» »

[HBO] WATCHMEN 2019 (Season 1)

[HBO] WATCHMEN 2019 (Season 1)

WallSreet ::

[HBO] WATCHMEN 2019



From Damon Lindelof and set in an alternate history where “superheroes” are treated as outlaws, this drama series embraces the nostalgia of the original groundbreaking graphic novel of the same name while attempting to break new ground of its own. The cast includes Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Hong Chau, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, and James Wolk.



Slišal da je stvar dokaj solidna (nisem gledal še niti enega dela). Me čudi da @M-Power ni odprl novega thread-a.
  • spremenilo: WallSreet ()

Kurzweil ::

Film je bil dober, če v obzir vzamemo ves ta DC in Marvel sekret. Serija pa je bojda obupna, govorim po mnenjih kolegov, ocen kritikov in recenzij na netu. Sicer ne jemljem IMDB ocen kot neko ultimate merilo in vedno si seveda rad sam ustvarim objektivno mnenje, ampak ocena 6.9 na IMDBju, je za serijo res zelo slaba.

matobeli ::

Poglej 1. del pa ti bo takoj jasno :))

Smo jo pa glodali v "TV serije". Ima OK soundtrack in OK nastavke za naprej, tretji del je bil celo gledljiv.:|
Danes pogledam 4.

starboi ::

Film je bil odličen ... med ljubšimi o superherojih. Serijo sem si pa pogledal prvo epizodo in lahko rečem da je zadeva več kot povprečna in negledljiva. Ali pa sem imel samo visoka pričakovanja, glede na predhodnika ( film ).

oo7 ::

Jaz sem že napisal svoje mnenje o tej TV seriji :)

oo7 je izjavil:

Edini dve zelo dobri TV seriji o superherojih sta The Boys in Daredevil.
Punisher je tudi še nad povprečjem.
Vse ostalo je bolj kot ne smeti tudi Watchmen.



Film Watchmen je bil pa dober.

yayo ::

če komu ni jasno, ker ni bral stripa je med tem in filmom razlika, da je v stripu Ozymandias v tajni bazi dal izdelati velikanskega telepatskega lignja katerega je potem prešvercal v New York in ga prodal kot eno izvenzemeljskih bitij, ki ogrožajo planet. Tako je dosegel prekinitev hladne vojne med blokoma, ki je grozila, da se bo sprevrgla v nuklearno. V filmu pa Ozymandias povzroči eksplozijo in okrivi Dr. Manhattna za smrt milijonov newjorčanov. Učinek je enak, svet se združi proti skupnemu sovražniku, Dr. Manhattan pa zapusti planet. V tv seriji, ki je nadaljevanje stripa, zato svet ne vidi Dr. Manhattna kot nevarnost, temveč kot superheroja-kvazibožansko bitje, katero je zapustilo Zemljo iz čistega dolgčasa. Btw, serija sploh ni tako napačna, če veš za kaj se gre, seveda pa to ni Marvel movie. Povrhu so feni stripa povečini bili razočarani nad Snyderjevim filmom.

matobeli ::

Sama zgodba je še najmanjši problem, oziroma edina zadeva ki, poleg soundtracka, ni slaba v prvih dveh delih serije.

Tretji del je boljši, upam da četrti ne pokvari naporov tretjega.

Btw, hvala za razlago o lignju, ne da so me dežujoči lignji zelo motili, ampak da bi pa točno vedel kam jih dat pa tudi ne :))

predi ::

To ni serija, ki bi se jo dalo soditi po prvih dveh epizodah.

starboi ::

Vse povprečne zadeve se da, in ta serija spada v ta rang.

Kayzon ::

Se niti ne cudim da je tako SWJ skorpucalo,saj je posnel serijo NETFLIX ki je masakriral strip. Samo par imen so vszeli in cao bela.,

matobeli ::

Pogledal 4. del včeraj, še zmerej ni za dol past, je pa postalo dovolj gledljivo. Mi pa izjemno postaja všeč ta "SJW" element, precej posrečeno not vtaknjeno, parodija, ampak dobro narjen.

Za vse rednecke ki ne znajo brati, HBO, HBO dela serijo...

yayo ::

showrunner je Damon Lindelof, ki je "kriv" za Lost in The Leftovers, tako, da gre za čisto njegov posben stil kjer počasi zapleta skrivnosti in jih spotoma dodaja. Obljubil je, da bo v finalu stvari razpletel. Upajmo...
Tista začetna scena iz prve epizode, pokol črnskega prebivalstva v Tulsi, je pa vzeta iz resnične zgodovine, dogodek, katerega medijska Amerika od vedno skriva, ker meče senco na zgodbo o "najboljši državi na svetu", šele v zadnjih desetletjih so začeli razvozlavati kaj in zakaj se je točno zgodilo. Tudi tisto o afroameriških vojakih v Evropi med prvo svetovno vojno je vse res - segregirane črnce so oblekli v uniforme in jih poslali v Evropo v boj proti nemcem, tisti, ki so preživeli, pa so se potem vrnili domov, znova v segregacijo. Jaz pri Watchmen ne vidim ravno neke posiljene SJWjščine, meni so tematike zanimive, in verjetno tudi showrunnerju, ki je našel priliko, da jih prikaže v fikciji, ker jih bi drugače bolj težko. Je pa res, da nekaj v seriji ne deluje najbolje, akcija je amatersko posneta, zakrinkani heroji zgledajo kot maškare... šlamparije je precej, drugače pa gre za slow burner, komaj po pogledani sezoni bo mogoče dati objektivno oceno.

