» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
8 / 23
»»

xseki ::

Edina pozitivna stvar tega Rune-ja je, da so prebudili Telekom in so tudi oni začeli malo migat in gradit optiko po Sloveniji.

V zadnjih mesecih so podali kar veliko namer za izgradnjo optike: https://investicije.akos-rs.si/namere-p... (ključna beseda za iskanje: GVO).

guano ::

[PRIKLOPI UPORABNIKOV NA OMREŽJE V OBČINI BRDA] Brici lahko do interneta že dostopate po novem omrežju! Omrežje RUNE je v Brdih namreč aktivno in skoraj v celoti zaključeno, priklopi uporabnikov na omrežje pa v teku.
Eden izmed priključenih uporabnikov, Mitja Hlede, strokovnjak za računalniške sisteme in omrežja iz Kojskega, nam je povedal več o internetni povezavi v preteklosti in o tem, kako bo omrežje RUNE izboljšajo vsakdan prebivalcem Brd.


https://www.facebook.com/watch/?v=18222...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guano ()

mr_chai ::

šernk je izjavil:

starlink trenutno ni slabo, ker je malo uporabnikov gor povezanih + cena je trenutno astronomska. Kako bo ko bo več pa kdo ve. Sicer bom verjetno prej dobil starlink za 50eur kot pa optiko.

RUNE mislim, da delajo na način: dobijo podizvajalca, ki jim 2 meseca dela potem pa ga začnejo drsati z neplačilom in se vse skupaj ustavi za 2 meseca. Rešijo spore...naredijo spet za en mesec dela in ponovijo postopek. Drugače si ne znam razložit razkopane pol slovenije, končano pa praktično nič.


Ni nujno, da je problem na strani RUNE. Glede na to, da so pri nas skoraj vsi gradbinci eni navadni nateguni, bi reku, da je prej obratno. Se zmeniš za eno ceno, dobiš predračun, pol ti pa dražijo, ker se je "zavleklo", "povečal obseg dela", "nismo pričakovali, da bo zemlja tako trda"...itd.

damirj79 ::

barakus je izjavil:

Nekdo bi moral poslat novinarje, da malo raziscejo kaj se dogaja s tem projektom...


Jaz zem takoj,ko sem zvedel da RUNE dela firma od Gorana, zadevo oznacil z RIP. Ni kaj raziskovat, za projekt daje EU 200mioEUR sredstev, od tega jih bo zihr 10%-20% ostalo njemu direktno v zepu. Ce imajo namen priklopit recimo 50000 uporabnikov, je to 4000EUR na uporabnika, kar je vec kot dovolj za vse stroske dela in vso opremo. Tako da projekt ni nateg, le da primarni cilj je zakrit in se gre le in samo za polnjenje zepa direktorja, kar se pa lahko ve ze iz preteklosti te osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Ml33k ::

guano je izjavil:

[PRIKLOPI UPORABNIKOV NA OMREŽJE V OBČINI BRDA] Brici lahko do interneta že dostopate po novem omrežju! Omrežje RUNE je v Brdih namreč aktivno in skoraj v celoti zaključeno, priklopi uporabnikov na omrežje pa v teku.
Eden izmed priključenih uporabnikov, Mitja Hlede, strokovnjak za računalniške sisteme in omrežja iz Kojskega, nam je povedal več o internetni povezavi v preteklosti in o tem, kako bo omrežje RUNE izboljšajo vsakdan prebivalcem Brd.


https://www.facebook.com/watch/?v=18222...

Pod to objavo so zbrisali kar precej komentarjev. Sem jo videl na začetku in je bilo kar nekaj komentarjev, ki so se pritoževali da so priklopili samo enega uporabnika, drugi pa še čakajo na to da sploh potegnejo kable do hiš.

Tribal ::

Evo update. Danes T-2 priklopil, lokacija Muljava. Speedtest 737 down 125 up. Zaenkrat zadovoljen.

Ml33k ::

Tribal je izjavil:

Evo update. Danes T-2 priklopil, lokacija Muljava. Speedtest 737 down 125 up. Zaenkrat zadovoljen.

