original dat)
- v roku 5-10-14 dni ti iz davčne pošljejo mail, kam in koliko nakažeš (to je DMV)
- ko to plačaš, greš spet na davčno, kjer dobiš potrdilo, da si DMV plačal
- s tem potrdilom (in avtom) greš na tehnihčnega, kjer gre avto čez tehnični pregled
- zavaruješ avto
- potem pa foto finiš (plačilo cestne takse + nove tablice + nova prometna + maybe okvirji za tablice, ker v tiste iz njemačke ne grejo slovenske tablice)

Da še dodam glede cen za uvoz. Nekje so cene 300EUR na avto, da ti ga pripeljejo iz nemčije. S tem, da v takem primeru greš sam gor, pogledaš avto, plačaš, in se zmeniš, kdo in kdaj bo avto prevzel.

Če greš avto sam pogledat, je neka povprečna pot lj-frankfurt in nazaj ~1.500km in ob ceni 10EUR na 100km je to 150EUR.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

kajetan ::

HotBurek je izjavil:

Poleg as24 je še https://www.mobile.de

Ko se avto uvozi, je postopek tak:
- homologacija (avto se pelje na tehničnega), kjer dobiš pildek
- s tem pildkom greš na davčno, izpolneš DMV obrazec, ter priložiš papirje od uvoza (pred tem si narediš fotokopijo, ker vseh papirjev ni treba original dat)
- v roku 5-10-14 dni ti iz davčne pošljejo mail, kam in koliko nakažeš (to je DMV)
- ko to plačaš, greš spet na davčno, kjer dobiš potrdilo, da si DMV plačal
- s tem potrdilom (in avtom) greš na tehnihčnega, kjer gre avto čez tehnični pregled
- zavaruješ avto
- potem pa foto finiš (plačilo cestne takse + nove tablice + nova prometna + maybe okvirji za tablice, ker v tiste iz njemačke ne grejo slovenske tablice)

Da še dodam glede cen za uvoz. Nekje so cene 300EUR na avto, da ti ga pripeljejo iz nemčije. S tem, da v takem primeru greš sam gor, pogledaš avto, plačaš, in se zmeniš, kdo in kdaj bo avto prevzel.

Če greš avto sam pogledat, je neka povprečna pot lj-frankfurt in nazaj ~1.500km in ob ceni 10EUR na 100km je to 150EUR.


hvala, da si si vzel čas! Jaz ne grem sam gledat avto, bom kar uvozniku prepustil.
Sem pa žensko vprašal če mi lahko da št. šasije oz. to kodo od avta, pa je rekla, da še zdaj ne more ker nisva dogovorjena še nič. HM?

JimmyO ::

kajetan je izjavil:

jaz bom kmalu oddal povpraševanje in ti bom sporočil. ne bi smelo biti več kot 2200€ to mislim za VSE!! drugače se več ne splača...


Si prepričan da je 2200 € dovolj za 20-30k€ avto?

mat xxl ::

Ta prvi ultra dragi...., sam bi zadnje vzel ....

JimmyO ::

Zdravo, obujam temo. Nekaterim zgornjim podjetjem sem že pisal za določene modele avtov, težava je ker skoraj vsi uvažajo le od lizing hiš oziroma podjetij, nihče pa od privatnih prodajalcev kar je po eni strani razumljivo. Vprašanje je ali pozna kdo koga, kakšno podjetje ki je pripravljeno uvozit tudi preko privatnih prodajalcev - to ima seveda kar nekaj plusov in tudi minusov vendar vseeno se ponudba neznatno poveča.

Uvoz takih avtov se mi ne zdi sporen saj se avto še vedno lahko pred nakupom pelje k mehaniku in se ga konkretno pregleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JimmyO ()

2dark ::

Zaradi leaisng hiš je zato, ker so avti servisirani na urednih servisih in potem ni tistih bedarij kot pri nas, ko hočejo lastniki avtomobilov najcenejše dele.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kvinta ::

To vse sam v enem dnevu rešiš ne rabiš nobenga posrednika razn ,če res cajta nimaš.
A.C.A.B

JimmyO ::

Finančno in časovno nevem če se splača, če moram še kolega vzet sabo, pa kosilo, bencin,... pa smo verjetno na pičlih 500 € razlike med uvoznikom ter samostojnim uvozom.

