» »

Nov MacBook Pro

Nov MacBook Pro

Invictus ::

Evo, Apple je naredil nov 16" MacBook Pro.

https://www.apple.com/macbook-pro-16/

Končno spet en uporaben laptop, pa niti ne predrag.

Ne morem verjeti, da je tukaj toliko Apple haterjev med pisci novic, da to ignorirajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
  • spremenil: Invictus ()

jype ::

hojnikb ::

skoda, ker se vedno uporabljajo drekast mehanizem tipk.
#brezpodpisa

lorte ::

Prejsnjih 15" modelov sem kupil enih 6-7 ne vem niti. to je bil res stroj in ni crknil pa skos na terenu, zunaj v vsakem vremenu, politi vse so zdrzali, ni da ni.
sem pa ravno danes ztjuraj gledal tistega louis rosmana, serviserja, in je nek modul za voltazo sel na plati, vendar tega kosa sploh ne more dobiti ker je apple nek "embargo" pribil proizvajalcu, modul sam po sebi pa stane $5, in je cela maticna fuc in s tem tudi ssd, ram (ki je zdaj prilotan na plato).
Pri prejsnih modelih si odprl, dodal ram, mejal ssd na 1tb in je letel ko sekira.

m0LN4r ::

Jaz sem 5 dni nazaj enga za slabe tri jurje predal stranki, vceraj je prisla nazaj z napihnjeno baterijo in upognjenim MBjem.
Kvaliteta za tri jurje :)

Saj je razumljivo, tudi porsche lahko zariba po enem kilometru.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

Apple se zaveda, da je servis velik biznis, zato take poteze zadnja leta. Če bi EU bila kaj vredna, bi temu naredila konec.

> Jaz sem 5 dni nazaj enga za slabe tri jurje predal stranki, vceraj je prisla nazaj z napihnjeno baterijo in upognjenim MBjem.

Meni se je napihnila po enem letu, mid 2018 model.

TheBlueOne ::

Nekaj me malo bega, kaj nima Intel trenutno zunaj Gen. 10? Kako konkurirajo tile Appli zadevam kakor:

Razer Blade Stealth 13 Das weltweit Erste Gaming Ultrabook mit Grafik der GTX Klasse (GTX 1650), 10. Generation Intel Core i7-1065G7, 4K Touch Display, 16GB RAM, 512 GB SSD, Win10


Na hitro novejse tehnologije in ca. 30% ceneje.

m0LN4r ::

Ze ze, ampak ti imas gori Windows in nimas Retina displaya. Apple ni cisti p/p produkt in nikoli ni bil.
Tudi eno leto garancije vzames pac v zakup.

Problem bo pregrevanje, kot je to ze bilo pri prejsnjem 6 jedrniku. Po dveh urah exporta obicnega FHD videa, se je zacel thermal throttling in na koncu sploh ni bil hitrejsi od 4 jedrnika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheBlueOne ::

No ja:

https://www.amazon.de/Razer-Blade-Gamin...

144Hz display itn. Verjetno 50% ceneje, prakticno vse nov gen.

Od Appla bi pricakoval, da bo ne vem, prvi z Intel gen 11 ali pa vsaj neka posebna variacija gen 10. To je kar udarec za digitalne umetnike, da pride ko je napovedan ze zastarel.

Kaj Apple res prodaja v tem segmentu?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ti ne razumes, da novo ni nujno boljse. Saj se gre o toploti itn. npr. Boljse binani starejsi CPUji ti dajo plusminus enak performance, ampak laufajo na manjsih voltazah in proizvajajo manj toplote in verjetno jih dobi Apple za isto ceno, kot "nove"

Poglej kake poceni laptope, odpres 3-4 skatle in vsak procesor bo laufal drugace tudi do 10 Stopninj razlike bo med istim laptopom in tudi voltaze kr random. To se pac pr preverjenih zadeva ne dogaja.

Kaj pa bos z 144Hz ce so barve slabo kalibrirane, kontras za en drek, osvetljenost displaya neenakomerna? V kolikor delas z graficnim dizajnom ima Apple najboljsi Display, _pazi_ tega nebi rekel, ce zadeve nebi imel vsak dan moznost eno polek drugega sprobati in ko odpres neko HDR sliko ali HDR video, na Retina displayu zgleda enostavno stokra boljse in bolj natancno.