Kul. Kakšen pa je postopek do priklopa? Pridejo kaj od Rune za načrt, do hiše skoplješ sam ali gradbeniki?

predrzni007 ::

Tribal je izjavil:

Evo update. Danes T-2 priklopil, lokacija Muljava. Speedtest 737 down 125 up. Zaenkrat zadovoljen.


Koliko časa ste čakali od datuma plačane položnice ?

Lp

guano ::

Tudi mene zanima kako je vse skupaj potekalo.

Tribal ::

Potek,

Lani Oktobra smo naročili. Letos so gradili, junija (ne vem točno datuma) so poslali predračun, čez cca 2 meseca so naredili priključek v hišo. Čez cca mesec dni so z t-2 javili da pride priklopit (datum). Vse skupaj cca 3-3.5 mesecev.

Dtrader ::

Ko sem zaprosil za priključek (naročil paket) pri Telekomu sem dobil po poizvedbi naslednje sporočilo:
"Splošni komentar
Potrebna sprememba naročila. Odgovor preveritve: NE-ni razpoložljivega FTTH vlakna, RAZLOG: Nezmožnost realizacije storitve - stranki se ponudijo druge storitve"

Kaj pomeni ni razpoložljivega FTTH vlakna?
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

__Devil__ ::

Pa mislite, da bodo gradili tudi nam, ko nismo plačali predračuna 150€? Cevi že čakajo položene od marca. Jaz bi plačal, ko bo dejansko možno se priklopit. Je kar nekaj ljudi v Šentiljski regiji plačalo in čaka na priključek.

Tribal ::

Seveda tudi če niste plačali predračuna vam bodo izvedli priključek, če ste podpisali pogodbo za izgradnjo vam bodo naredili. Plačilo vam potem krije operater. Zaenkrat so vsi t-2, telekom in telemach krili teh 150€. Večina jih tudi ni plačala v vasi. Ko pridejo od operaterja sklepati pogodbe se v cca 1 mesecu priključek naredi in še kak mesec da se priklopi. Vsaj tako je bilo pri nas. Vsi so bili prijazni, naredili tako kot je potrebno. Edino kar me je malce zmotilo, da se od T-2 tehnik zaničujoče obnaša do Rune. Vsi imajo toliko za povedati čez njihovo delo.

Rune je edini ki se je kaj spravil delati v naših koncih. 8 let prosjačenja pri telekomu, t-2 ni obrodil nobenih sadov. Nova bajta 8 let brez drugega kot LTE interneta je bilo grozno!

Tako da ne kritizirajte Rune, tudi če pokradejo 100m€ meni so optiko uredili, ko jo noben drug ni hotel...

fikus_ ::

Če bi meni nekdo dal 1m€, ti bi tudi naredil optiko, da bi me hvalil.

RUNE nekaj morajo pokazat, saj prejemajo EU denar.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Rune niso karitas.

Vgrajujejo najcenejšo robo, delajo po liniji najmanjšega odpora ... No isto dela telekom.

Pač ni za pričakovat nekih presežkov od nobenega.

xseki ::

Največji problem je, da nekaj začnejo delati potem pa tistega ne dokončajo. Pod vsako objavo na njihovi FB strani so vedno eni in isti komentarji. Očitno imajo res VELIKE težave z podizvajalci. Najbolj mi je žal tistih, ki so plačali vse račune in podpisali vse pogodbe že leta 2020 in še danes nimajo obljubljene optike.

v obcini sentilj bomo ravno do konc drugega leta dobili prikljucek.zdaj decembra bo ravno minilo eno leto odkar so skopali in polozili cevi do zdaj pa vse stoji.v obcini Brdo se je zacelo vse kasneje delat pa imajo prej prikljucke kot pa pri nam.dajte stopit na gas...potrpezljivost mineva!!!


Tudi nekatere vasi v občini Brda čakamo začetek junija sedaj pa nikjer nobenega. Sramota.


Res je polozene so cevi v zemljo... na vrsto naj bi prislo vpihovanje opticnih k. Pa nikjer nikogar....


Kaj pa.naša obljubljena optika v aprilu, pa.potem juniju, pa avgusta pa sigurno,... pa se ni zgodilo še nič. Čakate da zemlja zamrzne?