Če nebo nobenega ponudnika potem bom verjetno moral iti sam v to, v nasprotnem primeru bi pa raje izbral podjetje ki se stem ukvarja.

HotBurek ::

Seveda se ti splača, da greš sam. Moraš pa prej naštudirat sistem.

Prvo preveri, od-do kdaj lahko avto registriraš na 5/10 dnevne tablice (lokalno pri njih), da boš lahko avto tisti dan sploh odpeljal.

Potem cena za pot računaj 10EUR na 100 kilometrov.

Preden greš avto gledat, seveda pokliči prodajalca, naj ti malo pove o avto. Ter, naj ti pošlje VIN. S tem VINom na servisu preveriš zgodovino avta.

Ne se ujet v posploševanje, da vsi privat lastniki avtov lažejo, kradejo in zavajajo.

Zraven imej avtomehanika/avtoličarja, ki bo skupaj s tabo avto pogledal še v živo.

Gut luck.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

mat xxl ::

Meni je pripeljal mesec nazaj Naroči avto, g Marko, so tudi na FB ju in netu, lahko samo rečem toplo priporočam !!!

Lukzii ::

Še en glas za Naročiavto; kupil Mazdo 6, vse bp...

mgermo ::

Zakaj sploh iz tujine? Je ceneje vključujoč provizijo uvoznika (koliko %)?

HotBurek ::

Ne ni ceneje, pa še manj izbire je. Folk pač gleda, kje bi še ekstra stroške nabil, da avto ne bi bil prepoceni, ker ga pol ne bi sprejeli v elitni klub ribičev - lovcev na krapa.

Štekaš? Večja ponudba, nižja cena, kultura in zanesjlivost. To je prednost "tujine", konkretno njemačke.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Kvinta ::

JimmyO je izjavil:

Finančno in časovno nevem če se splača, če moram še kolega vzet sabo, pa kosilo, bencin,... pa smo verjetno na pičlih 500 € razlike med uvoznikom ter samostojnim uvozom.

Če nebo nobenega ponudnika potem bom verjetno moral iti sam v to, v nasprotnem primeru bi pa raje izbral podjetje ki se stem ukvarja.


Jaz sem prihrano malo več kot 3000€ taka je bla razlika .... na avtomobilizmu nekje je opisan cel postopek kaj moraš nardit in to je to ..... vseskupaj mi je vzelo 24ur gor do Hamburga sem šel z vlakom karta je bla poceni 3x prestopiš ostalo pa spiš. Gori sta me lepo kr pred železniško čakala dva penzionista od katerih sem avto vzel ,me peljala uredit vse kar pač moreš pol sn se pa lepo nazaj v Slo pelal .... vse skupaj ni neka umetnost pa 1 dan v življenju ni nič.
A.C.A.B

2dark ::

mgermo je izjavil:

Zakaj sploh iz tujine? Je ceneje vključujoč provizijo uvoznika (koliko %)?


Mogoče zato, ker so slovenski avti po večini slabo opremljeni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

Tisti, ki pa so dobro opremljeni, pa predragi.

Če pa za 2 jurja manj dobim isti avto! Enako konjev, isti letnik, vse isto!


:P

JimmyO ::

mat xxl je izjavil:

Meni je pripeljal mesec nazaj Naroči avto, g Marko, so tudi na FB ju in netu, lahko samo rečem toplo priporočam !!!