Drugace pa glede Razer Blade, en kup reklamacij, poceni izdelava. Procentualno imamo za Razerblade vec reklamacij, kot za nek poceni Acer Nitro ali nek drug poceni gaming laptop. Razer je pac fensi, ampak poceni roba. Malo pogooglaj, okoli reklamacij (celo youtuberji so dissali to serijo), razen seveda sponsorirani videoji in testi.

Pac ja, tale 16" MB Pro je za tiste, ki vejo kaj rabijo in to ni gaming in wannabe igrackanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

joggi79 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj Apple res prodaja v tem segmentu?

Apple ze lep cas ni vec work horse, kar je vcasih bil, ampak showoff, da se nek wannabe jupi pocuti pomembnega. Za delovne stroje obstaja vse kaj drugega kot Apple. Za to, da se kazes, racunalnik pa tako ali tako uporabljas za web browser in mailer, pa ni potrebe po najnovejsih in najmocnejsih procesorjih itd.

Invictus ::

Ta zadnja škatla je spet premik po željah uporabnikov. Vsaj v določeni meri.

Če si vezan na Apple okolje, pa tako nimaš preveč opcij.

Je pa vsaj normalna cena...

4200 EUR (brez DDV) za 64 GB RAM, 2 TB SSD, boljša grafika in boljši CPU pač ni neka visoka cena. Seveda za nekoga, ki celo služi s tem >:D.

Ostali proizvajalci kasirajo podobno za enako konfiguracijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Sem radoveden, kaj je zate konkurencen laptop?

Meni je 4200 brez DDV kar dosti za nekoga, ki dela v bolj umetniski sferi in tudi za vecino programerjev, ker v tem segmentu je overkill. Ponovno radoveden, kaj so tile primeri za katere pase cenovno?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Thinkpad P serija...

Če ne zaslužiš kot freelancer za en tak laptop v mesecu, pol se moraš vprašat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

Kje si nasel P serijo za 4200€ brez DDV? 8-O

Katero delo imas v mislih, da potrebujes to masino in da si v branzi, kjer se rentira?

c3p0 ::

Če hočeš MacOS, druge izbire pač žal ni. Boljšega trackpada tudi še nisem videl. Zadnji model je korakec, ne korak, nazaj v pravo smer.

Koga zanima vedno tanjši in lažji prenosnik na račun performans? Za to je Air, ne MBP. In zadnja leta so malo zbezljali.

Invictus ::

Trenutno kot Java programer. Eclipse požre vse kar imaš, meni se pa ne da čakat... Ker pol že bluzim vmes...

Če dobim še en job, bom rabil virtualke. Da postavim testno okolje lokalno... Komu se da zafrkavati z nekimi serverji pri stankah, ki še kaj kupujejo navadne HDD...

Kaj pa vi delate da tega NE rabite ?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Za Javo kupis tak workstation? Kaj Ecplipse je postal tako pozresen? 8-O

Drugace meni je dosti vseeno, ce mi nekaj traja 5 min ali pa 5min 30s. Jaz b tem primeru ne bi vzel Appla, ker ce ne kaj drugega bi kupil ultradrago graficno za brezveze, display je pravtako overkill, garancija morda eno leto in se kaj.

Kar jaz delam ne opravici takega PCja in bi bilo se nepotrebna omejitev in bi na vsak nacin potreboval se PC z Winsi in morda se z Linuxom.

m0LN4r ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem radoveden, kaj je zate konkurencen laptop?

Meni je 4200 brez DDV kar dosti za nekoga, ki dela v bolj umetniski sferi in tudi za vecino programerjev, ker v tem segmentu je overkill. Ponovno radoveden, kaj so tile primeri za katere pase cenovno?

V tujini, ce si kaki vecji firmi ali zelo dober freelancer ti je 4000 jurje en Job/Auftrag. Na mesec pa jih lahk opravis kr velik.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mavrik ::

TheBlueOne je izjavil:

Za Javo kupis tak workstation? Kaj Ecplipse je postal tako pozresen? 8-O


Zakaj bi kupil zanič orodje, če pa lahko kupiš hitrega in udobnega za uporabo? Laptop je orodje s katerim delaš cel dan in je bistveno cenejši od orodja v drugih branžah. Tovarne tudi ne kupujejo CNC mašin na bolšnjaku, zakaj bi programerji morali uporabljati zanič škatle? Prav neverjetno je gledati programerje, ki zapravljajo gore časa, ker jim firme nočejo kupiti dobrih laptopov.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

jype ::

Hkrati pa Eclipse povsem spodobno deluje na tri leta starem thinkpadu s 16 giga rama in i7, za ogromen projekt, da o IntelliJ sploh ne govorimo.

