» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
15 / 23
»»

bozko4 ::

Fsegula62 je izjavil:

To omrežje, zgleda da deluje slabše kot DSL :D

 Rune

Rune




Haha, od fotra komentar. Evo zdj ista situacija, od petka brez storitev. T-2 operater, Rune omrežje, okolica Šentjerneja.

_Denny_ ::

Heh, kot sem že napisal v mojih prejšnjih postih - po vseh teh pozitivnih izkušnjah uporabnikov iz različnih delov Slovenije me ima, da bi kar lepo rekel "ne hvala, ne rabim", ko/če se končno spravijo gradit v moji občini. Samo kaj, ko potem izgubim možnost pritoževanja zaradi hitrosti bakra in LTE-ja...bodo občinarji takoj rekli "sam si si kriv, zakaj si pa odklonil priklop na Rune".

Na TS bakru sem v vseh 15ih letih dejansko imel samo dva daljša 12h+ izpada, ki nista bila posledica okvare modema - prvič takoj pri priklopu, ko je tehnik v centrali povezal napačno parico (hiša ima dve) in pa drugič 4-5 let nazaj, ko je elektro pri kopanju pretrgal kabel; pri TS LTE po enem letu od priklopa zaenkrat še nobenega. Pri Rune bi bil zgleda vsaj enkrat tedensko po več ur ali dni skupaj brez interneta...kaj ti bo Ferrari, ki stoji večino časa pri mehaniku.

Če koga zanima še več izkušenj tega odličnega podjetja - berite komentarje pod prvima dvema postoma na https://www.facebook.com/RUNESlovenija/. Preveč je tega, da bi vse lepil sem. Glede na to, da je med pritoževanji kar nekaj oseb s poslovnimi paketi in zagotovljenim minimalnim uptimom, upam, da se jih kdo spravi tožit zaradi izpada dohodka. Mogoče bo potem to motivacija za zagotavljanje boljših storitev.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Tribal ::

Kar vzamite, saj ni tako hudo. Ja si jezen ko ne dela. Ampak večinoma dela skoz.

starfotr ::

Še enkrat bom napisal. Zadeve ne delajo zato, ker so ekonomisti ki so skup spravili to omrežje ne pa tehničen kader. In ker varčujejo, kjer se varčevati da.

In zato, ker se nam ponavlja zgodba izgradnje telekomunikacijske infrastrukture. Včasih so ljudje na roke kopali, da so dobili telefon, kasneje kabelsko TV. Lokalni kabelski operaterji so v preteklosti tudi delali take amaterizme, da je groza sedaj to karkoli vzdrževat.

Sedaj pri rune ti drugi kopljejo, vendar je to zgleda še vedno en amaterizem, ker ne znajo dobro zastavit zadev in prihaja do težav.

xseki ::

Na Rune Slovenija so tudi uradno zaklenili komentiranje na nekaterih svojih postih. V zadnih dneh je bil velik naval zaradi sistemske napake na omrežju.

https://www.facebook.com/RUNESlovenija

psillon22 ::

Sestra ima Rune ....Na Telekomu je....katastrofa povezava... nekaj dni dela pa 7 dni ne dela tv ....potem 3 dni dela in zopet nekaj dni ne dela internet....obup...dolenjski konec

fikus_ ::

Dosledno reklamirajte vse dni/ure, ko internet ne dela. Bodo ponudniki pritisnili na upravitelja omrežja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

markasaso12 ::

Mislim da je še najmanj težav če imaš internet in tv preko zunanjega kroženika Ario sedaj ko je telemach edino upam da bodo dvignili hitrost interneta sedaj je 10 mb/s ? tudi mi čakamo na Rune že 3 leto v Košakih nazadnje so mi rekli da bo predvidoma do konca tega leta ?