Kdaj lahko pričakujemo izgradnjo priključkov v naselju Križe - Novo mesto? Obljubljeno, d bomo do junija vsi priklopljeni, a dela od aprila že stojijo... zakaj ne gradite priključkov?????

Ml33k ::

Tribal je izjavil:

Seveda tudi če niste plačali predračuna vam bodo izvedli priključek, če ste podpisali pogodbo za izgradnjo vam bodo naredili. Plačilo vam potem krije operater. Zaenkrat so vsi t-2, telekom in telemach krili teh 150€. Večina jih tudi ni plačala v vasi. Ko pridejo od operaterja sklepati pogodbe se v cca 1 mesecu priključek naredi in še kak mesec da se priklopi. Vsaj tako je bilo pri nas. Vsi so bili prijazni, naredili tako kot je potrebno. Edino kar me je malce zmotilo, da se od T-2 tehnik zaničujoče obnaša do Rune. Vsi imajo toliko za povedati čez njihovo delo.

Rune je edini ki se je kaj spravil delati v naših koncih. 8 let prosjačenja pri telekomu, t-2 ni obrodil nobenih sadov. Nova bajta 8 let brez drugega kot LTE interneta je bilo grozno!

Tako da ne kritizirajte Rune, tudi če pokradejo 100m€ meni so optiko uredili, ko jo noben drug ni hotel...

Ravno danes je bil pri starših človek, ki za Rune ureja služnost na parcelah kjer so kopali. Je rekel da je človek, ki je bil prav posebej za to zaposlen pri Rune da ureja vso to dokumentacijo, popolnoma nesposoben. Menda je vse označil kot javno dobro (ali nekaj takega), medtem ko so kopali po zasebnih parcelah. Že ko so polagali glavne cevi v vasi ob in po cestah, so starši rekli da kopljejo tudi po njihovi zemlji. Pa so pustili pri miru, saj so samo po robu parcele šli in delajo internet za vse. No sedaj morajo vse to poštimati za nazaj. En sosed že govori da morajo premaknit te cevi iz njegove zemlje 30 centi bolj proti cesti.

Verjamem da se je to dogajalo marsikje kjer so kopali in ne samo pri nas. Zato pa vse poteka tako počasi ker za nazaj urejajo. Tako da po mojem je kritika do tega podjetja povsem upravičena.

Fsegula62 ::

Ekola, še nekaj dni manjka in preteklo bo točno eno leto od kar naj bi se na našem območju pričela gradnja. Prvi priključki naj bi bili končani v treh mesecih.

Po enem letu ni bilo nikogar nikjer od njih.

Wofk ::

Danes delajo priključke pri nas v občini Škocjan (Dolenjska). Predračun je prišel 1.9.2021
Glavni vod je bil položen že marca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wofk ()

predrzni007 ::

 optika

optika

Zgodovina sprememb…

cvalsr ::

Videl v občinskem glasilu Klasje, ja.
Obrežje so "zgradili" ŽE v kakih 15 vaseh, priključili pa so ŽE 44 (z besedo štiriinštirideset) uporabnikov. V občini, ki ima pribl. 15 000 prebivalcev.
Bravo, res.

Fsegula62 ::

Saj hitro narašča no :), drugi mesec jih bo že 55 če bo sreča mogoče

xseki ::

Do konca leta 2022 pa 500?:))

Fsegula62 ::

xseki je izjavil:

Do konca leta 2022 pa 500?:))


Na celonem rune omrežju v slo + cro skupaj morda :D

trek@s ::

Jaz sem obupal, da bom kdaj izven mesta imel optiko, čakam na 5G, da bo malo bolj dostopen in pokrit (omrežje).

Wofk ::

Pri nas v vasi je planiranih 17 priključkov.

Naredili so 2 včeraj, edina dva, ki sva imela glavni vod že pripeljan v/do hiše. Ostali, ki bojo po 'zraku' oziroma je glavni vod na drugi strani ceste kot je hiša, še vse stoji. Izvajalci so rekli, da so težava gradbinci, ki morajo še preboje delat pridet, kdaj bo to se ne ve.

Fsegula62 ::

Wofk je izjavil:

Pri nas v vasi je planiranih 17 priključkov.