Egidij88 ::

Mavrik je izjavil:

Prav neverjetno je gledati programerje, ki zapravljajo gore časa, ker jim firme nočejo kupiti dobrih laptopov.


Kaj pa bodo delali drugače 8 ur v službi, viseli na ST-ju?

WhiteAngel ::

TheBlueOne je izjavil:

in tudi za vecino programerjev


Zelo malo programerjev poznam, ki uporabljajo japka. Če že, razvijajo za iphone, nekaj je web developer-designerjev vmes. Za ostale reči rabiš Linux ali Winsie in so japka revšna, ker boš moral laufat v virtualkah vse.

Cr00k ::

Meni Resolve v 4K dela bolj na japki, ko na katerem drugem windows/linux laptopu. Kolega fotograf tudi na japke prisega in ob +20k eur fotografske opreme mu macbook pro ne pomeni nekega stroska in lahko na lokaciji fotke obdela brez da se en ekran s seboj vlaci. Sedaj pravi da bi mu 16" prav prisel :) Soseda ima insta/yt kanal, kjer objavlja videe. Zacela je z iMovie in sedaj dela na FCPX, ji obcasno pomagam... ima macbook pro 13" in dela na njem in ne menja. Moja zena mi je zaplenila macbooka ker je stari 2013 Air ze odsluzil svoje in po njeno ostali proizvajalci delajo grde modele.

Niste samo devi uporabniki laptopov in uporabniki Appla niso samo japiji s kratkimi k... :)

Disclamer: trenutno sem pristal na sluzbenem thinkpadu; hobiji ala Resolve laufajo na stacionarcu. Gre nekako :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

Matek ::

hojnikb je izjavil:

skoda, ker se vedno uporabljajo drekast mehanizem tipk.
To ne bo držalo - kolikor razumem, je glavna novost (poleg normalne ESC tipke), da so končno prisluhnili in se vrnili nazaj na scissor tipke namesto butterfly mehanizma.

Mogoče jih sreča pamet in v naslednji generaciji dobimo nazaj še F-tipke 🤞
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

LeQuack ::

jype je izjavil:

Hkrati pa Eclipse povsem spodobno deluje na tri leta starem thinkpadu s 16 giga rama in i7, za ogromen projekt, da o IntelliJ sploh ne govorimo.


Samo Thinkpad je iz Kitajske plastike, Apple pa iz kvalitetnega in močnega patriotsko narejenega Ameriškega aluminija (sicer ga delajo enako Kitajci, ampak ko ga delajo imajo sliko Trumpa na steni).
Quack !

Cr00k ::

LeQuack je izjavil:

jype je izjavil:

Hkrati pa Eclipse povsem spodobno deluje na tri leta starem thinkpadu s 16 giga rama in i7, za ogromen projekt, da o IntelliJ sploh ne govorimo.


Samo Thinkpad je iz Kitajske plastike, Apple pa iz kvalitetnega in močnega patriotsko narejenega Ameriškega aluminija (sicer ga delajo enako Kitajci, ampak ko ga delajo imajo sliko Trumpa na steni).


:)

V bistvu znajo bit thinkpadi tudi iz karbona ali magnezija... kar superiorno aluminiju :) samo ne znajo trzit. Levaki :)

Ahim ::

hojnikb je izjavil:

skoda, ker se vedno uporabljajo drekast mehanizem tipk.

Baje ne? (konkretno omenjeni model)

Naj potrdi nekdo, ki ta soder prodaja ...

elrado ::

WhiteAngel je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

in tudi za vecino programerjev


Zelo malo programerjev poznam, ki uporabljajo japka. Če že, razvijajo za iphone, nekaj je web developer-designerjev vmes. Za ostale reči rabiš Linux ali Winsie in so japka revšna, ker boš moral laufat v virtualkah vse.


