» »

A je res prepovedano snemati javno osebo na youtube?

A je res prepovedano snemati javno osebo na youtube?

«
1
2

garfy ::

res si ne morem predstavljati kako bi bilo prepovedano objaviti posnetek javne osebe
ima res kako pravico da prepove moj posentek.
  • spremenilo: garfy ()

kjut ::

Ti kar snemaj...samo posiljaj iz anon naslovov + da te fizicno ne opazijo, good luck ;) Vedi, da se lahko zgodi potem tudi tebi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Furbo ::

Seveda v Sloveniji ne smeš objaviti posnetkov oseb brez njihovega soglasja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

K0l1br1 ::

Furbo je izjavil:

Seveda v Sloveniji ne smeš objaviti posnetkov oseb brez njihovega soglasja.

Če bi bila definicija res tako kmečka, potem se seveda ne bi smelo.

garfy ::

kaj pol youtuberji so vsi v kurcu al kaj......saj policija sama snema ljudi na youtube....na avtobusu pa to, pa rešilci tudi snemajo ko vozijo....kakšna zmešnjava je pol to?

vostok_1 ::

Lahko prosim modi slovnično popravite naslov, ker je čisto v kurcu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

rabelj5 ::

kakšne posnetke bi objavljal? upam da ne tistega ko razni youtuberji nadlegujejo naključne ljudi

Phantomeye ::

Po moje avtor sprašuje, če lahko posnameš javno osebo, torej npr. da srečaš Janeza Janšo in ga posnameš. Ali pa "Brad Pitta". Čeprav po moje low-key sprašuje, če lahko snema policaja (ali policaju podobno osebo) in objavi na youtube.

Zgodovina sprememb…

Kaboom ::

Kakšna polomija od komunikacije. Stavek si natipkal iz sredine svojih misli in zdaj pričakuješ, da boš dobil sveto pravilen odgovor na to blebetajočo slovenščino. Sedi 1.

Sam si preberi:
https://zakonodaja.com/zakon/kz-1/138-c...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

BorutO ::

Lahko jih snemaš, ampak samo tako, da ne snemaš direktno te osebe, ampak kaj drugo, se pravi, če se ta oseba pojavi v ozadju, nekje v množici ljudi, je dovoljeno snemati, ampak samo v pogoju, da snemaš v javnem kraju. Javen kraj ne pripada nobenemu, zato lahko tam snemaš kolikor hočeš, dokler v posnetek ne vključiš določene osebe oz. ji posvečaš pozornost. Tako se na youtube držijo pravil. Torej, če misliš snemati javne kraje, in se boš posvetil eni osebi, ki ne bo hotela biti na tvojem posnetku, ti bo YouTube dal opomin, če ne boš sam odstranil oz. spremenil video, ti ga bodo izbrisali ... pri tretjem izbrisanem videu pa ti bodo permanentno izbrisali račun ...

garfy ::

bučko, ne sprašujem za youtube, youtube se ne pritošuje, sprašujem za kazen, če jo lahko dobim če snamam uradno osebo ki hodi na malco v službenem vozilu

WhiteAngel ::

garfy je izjavil:

bučko, ne sprašujem za youtube, youtube se ne pritošuje, sprašujem za kazen, če jo lahko dobim če snamam uradno osebo ki hodi na malco v službenem vozilu


S kakšnim namenom?

Gagatronix ::

Slovenski nacionalni sport ga daje: Fovsija.

zmaugy ::

Gagatronix je izjavil:

Slovenski nacionalni sport ga daje: Fovsija.

Zakaj bi to bila nevoščljivost?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Gagatronix ::

Ker on nima sluzbenega vozila s katerim bi sel na malico.

zmaugy ::

Gagatronix je izjavil:

Ker on nima sluzbenega vozila s katerim bi sel na malico.

Se pravi, ko policist kaznuje nekoga, ki se pelje z družino na morje, je to nevoščljivost, ker sem mora delati in ne gre na morje?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Gagatronix ::

Glej, clovek hoce zajebat nekoga ki gre na malico s sluzbenim kosilom. To je bedarija.

kalorijagr ::

Garfy raje poslikaj svoje poste, se zazri v ta skropucala in se zamisli.

Zmaugy

Ti nimaš odmora za malico? Kako pa naj gredo na malico ljudje, ki imajo terensko delo? Tvoja primerjava z morjem pa samo pove, kako si limitiran.

zmaugy ::

kalorijagr je izjavil:

Garfy raje poslikaj svoje poste, se zazri v ta skropucala in se zamisli.

Zmaugy

Ti nimaš odmora za malico? Kako pa naj gredo na malico ljudje, ki imajo terensko delo? Tvoja primerjava z morjem pa samo pove, kako si limitiran.


