» »

Alternativni življenjski slogi

Alternativni življenjski slogi

Temo vidijo: vsi
«
1
2

PreviousUser ::

Poznate koga, ki živi drugače od večine? Ali pa ste celo sami taki, imate kakšne želje po drugačnem življenjskem slogu? Kar pomeni, da ne hodite v konvencionalno službo, ampak delate recimo od doma, delate samo parkrat na teden, služite s trgovanjem delnic, se greste permakulturo...

Kje ste trenutno v vašem življenju in kaj bi želeli spremeniti?

elomat ::

Meni je zanimivo, da nekateri živijo od tega, da objavljajo na youtubu video posnetke. To jim je edina služba.

Samo bi bilo treba v angleščini objavljati po mojem, da zajameš širši krog ljudi, predvsem pa moraš imeti idejo.

ejresnevem ::

delam od doma (no, bom še pa bolj čez kakšen mesec), ampak so mi že dosedanje izkušnje v resnici malo tečne.
enim to leži, meni najbolj ne, kar trpim ene malo brez da vidim ljudi, da ni nekih konkretnih sestankov...
kolikor se udobno sliši/bere, saj mogoče je, ni pa to za vsakogar.
torej, meni je idealno, da grem v pisarno, ko mi je, ko mi pa ni, pa ne grem.

A110 ::

živim v študentskem domu. Vidiš in srečaš vse možno. od nas alkoholikov, do travišarjev, do metalcev, vase zagledanih druzboslovcev,...

[Michael] ::

Kul tema!

Jaz imam prijatelja, ki živi drugače, sam.
Ne hodi v službo, stroške ima na minimumu, pod 50 €/mesec.
Ima velik vrt in se samooskrbuje, kupuje samo meso in ostale malenkosti, ki jih potrebuje za pripravo obroka.
Je umetniški tip, riše, rezbari in se uči igrati inštrument.
Da zasluži za te stroške, ki jih ima si posadi in prodaja rednim strankam travo.
Nima avta, vozi kolo.
Ima tudi težave, ki jih vztrajno zanika.
Najbolj mu škoduje lastna pamet in ego, kot marsikomu tudi tukaj na tem forumu.


Jaz imam željo po drugačnem življenskem slogu in tudi delam v tej smeri.
Ne toliko, da si želim miljon €, bolj kot to si želim življenski slog miljonarja, za kar pa ni nujno imeti toliko na kupu.
In to ni v smislu lambo, vila, itd.
K sreči sem najbolj nora leta prerastel in preživel, mnogokrat je šlo za las.
Star sem 35 let in že sama misel, da bi hodil v dnevno službo do penzije mi je grozna.
Zato bom naredil vse kar lahko, da postanem finančno neodvisen in živim preostala leta sanjsko, ker mislim, da imam samo eno življenje.
Moj načrt je, da služim s kriptovalutam.
Ko mi bo to omogočilo, da pustim dnevno službo se ukvarjam naprej z stvarmi, ki me veselijo in vlagam višek tudi še kam drugam.
Trenutno mislim, da sem na pravi poti do svojega cilja in to je najbolj pomembno, da je smer prava in da sem odprt za nova znanja/spoznanja.
Ker se sedaj že več kot leto dni aktivno ukvarjam z osebno rastjo, lahko rečem, da že opažam rezultate.
Napredek, to iščem in se zraven trudim, da ne obsojam, kar je precej težko.
Spreminjam sebe in samo sebe, ker drugih ne morem.

vostok_1 ::

Saj vas razumem. Res vas.

Ampak dejstvo je, da vaš slog zaenkrat ni trajnosten. Takoj ko se bo pojavilo neko drugo ljudstvo z bolj ekspanzionističnim pristopom, boste brcnjeni vn iz vašega raja na trdo kamenje.
To, da si raja toliko izmišljuje je stvar morda 30-50 let človeške civilizacije...od skoraj 10000 let. Torej govorimo o sub 1% časa civilizacije.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WhiteAngel ::

Zakaj se ta tema vrti okoli nič-dela in brezskrbnega življenja? A ste na glavo padli?

Moj cilj je zagotoviti si dovolj špeha, da 5-10 let preživim in raziskujem eno izmed glasbeno-umetniško-računalniških področij. Še bolje, če bi si lahko plačal ekipo nekaj podobnomislečih, da ne bi bil sam. Zdaj, če bo kaj uporabnega na koncu ven padlo, super. Če ne, nič hudega, bom šel nazaj šihtat. Torej, izkusil sem že, kako je "raziskovati" na univerzi in mi ni všeč pehanje za članki in citati (poleg nečloveških pedagoških obveznosti kot asistent). V gospodarstvu vsi iščejo samo $$$, kar tudi razumem. Ostane mi torej svoja pot. Preživeti moram pa poleg sebe še familijo, tako da ni ravno 50€ stroškov kot un travcar zgoraj.

