» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
«
1 / 23
»»

Fsegula62 ::

Če še kdo ne ve je RUNE Enia, v sredo pričel z zbiranjem naročil za gradnjo optičnih priključkov na manj poseljenih nas naseljih/vaseh. Ali jo boste po ceni 150,00 EUR z DDV ali 167,13 EUR z DDV za pravne osebe deležni tudi vi lahko preverite na spletni strani https://www.ruralnetwork.eu/si.html, kjer lahko tudi oddate naročilo v kolikor ste zajeti v prvi "rudni", kjer bodo priključki zgrajeni v roku enega leta, če ste v planu 2-3 leta pa še to ni mogoče. :)

Kakšna so vaša mnenja na to? Trenutno so zbrali "že" 19 naročil od katerih je 5 obdelanih. Za več info pa najbolje da pogledate sami na strani.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

HotBurek ::

Naša spletna stran uporablja piškotke, s pomočjo katerih omogočamo tekoče delovanje spletne strani. Z nadaljnjo uporabo spletne strani se strinjate z uporabo piškotkov.

Kakšno je moje mnenje "o tem"? Da je treba te zajce pozapret v štalo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

blackmack ::

Kolikor vem, se še ne gradi nič.

T743 ::

Opzični kabel(telekom) mi gre preko parcele že od leta 2002, tudi jašek je na robu parcele, do bajte pa cca 20m ali manj, pa se lahko pod nosom obrišem za priklop...preverjeno pri šefu Gratel-a, tako, da se tem obljubam (srednjeročno 3 leta) le kislo nasmehnem. Tudi glavni na občini niso ravno biseri vse vasi v okolici imajo že 2 leti optični kabel, v glavnem kraju pa zgleda ni potrebe.

Fsegula62 ::

@T743 enako pri meni, nekaj 10m stran omarica z optiko, kabli po celem kraju a nobenega aktivnega priključka.

 Žalosten pogled na omarice brez življenja

Žalosten pogled na omarice brez življenja

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

zavajon ::

Ja super, morda bodo nekoč naredili še URNE ...

Mikrohard ::

T743 je izjavil:

Opzični kabel(telekom) mi gre preko parcele že od leta 2002, tudi jašek je na robu parcele, do bajte pa cca 20m ali manj, pa se lahko pod nosom obrišem za priklop...preverjeno pri šefu Gratel-a, tako, da se tem obljubam (srednjeročno 3 leta) le kislo nasmehnem. Tudi glavni na občini niso ravno biseri vse vasi v okolici imajo že 2 leti optični kabel, v glavnem kraju pa zgleda ni potrebe.

Na napačnem koncu sprašuješ. Gratel ti nič ne more pomagat, če je jašek od Telekoma. Če ima Telekom na vaši lokaciji že opremo (beri: imajo optični switch na centrali), sem prepričan, da bi se dalo zmeniti, da ti potegnejo kabel do hiše (seveda na lastne stroške).

starfotr ::

RUNE oz. Vahta oz. Živec bo naredil za en drek ali pa sploh ne bo naredil.

Najbolj verjetno je zadnje.

To me spominja na T-2 oz. Gratel v njihovih časih gradnje. V bistvu so rekli, da bodo povsod potegnili optiko. Vemo, koliko so potegnili in vemo, koliko so plačali podizvajalcem.

Skratka, vsi tele OŠO, RUNE in ostali projekti so nateg in amatersko šalabajzerstvo na kubik.

Še vedno je edina prava optika P2P z LLU in ne GPON ter posledično BRO. Zakaj? Zato, ker upravljalci omrežij so nesposobni, v primeru napak je tema, tudi kakih bolj zahtevnih konfiguracij ne znajo.

Če se že gredo neko gradnjo, naj pri gradnji ostanejo, ker drugega ne znajo. V bistvu pa še graditi ne znajo, ker so bolj nesposobni in varčujejo na vsakem koraku.