Ne vem zakaj bi moral biti nekdo avtomatsko nevoščljiv nekomu zaradi tega, ker ta drugi lahko gre s službenim vozilom na malico. To je malce smešno - podobno kot predpostavka o nevoščljivosti policista, ki ustavlja dopustnike.
Kaj pa če ta uradna oseba pri tem vedno parkira v nasprotju s predpisi - na primer na parkingu za invalide, avtobusni postaji etc.?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Gagatronix ::

zmaugy, ti kar opravicuj bizgece, ja. Vec kot ocitno je, da mu gre na jetra, da se uradna oseba (ki po moznosti dela na terenu) s sluzbenim vozilom pelje na malico.

zmaugy ::

Gagatronix je izjavil:

zmaugy, ti kar opravicuj bizgece, ja. Vec kot ocitno je, da mu gre na jetra, da se uradna oseba (ki po moznosti dela na terenu) s sluzbenim vozilom pelje na malico.


Ne vem iz česa si to razbral. Jasno je, da če si na terenu, greš lahko na malico. Po drugi strani na javnem mestu ne moreš pričakovati neke zasebnosti, zato te policisti lahko snemajo med vožnjo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Gagatronix ::

OP ni policist. Je pa vec kot ocitno da mu gre v nos uporaba sluzbenega vozila, ker drugace ne bi tega spraseval.

zmaugy ::

OP ni policist, verjetno pa mu gre v nos kakšna nepravilnost, ki jo uradna oseba počne.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Gagatronix ::

Ne, on si *domislja* da uradna oseba pocne nepravilnosti. Ze velikokrat videno.

fikus_ ::

OP, ne rabiš snemat/slikat, samo obvesti pravega novinarja, imajo radi takšne kosti za glodat, vključno z rajo. :))

zmaugy ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, on si *domislja* da uradna oseba pocne nepravilnosti. Ze velikokrat videno.

In do tega sklepa si prišel kako?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Gagatronix ::

Normalen clovek ne tezi s snemanjem uradne osebe, ki gre na malico s sluzbenim vozilom.

zmaugy ::

Normalna uradna oseba običajno ne sproži takšnega odziva.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Gagatronix ::

Glej, tudi mene so pred leti policisti v centru (z vso pravico) legitimirali nekje takrat v tistem casu ko so se odvijali protesti, nek idiot pa je skakal okrog s telefonom in snemal cel postopek in se drl kot prizadeta opica.

Samo zato ker ti mislis da uradna oseba pocne nekaj narobe ne pomeni da je to res.

garfy ::

fora je da sem ga posnel, ker kao veliki daso gre na malico v službenem vozilu in zaprkira vse, in vprašal sem ga zakaj gre v slušbenem vozilu in zdaj muti človek da naj odstranim posnetek če ne me bo tožil....fora je v tem ker zlovenija je anti raj za youtube zaradi zakonov o privatnosti iz kamene dobe.....torej youtuberji so vsi v kurcu.....in celo uradna oseba mi lahko teži če se vidi na outube....

Furbo ::

garfy je izjavil:

bučko, ne sprašujem za youtube, youtube se ne pritošuje, sprašujem za kazen, če jo lahko dobim če snamam uradno osebo ki hodi na malco v službenem vozilu

To ni nezakonito bučman. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

garfy je izjavil:

fora je da sem ga posnel, ker kao veliki daso gre na malico v službenem vozilu in zaprkira vse, in vprašal sem ga zakaj gre v slušbenem vozilu in zdaj muti človek da naj odstranim posnetek če ne me bo tožil....fora je v tem ker zlovenija je anti raj za youtube zaradi zakonov o privatnosti iz kamene dobe.....torej youtuberji so vsi v kurcu.....in celo uradna oseba mi lahko teži če se vidi na outube....


Gagatronix, told you so.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Gagatronix ::

Daj ne nakladaj.

zmaugy ::

Gagatronix je izjavil:

Daj ne nakladaj.


Človek je lepo napisal, kaj se je zgodilo. Ti pa vztrajaš pri svojem namišljenem scenariju.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Gagatronix ::

Razen ce je OP uradno osebo zasledoval ne more z zagotovostjo trditi, da je kogarkoli zaparkiral zaradi malice. Ce je pa kogarkoli zasledoval je pa vec kot ocitno psihopat.

Vanquish ::

Gagatronix je izjavil:

Razen ce je OP uradno osebo zasledoval ne more z zagotovostjo trditi, da je kogarkoli zaparkiral zaradi malice. Ce je pa kogarkoli zasledoval je pa vec kot ocitno psihopat.


sej pa ga je mogoce vido s sendvicom se vrnit :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

zmaugy ::

Gagatronix je izjavil:

Razen ce je OP uradno osebo zasledoval ne more z zagotovostjo trditi, da je kogarkoli zaparkiral zaradi malice. Ce je pa kogarkoli zasledoval je pa vec kot ocitno psihopat.


Spet novi miselni konstrukti? Kaj pa če je OP prišel iz lokala/trgovine in se hotel odpeljati in je bil njegov avtomobil zaparkiran in je videl uradno osebo jesti na vrtu lokala?
To se mi zdi neka normalna non-tinfoilhat situacija...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Gagatronix ::

Ti nimas pojma kaj je non-tinfoil.

zmaugy ::

Gagatronix je izjavil:

Razen ce je OP uradno osebo zasledoval ne more z zagotovostjo trditi, da je kogarkoli zaparkiral zaradi malice. Ce je pa kogarkoli zasledoval je pa vec kot ocitno psihopat.