Evolve ::

markasaso12 je izjavil:

Mislim da je še najmanj težav če imaš internet in tv preko zunanjega kroženika Ario sedaj ko je telemach edino upam da bodo dvignili hitrost interneta sedaj je 10 mb/s ? tudi mi čakamo na Rune že 3 leto v Košakih nazadnje so mi rekli da bo predvidoma do konca tega leta ?


prištej še 3 leta :D

_Denny_ ::

fikus_ je izjavil:

Dosledno reklamirajte vse dni/ure, ko internet ne dela. Bodo ponudniki pritisnili na upravitelja omrežja.

Glede na FB commente folk to počne in se ISP-ji otepajo odgovornosti (zavračajo reklamacije), češ kriv je Rune, ne mi.



Še en smeh:

"Vidite, vse napake so odpravljene, niti en ne komentira, da kaj ne bi bilo ok" :))

Res upam, da kar se da hitro propadejo in jih kupi kaka normalna firma...to bo sicer težko, ker jih EU malo preveč pumpa z milijoni in zgleda sploh ne preverjajo kaj se s temi sredstvi dogaja. Me kar spominja na situacijo naše občine izpred 11 let, ko so dobili 10 mio za OŠO in potem na najvišjo občinsko zgradbo dali eno WiMAX anteno ter ponudili hitrost max 2Mbps; seveda tega ni niti en naročil (vsi z bakrom smo imeli že čez 10Mbps, preostanek pa 4Mbps neomejen LTE), so pa župan in njegovi sodelavci (sorodniki) dobili zastonj prenove hiš. Za primerjavo - večja sosednja občina z bolj razgibano pokrajino je dobila pol manj in so praktično skoraj vsi dobili možnost za OŠO optiko (sicer žal prek Telemacha, a je boljše kot nič).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Furbo ::

_Denny_ je izjavil:

Glede na FB commente folk to počne in se ISP-ji otepajo odgovornosti (zavračajo reklamacije), češ kriv je Rune, ne mi.

Njihov problem, jaz bi vztrajal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vanadium ::

To da so operaterji podpisali pogodbo o sodelovanju z RUNE je še najmanj tvoj problem in da najemajo pri njih vlakna. Jaz bi lepo zavrnil plačilo (vedno imej neko pisno dokazilo, magari email korespodenco ipd... če se zadeve pravno zakomplicirajo) in dosledno prijavljal izpade. Kar naj ISP iztoži znesek izpada dohodka od RUNE.

starfotr ::

Ali pa če dvignejo za 1 eur naročnino vsem in je to to.

xseki ::

Mislim, da je nek zakon, če si brez internetnih storitev X ur, ti je ISP dolžan kompenzirati izpad.

fikus_ ::

xseki je izjavil:

Mislim, da je nek zakon, če si brez internetnih storitev X ur, ti je ISP dolžan kompenzirati izpad.


Narobe misliš. Razen, če imaš v pogodbi s ponudnikom interneta to.

Lahko pa uporabniki reklamirajo storitev, ki ni bila izvedena/ni delala xx ur na ta in ta dan, ter tako naprej.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

xseki ::

Hvala za link @starfotr to sem ravno iskal.



Če si bo folk beležil te napake/izpade in jih prijavil njihovem ISPju, bo ISP ob dobiček zaradi omrežja Rune. V tej temi in na Rune Facebook je veliko ljudi napisalo, da so brez interneta po več dni. Po tem takem so tudi upravičeni do nadomestila zaradi nedelovanja storitve če so napako prijavili operaterju.

fikus_ ::

To je kodeks, ki nikogar k ničemur ne zavezuje. Manjkajo pa tudi še podpisniki kodeksa.

Seveda pa podpiram odgovornost ponudnikov in da potrošniki uveljavljajo reklamacije za nedelovanje storitev.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

xseki ::

fikus_ ::

To je pa že obvezujoče.
Hvala za povezavo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

__Devil__ ::

Če bo res tako slabo delovala ta optika kot pišete se res za brezveze veselim optike, ki bi naj bila nekje septembra povezana na štajerskem koncu. Po tem takem je še vedno bolje ta LTE brezžični net preko A1, sicer ob zasedenih urah po večerih dela zelo počasi, včasih zašteka TV in internet, ampak nikoli po več ur ali dni. Še vedno imam upanje, ker vsak dan kopljejo jarke in polagajo cevi v našem koncu..

