» »

Skype - čas je relativen?

Skype - čas je relativen?

tomzi007 ::

Ali je s tem potrjena relativnostna teorija in sem se res med skype pogovorom premikal mnogo hitreje kot skypeov streznik (ceprav nisem skypal iz MVP ja ali kake druge vesoljske ladje) ali pa gre za zavajanje potrošnikov? Tule je moj primer:
 skype: situacuja prikazuje cas v pogovornem oknu na osebnem rac, in cas odmerjen in zaracunan na skype strezniku

skype: situacuja prikazuje cas v pogovornem oknu na osebnem rac, in cas odmerjen in zaracunan na skype strezniku



LP
Tomaz

webstar ::

Ko so v igri cekini, veljajo vse teorije....

kalko ::

Ugibam ... ko pritisneš "end call", aplikacija takoj neha šteti čas, da pride ukaz "end call" do serverja ter ga le-ta sprocesira, pa traja še kakšno dodatno sekundo.

tomzi007 ::

Sekundo mogoce ne pa enajst sekund.. in placal sem seveda 2 min pogovora in ne 1 min...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzi007 ()

Gandalfar ::

Tole je pomojem bug. Pritozi se na njihov billing.

draciel ::

Ob tej priliki moram poudariti kako slabo kakovost storitev imajo. Sicer ker ne plačam se nimam kaj pritoževati vendar vseeno.

Imam zadnjo različico skypa na androidu povezan na wlan 10mb. Dobil sem še en android telefon na katerem je zadnja različica skypa povezanega na wlan omrežje 10mb.

Opravil sem testni klic med temi dvemi mobilnimi telefoni. Kakovost klica je bila katastrofalna, pod nivojem.

Telefon 1, 20:55:00: Halo!
Telefon 2, 20:55:10: Halo! ( iz prvega telelefona ).

Zamiki ko se pogovarjaš so res zelo dolgi. TOliko dolgi da se je nemogoče normalno pogovarjati.

Nato sem še poizkusil opraviti klic iz računalnika na telefon in zadeva se ravno tako ni izboljšala.
Nato sem opravil test2. Na računalnik sem inštaliral teamspeak strežnik ter poizkušal komunicirati iz računalnika na android telefon na katerem laufa teamspeak client. Zadeva je delovala presenetljivo odlično. Čisti zvok, ter hitrost prenosa zvoka je "instant". Skoraj nisem upal verjeti. Vendar razžalostilo me je to, ker na telefonu 2, ki sem ga dobil ne morem imeti Teamspeaka.

Opravil sem še test 3 ter android telefon povezal v 3G omrežje. Zadeva je kasnila mogoče za sekundo. Vendar še vedno se je dalo pogovarjati normalno. Niti približno tako slabo ni bilo kot skype pogovor. Vendar velja poudariti da če si na 3G omrežju, ti prenos podatkov kar počasi vendar vztrajno nabija gor.

tomzi007 ::

Oj,

sem bil delezen njihove chat pomoci, so zelo odzivni kar je pohvalno. Rekli so, da je to znan problem in mi ponudili vrnitev denarja za (pre)placano storitev. To pa je tudi vse.

Bolj se mi zdi, da pac probajo "nategnit". Ce opeharijo npr. 2 mio uporabnikov na dan in se jih samo 10% pritozi je to se vedno ogromen zasluzek.
Recimo moj primer kjer sem placal 0,242 Eur prevec zaradi njihovih dodatnih 11 s:

2 mio x 0,242 - 10% = 484.000,00 Eur - 48.400,00 Eur = 435.600,00 Eur

Lepo je biti velik.

LP
Tomzi

Invictus ::

Kolikor imam jaz izkušnje je Skype eden boljših chat programov.

Če imaš pa slabo povezavo, potem je pa težko tudi Skypu zagotoviti dober odziv in kvaliteto klica.

Raje povej kateri Android, telefon in kje si bil, da ne bomo preveč pljuvali po stvareh ... Tudi Android telefon zna biti prepočasen da obdela Skype.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Strokovno se temu reče We don't care. We don't have to. We're the phone company.

draciel ::

Invictus je izjavil:

Kolikor imam jaz izkušnje je Skype eden boljših chat programov.

Če imaš pa slabo povezavo, potem je pa težko tudi Skypu zagotoviti dober odziv in kvaliteto klica.

Raje povej kateri Android, telefon in kje si bil, da ne bomo preveč pljuvali po stvareh ... Tudi Android telefon zna biti prepočasen da obdela Skype.


Telefon ni prav nič počasen.. če bi pa bilo tako res, naj pač avtorji omejijo prenos Skype programa iz Google play-a. Se pravi za določene naprave, ki tega nebi zmorale kot ti praviš, se potem avtomatsko nebi prikazale za download na G. Play, na isti način kot se mi ni pokazal Teamspeak za download na drugemu telefonu.. Zakaj pa npr teamspeak deluje kot mora? Normalen pogovor, brez zamikov, niti na 3g povezavi to ni opazno.

daj daj..

Če te pa že zanima, je telefon HTC Desire, 1Ghz procesor ter 512 Ram-a. Bil sem pa pri sebi doma, ki imam 10/768 povezavo...

Peace.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

freesty ::

Zanimivo. Ravno včeraj sva igrala z bratom online spil, ker nimam mikrofona sem si skype nalozil na isti telefon kot ga imas ti(desire), ki je bil povezan na 10/1 linijo. Brat ima 4/1 linijo. Zadeva je delova brez problema. Pogovor je potekal cisto tekoce. Ne vem kaj je bil problem v tvojem primeru.

draciel ::

Jah.. ma to ni prva moja taka izkušnja. Lani sem bil na hrvaškem in sem bil na wifi-ju(telefon), in ko sem se hotel pogovarjati s prijateljem v slovenijo ( ravno tako na skypu - računalnik ), se sploh ni slišalo nič, oz. zelo slabo z velikimi zamiki.

Plus to da sva tudi s punco se poskušala pogovarjati preko skypa ( oba imava android telefone in sva na wifi povezavi ) in ravno tako ni delovalo kot bi moralo.

Medtem ko pa računalnik - računalnik deluje zadovoljivo.

draciel ::

Moram povedati da odkar sem ROM flashal na cynaogenmod 7 na HTC Desire, lahko tudi jaz sedaj normalno opravljam pogovore preko skypa iz telefona na telefon. Prej pa to sploh ni bilo mogoče, ker je bil zamik prevelik ne glede na povezavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ta... Skype in (dobesedno) nesposoben Microsoft

Oddelek: Pomoč in nasveti
4111877 (10522) poweroff
»

WhatsApp bo povsem brezplačen

Oddelek: Novice / Ostale najave
2912637 (10622) smihael
»

Bluetooth slušalke in Android tablice

Oddelek: Zvok in slika
81300 (1131) Opkow
»

telefoniranje prek interneta

Oddelek: Omrežja in internet
103860 (3688) mte
»

Klepetajte preko interneta bolj kvalitetno kot preko telefona! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
848449 (5000) Gandalfar

Več podobnih tem