[Michael] ::

vostok_1 je izjavil:

Saj vas razumem. Res vas.
Ampak dejstvo je, da vaš slog zaenkrat ni trajnosten. Takoj ko se bo pojavilo neko drugo ljudstvo z bolj ekspanzionističnim pristopom, boste brcnjeni vn iz vašega raja na trdo kamenje.
To, da si raja toliko izmišljuje je stvar morda 30-50 let človeške civilizacije...od skoraj 10000 let. Torej govorimo o sub 1% časa civilizacije.


vostok_1, ti pa si [vstavi po želji] in off-topic tudi!

Skoči še ti na vlak napredka, ne bo ti hudega.
Imam en citat za tebe, ko tako rad pišeš v angleščini.

"You're never too young to start an empire and never too old to chase a dream."

WhiteAngel je izjavil:

Zakaj se ta tema vrti okoli nič-dela in brezskrbnega življenja? A ste na glavo padli?


Ne.

Smisel življenja ni univerzalen ampak je stvar posameznika!

Kaj je zate nič-dela?

Če delam kar rad delam (berem, jadram, hodim po hribih, se družim itd) to ni ne delo, vsaj zame ne.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

[Michael] je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Saj vas razumem. Res vas.
Ampak dejstvo je, da vaš slog zaenkrat ni trajnosten. Takoj ko se bo pojavilo neko drugo ljudstvo z bolj ekspanzionističnim pristopom, boste brcnjeni vn iz vašega raja na trdo kamenje.
To, da si raja toliko izmišljuje je stvar morda 30-50 let človeške civilizacije...od skoraj 10000 let. Torej govorimo o sub 1% časa civilizacije.


vostok_1, ti pa si [vstavi po želji] in off-topic tudi!

Skoči še ti na vlak napredka, ne bo ti hudega.
Imam en citat za tebe, ko tako rad pišeš v angleščini.

"You're never too young to start an empire and never too old to chase a dream."



Bojim se, da ne razumeš.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WhiteAngel ::

[Michael] je izjavil:


Smisel življenja ni univerzalen ampak je stvar posameznika!


Ne ni. Vsak državljan *mora* prispevati k družbi, da ta obstane. Danes je to v obliki davkov/prispevkov. Včasih v obliki lova ali bolj direktnih prispevkov k plemenu. Sam pač crkneš. Tudi danes. Zato o "alternativah" lahko razmišljaš, ko imaš dovolj, vsaj da poplačaš davke in prispevke. Vse ostalo je izkoriščanje drugih, ki delajo to namesto tebe.

IL_DIAVOLO ::

Biti samozaposlen so dejansko moje stanje. Ponoči gledas nba tekme, vstaneš se ko se ti pač zljubi, delaš kadar ti je, na dopust greš kadar želiš in kako dolgo želiš.

Freedom is everything.

hamez66 ::

Če samo jadraš, hodiš v hribe in bereš, od tega ni kaj dosti. Če se pa potem še družiš, komu pomagaš, slediš nekim ciljem, ki so dobri za družbo, je pa potem koristno tudi zate. Ne pomeni pa to, da moraš hodit na šiht na tak način, kot to počne večina.

Sicer je pa glede na napredek smiselno pričakovati 6h delavnik ali 4 dni tedensko oz oboje.

Drugače posamezniku ni treba biti del družbe. Že to je veliko, če ne dela škode. Je pa za posameznika dobro, da je družbi koristen, ker bo tak človek bolj zadovoljen sam s sabo.

blink ::

[Michael] je izjavil:

Kul tema!

Jaz imam prijatelja, ki živi drugače, sam.
Ne hodi v službo, stroške ima na minimumu, pod 50 €/mesec.


Že samo obvezno zdr. zavarovanje za (samoplačnike) in dopolnilno zdr. zavarovanje prideta skupaj 60 eur. Kje je še elektrika, voda, odvoz smeti, ogrevanje, telefon, internet.

WhiteAngel ::

blink je izjavil:


Že samo obvezno zdr. zavarovanje za (samoplačnike) in dopolnilno zdr. zavarovanje prideta skupaj 60 eur.


135 evrov+30 za dopolnilno pa res.

PrihajaNodi ::

ejresnevem je izjavil:

delam od doma (no, bom še pa bolj čez kakšen mesec), ampak so mi že dosedanje izkušnje v resnici malo tečne.
enim to leži, meni najbolj ne, kar trpim ene malo brez da vidim ljudi, da ni nekih konkretnih sestankov...
kolikor se udobno sliši/bere, saj mogoče je, ni pa to za vsakogar.
torej, meni je idealno, da grem v pisarno, ko mi je, ko mi pa ni, pa ne grem.