Hmm od kje ti ta ideja. Če nisi .NET programer potem je Apple povsem spodobna mašina, če pa delaš kaj z USA podjetji so pa sploh veseli tega. Pri nas Apple celo preferirajo pred ostalim.
Pycharm, MySQL workbench, zsh, ... in ostalo povsem normalno deluje na Macbooku.
Tudi vse java based zadeve bi morale biti enake (Prej sem delal na windowsih v Netbeans, sqldeveloper ampak oboje bi bp delalo na Applu)
Na koncu koncev je kišta pač orodje in po par dneh nerviranja zaradi shortcutov ti je povsem vseeno kaj uporabljaš.
Je pa dejstvo da je Apple v Slo pač ne velja za top tier dev zadevo in za 2k+ so mi v bivši firmi kupili top lenovo mašino (a žalost tudi s top teže le te :( )

Egidij88 ::

hojnikb ::

Ahim je izjavil:

hojnikb je izjavil:

skoda, ker se vedno uporabljajo drekast mehanizem tipk.

Baje ne? (konkretno omenjeni model)

Naj potrdi nekdo, ki ta soder prodaja ...

Hmm, zgleda bo res scissor switch. Better.
#brezpodpisa

LeQuack ::

Ampak še zmer ma 3.5mm headphone jack. To je za v smeti stara tehnologija. Pa brez wireless charging.
Quack !

zee ::

LeQuack je izjavil:

Ampak še zmer ma 3.5mm headphone jack. To je za v smeti stara tehnologija. Pa brez wireless charging.


Tehnologije za wireless polnjenje za vecje porabnike sploh se ni na voljo. Ne pri Applu, ne pri ostalih proizvajalcih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

rabelj5 ::

LeQuack je izjavil:

Ampak še zmer ma 3.5mm headphone jack. To je za v smeti stara tehnologija. Pa brez wireless charging.

vsaj na eni napravi se applu ni zmešalo

LeQuack ::

zee je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ampak še zmer ma 3.5mm headphone jack. To je za v smeti stara tehnologija. Pa brez wireless charging.


Tehnologije za wireless polnjenje za vecje porabnike sploh se ni na voljo. Ne pri Applu, ne pri ostalih proizvajalcih.


Saj majo keš da izumjo, pa nočjo.
Quack !

WhiteAngel ::

elrado je izjavil:


Hmm od kje ti ta ideja. Če nisi .NET programer potem je Apple povsem spodobna mašina, če pa delaš kaj z USA podjetji so pa sploh veseli tega. Pri nas Apple celo preferirajo pred ostalim.


Pri nas Dell, tudi v US. Intelov SGX pač ne deluje na Macu because reasons.

elrado je izjavil:

Pycharm, MySQL workbench, zsh, ... in ostalo povsem normalno deluje na Macbooku.
Tudi vse java based zadeve bi morale biti enake (Prej sem delal na windowsih v Netbeans, sqldeveloper ampak oboje bi bp delalo na Applu)


Še node si pozabil, potem se pa konča. Go, rust? Saj gre, ampak imaš naključne težave.

elrado je izjavil:

Na koncu koncev je kišta pač orodje in po par dneh nerviranja zaradi shortcutov ti je povsem vseeno kaj uporabljaš.


Kaj pa ste laufali na strežnikih za CI? Kdo je to usklajeval in kako? Sigurno CI ni laufal na Macu, če si mazohist na Winsih. Pač linux je linux, če je v cloudu hostano, je pa itak jasno. In tak stack rabim tudi pri sebi, da nisem invalid.

Invictus ::

WhiteAngel je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

in tudi za vecino programerjev

Zelo malo programerjev poznam, ki uporabljajo japka. Če že, razvijajo za iphone, nekaj je web developer-designerjev vmes. Za ostale reči rabiš Linux ali Winsie in so japka revšna, ker boš moral laufat v virtualkah vse.

Večina freelancerjev ima pa Mace. Vsaj tisti, ki zaslužijo;) in jim stranke ne vsiljujejo svoje opreme...

LeQuack je izjavil:


Samo Thinkpad je iz Kitajske plastike, Apple pa iz kvalitetnega in močnega patriotsko narejenega Ameriškega aluminija (sicer ga delajo enako Kitajci, ampak ko ga delajo imajo sliko Trumpa na steni).

Ker kupuješ poceni serije.

