Slo-Tech
Prijavi se z GoogleID

» »

SMS težava

SMS težava

Matko37 ::

Moj problem sega leta nazaj. Bil sem na IZI mobilu in se je dogajalo, da prejemnik (bilokateri) občasno ni prejel SMS sporočila. Prestavil sem se na SPARmobil, težava je bila še nekoliko večja, torej več izgubljenih SMS sporočil.

Potem sem šel na HOT, vsi SMS v dveh letih so bili vedno dostavljeni.

Sedaj dobim služben telefon in prenesem številko iz HOT v omrežje Telekom, problem z SMS je nazaj, prejemnik občasno ne prejme SMS, telefon je nov (iPhone), prav tako SIM, problem pa enak kot takrat, ko sem bil tudi v Telekom omrežju z drugim aparatom in drugo SIM kartico. Telefonska številka se je vedno prenašala in je ves čas ista.

Ima kdo takšno izkušnjo in še bolje - rešitev?

rabelj5 ::

prižgi povratnice pri smsih, boš vedel a je sporočilo dostavljeno in če ni, pošlješ še enkrat

cvalsr ::

Kako se to naredi, ta vklop povratnice?
Tudi jaz občasno sumim, da sms ni dostavljen. Ali pa je dostavljen z veliko zamudo. Izimobil, ja.

poglej v nastavitve od aplikacije za pošiljanje sporočil, ker ni povsod enako.. išči nekaj v smislu 'poročila o dostavi' oziroma 'delivery reports'

V sporočilo napišeš na začetku *NM# in nato besedilo naprej (to velja za telekom omrežje). To uporabi v primeru, da telefon ne omogoča povratnic, npr. iphone.

Moje vprašanje se nanaša na to, zakaj sporočilo ne doseže prejemnika in torej zakaj ni povratnice? Na isti številki na HOT oz. A1 omrežju tega ni bilo, je pa pri vseh operaterjih na telekom omrežju ( na moji številki, kako je pri drugih, ne vem)... Lahko govorim o cca 5% izgubi sporočil, kar ni malo, še posebej ker se s sodelavci veliko obveščamo preko SMS.

shadeX ::

Zelo zanimiv problem. Torej ti pošlješ SMS, na telefonu ti kaže da je poslano (če je napaka takoj ob pošiljanju, torej na tvoji strani, te bo telefon o tem obvestil - na iPhonu je to rdeč klicaj zraven SMS-ja), prejemnik ga pa potem sploh ne dobi? Si mogoče opazil če se to dogaja na naključnih prejemnikih ali samo na enemu? Kako veš da so SMS-ji izgubljeni oz. nedostavljeni?

Drugače imam iPhone in sem na HOT-u in nikoli nisem imel teh problemov. Se pa moraš zavedat, da če je tvoje sporočilo pretvorjeno v MMS ti ga z iPhona v kombinaciji s HOT-om NE BO poslalo* (ampak o tem boš obveščen z rdečim klicajem zraven sporočila).

*HOT pravi, da je problem pri Applu ampak to se dogaja že odkar HOT obstaja.

Ali storitev MMS deluje na napravah iPhone?
Za uporabo v Sloveniji odhodna MMS sporočila na Applovih napravah še ne delujejo. Dohodna MMS sporočila delujejo brez težav.

Prav tako ne delujejo MMS sporočila med gostovanjem v tujini. To velja tako za odhodna kot dohodna MMS sporočila. Hkrati zaenkrat med gostovanjem v tujini ne deluje hotspot.

Težava je povezana z nastavitvami na strani Apple-a. Trudimo se in upamo, da bo podjetje Apple težavo čimprej odpravilo. Za nevšečnosti se uporabnikom iskreno opravičujemo.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: shadeX ()

To se dogaja neglede komu pošljem, od 20 sporočil je eno izgubljeno ali pa dostavljeno z zelo velikim zamikom (lahko tudi 12 ur ali več). Preizkušeno na treh različnih aparatih tekom par let in na vseh enako in pri treh operaterjih (IZI, SPAR in sedaj TELEKOM). Vmes bil na HOT, tam tega ni bilo, vse je delovalo v nulo. Povratnice sem imel izklopljene, ker jih nisem potreboval.

Klical sem podporo in za konkretna neprejeta sporočila telekom v LOG-u vidi, da je bilo poslano iz mojega telefona in je zapustilo telekom omrežje, naprej pa ne vidijo. Sumim da je to pri sporočilih v drugo omrežje in ne v istem.

V sporočilo napišeš na začetku *NM# in nato besedilo naprej (to velja za telekom omrežje). To uporabi v primeru, da telefon ne omogoča povratnic, npr. iphone.

wait what? a ni iphone najboljši telefon na svetu :))

Ahim ::

rabelj5 je izjavil:

prižgi povratnice pri smsih, boš vedel a je sporočilo dostavljeno in če ni, pošlješ še enkrat

Lepo je napisal, da ima iPhone. V jabolcnem svetu bo potrdilo o dostavljenem naslednji killer feature ... magical ... najbrz na voljo nekje do 2027.

kaj sem pa vedel da najboljši telefoni na svetu ne podpirajo potrdil o dostavi pri smsih :D

MrStein ::

Matko37 je izjavil:

Klical sem podporo in za konkretna neprejeta sporočila telekom v LOG-u vidi, da je bilo poslano iz mojega telefona in je zapustilo telekom omrežje, naprej pa ne vidijo. Sumim da je to pri sporočilih v drugo omrežje in ne v istem.

V Telekom številke ti potem vedno pošilja brez težav?

Potem bo potrebno še druge operaterje kontaktirati. Treba biti vztrajen, druge ni...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MMS problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
624690 (779) MojsterLeo
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 )

1019936 (1685) muchacho
»

Telekom propada?

324349 (1248) brez-imenko
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9019067 (7376) AštiriL
»

Sms ni prišel do naslovnika?

409713 (8239) kunigunda

Več podobnih tem