Jst grem z veseljem v sluzbo. 600 zaposlenih pa 80% zensk. Vikendi so mi muke:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PreviousUser ::

Ja,mene tudi zanima, kako kolega od Michaela živi s 50 evri na mesec. Mogoče ne plačuje dopolnilnega zdravstvenega?

Jaz sem si naračunal nek minimum cca. 150 evrov, da imam poplačane vse stroške ob nekoliko asketski, a zdravi prehrani.

nsa_ag3nt ::

WhiteAngel je izjavil:

blink je izjavil:


Že samo obvezno zdr. zavarovanje za (samoplačnike) in dopolnilno zdr. zavarovanje prideta skupaj 60 eur.


135 evrov+30 za dopolnilno pa res.

obvezno je 25,06 dopolnilno 35,67 (skupaj 60,73).
https://dopolnilno-zavarovanje.si/obvez...
https://www.vzajemna.si/sl/zavarovanja/...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

[Michael] ::

PreviousUser je izjavil:

Ja,mene tudi zanima, kako kolega od Michaela živi s 50 evri na mesec. Mogoče ne plačuje dopolnilnega zdravstvenega?

Jaz sem si naračunal nek minimum cca. 150 evrov, da imam poplačane vse stroške ob nekoliko asketski, a zdravi prehrani.


A ste zapel za teh 50 €/mesec kot, da je to bistvo teme, joj!
Se posipam s pepelom, ker ne morem zagotovo trditi, da je to res, tako mi je rekel in jaz sem mu verjel, ker nisem njegov tajnik, da bi šel preverjati.
Mislim, da si sploh ne plačuje zdr. zav., mogoče obvzeno, dodatno ne. Nekaj časa je bil tudi na zavodu tako, da...

Uglavnem, gre se za to, da se da drugače, da so druge opcije.


WhiteAngel je izjavil:

[Michael] je izjavil:


Smisel življenja ni univerzalen ampak je stvar posameznika!


Ne ni. Vsak državljan *mora* prispevati k družbi, da ta obstane. Danes je to v obliki davkov/prispevkov. Včasih v obliki lova ali bolj direktnih prispevkov k plemenu. Sam pač crkneš. Tudi danes. Zato o "alternativah" lahko razmišljaš, ko imaš dovolj, vsaj da poplačaš davke in prispevke. Vse ostalo je izkoriščanje drugih, ki delajo to namesto tebe.


Ja je.
Se strinjam, da je prav, da vsak posameznik, ki nekaj ustvarja/dela prispeva družbi za obstoj/delovanje sistema.
Jaz plačujem svoj delež in bom tudi, ko mi bo šlo bolje.
Ne razumem pa zakaj bi me to oviralo, da živim drugačno življenje oz. da ne hodim v dnevno službo.

kuall ::

Alternativni življenski slog ne bi bil nek nazadnjaški način življenja, o katerem ljudje tako radi sanjajo ampak nekaj takega, kar je nekdo že omenil v tej temi: znanstven način življenja, ampak ne akademski s tistimi prfuknjenimi članki ampak da ubereš čist svojo pot, da lahko uživaš.
to plus stalno izboljševanje samega sebe z raznoraznimi triki.

vostok_1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

ejresnevem je izjavil:

delam od doma (no, bom še pa bolj čez kakšen mesec), ampak so mi že dosedanje izkušnje v resnici malo tečne.
enim to leži, meni najbolj ne, kar trpim ene malo brez da vidim ljudi, da ni nekih konkretnih sestankov...
kolikor se udobno sliši/bere, saj mogoče je, ni pa to za vsakogar.
torej, meni je idealno, da grem v pisarno, ko mi je, ko mi pa ni, pa ne grem.


Jst grem z veseljem v sluzbo. 600 zaposlenih pa 80% zensk. Vikendi so mi muke:)


Mogoče 40 let nazaj. Danes je...i don't know brah, you're risking it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PrihajaNodi ::

Gledam vsen lahko. Za kej vec pa niti nimam volje in se strinjam s teboj. Je pa kul, ker me nben ne jebe v glavo. Atmosfera top, po sihtu biljard in pivo v lastnem klubu firme:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Atmosfera top?

Dude, you're a liar.
V pretežno ženskem kolektivu je običajno atmosfera malce drugačna.

No ajde res...jebanja v glavo je morda res manj. V moškem kolektivu pač moraš znati jebati v glavo, drugače boš končal na samem repu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

IL_DIAVOLO ::

Tam ko so babe, tam so spitiri in simfanje.

Miki N ::

So ljudje, ki se jim plan "pustiti službo in delati, kar me veseli" na njihovo največje presenečenje zalomi v drugem delu stavka. Kdo bi si mislil. Če ne veš zdaj, verjetno nimaš ideje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kuall ::

Vostok, Romunke niso še tako zatežene kot naše feministke Hipatije, ki človeku zagrenijo življenje s svojo nesramnostjo.

