» »

SMS težava

SMS težava

solatjek ::

Moj problem sega leta nazaj. Bil sem na IZI mobilu in se je dogajalo, da prejemnik (bilokateri) občasno ni prejel SMS sporočila. Prestavil sem se na SPARmobil, težava je bila še nekoliko večja, torej več izgubljenih SMS sporočil.

Potem sem šel na HOT, vsi SMS v dveh letih so bili vedno dostavljeni.

Sedaj dobim služben telefon in prenesem številko iz HOT v omrežje Telekom, problem z SMS je nazaj, prejemnik občasno ne prejme SMS, telefon je nov (iPhone), prav tako SIM, problem pa enak kot takrat, ko sem bil tudi v Telekom omrežju z drugim aparatom in drugo SIM kartico. Telefonska številka se je vedno prenašala in je ves čas ista.

Ima kdo takšno izkušnjo in še bolje - rešitev?

rabelj5 ::

prižgi povratnice pri smsih, boš vedel a je sporočilo dostavljeno in če ni, pošlješ še enkrat

cvalsr ::

Kako se to naredi, ta vklop povratnice?
Tudi jaz občasno sumim, da sms ni dostavljen. Ali pa je dostavljen z veliko zamudo. Izimobil, ja.

rabelj5 ::

poglej v nastavitve od aplikacije za pošiljanje sporočil, ker ni povsod enako.. išči nekaj v smislu 'poročila o dostavi' oziroma 'delivery reports'

solatjek ::

V sporočilo napišeš na začetku *NM# in nato besedilo naprej (to velja za telekom omrežje). To uporabi v primeru, da telefon ne omogoča povratnic, npr. iphone.

Moje vprašanje se nanaša na to, zakaj sporočilo ne doseže prejemnika in torej zakaj ni povratnice? Na isti številki na HOT oz. A1 omrežju tega ni bilo, je pa pri vseh operaterjih na telekom omrežju ( na moji številki, kako je pri drugih, ne vem)... Lahko govorim o cca 5% izgubi sporočil, kar ni malo, še posebej ker se s sodelavci veliko obveščamo preko SMS.

shadeX ::

Zelo zanimiv problem. Torej ti pošlješ SMS, na telefonu ti kaže da je poslano (če je napaka takoj ob pošiljanju, torej na tvoji strani, te bo telefon o tem obvestil - na iPhonu je to rdeč klicaj zraven SMS-ja), prejemnik ga pa potem sploh ne dobi? Si mogoče opazil če se to dogaja na naključnih prejemnikih ali samo na enemu? Kako veš da so SMS-ji izgubljeni oz. nedostavljeni?

Drugače imam iPhone in sem na HOT-u in nikoli nisem imel teh problemov. Se pa moraš zavedat, da če je tvoje sporočilo pretvorjeno v MMS ti ga z iPhona v kombinaciji s HOT-om NE BO poslalo* (ampak o tem boš obveščen z rdečim klicajem zraven sporočila).

*HOT pravi, da je problem pri Applu ampak to se dogaja že odkar HOT obstaja.

Ali storitev MMS deluje na napravah iPhone?
Za uporabo v Sloveniji odhodna MMS sporočila na Applovih napravah še ne delujejo. Dohodna MMS sporočila delujejo brez težav.

Prav tako ne delujejo MMS sporočila med gostovanjem v tujini. To velja tako za odhodna kot dohodna MMS sporočila. Hkrati zaenkrat med gostovanjem v tujini ne deluje hotspot.

Težava je povezana z nastavitvami na strani Apple-a. Trudimo se in upamo, da bo podjetje Apple težavo čimprej odpravilo. Za nevšečnosti se uporabnikom iskreno opravičujemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

solatjek ::

To se dogaja neglede komu pošljem, od 20 sporočil je eno izgubljeno ali pa dostavljeno z zelo velikim zamikom (lahko tudi 12 ur ali več). Preizkušeno na treh različnih aparatih tekom par let in na vseh enako in pri treh operaterjih (IZI, SPAR in sedaj TELEKOM). Vmes bil na HOT, tam tega ni bilo, vse je delovalo v nulo. Povratnice sem imel izklopljene, ker jih nisem potreboval.

Klical sem podporo in za konkretna neprejeta sporočila telekom v LOG-u vidi, da je bilo poslano iz mojega telefona in je zapustilo telekom omrežje, naprej pa ne vidijo. Sumim da je to pri sporočilih v drugo omrežje in ne v istem.

rabelj5 ::

V sporočilo napišeš na začetku *NM# in nato besedilo naprej (to velja za telekom omrežje). To uporabi v primeru, da telefon ne omogoča povratnic, npr. iphone.


wait what? a ni iphone najboljši telefon na svetu :))

Ahim ::

rabelj5 je izjavil:

prižgi povratnice pri smsih, boš vedel a je sporočilo dostavljeno in če ni, pošlješ še enkrat

Lepo je napisal, da ima iPhone. V jabolcnem svetu bo potrdilo o dostavljenem naslednji killer feature ... magical ... najbrz na voljo nekje do 2027.

rabelj5 ::

kaj sem pa vedel da najboljši telefoni na svetu ne podpirajo potrdil o dostavi pri smsih :D

MrStein ::

solatjek je izjavil:


Klical sem podporo in za konkretna neprejeta sporočila telekom v LOG-u vidi, da je bilo poslano iz mojega telefona in je zapustilo telekom omrežje, naprej pa ne vidijo. Sumim da je to pri sporočilih v drugo omrežje in ne v istem.