Mislim da oni uvažajo zgolj od podjetij in ne od posameznikov/privat prodajalcev, ali se motim ?

mat xxl ::

Kot vem od kogar koli, opcija , če ste zelo zaribani pri izboru z neverjetno specifičnim vozilom, je, da ga najdete sami, npr. na mobile.de, ko ga najdete, jih vključite in oni vzpostavijo stik, delajo, kot vem z vsakim, normalnim, tudi fizičnimi osebami.

Jaz sem se z njimi izognil vsem stresom, če bi sam čaral, bi bilo na koncu dražje in stresneje .....

Ve pa vsak za sebe, sam raje delam svoje delo, pa plačam, njim, morda pa nekdo vešč, ki nima drugega pametnega dela, raje sam vse naredi......saj ni vesoljska znanost, samo, kar koli takega odkrivati na novo pa je stresno....

marelly ::

Terminathor je izjavil:

Beri - https://www.bmwslo.com/topic/137885-nar...

Same dobre izkušnje...


Kupil avto iz Nemčije preko njih. Ne vem ali nimam sreče, ampak glede na to da oglašujejo nakup brez tveganja, brez stresa... moja izkušnja ni bila prijetna. Pa odnos je še kar v redu, ampak avta v resnici nič ne preverijo, vsaj mojega niso. 5 let star passat, naj bi bil brezhiben, nekaramboliran. Dobil sem ga z razbitim zadnjim blatnikom, zrihtali so mi licarja, plačal sem ga seveda jaz. Potem klima ni delovala, ugotovimo da je prazna, pušča. Potem vidim da znotraj pokrova motorja rjavi, ugotovimo da je bil tudi že spredaj poškodovan in slabo popravljen oziroma pobarvan. Pogodba seveda tako napisana da se lahko obrišeš pod nosom. Ko sem kritično pokomentiral njihovo objavo na fb pa so jo zbrisali in blokirali da ne morem več komentirat njihovih objav. To je to, sem pa tudi sam padel na njih ravno na BMW forumu...seveda so same dobre izkušnje, za slabe poskrbijo da ne pridejo ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marelly ()

mat xxl ::

Katere si to najel, tole se pa ne sliši ravno dobro, je bil prodajalec fizična oseba.....?

marelly ::

Najel sem narociavto.si za uvoz avta od pravne osebe (od fizične ne uvažajo).

Res sem bil razočaran, ker glede na objave na BMW forumu sem jim res zaupal. Zgleda objavljajo samo "uspešne" posle, take kot je bil z mojim avtom pa zamolčijo...če pa hočeš sam podat izkušnjo z njimi pa se potrudijo, da ne moreš (brišejo, blokirajo). In potem oglašujejo odkrit nakup, nakup brez tveganja, brez stresa...

Prej bi rekel nakup z manj tveganja, če že...ne pa brez. Preverijo tako, da zastavijo nekaj vprašanj prodajalcu v Nemčiji in upajo, da je bil iskren, kar pa v mojem primeru ni bilo. Saj zgledalo je, da jim je bedno, ker je prišlo do tega, ampak po žepu pa udari mene, njih pa beda mine, ko zapustim njihovo pisarno. In sedaj brez prihrankov imamo avto, sicer 5 let star, ampak spredaj že rjavi, čez nekaj let ne bo preveč lepo tole oziroma se bo treba spet malo skeširat.

delfinus ::

Js sem uporabil "Do Avta". So bili kar dosti cenejsi kot Naroci Avto po ponudbi. Kar cca. 700€ cenejsi, ko sem dobil predracun za uvoz. Vse je potekalo v dogovorjenih rokih. Priskrbeli so tudi dodatne slike avtomobila, ki sem jih zahteval. S koncnm rezultatom in uvozom ni bilo nobenega problema, ker je bil avto star samo 2 leti in se v garanciji. Tudi sistematicna ureditev celotne dokumentacije mi nakazuje, da so resni.

lp, d.

marelly ::

Ravno med tema dvema sem izbiral, žal sem se odločil za narociavto.si.

Original račun sem po večkratnem teženju prejel šele dober mesec po prevzemu avta.

