» »

Raspberry PI Openelec in Siol IP TV

Raspberry PI Openelec in Siol IP TV

ToniT ::

Imam Raspberry PI 2 z Openelc. Probleme imam s Siol TV.
Nastavil sem vlan in poskusil vse možne načine z nastavitvami IP.
Ne dela mi tudi, če imam na modemu nastavljen port na video in na Raspberryu nimam vlana.
Na računalniku mi dela brez problema preko trunk povezave, edino na MulticastTV moram imeti nastavljeno pri mrežni kartici na auto.
Če na Raspbberryu pingam ip od Siol boxa, ne dobim odgovora oz. ni če pogledam prenešene paketke, je pri rx packets 0.
Poskusil sem tudi z vsemi možnimi nastavitvami v autostart.sh. Ostal sem brez idej.
Imam pa Openelec 5.0.8.

ToniT ::

Ugotovil sem napako. Problem je bil v routerju, ki ga uporabljam kot access point in LAN porte kot stikalo.
Imam pa drug problem. Na nekaterih programih niso vidni podnapisi - največji problem je Kitchen 24, ki ima veliko programa v flamščini.
Se da podnapise kako urediti?

rebro ::

Zdravo!

Podnapise vključiš/izključiš s pritiskom ENTER na tipkovnici ali na OK na dalj. upr. od TVja, če imaš vključeno funkcijo HDMI-CEC na tv. Se pomakneš nekajkrat v desno na ikono za podnapise in tam not izbiraš...zdej če program ima opcijo izklopa/preklopa podnapisov. .recimo slovenski programi imajo v večini zapečene v sliki...

Jaz imam pa drug problem:
prej ko sem imel še RPi z 512MB, mi je siol tv delal lepo v openelec preko vtičnika PVR TvHeadend.
Sedaj z RPi2 pa ko vključim PVR vtičnik TVHeadend (in izključim ostale) mi javi, da je povezava prekinjena in ne morem dostopat na port :9981, da bi nastavil kanale. Delam vse tako, kot opisujejo navodila: http://jodlajodla.si/blog/raspberry-pi-...
pa vseeno ne gre. Kakšen namig?

rebro ::

ToniT, prosim če malo opišeš, katere mrežne komponente imaš? Jaz imam RPI2 direktno vezan model FritzBox, s katerim je prejšnji RPI(model B/512MB) normalno odpiral programe, RPI2 pa noče. Prav tako mi je čudno, da je prejšnji RPI odprl dodatek za IPTV Tvheadend, pri tem pa napiše, da zgubi povezavo. Prav tako enako ostali PVR dodatki, razen 'Simple IPTV', vendar ta pa kljub temu, da nastavim vlan port 3999, še zmeraj ne pokaže slike.
Kaj bi tu lahko bilo narobe? Me že ma, da bi kupil spet še en RPI1 in poskusil ponovno.

ToniT ::

Se opravičujem za pozen odgovor. Nisem videl vprašanja:
Imam Innbox V60U in port nastavljen na trunk.
autostart.sh je pa tak:

usleep 1000000
vconfig add eth0 3999
ifconfig eth0.3999 10.32.xxx.xxx netmask 255.255.0.0 up
route add -net 224.0.0.0 netmask 240.0.0.0 dev eth0.3999
sysctl -w net.ipv4.conf.eth0.3999.rp_filter=0
sysctl -w net.ipv4.conf.all.rp_filter=0
(
usleep 65000000
route add default gw 192.168.1.xxx eth0
)&

ppeterlin ::

Zdravo,

ker mi nikakor ne rata vspostaviti Rpi za predvajanje Siol TV na Fritzboxu bi vas prosil če mi kdo lahko pomaga. Na mojem Rpi laufa openelec 6 modem pa je kot že rečeno Fritzbox.

Hvala vsem za pomoč.

Lp,
Peter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4538767001 (4128) Kurzweil
»

Linux Share network connection

Oddelek: Pomoč in nasveti
71069 (945) hojnikb
»

siol tv na lede/openwrt usmerjevalniku

Oddelek: Omrežja in internet
232880 (2310) XS!D3
»

Raspberry PI in OpenElec (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6013312 (8061) Matija82
»

Ubuntu 10.10 SIOL IPTV in nastavitev dveh kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
103784 (3658) prastroj

Več podobnih tem