PrihajaNodi ::

kuall je izjavil:

Vostok, Romunke niso še tako zatežene kot naše feministke Hipatije, ki človeku zagrenijo življenje s svojo nesramnostjo.


Meh isti k. je. Kaj vec kot o vremenu se nimas za ment.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kuall ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tam ko so babe, tam so spitiri in simfanje.

Jov. Vsaka služba je precej stresna stvar, ker vsak dan vstat, se vozit, tam oddelat 8 ur in dan za dnem ta tempo je kar stresno. Babe ta stres težje prenašajo ker so šibkejši spol in potem vidiš od njih raznorazne čudne fore, kako se mu izogniti.

Uizi ::

Jaz sem bil tudi travcar svoj čas. 1500EUR mesečno čistega, brez izpostavljanja "ulici". Je nekak svoboda pa ubistvu ni, ker stem pride nenormalen stres in riziko.
To ni alternativa to je kršenje zakona in jemanje družbi.
Zdej sm pa suženj. Heh :)) sem pa vsaj brez skrbi.

Aja pa tist tvoj prjatu k preživi 50EUR mesec se ti laže, ker bi ga drgač vrjetn prjavu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

[Michael] ::

Ne govori, ko je bila "berba" je stres na vrhuncu, vsako leto se mi zdi, da je huje ampak on tega ne opazi.
Res je, da krši zakon. Ampak jaz nisem policaj niti sodnik, ovajam pa tudi ne "manjših" prekrškov.

Nisem napisal, da preživi ampak, da ima 50 EUR/stroškov v smislu el., tel., internet in voda, brez hrane in sladkarij.
Sedaj mi je žal (šola za naslednjič), da sem napisal 50 EUR/mesec, dovolj bi bilo, da ima stroške na minimumu - živi skromno življenje v primerjavi z večino.
Dovolj je bilo o prijatelju, on ni bistvo razprave.

Prosim, če odgovarjate na vprašanja, ki jih je je zastavil OP.

PreviousUser je izjavil:

Poznate koga, ki živi drugače od večine? Ali pa ste celo sami taki, imate kakšne želje po drugačnem življenjskem slogu? Kar pomeni, da ne hodite v konvencionalno službo, ampak delate recimo od doma, delate samo parkrat na teden, služite s trgovanjem delnic, se greste permakulturo...

Kje ste trenutno v vašem življenju in kaj bi želeli spremeniti?

Zgodovina sprememb…

sreda ::

Imam firmico z nekaj zaposlenimi že 20+ let. Še nikoli bil v službi drugje. Sem 'zanetan' prodaja preko neta, delo na nadljavo, telefon prevezava na mobitel. Tako da delam 50% od doma 50% v pisarni. V pisarno pridem običajno med 9 - in 11 to uro za nekaj uric. Grem na dopust kadar želim za kolikor si želim. Ni bogatija, ampak sem nekje tam, kot bi imel solidno službo. Preživel obdobja debelih in suhih krav. Tako da ni da ni.
Še druga plat. Vstanem ob 5 tih in začnem delat. Nekaj delam tudi v sobotah in nedeljah. Ves čas sem dostopen na telefon, še nikoli bil na bolniški razen enkrat zaradi zloma.
Zadnja leta se grem minimalizem, saj mi denar in materialne dobrine ne pomenijo nič več. Nimam televizije že 10+ let.
Aja pa še vegan sem zadnja 4 leta.

shadeX ::

Tole:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ponoči gledas nba tekme, vstaneš se ko se ti pač zljubi, delaš kadar ti je, na dopust greš kadar želiš in kako dolgo želiš.

Freedom is everything.


In tole nikakor ne gre skupaj:

Biti samozaposlen so dejansko moje stanje.


Vstaneš kadar se ti zljubi? Ponoči gledaš tekme? Na dopust greš kadar želiš in kako dolgo želiš?

Kaj si ti zadel na loteriji ali dejansko želiš furat svoj posel? Naj ti nekaj razjasnim.. s takim mindsetom si že v štartu pogorel, sploh če je tvoja ljubezen dolgo spat in gledat tekme pozno v noč. Tvoja konkurenca, medtem ko ti uživaš dela in te bo kmalu brcnila ven iz posla. Žal, kruta realnost.

Predlagam, da začneš igrati loto. Imaš večje možnosti za "uspeh".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Machete ::

[Michael] je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Ja,mene tudi zanima, kako kolega od Michaela živi s 50 evri na mesec. Mogoče ne plačuje dopolnilnega zdravstvenega?

