» »

Je kakršna koli možnost da bi še naprej uporabljal stari Skype verzija 7.41.0.101?

Je kakršna koli možnost da bi še naprej uporabljal stari Skype verzija 7.41.0.101?

nokia6310 ::

Pozdravljeni, na spletu se pojavlja čedalje več tem na to temo. Novi Skype je tako rekoč neuporaben, zasede ogromno pomnilnika, nima implementiranih vseh funkcij katere je imela dobra stara sedmica. Če se da vse na svetu skrekat zakaj se nebi dalo še tega? Kako so sploh tehnično to naredili da se ti ob inštalaciji starega skypa pojavi sporočilo, da moraš (ker si prisiljen) namestit novo neuporabno različico? Stari layout je bil super. Tudi hotkeys so delovali odlično. Za osebe z omejitvami je pa sploh bil preprost, na kratko rečeno fantastičen. Točno iz podobnih razlogov še naprej uporabljam Nokio e 52 pa naj si misli vsak kar si hoče.

profii ::

si mogoče poskusil pisati na support?
Mogoče imajo kakšno prilagojeno verzijo za osebe z omejitvami.
Sicer ne vem ampak samo naglas razmišljam.

nsa_ag3nt ::

hotkeys bojda še obstajajo:
https://support.skype.com/en/faq/FA1202...



Še tole sem našel:
https://support.skype.com/en/faq/FA3482...



Kako so sploh tehnično to naredili da se ti ob inštalaciji starega skypa pojavi sporočilo, da moraš (ker si prisiljen) namestit novo neuporabno različico

Očitno stari skype "pokliče domov" (phoning home Phoning home @ Wikipedia ), kjer izve, da obstaja nova super-duper verzija.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

hojnikb ::

preklopi na drug voip program, ki ni drek.
#brezpodpisa

WhiteAngel ::

Odkar je Microsoft prevzel skype, je sranje. So šli prepisat Qt verzijo na neko web-based sranje, star protokol so skinili (vsaj za chat je prej delovalo), ko so zlili račune z one signup, je spama za pop*zdit... Pač tipično poslovno menedžersko ekonomsko neoliberalni prevzem in uničenje firme. Dela pa na kitajskem, ker ima MS boljše odnose s partijo kot Google s hangouts. Wtf.

zee ::

hojnikb je izjavil:

preklopi na drug voip program, ki ni drek.


OP je v eni drugi temi napisal, da ima hude tezave z vidom, zato zamenjava ni tako enostavna, kot se zdi na prvi pogled.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nokia6310 ::

Preklop na drugi voip program niti nebi bil tako težaven. Težava je samo v tem, ker je večina uporabnikov še vedno na Skypu. Pa tudi za naše potrebe je bil še najbolj prilagojen, najbolj dodelan in najbolj uporaben. Seveda obstajajo skripte ki nam pomagajo da lahko delamo z njim vendar so tudi te v večini funkcij neprimerljivo slabše od prejšnjih. Seveda je to vse povezano z osnovno strukturo programa in njegovih možnosti, oziroma v tem primeru nezmožnosti.

WhiteAngel ::

Kaj pa google hangouts? Ali pa jitsi (meet), če rabiš odprto platformo?

nsa_ag3nt ::

A ne obstaja še kakšen drug, skype kompatibilen program, ki ni bloatware ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Pac-Man ::

Svoje čase so, ampak se mi zdi, da so vse "pobili". Res pa nisem preverjal že leta.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

WhiteAngel ::

nsa_ag3nt je izjavil:

A ne obstaja še kakšen drug, skype kompatibilen program, ki ni bloatware ?


Ne, ker je protokol zaprt? Svoj čas je imel skype podporo za dbus, da si lahko v ozadju komuniciral z njim in čez nalepil svoj frontend, ampak to je MS ubil.

Phantomeye ::

zee je izjavil:

hojnikb je izjavil:

preklopi na drug voip program, ki ni drek.


OP je v eni drugi temi napisal, da ima hude tezave z vidom, zato zamenjava ni tako enostavna, kot se zdi na prvi pogled.


Ha!:))


...

Ful nenavadno, zadnje čase, ko je toliko poudarka na accesibility-ju, se je že vsaj dvakrat zgodilo, da je šla neka velika firma v redizajn produkta in so pozabili na to. Npr. Twitter.

WhiteAngel ::

Hm, mogoče tista reč z dbusom še funkcionira. Zdaj za pidgin vidim podporo za SkypeWeb.

jype ::

nokia6310 je izjavil:

Težava je samo v tem, ker je večina uporabnikov še vedno na Skypu.
Drži. Jaz poganjam skype na nekem starem telefonu, ker mi na kraj pameti ne pade, da bi tak program namestil na svoj računalnik ali telefon. Ljudje, ki nočejo na kaj manj nevarnega, so obsojeni na to, da me lahko dobijo samo na par tednov.