T, X in P serije, ki so edine kaj vredne, so robustne bolj od maca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

Cr00k je izjavil:

Meni Resolve v 4K dela bolj na japki, ko na katerem drugem windows/linux laptopu. Kolega fotograf tudi na japke prisega in ob +20k eur fotografske opreme mu macbook pro ne pomeni nekega stroska in lahko na lokaciji fotke obdela brez da se en ekran s seboj vlaci. Sedaj pravi da bi mu 16" prav prisel :) Soseda ima insta/yt kanal, kjer objavlja videe. Zacela je z iMovie in sedaj dela na FCPX, ji obcasno pomagam... ima macbook pro 13" in dela na njem in ne menja. Moja zena mi je zaplenila macbooka ker je stari 2013 Air ze odsluzil svoje in po njeno ostali proizvajalci delajo grde modele.

Niste samo devi uporabniki laptopov in uporabniki Appla niso samo japiji s kratkimi k... :)

Disclamer: trenutno sem pristal na sluzbenem thinkpadu; hobiji ala Resolve laufajo na stacionarcu. Gre nekako :)

Tjah, tle bi pa jaz rad vedel vec detajlov glede specifikacij in cene tistih, ki ste jih primerjali, ker Resolve ne bo nic cudezno hitreje delal, ce je hardware na winsu slabsi. Torej CPU vs CPU, GPU vs GPU in SSD vs SSD.
Sam sem delal teste in ce se gre o programju, kjer potrebujes surovo moc in ne "izgled" nimas z MBjem tam nic za delat. Zena se ta cas dokler exporta na iMacu z avtom pripelje domov, exporta projekt in odpelje nazaj in na imacu se vedno ni koncalo. Take izjave ne pomenijo nic, ce se ne primerja konkreten HW proti HW.

PS:
Samo da dodam, take izjave so glupe na ravni, da bo 6 Jedrni MB z SSDjem hitreje zrendriral sliko, kot 4 Jedrni windows z HDD. No shit sherlock.
Ali pa najpogostejse kar slisim, ja moj MB (SSD seveda) odpira slike hitreje v lighroomu, kot moj stari Windows laptop. Pa vprasam kak star windows laptop? Ja tam okol 10 let, ampak stal je okoli jurja. Pa vprasam, kolko je pa stal MB? Ja malo manj kot dva jurja pred dvemi leti.
Kmetavzarske primerjave.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

opeter ::

m0LN4r je izjavil:

Samo da dodam, take izjave so glupe na ravni, da bo 6 Jedrni MB z SSDjem hitreje zrendriral sliko, kot 4 Jedrni windows z HDD. No shit sherlock.
Ali pa najpogostejse kar slisim, ja moj MB (SSD seveda) odpira slike hitreje v lighroomu, kot moj stari Windows laptop. Pa vprasam kak star windows laptop? Ja tam okol 10 let, ampak stal je okoli jurja. Pa vprasam, kolko je pa stal MB? Ja malo manj kot dva jurja pred dvemi leti.
Kmetavzarske primerjave.


Zelo dobro napisano.
Naj se primerja ista strojna oprema oz. vsaj podobna generacija in se potem takoj vidi, če je kakšna razlika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fuck_it_ ::

opeter je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Samo da dodam, take izjave so glupe na ravni, da bo 6 Jedrni MB z SSDjem hitreje zrendriral sliko, kot 4 Jedrni windows z HDD. No shit sherlock.
Ali pa najpogostejse kar slisim, ja moj MB (SSD seveda) odpira slike hitreje v lighroomu, kot moj stari Windows laptop. Pa vprasam kak star windows laptop? Ja tam okol 10 let, ampak stal je okoli jurja. Pa vprasam, kolko je pa stal MB? Ja malo manj kot dva jurja pred dvemi leti.
Kmetavzarske primerjave.


Zelo dobro napisano.
Naj se primerja ista strojna oprema oz. vsaj podobna generacija in se potem takoj vidi, če je kakšna razlika.


ne bom nikdar pozabil ko je neka znanka kupila Macbook pro letnik okoli 2014 ali pa je bilo 2015 in potem hvalila kakšno ultra dobro ohišje ima in kako dela bolje kot njen stari Windows prenosnik. Vem da je imela NVMe SSD vgrajen, tako da najbrž je to potem modelno leto 2015.

Sem jo vprašal kaj je prej imela.......pa je rekla Acer prenosnik z Atom procesorjem in HDDjem.

...................................end of debate.