Jaz sem si naračunal nek minimum cca. 150 evrov, da imam poplačane vse stroške ob nekoliko asketski, a zdravi prehrani.


A ste zapel za teh 50 €/mesec kot, da je to bistvo teme, joj!
Se posipam s pepelom, ker ne morem zagotovo trditi, da je to res, tako mi je rekel in jaz sem mu verjel, ker nisem njegov tajnik, da bi šel preverjati.
Mislim, da si sploh ne plačuje zdr. zav., mogoče obvzeno, dodatno ne. Nekaj časa je bil tudi na zavodu tako, da...

Uglavnem, gre se za to, da se da drugače, da so druge opcije.


WhiteAngel je izjavil:

[Michael] je izjavil:


Smisel življenja ni univerzalen ampak je stvar posameznika!


Ne ni. Vsak državljan *mora* prispevati k družbi, da ta obstane. Danes je to v obliki davkov/prispevkov. Včasih v obliki lova ali bolj direktnih prispevkov k plemenu. Sam pač crkneš. Tudi danes. Zato o "alternativah" lahko razmišljaš, ko imaš dovolj, vsaj da poplačaš davke in prispevke. Vse ostalo je izkoriščanje drugih, ki delajo to namesto tebe.


Ja je.
Se strinjam, da je prav, da vsak posameznik, ki nekaj ustvarja/dela prispeva družbi za obstoj/delovanje sistema.
Jaz plačujem svoj delež in bom tudi, ko mi bo šlo bolje.
Ne razumem pa zakaj bi me to oviralo, da živim drugačno življenje oz. da ne hodim v dnevno službo.


Tovrstno umetniško življenje od zraka je pač ok, izbira. Ampak je egoistično, v skupnost ne prispevajo take osebe nič, računajo pa, da se jih vseeno reši, če zagusti zdravlje, pa minimalno penzijo ne vem 300 eur za drkat penis cel dan 30 let? A eni garajo in vsak dan vstantejo ob 5ih 6ih, da bodo kasirali pa 600 eur na penzion. Sploh pa gre za lenuhe. Izgovor, da nočejo biti sužnji sistemu so samo izgovori za ultimativno lenost. Komot začneš nekaj kar te veseli delat. Če dan danes ne zaslužiš za preživetje s tem, potem si res idiot. Praktično vsak, ki je nekaj začel in bil pri stvari, si zasluži vsaj tisti minimum za življenje. In si lahko sam svoj šef bp. Bluzenje o alternativni obliki življenja je eno navadno lenuharstvo s šlepanjem na državo in geolokacijo, torej slepomišenje sebe in vseh okoli.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PreviousUser ::

Večina kapitalistov, celo tistih največjih preko "davčne optimizacije", to je nakazovanja dobičkov v davčne oaze, prikazovanja nižjega dobička s fiktivnimi storitvami in registracijo sedeža firme na Irskem (Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.). Mislim da je učinek neplačevanja davkov teh kapitalističnih biserov povsem neprimerljiv s 300 evri penzije nekoga, ki po tvoje prispeva nič. Sicer pa že s tem, da troši, plača 22-odstotni DDV, zdravstveno zavarovanje pa tudi vsi plačujejo, saj je obvezno in sledi izvršba v primeru neplačevanja.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

PreviousUser je izjavil:

V(Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.).
, zdravstveno zavarovanje pa tudi vsi plačujejo, saj je obvezno in sledi izvršba v primeru neplačevanja.


Izvržba česa, zobne paste?
Močne beseda, pa vseeno zgolj gostilniško lapanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hamez66 ::

PreviousUser je izjavil:

Večina kapitalistov, celo tistih največjih preko "davčne optimizacije", to je nakazovanja dobičkov v davčne oaze, prikazovanja nižjega dobička s fiktivnimi storitvami in registracijo sedeža firme na Irskem (Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.). Mislim da je učinek neplačevanja davkov teh kapitalističnih biserov povsem neprimerljiv s 300 evri penzije nekoga, ki po tvoje prispeva nič. Sicer pa že s tem, da troši, plača 22-odstotni DDV, zdravstveno zavarovanje pa tudi vsi plačujejo, saj je obvezno in sledi izvršba v primeru neplačevanja.


Ja, če ne kupiš njihovega izdelka, potem od njih res nimaš nič. Lahko pa kupiš njihov telefon ali tablico, namesto, da narediš svojo.

Machete ::

@ Mitcho: Ajde nek tak možak ali gospa dobi ne vem 350 ali koliko je starostni minimum. Živi še 20 let. 84000 eur (ja ok pokojninski sklad ne deluje tako preprosto, pa vseeno..) to je moral nekdo ustvariti in gotovo ne oni z davki od rizel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PreviousUser ::

Machete je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

V(Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.).
, zdravstveno zavarovanje pa tudi vsi plačujejo, saj je obvezno in sledi izvršba v primeru neplačevanja.


