» »

Varnost pri delu

Varnost pri delu

ViperR ::

Pozdravljeni.

Zanima me, kaksen je zakon pri usposabljanju delavcev za varnost pri delu?

Namrec zena je leto pa pol nazaj opravila tecaj, sedaj pa ji je delodajalec narocil, da mora tecaj se enkrat opravljati - ker naj tecaja ne bi opravila. So izgubili list ali nekaj takega. Naj omenim, da vmes tri mesece ni bila zaposlena. Mora v tem primeru res delat se enkrat tecaj?

L.p viper

šernk ::

in kje je problem? večinoma se dela tako ali tako varnost pri delu na vsaki 2 leti, delavci po pisarnah ponavadi na 5 let.

jaz sem jo v prvih treh letih zaposlitve delal 3x. prvič ob začetku, čez 10 mesecev, ker sem menjal delodajalca (10 mesecev delal preko agencije) in nato še čez dobro leto dni ker se je menjal varnostni inžinir v podjetju in je delal vse znova.

plača ga itak delodajalec.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MTB ::

Ima popolnoma enako delovno mesto? Se je spremenila ocena tveganja za njeno delovno mesto?

ViperR ::

šernk je izjavil:

in kje je problem? večinoma se dela tako ali tako varnost pri delu na vsaki 2 leti, delavci po pisarnah ponavadi na 5 let.

jaz sem jo v prvih treh letih zaposlitve delal 3x. prvič ob začetku, čez 10 mesecev, ker sem menjal delodajalca (10 mesecev delal preko agencije) in nato še čez dobro leto dni ker se je menjal varnostni inžinir v podjetju in je delal vse znova.

plača ga itak delodajalec.


Noče na usposabljanje.

MTB je izjavil:

Ima popolnoma enako delovno mesto? Se je spremenila ocena tveganja za njeno delovno mesto?


Da, delovno mesto je popolnoma enako, na usposabljanju sva bila skupaj.

rabelj5 ::

zakaj noče?

MTB ::

Beri 38. člen zakona. Vmes je tudi dikcija 'ob zaposlitvi'. Da se delodajalec izogne morebitnim težavam, jo raje pošlje še enkrat.
Kar ni narobe, težava je, če ona zavrne zaradi svoje kaprice.

buttcrack ::

kdor ne opravi teh fabrških testov iz VPD, mu še zavoda ne bi dovolil.

fikus_ ::

Osnova za te zadeve je ocena tveganja za neko delovno mesto in po tej oceni se določijo ukrepi za varno delo (pogostost zdr. pregledov/usposabljanj, . . ., varovalna oprema, . . .)

In če se delodajalec odloči, da te bo poslal na tečaj VPD ter ima podlago za to v oceni tveganja, moraš iti in uspešno opraviti tečaj. Alternativa je "knjižna nagrada".

val46 ::

ViperR je izjavil:

šernk je izjavil:

in kje je problem? večinoma se dela tako ali tako varnost pri delu na vsaki 2 leti, delavci po pisarnah ponavadi na 5 let.

jaz sem jo v prvih treh letih zaposlitve delal 3x. prvič ob začetku, čez 10 mesecev, ker sem menjal delodajalca (10 mesecev delal preko agencije) in nato še čez dobro leto dni ker se je menjal varnostni inžinir v podjetju in je delal vse znova.

plača ga itak delodajalec.


Noče na usposabljanje.

MTB je izjavil:

Ima popolnoma enako delovno mesto? Se je spremenila ocena tveganja za njeno delovno mesto?


Da, delovno mesto je popolnoma enako, na usposabljanju sva bila skupaj.



Ma kako usposabljanje neki??? Tisto uro ali dve predavanja in pisanja testa(ki ga itak ponavadi družno pišejo in ne rabiš lih znat, ker ti vse povedo kaj obkrožit), bo pa ja dala skozi no! Sej ni tu govora o nekem izobraževanju in predavanjih, ki bi trajali mesec časa po 4h na dan.

Blaz90 ::

Poleg tega se usposabljanje šteje v delovni čas/je plačano, tako da res ne vem, kje je problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blaz90 ()

Cruz ::

Trmasta je. @OP Skuhaj ji lepo večerjo in jo spravi k pameti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

gorazdkop ::

Če noče na en navaden VPD, koliko mora potem šele drugje komplicirat. Če vmes ni bila zaposlena, je potem najbrž nova zaposlitev in pri vsaki novi zaposlitvi ali spremembi ga itak moraš delat na novo

buttcrack ::

Blaz90 je izjavil:

Poleg tega se usposabljanje šteje v delovni čas/je plačano, tako da res ne vem, kje je problem.

problem je, da v večini služb delo počaka, časa imaš pa manj...

mertseger ::

Tudi če ga delaš vsako leto ni nič narobe, tega se tako ali tako premalo upošteva. Tako s stani delavcev kot delodajalcev.

Kosek1 ::

ViperR je izjavil:

. Naj omenim, da vmes tri mesece ni bila zaposlena.


"vmes tri mesece ni bila zaposlena", to se šteje kot nova zaposlitev.

TheBlueOne ::

buttcrack je izjavil:

kdor ne opravi teh fabrških testov iz VPD, mu še zavoda ne bi dovolil.


Bo drzalo, ker vecinoma se moras znati samo podpisati, ostalo ti kdo pomaga. :)

oliva111 ::

V našem podjetju smo imeli predavanje dobre pol ure in sicer Varnost in zdravje pri delu, ter Požarna varnost. Bili smo sami pisarniški delavci, kadrovska, tajništvo, test smo delali prvič. Potem smo imeli okoli 40 vprašanj iz varnosti pri delu in okoli 15 di 20 vprašanj iz požarne varnosti. Zdelo se mi je malo pretirano glede števila vprašanj. Nam niso nič suflirali, si moral že prej vsaj prebrati oba zakona, da si znal odgovarjati, čeprav nekaj vprašanj je bilo lahkih. Lahko bi nam dali pred testom tudi kakšno literaturo oz. povzetek obeh zakonov, da vsaj osvojiš te izraze.

Ganon ::

Kako izbrskate te teme in zakaj jih oživljate?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje alkohola na delovnem mestu. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16432586 (11619) destroyer2k
»

bolniška odsotnost - vprašanje...

Oddelek: Loža
476922 (4555) korenje3
»

Zdravniški pregled med delovnim časom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14237190 (27255) Tilen
»

Varstvo in zdravje pri delu

Oddelek: Loža
207420 (6384) borut_p
»

Ekonomska smiselnost tečŤajev na zavodu za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810718 (8546) PrihajaNodi

Več podobnih tem