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Pomoje so to poporodni krči. Ni vrag, da ne zrihtajo optike tako kot se za gre. Za povrh pa je to v veliki meri financirano z denarjem iz EU.

novak-t ::

Verjetno, ko ne bo več takšnega širjenja omrežja, bo zadeva delovala kot treba. Do takrat pa verjetno kaj preveč drugače ne bo, razen če bodo isp-ji pritisnili na njih zaradi izpada dohodka (povračilo najemnine).

xseki ::

fikus_ je izjavil:

To je pa že obvezujoče.
Hvala za povezavo.

Danes sem ravno prijavil napako na liniji (bakrena parica). Zadeva je iz strani A1 bila predana Telekomu in ob enem še naredil prijavo napake na A1 za nadomestilo. Bom sporočil kako in kaj če napake ne odpravijo v roku 12-24 ur.

starfotr ::

xseki je izjavil:

Pomoje so to poporodni krči. Ni vrag, da ne zrihtajo optike tako kot se za gre. Za povrh pa je to v veliki meri financirano z denarjem iz EU.


Kakšni porodni krči? Tehnologija je znana. Vahta oz. Živec delajo optiko že dolgo časa. Sicer ne rečem, da so sedaj kaj manj šalabajzerski, vendar vsaj porodnih krčev ne bi smelo (več) biti.

Mikrohard ::

Kolikor je meni znano (preko neuradnih kanalov) je problem v nestabilnosti core switchov. Tisti, ki je pa odgovoren za konfiguracijo le-teh, pa nikomur ne da dostopa, da bi se zadeva popravila. Proizvajalec switchov pravi, da takih težav še nikjer niso videli.

Ml33k ::

__Devil__ je izjavil:

Če bo res tako slabo delovala ta optika kot pišete se res za brezveze veselim optike, ki bi naj bila nekje septembra povezana na štajerskem koncu. Po tem takem je še vedno bolje ta LTE brezžični net preko A1, sicer ob zasedenih urah po večerih dela zelo počasi, včasih zašteka TV in internet, ampak nikoli po več ur ali dni. Še vedno imam upanje, ker vsak dan kopljejo jarke in polagajo cevi v našem koncu..


Pri Novem mestu, optika od maja 2022. Rune omrežje, A1 ponudnik, hitrost 350/40 + televizija. Sem pogledal kolikokrat sem poklical A1 tehnično podporo. Klical sem 6x. Spomnim se dveh večjih izpadov. Oba sta bila na petek. En je bil za prb. 40 minut, drugi 15 minut. Za ostale (kolikor se spomnim) težave pa se je v času klica na tehnično podporo linija ponovno vzpostavila in delovala normalno. Skoraj zmeraj po 3-4kratnemu resetiranju modema. Drugače linija dela brez problemov stalno 340/35, televizija tudi nima problemov. Sedaj ko so nevihte ni več problemov z prekinitvami linije.

Večji problem je bil spomladi sploh dobit optično povezavo, saj so na Rune trdili da sem povezan in da me lahko A1 poveže. Potem pa so po več kot mesecu ugotovili da so njihovi tehniki povezali napačen naslov in ne moj.

xseki ::

xseki je izjavil:

fikus_ je izjavil:

To je pa že obvezujoče.
Hvala za povezavo.

Danes sem ravno prijavil napako na liniji (bakrena parica). Zadeva je iz strani A1 bila predana Telekomu in ob enem še naredil prijavo napake na A1 za nadomestilo. Bom sporočil kako in kaj če napake ne odpravijo v roku 12-24 ur.