Izvržba česa, zobne paste?
Močne beseda, pa vseeno zgolj gostilniško lapanje.


Si si prebral, po kakšni stopnji plačuje Apple davke na Irskem?

V vsakem primeru ostaja dolžan ZZZS-ju in se mu usedejo na vsak dohodek, ki ga dobi.

hamez66 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Večina kapitalistov, celo tistih največjih preko "davčne optimizacije", to je nakazovanja dobičkov v davčne oaze, prikazovanja nižjega dobička s fiktivnimi storitvami in registracijo sedeža firme na Irskem (Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.). Mislim da je učinek neplačevanja davkov teh kapitalističnih biserov povsem neprimerljiv s 300 evri penzije nekoga, ki po tvoje prispeva nič. Sicer pa že s tem, da troši, plača 22-odstotni DDV, zdravstveno zavarovanje pa tudi vsi plačujejo, saj je obvezno in sledi izvršba v primeru neplačevanja.


Ja, če ne kupiš njihovega izdelka, potem od njih res nimaš nič. Lahko pa kupiš njihov telefon ali tablico, namesto, da narediš svojo.


Za distribucijo pa uporablja ceste, čeprav za izgradnjo in vzdrževanje ni prispeval nič, so pa prispevali mnogi, ki si njegovih izdelkov ne lastijo.

Zgodovina sprememb…

pikachu004 ::

Po 10 letih dela na lokaciji podjetja sedaj že malo več kot leto delam od doma. Kar sem opazil v tem času je to, da niso samo prednosti, kot sem na začetku mislil oziroma kot mislijo sodelavci in skoraj vsi ostali. Seveda je prednosti več, tako da če bo možnost, ostanem doma.

Kot prednost vidim predvsem v tem, da:
-lahko eno uro dlje spim
-ko končam sem prost, ni vožnje domov
-nižji stroški (hrana, obleke, avto)
-večja produktivnost
-jem bolj zdravo

Slabosti:
-manj socialnih stikov. Ubistvu edini omembe vreden minus, ampak včasih kar velik.

Je pa delo od doma mogoče en korak do freelancerstva ali podjetništva :)

PreviousUser ::

Machete je izjavil:

@ Mitcho: Ajde nek tak možak ali gospa dobi ne vem 350 ali koliko je starostni minimum. Živi še 20 let. 84000 eur (ja ok pokojninski sklad ne deluje tako preprosto, pa vseeno..) to je moral nekdo ustvariti in gotovo ne oni z davki od rizel.


Pa tudi ne recimo največje multinacionalke. Kar hočem reči je, da izogibanje plačevanja davkov s strani multinacionalk pušča veliko večjo finančno luknjo kot tistih par po tvoje luftarjev, ki pač ne plačujejo prispevkov.

Machete ::

Ja pa vojna in meteroit tudi, samo tema ni o megakorporacijah in njihovi iznajdljivosti, katero tolerirajo od nas izvoljena politika ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hamez66 ::

PreviousUser je izjavil:

Machete je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

V(Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.).
, zdravstveno zavarovanje pa tudi vsi plačujejo, saj je obvezno in sledi izvršba v primeru neplačevanja.


Izvržba česa, zobne paste?
Močne beseda, pa vseeno zgolj gostilniško lapanje.


Si si prebral, po kakšni stopnji plačuje Apple davke na Irskem?

V vsakem primeru ostaja dolžan ZZZS-ju in se mu usedejo na vsak dohodek, ki ga dobi.

hamez66 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Večina kapitalistov, celo tistih največjih preko "davčne optimizacije", to je nakazovanja dobičkov v davčne oaze, prikazovanja nižjega dobička s fiktivnimi storitvami in registracijo sedeža firme na Irskem (Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.). Mislim da je učinek neplačevanja davkov teh kapitalističnih biserov povsem neprimerljiv s 300 evri penzije nekoga, ki po tvoje prispeva nič. Sicer pa že s tem, da troši, plača 22-odstotni DDV, zdravstveno zavarovanje pa tudi vsi plačujejo, saj je obvezno in sledi izvršba v primeru neplačevanja.


Ja, če ne kupiš njihovega izdelka, potem od njih res nimaš nič. Lahko pa kupiš njihov telefon ali tablico, namesto, da narediš svojo.


Za distribucijo pa uporablja ceste, čeprav za izgradnjo in vzdrževanje ni prispeval nič, so pa prispevali mnogi, ki si njegovih izdelkov ne lastijo.


Si pa lastijo druge izdelke, ki si jih prvi ne lastijo. Samo zato, ker ena firma recimo plača vse davke na Kitajskem, še ne pomeni, da od njih ni nobene koristi za Slovenijo. Recimo, da tista firma proizvaja elektronske elemente, ki se potem znajdejo v končnem produktu, ki ga kupi nekdo v Sloveniji.