Naredili so 2 včeraj, edina dva, ki sva imela glavni vod že pripeljan v/do hiše. Ostali, ki bojo po 'zraku' oziroma je glavni vod na drugi strani ceste kot je hiša, še vse stoji. Izvajalci so rekli, da so težava gradbinci, ki morajo še preboje delat pridet, kdaj bo to se ne ve.


Verjetno bodo prišli, ko jih bo kdo plačal.

BCSman ::

Kdo bo hodil popravljat na teren zadeve, ko bo prišlo do kakih napak? Eden izmed 20 podizvajalcev?

guano ::

[JOB] Projekt RUNE raste, zato iščemo nove obraze, ki se bodo pridružili naši ekipi kot mlajše oz starejše projektne vodje (m/ž) (Senior & Junior Project Managers).


https://www.facebook.com/RUNESlovenija/...

__Devil__ ::

Prijavite se, mogoče pa je zanimivo :). Meni so ponovno poslali položnico (avtomatsko?) po približno enem letu. Sem sporočil, da naj priklopijo pa bom z veseeljem plačal, pravijo, da na našem koncu res prihaja do zakasnitev z deli. Če je res, sem zvedel od sodelavca, da so nekatere že priklopili in, da je hitrost odlična..

xseki ::

Hitrost je baje res izjemna. Nič omejevanja ipd..

Vprašanje za tiste, k že imate Rune optiko:

Kakšne so izkušnje? Kakšni izpadi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

erkgheoruugh ::

Ali so kake bistvene razlike med operaterji na OŠO omrežju? Trenutni ponudnik na bakru je TK.

predrzni007 ::

erkgheoruugh je izjavil:

Ali so kake bistvene razlike med operaterji na OŠO omrežju? Trenutni ponudnik na bakru je TK.

Telekom ima na rune 100/20 max
t-2 750/100 max
telemach 600/60 max
a1 350/40 max

xseki ::

predrzni007 je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:

Ali so kake bistvene razlike med operaterji na OŠO omrežju? Trenutni ponudnik na bakru je TK.

Telekom ima na rune 100/20 max
t-2 750/100 max
telemach 600/60 max
a1 350/40 max

Od kje je ta informacija?

T-2 ponuja tudi 1gbps za prvo leto: https://www.t-2.net/rune . Iz A1 mi je bilo rečeno, da sodelujejo z Rune in, da hitrosti ne bodo omejevali.

predrzni007 ::

V Cerkvenjaku so glede izgradnje širokopasovnega optičnega omrežja sprva računali zgolj na projekt Rune, nato pa se povezali še s Telekomom.
Da je kakovostna internetna povezava ključna za povezanost občanov v spletnem svetu, in to v vseh starostnih skupinah, so se v občini zavedali že pred leti, ko so aktivno pristopili k izgradnji optičnega omrežja. Takrat so imeli dogovor s podjetjem Rune, ker je zadeva tekla prepočasi, pa so, kot rečeno, k sodelovanju povabili še Telekom.

cvalsr ::

Pocarji Cerkvenjaški. Po Ivančni naj se zgledujejo:

Zdaj je (v eni od vasi) prišla ekipa izvajalcev, bojda so Rune, ki do vsake bajte vkopava vse tri cevi - vseh treh ponudnikov (T2, Telekom, Rune) !
Imeli bomo torej cevi. Optiko pa kdovekdaj.

Juhu. Baje ima za vrhunsko organizacijsko in stroškovno optimalno izvedbo posla precej zaslug občinsko vodstvo.

Daniel ::

Še več zaslug ima APEK, ki ne izda obveze, da se lahko na vseh omrežjih ponujajo storitve vseh operaterjev. 1 ali 2 vlakni do vsake hiše, potem pa naroči pri komur želiš.

fikus_ ::

cvalsr je izjavil:



..., ki do vsake bajte vkopava vse tri cevi - vseh treh ponudnikov ...