Update:

Dobil 100% popust na naslednjo položnico.

https://www.a1.si/sodelovanje/splosni-p...

djfixme ::

A za RUNE plačujete nekakšen dodatek 5eur na mesec? Meni je bilo tako predstavljeno v ponudbi A1.

Tribal ::

Na t-2 ne plačujemo dodatno nič... še priklop 150EUR so nam povrnili v obliki popusta pri računih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

xseki ::

A1 zaračunava če si na Rune:
Na Rune omrežju se vsakemu naročniškemu paketu mesečno obračuna dodatek v višini 5 EUR.
Glej pod "Več o paketih A1 Net+TV": https://www.a1.si/a1-net-tv

Furbo ::

Očitno si ne želijo novih naročnikov lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

xseki ::

In še odgovor Rune glede tistih 5€ na položnici:



Res ne vem zakaj A1 to dela. Dodatnih 5€ na mesec se kar pozna. + vsakoletne podražitve ;((

starfotr ::

Da bi pri RUNE povedali, koliko zaračunajo najem, to pa ne? Mater so korektni in igrajo z odprtimi kartami.

Matevz96 ::

starfotr je izjavil:

Da bi pri RUNE povedali, koliko zaračunajo najem, to pa ne? Mater so korektni in igrajo z odprtimi kartami.


Nekje v mislih imam da ko je bila predstavitev projekta pri nas v vasi (leta 2019?) so rekli da bodo operaterjem računali 15€ mesečno.
#hooldthedoor

Lonsarg ::

Ce A1 racuna 5EUR ce si na Rune, potem je najbrz najem Rune optike 5EUR drazji kot najem Telekom optike? NE vidim druge opcije.

Ostali ponudniki imajo pa ocitno dovolj velike marze da skrijejo to.

Ma z optiko bi morali nujno narediti isto kot z elektriko. Drzava naj to kot core infrastrukturo povsod napelje, ponudniki pa naj najemajo. Ne pa da je nekje potrojena napeljava nekje pa sploh ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

Pri TS je preko BRO nekje 10 €+ brez DDV za kar lepe hitrosti.

Če je pri RUNE 15 € brez DDV, potem so pač pri A1 izbrali tak model, da ne gredo sebi v škodo. Vzemi ali pusti ali pa pojdi drugam.

Pred leti je T-2 tudi zaračunaval dodatek za TS optiko (na svoji optiki pa tega ni zaračunal), potem so lepo vse skrili v ceno paketa in vsem podražili zadeve.

xseki ::

Res me zanima koliko kaj Rune plača svoje podizvajalce.

Telekom je na zečetku leta v sosednji vasi na razpisu dobil izgradnjo optike. Do konca avgusta so že skoraj končali. Rune pa od 2020 še niti strojev ni prižgal8-O

starfotr ::

Ja, slabo zgleda, če nič ne delajo.

Tudi GVO oz. Telekom ima najete gradbene firme, ki delajo kar precej ugodno in tudi površno oz. v nasprotju z gradbenimi standardi.

Furbo ::

Kje naročiti, da ti nekdo potegne optiko do bajte? Samoplačniško, brez čakanja na njihove 'plane'.

Klical že 2x na Telekom, kao posredovali svojim tehnikom, nikoli nič za tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

barakus ::

Mene enako zanima, koga je treba poklicat in rect, vi potegnite, nas 30 iz vasi bo pa placalo?

Lonsarg ::

30 je mal majhna stevilka. Ampak naceloma je najlazje tako da se ustanovi d.o.o ki vseh teh 30 his zveze na eno samo tocko v vasi. Potem pa isces okoli ponudnike ki so pripravljeni to odkupit da zvezejo v svojo centralo. No lahko jim cel d.o.o. podaris, tako je vec sans da gre skozi :)

Skratka drago in polno tveganja, ampak doable ce se en taprav loti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

VelkBla ::

So tudi samo za par hiš vlekli optiko, kaj šele za 30, zato 30 ni majhna številka.