Macbook Proji so odlični prenosniki. Ampak niso nič hitrejši od konkurenčnih Windows prenosnikov ki stanejo enake zneske kot Macbook Proji.


Kar pa se tiče 16 inč MBP...odlično, več hlajenja je vedno dobra reč. MBPji od let 2016 pa do 2019 so imeli samo 2 napaki: pregrevanje in ultra zanič tipkovnica. Če so to dvoje odpravili so zopet naredili dober prenosnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

opeter ::

fuck_it_ je izjavil:

Kar pa se tiče 16 inč MBP...odlično, več hlajenja je vedno dobra reč. MBPji od let 2016 pa do 2019 so imeli samo 2 napaki: pregrevanje in ultra zanič tipkovnica. Če so to dvoje odpravili so zopet naredili dober prenosnik.


Baje so zdaj od(po)pravili, ja.

Je pa zanimivo, da v tej temi še nihče ni omenil macOS Cataline ... dotični "izdelek" je še v beta fazi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

joggi79 ::

opeter je izjavil:

Je pa zanimivo, da v tej temi še nihče ni omenil macOS Cataline ... dotični "izdelek" je še v beta fazi.

Tako kot vsak nov MacOSX ko pride ven. Najprej pustis (vsaj) pol leta na miru da postimajo stvari, sele nato pa sploh pomislis na to, da bi zacel pocasi premisljevati ce se ti splaca upgradat. Je pa res, da zadnje case, ce eksplicitno ne izklopis teh stvari, tega pol leta nimas, ker ti stari MacOSX kar sam postima to in lahko sredi enih govc in sredi projekta ostanes z laptopom, ki je enako uporaben za delo kot opeka. In ne, 99% uporabnikov Maca nima pojma kje in kako se te stvari izklapljajo.

masevc ::

Invictus je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

in tudi za vecino programerjev

Zelo malo programerjev poznam, ki uporabljajo japka. Če že, razvijajo za iphone, nekaj je web developer-designerjev vmes. Za ostale reči rabiš Linux ali Winsie in so japka revšna, ker boš moral laufat v virtualkah vse.

Večina freelancerjev ima pa Mace. Vsaj tisti, ki zaslužijo;) in jim stranke ne vsiljujejo svoje opreme...

LeQuack je izjavil:


Samo Thinkpad je iz Kitajske plastike, Apple pa iz kvalitetnega in močnega patriotsko narejenega Ameriškega aluminija (sicer ga delajo enako Kitajci, ampak ko ga delajo imajo sliko Trumpa na steni).

Ker kupuješ poceni serije.

T, X in P serije, ki so edine kaj vredne, so robustne bolj od maca...

Lahko katerega priporočiš. 15 col max. Cena ni pomembna trenutno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: masevc ()

Ahim ::

opeter je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

Kar pa se tiče 16 inč MBP...odlično, več hlajenja je vedno dobra reč. MBPji od let 2016 pa do 2019 so imeli samo 2 napaki: pregrevanje in ultra zanič tipkovnica. Če so to dvoje odpravili so zopet naredili dober prenosnik.


Baje so zdaj od(po)pravili, ja.

Je pa zanimivo, da v tej temi še nihče ni omenil macOS Cataline ... dotični "izdelek" je še v beta fazi.

Jaz na slikah ne viim funkcijskih tipk. Kako se pa to obnese v praksi za delo?

Invictus ::

masevc je izjavil:

masevc je izjavil:


T, X in P serije, ki so edine kaj vredne, so robustne bolj od maca...

Lahko katerega priporočiš. 15 col max. Cena ni pomembna trenutno

Sam bi vzel nekaj iz P serija, kjer lahko daš noter 6 GB RAM ;).

Ali pa X1 Extreme :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Dejansko je smešno ampak zna biti celo da Apple ponuja boljši price/performance z Macbooki kot pa trenutne business ponudbe Lenovo, HP, Dell etc. Pa je bil včasih Apple daleč najdražji. Enako se dogaja pri telefonih, kjer so konkurenti za nižjo kvaliteto začeli računati enako ali še celo več.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921333 (10520) galu
»

MacBook.. Dobra izbira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8813810 (11071) opeter
»

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

Oddelek: Kaj kupiti
313991 (3308) Invictus
»

Macbook Pro ali navaden prenosni računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5612555 (11211) Michaelosz

Več podobnih tem