WallSreet ::

yayo je izjavil:

showrunner je Damon Lindelof, ki je "kriv" za Lost in The Leftovers, tako, da gre za čisto njegov posben stil kjer počasi zapleta skrivnosti in jih spotoma dodaja. Obljubil je, da bo v finalu stvari razpletel. Upajmo...
Tista začetna scena iz prve epizode, pokol črnskega prebivalstva v Tulsi, je pa vzeta iz resnične zgodovine, dogodek, katerega medijska Amerika od vedno skriva, ker meče senco na zgodbo o "najboljši državi na svetu", šele v zadnjih desetletjih so začeli razvozlavati kaj in zakaj se je točno zgodilo. Tudi tisto o afroameriških vojakih v Evropi med prvo svetovno vojno je vse res - segregirane črnce so oblekli v uniforme in jih poslali v Evropo v boj proti nemcem, tisti, ki so preživeli, pa so se potem vrnili domov, znova v segregacijo. Jaz pri Watchmen ne vidim ravno neke posiljene SJWjščine, meni so tematike zanimive, in verjetno tudi showrunnerju, ki je našel priliko, da jih prikaže v fikciji, ker jih bi drugače bolj težko. Je pa res, da nekaj v seriji ne deluje najbolje, akcija je amatersko posneta, zakrinkani heroji zgledajo kot maškare... šlamparije je precej, drugače pa gre za slow burner, komaj po pogledani sezoni bo mogoče dati objektivno oceno.


Sicer si še nisem pogledal prvega dela, vem pa o čem govoriš. Tule več o tem:

WallSreet ::

Pogledal prvi del. Je na koncu tisti stari na vozičku un model ko na začetku tam na ulici vpraša žensko "You think I could lift 200 pounds? LOOL.

yayo ::

a hočes spoilerje? :))

WallSreet ::

yayo je izjavil:

a hočes spoilerje? :))


Pogledal prve štiri dele (danes bom petega). Zanimivo postaja. Agent Blake je pa lepo popestrila zadevo. Ta ženska je prava ubijalka. Jean Smarti so takše vloge pisane na kožo. Sem vedel da se jo spomnim iz nekje pa sem šel potem gledati in ugotovil da iz Farga (druga sezona). Tam je tudi igrala zajebanega karakterja. Res je lepo popestrila zadevo. Zanimiv odnos med Blake in sister night, to bo še veselo :D

yayo ::

yayo ::

Leif ::

Po dveh ogledanih delih, mi tole deluje precej dolgočasno in povprečno. A postane kaj bolj zanimivo? Po videnem sodeč tole ne seže do kolen neki drugi letošnji superhero seriji - The Boys.

matobeli ::

Ja, postane bolj zanimivo. Prvadva dela bolj postavljata neke nastavke al whatever, potem se pa stopnjuje in je vsak del boljši.

Sp1ke ::

8. del je bil meni do sedaj najboljši. Drugače pa ja, ima malo bolj počasen tempo.

2dark ::

yayo je izjavil:

'Watchmen' is HBO's most popular new TV series of the year



Tole težko verjamem, da bi bila najbolj gledana. Morda na HBO-ju. Med vsemi serijami pa zagotovo ni najbolj gledana, saj 7 milijonov gledalcev povprečno ni za serijo veliko.

meho7 ::


:))

drvo ::

2dark je izjavil:

yayo je izjavil:

'Watchmen' is HBO's most popular new TV series of the year



Tole težko verjamem, da bi bila najbolj gledana. Morda na HBO-ju. Med vsemi serijami pa zagotovo ni najbolj gledana, saj 7 milijonov gledalcev povprečno ni za serijo veliko.


In točno to ti piše v naslovu, namreč, da je najbolj popularna HBO-jeva serija tega leta.

2dark ::

drvo je izjavil:

2dark je izjavil:

yayo je izjavil:

'Watchmen' is HBO's most popular new TV series of the year



Tole težko verjamem, da bi bila najbolj gledana. Morda na HBO-ju. Med vsemi serijami pa zagotovo ni najbolj gledana, saj 7 milijonov gledalcev povprečno ni za serijo veliko.


In točno to ti piše v naslovu, namreč, da je najbolj popularna HBO-jeva serija tega leta.



To ni noben uspeh.

yayo ::

Za tv show, ki je imel malo nič promocije je uspeh izreden. Poglej kaj delajo trnutno z Witcherjem, igralci in showrunner so nonstop na letalih, iz severne v južno Ameriko, pa v Evropo, jumbo plakati na stolpnicah....
Sem gledal osmo epizodo, serija je zelo v redu, brez mačotov z velikimi pištolami in premočrtne zgodbe, vsaka epizoda ima kak mindfuck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Konlov ::

Ampak tole sploh ni več za gledati. Vse v temi snemajo. Namenoma?

Izi ::

Jaz sem bil po prvih dveh delih razočaran in že skoraj prenehal gledati, ampak potem sem se odločil nadaljevati in zadeva sploh ni slaba. Proti koncu sezone postane že zelo dobra serija :D

oo7 ::

Damon Lindelof Confirms He's Out on 'Watchmen' Season 2: "I Don't Have Any Ideas"

https://checkersaga.com/damon-lindelof-...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: True Detective - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Sedem umetnosti
511113181 (1624) HitroDihanje
»

Westworld (Tv serija 2016- ) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1005243263 (4041) oo7
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020310 (9544) DamijanD

Več podobnih tem