Še kablov ne znajo dat na štange, tako zelo so nesposobni pri Vahti.

scrim ::

Fsegula62 je izjavil:

@T743 enako pri meni, nekaj 10m stran omarica z optiko, kabli po celem kraju a nobenega aktivnega priključka.

 Žalosten pogled na omarice brez življenja

Žalosten pogled na omarice brez življenja



Kaj si uporabil za vpogled teh podatkov?

MadMax ::

Mikrohard je izjavil:

... Na napačnem koncu sprašuješ. Gratel ti nič ne more pomagat, če je jašek od Telekoma. Če ima Telekom na vaši lokaciji že opremo (beri: imajo optični switch na centrali), sem prepričan, da bi se dalo zmeniti, da ti potegnejo kabel do hiše (seveda na lastne stroške).
Na "lastne stroške" bodočega uporabnika? Njet, telekom potegne na njihove stroške (naročnik ne plača nič) ali pa sploh ne naredijo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Fsegula62 ::

scrim je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

@T743 enako pri meni, nekaj 10m stran omarica z optiko, kabli po celem kraju a nobenega aktivnega priključka.

 Žalosten pogled na omarice brez življenja

Žalosten pogled na omarice brez življenja



Kaj si uporabil za vpogled teh podatkov?

Tole zadevco: https://gis.akos-rs.si/HomePublic/OPTPo...

Na levem meniju obljubljaj naslednje, da se ti pravilno vse pokaže
- Omrežne priključne točke
- Elektronske komunikacije (točke)
- Elektronske komunikacije (ploskve)
- Elektronske komunikacije (linije)
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Mikrohard ::

MadMax je izjavil:

Na "lastne stroške" bodočega uporabnika? Njet, telekom potegne na njihove stroške (naročnik ne plača nič) ali pa sploh ne naredijo.

Poznam zgodbe, ko so potegnili na stroške uporabnika. Pa lahko verjameš ali ne. Če Telekom ne planira optike, uporabnik bi jo pa želel imeti, ne vidim razloga, zakaj ne bi ponudili take možnosti (seveda le pod pogojem, da imajo v relativni bližini že rezidenčno optiko).

Zgodovina sprememb…

T743 ::

No ja sem se zatipkal mislil sem seveda na GVO in ne gratel. Če član uprave sporoči, da ni možno potem nižje verjetno nima smisla spraševati?

Fsegula62 ::

Pri nas je takšna zgodba da imamo v kraju približno 3 razdelilnih omaric, nekatere celo na fasadah hiš, a se nobeden ne more gor priklopiti ker ni interesa s strani Telekoma. Ko pa jim pišem. pa je odgovor da garanje do končnih uporabnikov nimajo v načrtu trenutno.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Vedran ::

RUNE začenja svojo zgodbo tudi na Hrvaškem (Istarska in Primorsko-goranska županija).
Pač zadeva je podobna kot OŠO, razlika je samo v tem da namesto denarja kateri mora priskrbeti občina ali država pri projektih OŠO, pri RUNE projektu ta del sredstev mora priskrbeti naročnik sam.
Pač RUNE je namenjen tistim območjem za katere niti telekomunikacijski ponudniki niti država ne želijo finansirati razvoja širokopasovne internet povezave (optičnega omrežja).
RUNE bo zgradil optično omrežje in ga oddajal v najem vsem zainteresiranim telekomunikacijskim podjetjem,
tako kot pri nas Telekom Slovenije oddaja bakreno omrežje.

tomazic89 ::

Vedran je izjavil:


RUNE bo zgradil optično omrežje in ga oddajal v najem vsem zainteresiranim telekomunikacijskim podjetjem

Pa nam lahko kdo zagotovi, da bo katerikoli od telekomunikacijskih podjetij koristil najem tega omrezja? So kje kake ze podpisane pogodbe? IOW: kaj mi pomaga opticni kabel v hisi, ce mi Telekom/T2/Whatever noce pipice odpreti.
Sem namrec v obmocju kratkorocne izgradnje in 150EUR res ni nek bajni denar, vseeno pa bi bilo dobro imeti vec informacij.