Pa med samo komunikacijo so delovali v redu, se ful trudili, ampak na koncu ko pogledam kaj sem dobil za svoj denar...ne hvala, nikoli več.

mat xxl ::

Pa si avto ti zbral ali, so ga oni tebi našli ? Sam sem bil z njimi zadovoljen, le pri prevozih vozil, sem kasneje ugotovil, da računajo veliko več, kot tak prevoz dejansko stane, še posebej če daš nekomu 10 dni, da avto pripelje iz DE do SLO. Je pa res, da, če je tam prodajalec neka znana avtohiša, izredno poznana z dolgo tradicijo, je nekaj drugega, kot kaka mala firma. Kaj je pa prodajalec iz Nemčije kasneje dejal na te poškodbe vozila ?

Je pa spet tako, tudi moj 3 leta star avto ima neke matice in nosilce malo korodirane, pač avto ni bil garažiran, bom počasi posaniral, ni tega veliko, šokiran sem pa bil, ko sem profičem plačal skoraj 1000 eur za generalno čiščenje in najhujšo keramično obdelavo laka, spregledali pa so, da je v vozilo v kanalih pod steklom na obeh straneh za cel koš listja, ki sem ga na kocu sam fizično odstranil in še posesal, pač vozilo na prostem pa še pod drevjem, vendar nič pretresljivega, samo šokiran si, kako to profiči ne vidijo........

Tako, da jaz sem v osnovi z njimi zadovoljen, le drugič mi sigurno ne bodo mogli več toliko računati za prevoz in zavarovanje avta med prevozom.

Sicer jih pa lahko pohvalim.

Torej, kaj je rekel prodajalec iz Nemčije, na soočenje z težavami ?

JimmyO ::

Mene je pri naroci avto zmotilo da so mi vsak avto pohvalili češ kako je super izbira da gremo takoj v akcijo, izkušnje z podjetjem Do Avta so bistveno boljše, ponudijo vse opcije (tudi nakup preko fizičnih oseb - saj za gredo za doplačilo oni fizično dol in avto pred nakupom pregledajo), komunikacija je super, čeprav sem se "zmišljal" so bili vedno korektni in prijazni.

Narociavto kupuje samo od avtohiš s čimer "zmanjšajo" rizik pri nakupu, @marelly meni so razložili da če kupim preko avtohiše mi pripada 1-letna garancija, ki jo avtohiša mora nudit, kar pomeni da bi ti morala avtohiša odpravit vse skrite napake oziroma bi se ekipa narociavto morala pobrigati da ti povrnejo stroške ki so ti nastali po nakupu.

Verjamem da je ekipa narociavto super, ampak občutek sem dobil da hočejo čimprej in čimhitreje opraviti njihovo storitev in posledično na hitro zaslužiti. Seveda je cena storitve tudi za moj pojme kar konkretna, kar je bil tudi drugi razlog da se nisem še odločil za uvoz preko ponudnikov.

5er13 ::

Na naroči avto, naročil Alfo. Dobre izkušnje. Vsi super. Brez problema..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er13 ()

kriptobog ::

Glede na to koliko malo je dela z uvozom je uvoz preko teh firm stran vrzen denar. Sem uvazal leto starega XC60. Avto izbral, podpisal pogodbo in jo poslal nazaj. Ko je bil avto pripralvjen sem najel spediterja, ki ga je pripeljal. 350e za prevoz iz Kolna...

chrush ::

Hja, samo na lizing v tujini ne moreš vzeti. Večina slovencev pa je itak zakreditirana. Niti tolko se jim ne ljubi, da bi si sami kredit ali lizing zrihtali. Zato pa je teh avtodilerjev milijon.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uvoz avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19325731 (695) MrGTO
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432779 (1806) korenje3
»

Zaupanja NEVREDNI prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8445201 (15676) mr_chai
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524251 (4322) benjaminp
»

Kako kupiti rabljeno Octavio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11013687 (9164) TheBlueOne

Več podobnih tem