Napisal si, da v skupnost ne prispevajo čisto nič. Meni se pa zdi, da ne prispevajo davkov, ampak da je njihov doprinost k družbi kljub temu pozitiven. Ceste in ostale stvari imamo pa na uporabo več ali manj vsi. Nekateri kupujejo izdelke ene firme, drugi druge. Nekdo ima malo več koristi od cest, drugi pa malo manj.

PreviousUser ::

hamez66 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Machete je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

V(Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.).
, zdravstveno zavarovanje pa tudi vsi plačujejo, saj je obvezno in sledi izvršba v primeru neplačevanja.


Izvržba česa, zobne paste?
Močne beseda, pa vseeno zgolj gostilniško lapanje.


Si si prebral, po kakšni stopnji plačuje Apple davke na Irskem?

V vsakem primeru ostaja dolžan ZZZS-ju in se mu usedejo na vsak dohodek, ki ga dobi.

hamez66 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Večina kapitalistov, celo tistih največjih preko "davčne optimizacije", to je nakazovanja dobičkov v davčne oaze, prikazovanja nižjega dobička s fiktivnimi storitvami in registracijo sedeža firme na Irskem (Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.). Mislim da je učinek neplačevanja davkov teh kapitalističnih biserov povsem neprimerljiv s 300 evri penzije nekoga, ki po tvoje prispeva nič. Sicer pa že s tem, da troši, plača 22-odstotni DDV, zdravstveno zavarovanje pa tudi vsi plačujejo, saj je obvezno in sledi izvršba v primeru neplačevanja.


Ja, če ne kupiš njihovega izdelka, potem od njih res nimaš nič. Lahko pa kupiš njihov telefon ali tablico, namesto, da narediš svojo.


Za distribucijo pa uporablja ceste, čeprav za izgradnjo in vzdrževanje ni prispeval nič, so pa prispevali mnogi, ki si njegovih izdelkov ne lastijo.


Si pa lastijo druge izdelke, ki si jih prvi ne lastijo. Samo zato, ker ena firma recimo plača vse davke na Kitajskem, še ne pomeni, da od njih ni nobene koristi za Slovenijo. Recimo, da tista firma proizvaja elektronske elemente, ki se potem znajdejo v končnem produktu, ki ga kupi nekdo v Sloveniji.

Napisal si, da v skupnost ne prispevajo čisto nič. Meni se pa zdi, da ne prispevajo davkov, ampak da je njihov doprinost k družbi kljub temu pozitiven. Ceste in ostale stvari imamo pa na uporabo več ali manj vsi. Nekateri kupujejo izdelke ene firme, drugi druge. Nekdo ima malo več koristi od cest, drugi pa malo manj.


Ok, še tole napišem off-topic potem pa nazaj na temo: potem bi lahko vsak rekel, da njegovo delo tako blagodejno vpliva na družbo, da bi mu država morala pogledati skozi prste pri plačevanju davkov. Pa mu ne. Gre se za družbeni dogovor, pri katerem tudi podjetja plačujejo davke v proračun. Ker pa se kapital lažje in hitreje seli kot delovna sila, pa so začeli to izkoriščati in ustanavljati sedeže v davčnih oazah, čeprav se večina poslovanja odvija drugje. Meni osebno dol visi za Apple in njihove precenjene telefončke, a če bi bil ameriški državljan, bi upravičeno pričakoval, da plača davke v ZDA in s tem prispeva v splošno dobro družbe. Telefončki pač niso splošno dobro.

hamez66 ::

Ja, pač te moti, da nekatere firme ne plačujejo davkov, kot bi jih morale, da bi bilo pravično, a to še ne pomeni, da družbi niso koristne. Pač plačajo manj davkov in so toliko manj koristne. Obstajajo tudi firme, ki delajo škodo, pa plačajo precej davkov.

Obstajajo tudi osebe, ki plačajo bolj malo davkov ali poberejo več iz malhe, kot vanjo dajo, ampak so družbi zelo koristne. Recimo raznorazna gasilska društva, dobrodelneži (tisti, ki so res dobrodelni), .. Popolne pravičnosti ne bo nikoli ane.

buttcrack ::

shadeX je izjavil:

Tole:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ponoči gledas nba tekme, vstaneš se ko se ti pač zljubi, delaš kadar ti je, na dopust greš kadar želiš in kako dolgo želiš.

Freedom is everything.


In tole nikakor ne gre skupaj:

Biti samozaposlen so dejansko moje stanje.


Vstaneš kadar se ti zljubi? Ponoči gledaš tekme? Na dopust greš kadar želiš in kako dolgo želiš?