Zgodovina sprememb…

Vedran ::

Za Slovenije točno ne vem, povprašaj po mail-u RUNE,
na Hrvaškem so koliko sem zvedel že podpisali pogodbe s tri operaterja.
In tudi imajo ugodnost da če takoj (u roku 1 meseca od vzpostavitve tehničnih možnosti za priklop) vzameš naročnino pri enem od ponujenih operaterjev ti ni treba plačati gradnje omrežja - priklopa 700 ali 750 kun.
Tako da je treba tudi to preveriti, kako je s tem v Sloveniji in kdaj je potrebno sploh plačati ta znesek, pred gradnjo ali ko ti zgradijo in omogočijo uporabo priključka ali pa sploh ne če taj urediš naročnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Alexius Heristalski ::

O Rune oz. Vahta telekomunikacije smo nekaj malega debatirali v dveh temah:
RUNE network in gradnja optičnega omrežja
Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Njihovi načrti so bili do zdaj bolj na papirju kot v resničnosti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Vedran ::

Če bi nekdo pogledal RUNE spletno stran preden piše komentarje dobil bi vse informacije.
S spletne strani RUNE za Slovenijo:

Kakšna je cena izgradnje optičnega priključka?
Del optičnega priključka, ki se nanaša na vstopno točko v objekt, vključno z inštalacijo v stanovanju, se zaračuna le v primeru, da se uporabnik v 90 dneh po priključitvi ne odloči, da bo uporabljal storitve razpoložljivih ponudnikov storitev, naštetih v nadaljevanju.
Notranja inštalacija se zaračuna v enkratnem znesku 136,99 EUR + DDV (150,00 EUR z DDV za fizične osebe ali 167,13 EUR z DDV za pravne osebe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

MadMax ::

Mikrohard je izjavil:

MadMax je izjavil:

Na "lastne stroške" bodočega uporabnika? Njet, telekom potegne na njihove stroške (naročnik ne plača nič) ali pa sploh ne naredijo.

Poznam zgodbe, ko so potegnili na stroške uporabnika. Pa lahko verjameš ali ne. Če Telekom ne planira optike, uporabnik bi jo pa želel imeti, ne vidim razloga, zakaj ne bi ponudili take možnosti (seveda le pod pogojem, da imajo v relativni bližini že rezidenčno optiko).
Iz prve roke povem da se niso želeli niti pogovarjat o tem. 12m prekopa in (nepotrebni, pa vseeno...) jašek. Priklop na prizmo pa nadalnjih 25m stran, cevi puščene. Koliko stane meter špage pa itak veš (skupno < 55m špage od prizme do doze)
Beat this.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Fsegula62 ::

Pri prijatelju smo oddali vso potrebno dokumentacijo, ki jo prejmeš ob naročilu že v četrtek, kakšen bo vsak naslednji postopek napišem tukaj v temo.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Zgodovina sprememb…

blackmack ::

Ko smo bili na sestanku glede te optike RUNE na KS je bilo rečeno, da že imajo podpisane pogodbe z vsemi večjimi operaterji razen z enim. Prisoten je bil tudi predstavnik T-2, ki je predstavil njihove pakete.