Phantomeye je izjavil:

Ful nenavadno, zadnje čase, ko je toliko poudarka na accesibility-ju, se je že vsaj dvakrat zgodilo, da je šla neka velika firma v redizajn produkta in so pozabili na to. Npr. Twitter.
Leta 2003 sem se na smrt skregal v "veliki korporaciji", kjer so želeli "cutting an image into a table based design" spletno stran, ki jo je obsceno težko prilagoditi za vse, ki slabo vidijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zmaugy ::

Z največjim veseljem sem skenslal naročnino za ta piece of ****. Normalna telefonija v države EU me pride zdaj ceneje kot Skype naročnina za 20 EU držav.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Netrunner ::

Ti priporočam da se ga čimprej odvadiš, saj MS ga bo ukinil oz. integriral v Teams kmalu.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

poweroff ::

Priporočam, da uporabiš tole: https://meet.jit.si/

Na telefonih imaš posebno aplikacijo za to (ki je pa free), na računalniku pa potrebuješ samo brskalnik.

Plus, lahko si zadevo postaviš celo na svoj lasten server. Dela bolje kot Skype.
sudo poweroff

Phantomeye ::

poweroff je izjavil:

Priporočam, da uporabiš tole: https://meet.jit.si/

Na telefonih imaš posebno aplikacijo za to (ki je pa free), na računalniku pa potrebuješ samo brskalnik.

Plus, lahko si zadevo postaviš celo na svoj lasten server. Dela bolje kot Skype.


Ja, ampak ali ima ustrezne elemente, ki omogočajo dostopnost slepim. Ker to išče. V nasprotnem primeru mu lahko linkaš 100 aplikacij, če jih ne more uporabljati mu ne koristijo.

nokia6310 ::

En zanimiv program je tudi TeamTalk. Ta je celo boljši od Skypa. Sicer sem pa opazil da odkar sem ga odinštaliral, da je računalnik bistveno hitrejši tudi zaustavlja se bistveno manj časa kot se je prej. Tako da bo čisto držalo da novi Skype požre bistveno več spomina in procesorske moči kot jo je sedmica. Pa nisem edini ki se nad tem pritožuje. Na youtubu sicer obstaja nekaj videov kako narediti obvod s straim Skypom vendar noben način nažalost ne deluje več. Pred časom je bil na neki strani objavljen način kako bi se ga dalo uporabljati vendar je bil postopek prezahteven. Zdaj pa še ta stranne dela več.

nokia6310 ::

Ne morem verjet link do omenjene strani spet dela. Če se da komu tole naštudirat. https://www.reddit.com/r/skype/comments...

jype ::

Phantomeye je izjavil:

Ja, ampak ali ima ustrezne elemente, ki omogočajo dostopnost slepim.
Ima, ampak je problem, da so kolegi na Skype in bo moral njih prepričat, da gredo na nekaj tretjega.

nokia6310 ::

Temo na povezavi iz linka je treba dobro naštudiral ker mislim da je edino to rešitev ki bi mi omogočala trajno uporabo starejše verzije. S tem bi naredili uslugo tudi ostalim slepim ne samo meni, pa čeprav so se nekateri navadili na novo verzijo.

Evo tu je natančno razloženo kak je postopek. https://www.reddit.com/r/skype/comments...

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Phantomeye je izjavil:

Ja, ampak ali ima ustrezne elemente, ki omogočajo dostopnost slepim. Ker to išče. V nasprotnem primeru mu lahko linkaš 100 aplikacij, če jih ne more uporabljati mu ne koristijo.

V resnici ne vem čisto točno kako naj bi to izgledalo, ampak kaj od teh elementov pa ima Skype?
sudo poweroff

nokia6310 ::

Zanimivo da noben ni sprobal te metode. Ne vem če še deluje možnost pa obstaja da.

Phantomeye ::

poweroff je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ja, ampak ali ima ustrezne elemente, ki omogočajo dostopnost slepim. Ker to išče. V nasprotnem primeru mu lahko linkaš 100 aplikacij, če jih ne more uporabljati mu ne koristijo.

V resnici ne vem čisto točno kako naj bi to izgledalo, ampak kaj od teh elementov pa ima Skype?


Recimo imaš pred sabo odprto aplikacijo, dostopna aplikacija je taka, ki jo je možno uporabljat tudi samo s tipkovnico (slepi kazalca miške ne vidijo), pa da bralnik zaslona lahko bere vsebino (navigacijo, itd).

poweroff ::

Jitsi je spletna aplikacija. Če imajo brskalniki to kar opisuješ rešeno, bi moralo iti...
sudo poweroff

misek ::

nokia6310 je izjavil:

Zanimivo da noben ni sprobal te metode.
Sem poskusil in mi ni delovalo.

nokia6310 ::

misek hvala. Aha. Potem so pa očitno tudi to skenslali. Kar se pa miškinega kazalca tiče v bralniku zaslona obstaja zadeva ki se imenuje jaws curzor kateri je namenjen prav temu. Niso vse aplikacije dostopne s tipkovnico v smislu puščice gor/dol ter tab in šift+tab za navigiranje po programu. V takme primeru pride prav Jaws curzor s katerim se pomikamo po ekranu kot z miško.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skype in zasebnost

Oddelek: Programska oprema
171604 (1152) Zvitor
»

Kako "blokirat" internet?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193301 (2795) urbybaby
»

Skype - čas je relativen?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122173 (1557) draciel
»

Skype uvaja nadležne pogovorne oglase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7018115 (15056) poweroff
»

Facebook in Google se potegujeta za Skype?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2713673 (12340) madmitch

Več podobnih tem