Kaj si ti zadel na loteriji ali dejansko želiš furat svoj posel? Naj ti nekaj razjasnim.. s takim mindsetom si že v štartu pogorel, sploh če je tvoja ljubezen dolgo spat in gledat tekme pozno v noč. Tvoja konkurenca, medtem ko ti uživaš dela in te bo kmalu brcnila ven iz posla. Žal, kruta realnost.

Predlagam, da začneš igrati loto. Imaš večje možnosti za "uspeh".

on bi bil influenser!

Okapi ::

PreviousUser je izjavil:

Večina kapitalistov, celo tistih največjih preko "davčne optimizacije", to je nakazovanja dobičkov v davčne oaze, prikazovanja nižjega dobička s fiktivnimi storitvami in registracijo sedeža firme na Irskem (Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.).
To, da dajejo delo in plačo milijonom ljudi, je pa kaj, luft?

Nagradno vprašanje zate (in tebi podobne pametnjakoviče).
Kaj je bolje:
A) Kapitalist, ki daje delo in plačo tisoč Slovencem, davkov pa ne plača nič.
B) Kapitalist, ki tovarno v Sloveniji zapre, odpusti tisoč Slovencev, in poslovanje preseli v državo z ugodnejšimi davki?

W6fxBzMDqg ::

Mene ne moti davčna optimizacija(ja je ne fer, ker navadni smrtnik nima ne sredstev ne know-how se to jit in je nelojalna konkurenca, ampak neko veliko podjetje če si jim konkurenca te lahko v vsakem trenutku poje ali z dumpingom cen ali z povišanjem investicij, stopnje avtomatizacije itd.), bolj me moti, da se ta dobiček, ki se dobi z optimizacijo davkov, gre v privatne žepe ali pa počiva na računu, kjer ne počne nič koristnega. Tako kot apple, ki ima neke bajne miljarde na računu. Ne moti me če gre v investicije. Ker z investicijam pride napredek, le ta pa je dober za družbo/potrošnike.

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

Okapi je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Večina kapitalistov, celo tistih največjih preko "davčne optimizacije", to je nakazovanja dobičkov v davčne oaze, prikazovanja nižjega dobička s fiktivnimi storitvami in registracijo sedeža firme na Irskem (Apple in drugi) ne prispeva v skupnost čisto nič, kljub temu da od nje ogromno poberejo (infrastruktura, delovna sila ipd.).
To, da dajejo delo in plačo milijonom ljudi, je pa kaj, luft?

Nagradno vprašanje zate (in tebi podobne pametnjakoviče).
Kaj je bolje:
A) Kapitalist, ki daje delo in plačo tisoč Slovencem, davkov pa ne plača nič.
B) Kapitalist, ki tovarno v Sloveniji zapre, odpusti tisoč Slovencev, in poslovanje preseli v državo z ugodnejšimi davki?


Dajejo delo, komu? Kitajcem v tovarni, kjer imajo nameščene mreže proti samomorom? Je verjetno biti bolje brezposeln kot mrtev ali pač ne?

Sicer pa sem jim že mora splačati, da jim dajejo delo, verjetno niso dobrodelna organizacija? Saj se ve, koliko je proizvodna cena telefona in potem prodajna, marža je ogromna.

hamez66 ::

Ja ni nujno, da se jim splača. Nekatere firme delajo minus, ne morejo odplačat kreditov in gredo v stečaj.

PreviousUser ::

So tudi taki primeri. Ampak večinoma se firme zaprejo takoj, ko se jim ne splača več. Da pa bi kdo kljub izgubi nadaljeval samo zato, da bi delavci imeli dohodek, pa mislim, da zgodovina kapitalizma takega primera ne pozna.

WhiteAngel ::

hamez66 je izjavil:

Ja, pač te moti, da nekatere firme ne plačujejo davkov, kot bi jih morale, da bi bilo pravično, a to še ne pomeni, da družbi niso koristne.


Podjetje obstaja po definiciji izključno z enim razlogom: da plemeniti kapital lastnika. Če ga ne bi, nikoli ne bi obstajala. Nehajte že sanjati o zaposlenih, pa okolju, pa produktih, pa storitvah. To pač rabiš, ker drugače ne bi mogel dobička ustvarjati, ja. Ampak če bi šlo brez tega, bi tudi to počeli (khm... banke in neg. obrestna mera... khm...). Če ti ni za dobiček, imaš zavod, društvo, fundacijo... pač eno od oblik neprofitnih pravnih oseb. Hell, cel prejšnji režim je hotel biti tak, pa vemo, kako se je končalo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev dodatnega zavarovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21134003 (24856) lolipop2

Preseljevanje in moralne dileme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911848 (9381) bluefish
»

Ali se lahko izbrišem iz RS

Oddelek: Loža
4617818 (15333) AndrejO

Več podobnih tem