Fsegula62 ::

@blackmack, so kaj omenili kaj če sosed, ki je eno hišo pred tabo ne poda dovoljenja, da napeljejo kabel mimo njega do tebe ali celo blokira celo ulico in druge poti ni? Kako se bo reševalo v takšnih primerih.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

blackmack ::

Rečeno je bilo, da bi se naj kopalo ob cestah, torej po občinski zemlji. Na vprašanje kaj pa tam, ko ima občina javne poti po privatnih zemljiščih ni bilo odgovora. In naša občina je glede tega pravi texas. Rekli so samo, če je kje kdo, ki bi nasprotoval, da se naj vnaprej pove, da se težavi ognejo vnaprej.
Imam občutek, da se kopalo na ho-ruk in se sproti reševalo stvari. Je pa to nekak projekt javnega interesa in ne rabi gradbenega dovoljenja. Pa mislim, da za glavni vod, da bodo poskrbeli sami, za do svoje hiše pa boš moral sam pridobiti soglasja(soglasje bo dovolj, ni potrebna služnost). Planirano naj bi bilo nekak tak, da je priključna točka največ 150m od objekta.

Kabli naj bi se speljevali tudi po zraku. To se tudi vidi iz razpisov, saj naročajo drogove in zračne kable. Verjetno do vsake samotne hiše ne bodo kopali, če je možno speljat po drogovih.

Zgodovina sprememb…

Fsegula62 ::

Tnx! Bomo videli kako bo ko se dejansko začne, verjetno spomladi zaživi, za kar srčno upam, ker se bodo s tem tudi operaterji prisiljeni izboljšat ponudbo, da bodo dobili čim več naročnikov.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

krop ::

Mi smo oddali vse potrebno že pred 1 letom. Pa ni še nč. Problem je v njih ne v potencijalnih naročnikih. Vsi se radi kur. v blokih, kjer na hitro dobiš veliko naročbikov. Na vasi pa ni nobenega, pa bi 99% folka bilo za

Fsegula62 ::

@krop pri rural si to oddal? Ker tukaj je ravno tako, da so jih financiral za tam, ker so redko poseljena območja in jim je ravno to najbolj zanimivo.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

krop ::

Ne smo po vasi zbirali podpise in jih odnesli na občino

Infusion ::

Meni piše na RUNE ko vpišem svoj naslov:

"Načrtovan srednjeročno (3 leta)
Izgradnja priključka je predvidena v projektu RUNE.

Zahteve za nov priključek trenutno še ni mogoče oddati."

In mi sploh ne pusti opravit naročila gradnje optike (ob tem času naročilo ni možno). Kaj to morajo oni neki zrihtat da jaz sploh lahko vprašam za to da mi postavijo? Sem pa že upal da se me uslišijo optični bogovi....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Fsegula62 ::

To pomeni, da prides na vrsto v roku treh let. Narocilo lahko odajo pa pri tisti v krajih kjer se že gradi in kjer se bo gradioo v roku enega leta.

Slabo bi bilo, ce bi ti pokazalo da se ne bo gradilo ali da je naslov zanimiv za projekt a se ni plana ce se bo dejansko gradilo.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

rabelj5 ::

jaz upam da vas čim več pride do optike, internet preko bakra/zraka je drek v primerjavi z optiko

Infusion ::

Fsegula62 je izjavil:

To pomeni, da prides na vrsto v roku treh let. Narocilo lahko odajo pa pri tisti v krajih kjer se že gradi in kjer se bo gradioo v roku enega leta.

Slabo bi bilo, ce bi ti pokazalo da se ne bo gradilo ali da je naslov zanimiv za projekt a se ni plana ce se bo dejansko gradilo.

No bolje kot nič, enkrat bom pa le dočakal optiko na katero čakam že več kot 10 let.