VelkBla ::

Furbo je izjavil:

Kje naročiti, da ti nekdo potegne optiko do bajte? Samoplačniško, brez čakanja na njihove 'plane'.

Klical že 2x na Telekom, kao posredovali svojim tehnikom, nikoli nič za tem.


Ali so ti kdaj sploh vrnili klic? Recimo težava v služnosti, previsok strošek ali kaj tretjega? Kliči oddelek (center?) za dostopovna omrežja za tvojo regijo. Enaka težava pri meni z mnogo izgovori medtem pa GVO bi vse naredil, ampak ne more sam.

Podjetje, ki pa je iz Krškega: https://www.kostak.si/priklju%C4%8Ditev... in navodila : https://www.kostak.si/images/NAVODILA_Z...

Še to, določene izkušnje: https://www.elektronik.si/phpBB2/viewto...

guano ::

čas je da si občani sami zagotovimo optiko brez rune!!!

barakus ::

Ja, kako? Je kdo izbrskal kontakte?

Furbo ::

VelkBla je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kje naročiti, da ti nekdo potegne optiko do bajte? Samoplačniško, brez čakanja na njihove 'plane'.

Klical že 2x na Telekom, kao posredovali svojim tehnikom, nikoli nič za tem.


Ali so ti kdaj sploh vrnili klic? Recimo težava v služnosti, previsok strošek ali kaj tretjega? Kliči oddelek (center?) za dostopovna omrežja za tvojo regijo. Enaka težava pri meni z mnogo izgovori medtem pa GVO bi vse naredil, ampak ne more sam.

Podjetje, ki pa je iz Krškega: https://www.kostak.si/priklju%C4%8Ditev... in navodila : https://www.kostak.si/images/NAVODILA_Z...

Še to, določene izkušnje: https://www.elektronik.si/phpBB2/viewto...

Ne, nikoli ni noben poklical.
Rad bi pač eno oceno, koliko to stane, par jurjev bi brez problema dal.
Hvala za info.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

guano ::

rabimo kontakte.

xseki ::

V Občini Polzela se bo gradilo širokopasovno optično omrežje RUNE
https://www.mojaobcina.si/polzela/novic...

xseki ::

RUNE SLOVENIJA - OBVESTILO ZA JAVNOST
Pričetek velikega naložbenega cikla v modernizacijo internetnega omrežja slovenskega podeželja

V oktobru se bodo pričela gradbena dela na razvoju novega, približno 1.600 km dolgega, optičnega omrežja, s katerim bo 52.000 gospodinjstev končno dobilo možnost priklopa na kakovostno ultrahitro širokopasovno infrastrukturo. To je nadaljevalna faza 160 milijonov evrov vredne naložbe, ki bo potekala v prihodnjih letih, njen cilj pa je s širokopasovnim omrežjem opremiti približno 190.000 gospodinjstev, kmetij in gospodarskih subjektov na slovenskem podeželju.


-----------------
Občine, ki bodo vključene v prihodnjo fazo projekta RUNE:

- Braslovče, Celje, Dobrna, Mislinja, Mozirje, Polzela, Šmartno ob Paki, Šoštanj, Tabor, Velenje, Vojnik, Žalec, Dobje, Kozje, Laško, Podčetrtek, Šentjur, Šmarje pri Jelšah , Majšperk, Makole, Poljčane, Rogaška Slatina, Rogatec, Slovenska Bistrica, Šmarje pri Jelšah, Videm, Žetale, Apače, Benedikt, Gornja Radgona, Sveta Ana, Tišina, Cankova, Grad, Hodoš, Kuzma, Moravske Toplice, Murska Sobota, Puconci, Rogašovci, Šalovci, Tišina.
-----------------

Celoten prispevek: https://www.ruralnetwork.eu/sl/novice/s...

Je vaša občina vključena?
««
15 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE network in gradnja optičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
72283 (206) markasaso12
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133802 (2266) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336121 (2032) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295543 (3505) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344874 (2380) w0mbat

Več podobnih tem