V Telekom številke ti potem vedno pošilja brez težav?

Potem bo potrebno še druge operaterje kontaktirati. Treba biti vztrajen, druge ni...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zuz3k ::

na xperii XA mi SMS spet NE dela

kar naenkrat dela samo vibriranje brez muzike
naštiman in izbran pa je sound

zakaj kar na enkrat ne dela na aplikaciji za SMS sound?

ne dela pa tudi če dam drugo, kako rešit to?


lp
Life is a psychological game.

Kolovrat ::

Od časa do časa pomaga, če se telefon restarta, pol se pa išče rešitve naprej...

zuz3k ::

ja pa use na novo, bom prej nekej druzga

enkrat sm u nastavitvah počistil neke stvari itd in je delalo
zdaj pa ko dam počisti noče

a ima še kdo to težavo
Life is a psychological game.

Kolovrat ::

Če se telefon restarta ne pomeni, da se ga formatira, če si tako razumel...? Telefon ugasneš in ponovno prižgeš, to je restartanje...

zuz3k ::

sem že probal prej in ni delovalo.

SMS deluje, dela pa če se formatira/izbriše vse podatke iz telefona če bo kdo potreboval

lp
Life is a psychological game.

Jazzie ::

Obujam to temo, saj se mi je v zadnjem času večkrat zgodilo, da bodisi ne prejmem SMS sporočila od pošiljatelja ali pa oni ne prejmejo mojega, čeprav mi ga kaže kot dostavljenega. Najpogosteje se mi to dogaja s HOT uporabniki, jaz pa imam bob. Kako je možno, da telefon sporočilo kaže kot dostavljeno, če pa temu ni tako?

val46 ::

Tebi telefon lahko kaže le kot odposlano ali pa zavrženo(neodposlano), nikakor pa ne kot dostavljeno. Kot dostavljeno boš lahko videl le, če imaš vklopljeno funkcijo o obvestilu o dostavi. In kot potrdilo o dostavi dobiš, potem je sms sigurno prejet pri osebi, kateri si pisal sms. To lahko preveriš tako, da naprimer pošlješ sms enemu ki je ob tebi. Takoj ko bo prejel sms, boš ti dobil to potrdilo o dostavi. Lahko porbaš pa tako, da ima oseba ob tebi izklopljen telefon, ti mu pošlji sms in dokler on ne bo prižgal telefona, tudi ti potrdila o dostavi ne bi smel prejeti.

Jazzie ::

Imam na telefonu nastavljeno, da mi kaže kot dostavljeno s kljukico, pa se mi je že nekajkrat zgodilo, da je kljukica bila, oseba (prijateljica) pa ni dobila mojega SMS-a. Enako v obratni smeri (pri drugi osebi pa ne vem, ker ima iPhone in se mi zdi, da sploh ne kaže, ali je bilo sporočilo dostavljeno ali ne).

starfotr ::

Težava je v hotu. Loleki niso sposobni uredit stanja že več mesecev.

Ales ::

val46 je izjavil:

Tebi telefon lahko kaže le kot odposlano ali pa zavrženo(neodposlano), nikakor pa ne kot dostavljeno. Kot dostavljeno boš lahko videl le, če imaš vklopljeno funkcijo o obvestilu o dostavi. In kot potrdilo o dostavi dobiš, potem je sms sigurno prejet pri osebi, kateri si pisal sms. To lahko preveriš tako, da naprimer pošlješ sms enemu ki je ob tebi. Takoj ko bo prejel sms, boš ti dobil to potrdilo o dostavi. Lahko porbaš pa tako, da ima oseba ob tebi izklopljen telefon, ti mu pošlji sms in dokler on ne bo prižgal telefona, tudi ti potrdila o dostavi ne bi smel prejeti.

Jazzie je izjavil:

Imam na telefonu nastavljeno, da mi kaže kot dostavljeno s kljukico, pa se mi je že nekajkrat zgodilo, da je kljukica bila, oseba (prijateljica) pa ni dobila mojega SMS-a. Enako v obratni smeri (pri drugi osebi pa ne vem, ker ima iPhone in se mi zdi, da sploh ne kaže, ali je bilo sporočilo dostavljeno ali ne).

Še enkrat preberi sporočilo val46 in poskusi razumeti, kaj ti razlaga.

Jazzie ::

Še enkrat preberi moje sporočilo in poskusi razumeti, kaj jaz razlagam. Če ima naslovnik telefon izklopljen, jaz te kljukice NE dobim - torej to JE potrdilo o dostavi in ne zgolj o uspešno odposlanem sporočilu. Celo na telefonu je to izrecno izbrana dodatna možnost "Prejem poročil o dostavi sporočil SMS - Prejem obvestila, ko je SMS dostavljen".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649900 (12228) V-i-p
»

MMS problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6215894 (11983) mojsterleo
»

Četrt stoletja SMS-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5115997 (13743) GupeM
»

Še kdo tu pa tam ne prejme kagega sms-ja?

Oddelek: Mobilne tehnologije
217906 (7121) Apple
»

Sms ni prišel do naslovnika?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4013232 (11758) kunigunda

Več podobnih tem