šernk ::

so kaj omenili kaj če sosed, ki je eno hišo pred tabo ne poda dovoljenja, da napeljejo kabel mimo njega do tebe ali celo blokira celo ulico in druge poti ni? Kako se bo reševalo v takšnih primerih.

kar sem bral imajo dovoljenja za obesit optiko na vse drogove od elektrike in obstoječih telefonskih linij, tako da ne bodo rabili novih dovoljenj, dvomim da bodo delali jarke pri nas ker ne prideš nikamor. prekopat moraš 1x 800m ceste da pokriješ 8 hiš, 1x 2,5km ceste da pokriješ druge štiri hiše in še 1x 500m ceste da pokriješ še preostalih 5 hiš (vse je treba kopat po cesti, ker ob cesti imaš praktično povsod samo še navpično navzgor in navzdol). Predvidevam da bo šlo vse skupaj po zraku pri nas.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Fsegula62 ::

Nekaj casa nazaj je bil dostopen excel dokument z vsemi zajetimi naslovi, ce kdo zeli ga lahko objavim, ker ga na strani ne najdem vec. Je pa res da sem trenutno na telefonu.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Alexius Heristalski ::

Ravno ta dokument mi je bil čuden, v naši vasi bi pokrili tri hiše, ostalo pa pustili. Kar nekaj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mitko25 ::

fsegula62...daj prosim objavi dokument oz. link do tega dokumenta. Hvala

Fsegula62 ::

Velja, dam gor cez kaksno urco.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Fsegula62 ::

Sem našel na njihovi strani, imajo kar skrito, je pa res, da tole ni bilo že dolgo osveženo:ž
https://www.ruralnetwork.eu/procurement...
Najdeš pa vse potrebno pod "RUNE procurement for RFI"
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Matevz96 ::

Ali kdo ve če so že začeli kopati?, Mi smo namreč že pred dobrim letom iz občine dobili "prijavnice" za na omrežje sedaj pa je vse tiho.
#hooldthedoor

starfotr ::

Pozabi. Najbrž ne bo nikoli nič.

mzakelj ::

A je propadu projekt to ?

starfotr ::

Ma to je ista fora, kot t2 in gratel. Vseh je bilo polna usta, da bodo naredili optiko v ne vem koliko letih po vseh možnih krajih, pa od tega ni bilo nič kaj dosti.

Tako, da po izkušnjah sodeč bo tole isto. Veliko besed, nič dejanj. Upam samo, da ne bo kakih prisilnih poravnav ali stečajev.

Sicer je moja želja, da bi bila pokritost čim večja, vendar trenutno aktivno optiko dela telekom pa mogoče telemach, ostali pa pač ne.

pegasus ::

starfotr je izjavil:

Upam samo, da ne bo kakih prisilnih poravnav ali stečajev.
Ne bo jih, ker kopljejo samo, kadar da EU solde. Zato tudi toliko traja, preden se kje kaj zgodi ...

brez-imenko ::

Mikrohard je izjavil:


Poznam zgodbe, ko so potegnili na stroške uporabnika. Pa lahko verjameš ali ne. Če Telekom ne planira optike, uporabnik bi jo pa želel imeti, ne vidim razloga, zakaj ne bi ponudili take možnosti (seveda le pod pogojem, da imajo v relativni bližini že rezidenčno optiko).

Koliko približno stane vleka optičnega kabla na željo stranke? Imel bi za napeljat samo 4 kilometre in še to le po drogovih.:))
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Fsegula62 ::

Če sprašuješ za splošen cenik imaš tukaj od GVO: https://www.gvo.si/wp-content/uploads/2...
+
https://www.gvo.si/wp-content/uploads/2...
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Zgodovina sprememb…

brez-imenko ::

Kaj pa moram gledat v tem ceniku? Nič mi ne gre v lajšto. Drogovi že stojijo in obstajajo tudi optični kabli za na drogove ne samo taki za v jarke.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

starfotr ::

Za 4 km te bo prišlo kar veliko, če vlečeš samo zase. Smiselno je, da se potegne za celo naselje, saj je delo isto denarja, če dajo gor 2 vlakenski kabel ali pa 432 vlakenski. Razlika v debelini kabla je zelo majhna. Tudi razlika v ceni je zelo majhna, glede na to, koliko več kapacitete nudi več vlaken.