:))>:D

Ampak jaz nimam pojma kaj je to non-tinfoil.../s
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

reeves ::

garfy je izjavil:

fora je da sem ga posnel, ker kao veliki daso gre na malico v službenem vozilu in zaprkira vse, in vprašal sem ga zakaj gre v slušbenem vozilu in zdaj muti človek da naj odstranim posnetek če ne me bo tožil....fora je v tem ker zlovenija je anti raj za youtube zaradi zakonov o privatnosti iz kamene dobe.....torej youtuberji so vsi v kurcu.....in celo uradna oseba mi lahko teži če se vidi na outube....

Seveda moraš odstraniti posnetek, če je tako zahteval. In vsak lahko vsakomur zateži, če vidi, da ga je nekdo snemal in objavil (in ni slučajno priletel v kader). Celotna zadeva okrog snemanja in objavljanja je sicer hudo komplicirana ampak v tvojem primeru je vse jasno.
Pa malo si razjasni pojme javna oseba in uradna oseba.

Miki N ::

Če bi bilo res tako enostavno lahko RTVSLO in ostale televizije kar zaprejo štacune.

Razni "telefoto" (zoom) posnetki folka ki hodi po ulici (je sendviče, se pogovarja ipd.), dostikrat centrirani na eno bolj ali manj zanimivo osebo so praktično osnova polnil med intervjuji, reportažami - da ne rabiš stalno gledati face reporterja z mikrofonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

garfy ::

reeves je izjavil:

garfy je izjavil:

fora je da sem ga posnel, ker kao veliki daso gre na malico v službenem vozilu in zaprkira vse, in vprašal sem ga zakaj gre v slušbenem vozilu in zdaj muti človek da naj odstranim posnetek če ne me bo tožil....fora je v tem ker zlovenija je anti raj za youtube zaradi zakonov o privatnosti iz kamene dobe.....torej youtuberji so vsi v kurcu.....in celo uradna oseba mi lahko teži če se vidi na outube....

Seveda moraš odstraniti posnetek, če je tako zahteval. In vsak lahko vsakomur zateži, če vidi, da ga je nekdo snemal in objavil (in ni slučajno priletel v kader). Celotna zadeva okrog snemanja in objavljanja je sicer hudo komplicirana ampak v tvojem primeru je vse jasno.
Pa malo si razjasni pojme javna oseba in uradna oseba.


kaka razlika ja javna oseba in uradna oseba?

Gagatronix ::

Vsakdo ima pravico zahtevati, da se umakne posnetek, ce je specificno snemana le-ta oseba. Lahko se pa spustis v pravdanje, kjer bos potegnil kratko.

reeves ::

garfy je izjavil:

kaka razlika ja javna oseba in uradna oseba?

Kaj je uradna oseba je definirano z zakonom.
Recimo po kazenskem zakoniku:
https://zakonodaja.com/zakon/kz-1/99-cl...

Uradna oseba je oseba, ki opravlja delo po uradni dolžnosti. Delavka za šalterjem na občini je uradna oseba.

Javna oseba ima bolj komplicirano definicijo, v grobem pa velja, da je to oseba, ki z iz kakršnihkoli razlogov povzroči javno diskusijo, itd. Po kmečko, če glasno poveš naziv javne osebe, bo večina ljudi takoj vedela o komu je govora. Če ga bo prepoznalo 20 ljudi, to ni javna oseba.

zmaugy ::

Glede zakonodaje je menda tako kot je napisal Gagatronix, kar se mi zdi precej odraz nesvobode, ki je v Evropejcih in s katero se ščiti uradne osebe in se iz njih dela nedotakljivo kasto, ker oni zate imajo vzvode v svojih rokah, ti pa brez velikih lastnih stroškov ne moreš nič.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

garfy ::

ja samo policaji, gasilci imajo manj zasebnosti kot drugi ljudje, ker so javne osebe

bluefish ::

Uradne osebe, na javne.

K0l1br1 ::

garfy je izjavil:

bučko, ne sprašujem za youtube, youtube se ne pritošuje, sprašujem za kazen, če jo lahko dobim če snamam uradno osebo ki hodi na malco v službenem vozilu

Jaz grem v službenem času na kosilo, ki ga pojem v jedilnici, ki je v lasti službe. OMG

garfy ::

torej te lahko policaj v slušbenem času če ga slučajno posnameš in ga vprašaš kaj in objaviš na youtube kot informativni video potem toži?
ali ne more......simple kveštn

K0l1br1 ::

Seveda te lahko te toži.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audio-video snemanje groženj, to velja kaj sploh v SLO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549214 (8338) imagodei
»

Klical pajka že drugič za policijsko vozilo, a ni prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012412 (9768) Dr_M
»

Snemanje policista v Sloveniji

Oddelek: Loža
4514595 (10775) toplakd
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815525 (13078) Utk

Več podobnih tem