Pazi bo prepih, ker boste imeli kar 3 cevi. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cvalsr ::

Fikus, upam, da bodo dovolj debele, da si bomo naredili zračno pošto, če že z optiko ni nič ... :))

cvalsr ::

Jej jej, sem bil pa res optimist.
Cevi so potegnili do ene stranke. Za tadrugo nisem prepričan - da bi šel vprašat, bi me pa najbrž malo čudno gledali.
Potem je ekipa pobrala lopate in izginila neznano kam, neznano do kdaj, neznano zakaj. Za njimi ni niti prepiha.

Wofk ::

Od včeraj sem priklopljen na Rune optiki (vozlišče Otočec/Novo mesto), operater T2
zaenkrat šiba oglaševanih 350/50

xseki ::

Eni pa imate res srečo:'(

Ml33k ::

Wofk je izjavil:

Od včeraj sem priklopljen na Rune optiki (vozlišče Otočec/Novo mesto), operater T2
zaenkrat šiba oglaševanih 350/50

Prosim ali lahko poveš ali so priklopili samo tebe ali tudi sosede. Koliko časa je trajalo vse skupaj?

Wofk ::

kopali so vod čez vas že januarja/februarja takrat sem jaz pripravil že cev do roba parcele kjer je vod šel in so direkt v mojo cev ta ''glavni vod'' dal
ostalim so pač pustili tiste cevkice vn.

24 oktobra so me klicali da bojo začel priključke delat. 26 oktobra so naredil v vasi dva priključka od 18ih. Edina dva ki sva imela direkt vod pred bajto ter že pripeljano cev v hišo.
dva dni nazaj je pa T2 prišel meni pa k temu drugemo sosedu.

Ostalih 16 je še brez priključka, ker so še vedno cevkice samo puščene recimo na kontra strani ceste od hiše in je potreben še preboj ali pa je predvideno po zraku pa tudi še ni nič razpeljano.

Ml33k ::

Wofk je izjavil:

kopali so vod čez vas že januarja/februarja takrat sem jaz pripravil že cev do roba parcele kjer je vod šel in so direkt v mojo cev ta ''glavni vod'' dal
ostalim so pač pustili tiste cevkice vn.

24 oktobra so me klicali da bojo začel priključke delat. 26 oktobra so naredil v vasi dva priključka od 18ih. Edina dva ki sva imela direkt vod pred bajto ter že pripeljano cev v hišo.
dva dni nazaj je pa T2 prišel meni pa k temu drugemo sosedu.

Ostalih 16 je še brez priključka, ker so še vedno cevkice samo puščene recimo na kontra strani ceste od hiše in je potreben še preboj ali pa je predvideno po zraku pa tudi še ni nič razpeljano.


OMFG. To bodo delali do leta 2080. Je to nesposobnost ali kaj drugega?

guano ::

prihaja do velikih zamikov. V občini kanal ob soči se je vse premaknilo iz leta 2020 v leto 2022.

Gogo ::

@metalec337
Od kod ti ta informacija? Jaz sem tudi iz teh krajev. Vozlišče Brda.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

guano ::

Gogo je izjavil:

@metalec337
Od kod ti ta informacija? Jaz sem tudi iz teh krajev. Vozlišče Brda.

Poglej komentarje pod zadnjo objavo RUNE Slovenija na facebooku. https://www.facebook.com/RUNESlovenija/...

V: Kdaj boste začeli z deli v občini Kanal ob Soči? Rečeno je bilo, da se dela začnejo jeseni 2020. Hvala za odgovor.

O: Pozdravljeni. Začetek del v občini Kanal ob Soči se je zamaknil na začetek leta 2022.

Tribal ::

Po mesecu in pol uporabljanja T-2 storitev preko Rune.
Nisem opazil nobenega izpada (sem zahteven uporabnik, delo od doma, download travnik, Netflix, Youtube,...)
Hitrosti vedno na voljo 750/150 Mbit. Ping 1 ali 2 na speedtest strani.

Z moje strani nobene pritožbe. Zanimivo da nismo imeli izpada televizije ali interneta tudi, ko je v Ljubljani bil izpad na t-2 omrežju.

xseki ::

Se kje kaj dogaja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()
««
8 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠO hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9610347 (1140) Lightning5
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133754 (2218) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336060 (1971) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295449 (3411) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344837 (2343) w0mbat

Več podobnih tem