Če je to od telekoma, potem se raje zmeni s telekomom, da ti to oni naredijo na njihove stroške.

brez-imenko ::

Vprašanje je kako saj ste zgoraj napisali, da slabo črpajo evropska sredstva? Sem morda kaj spregledal, moram iti obiskati župana?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

xMega32e5 ::

Nekaj zelo koristnih informacij za vse, ki spremljate izgradnjo optičnega omrežja RUNE. Dobili smo domov dopise od podjetja EUROCON, ki je pooblaščeno za sklepanje poslov. Ni mi dala miru dikcija na spletni strani https://www.ruralnetwork.eu/, ki govori slednje:

"Kakšna je cena izgradnje optičnega priključka?

Del optičnega priključka, ki se nanaša na vstopno točko v objekt, vključno z inštalacijo v stanovanju, se zaračuna le v primeru, da se uporabnik v 90 dneh po priključitvi ne odloči, da bo uporabljal storitve razpoložljivih ponudnikov storitev, naštetih v nadaljevanju.

Notranja inštalacija se zaračuna v enkratnem znesku 136,99 EUR + DDV (150,00 EUR z DDV za fizične osebe ali 167,13 EUR z DDV za pravne osebe) in vključuje:

montažo optičnega kabla od uvodnice v hišo do mesta optične priključne doze v prostorih uporabnika (do 10 m dolžine in 2 preboja);
montažo in zvar optičnega vlakna v optični dozi;
izvedbo meritev optičnega vlakna;
namestitev in priklop optičnega modema pri stranki;
preizkus delovanja povezave.
Mogoča je namestitev naprave na poljubno mesto v stanovanju; v tem primeru se vsak dodatni meter inštalacije zaračuna po ceniku izvajalca."


Zadevo je mogoče razumeti (kot so že predhodniki diskutirali), da se ta strošek 150 EUR plača le v tem primeru.

Podjetje RUNE in EUROCON sta to zapisala zelo prikrito, saj sem prejel še odgovor podjetja RUNE, da pogodba navaja sledeče:

"Izvajalec bo za naročnika izvedel dela, navedena v 2. členu te pogodbe, naročnik pa bo izvajalcu po predračunu poravnal stroške teh del v znesku 136,99 EUR + DDV (150,00 EUR z DDV za fizične osebe ali 167,13 EUR z DDV za pravne osebe).
V primeru iz petega odstavka 2.člena te pogodbe se naročniku obračuna le 91,32 EUR + DDV. (v primeru da ima gospodinjstvo že izvedeno optično omrežje)"

"Naročnik se obvezuje najkasneje v 90 dneh od dne, ko bo optični priključek zgrajen, in bo omogočena priključitev na širokopasovne storitve, z enim od operaterjev storitev skleniti naročniško pogodbo."

"Nesklenitev naročniške pogodbe skladno s prejšnjim odstavkom pomeni neizpolnitev oz. kršitev te pogodbe. V takem primeru je dolžan naročnik izvajalcu povrniti povzročeno škodo v višini 250,00 EUR (DDV se ne obračuna po 3.alinei drugega odstavka 13.člena Pravilnika o izvajanju ZDDV-1), skupaj z morebitnimi stroški zamudnih obresti in stroški izterjave."


Pomeni da:

- Strošek 150,00 EUR z DDV se obvezno plača
- Pogodbena kazen v višini 250,00 EUR pa v primeru, da se ne priključiš na enega izmed ponudnikov.

Se mi zdi pomembno, da smo uporabniki korektno seznanjeni z dejstvi in ne zavajujoče, kot je to navedeno na spletni strani podjetja RUNE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xMega32e5 ()

mzakelj ::

Leta in leta si na parici, nato ti potegnejo optiko in ne boš izbral ponudnika. Ta je malo lovska zame ...
««
«
1 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠO hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9610343 (1136) Lightning5
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133754 (2218) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336059 (1970) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295449 (3411) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344837 (2343) w0mbat

Več podobnih tem