» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
12 / 23
»»

mrslow ::

Zelo super poučna informacija, ki nam zelo pomaga pri dejanskem stanju na omrežju rune.

starfotr ::

svecka je izjavil:

verjetno je srž problems v tem, da morajo internet ponudniki plačevati pavšal za uporabo rune omrežja. In očitno je ta pavšal povezan z višino hitrosti.


Saj telekom ima isto. Prodajajo bitni tok, ki je vezan na storitve oz. logično povezavo oz. kanal (internet, TV, telefon) in nato še na hitrost in ostalo.

Če pa je P2P optika, ti pa prodajo samo dark fiber in potem kot operater delaš kar želiš. Ceneje, bolj fleksibilno ipd. To je 8,73 brez DDV na mesec pri telekomu.

Medtem, ko je najnižja cena za bitni tok na optiki za hitrost 10/2 13,62 eur na mesec brez DDV.

_Denny_ ::

Lol slabše kot moj LTE-A + dejansko imam počasneje samo med 20-21h, ko frocovje pred spanjem drka telefone; še ping imam v vsakem primeru pod 20ms. V prihodnosti še mogoče ne bo niti tega, glede na to, da večina rabi vsako leto nov super duper telefon in in bodo verjetno v kratkem omogočili 700MHz 5G, če že niso, ker vsak dan ni iste upočasnitve (dl hitrost namesto max 146Mbps variira med 30 in 100Mbps, ul je vedno okoli 40Mbps).

Ta projekt izgleda iz dneva v dan čedalje bolj brezupen. Nekaj postov višje kako zagotavljajo samo 40Mbps (wtf?), zdaj še ta grozen speedtest ob gužvi. Sramota za optiko...najbolj se mi smilijo uporabniki, ki bodo zaradi tega imeli slab vtis o tej tehnologiji na splošno kot v stilu "najcenejši Samsungov telefon je zanič, torej so čisto vsi Samsungi zanič".
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

guano ::

80 pinga pa res ni čist ok.

MrStein ::

Če mu oni torrenti tečejo, potem niti ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

markasaso12 ::

Pozdravljeni kod sem pridobil informacije iz Rune so trenutno v postopku menjave Izvajalcev ko bodo menjali izvajelce bodo dela stekla normalno nazaj ali jim verjet nevem ??

Fsegula62 ::

Verjetno bo ta postopek trajal več mesecev, preden najdejo novega

predrzni007 ::

MrStein je izjavil:

Če mu oni torrenti tečejo, potem niti ne.


Ni bilo nobenega torrent programa vključenega med opravljanjem speedtesta,direktno na cat6e kabel, v istem času je bil klic na tehnično pomoč telekoma, ki je začuda videl motnje in težava na omrežju !!!

 Speedtest med motnjo omrežja rune-telekom

Speedtest med motnjo omrežja rune-telekom



 2 Speedtest med motnjo omrežja rune telekom v večernem času

2 Speedtest med motnjo omrežja rune telekom v večernem času



 Telekom napako odpravil, ampak še zmeraj ob večernih urah se televzija zatika in kocka

Telekom napako odpravil, ampak še zmeraj ob večernih urah se televzija zatika in kocka



Lp PredrzniJames

Zgodovina sprememb…

predrzni007 ::

predrzni007 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Če mu oni torrenti tečejo, potem niti ne.


Ni bilo nobenega torrent programa vključenega med opravljanjem speedtesta,direktno na cat6e kabel, v istem času je bil klic na tehnično pomoč telekoma, ki je začuda videl motnje in težava na omrežju !!!

 Speedtest med motnjo omrežja rune-telekom

Speedtest med motnjo omrežja rune-telekom



 2 Speedtest med motnjo omrežja rune telekom v večernem času

2 Speedtest med motnjo omrežja rune telekom v večernem času



 Telekom napako odpravil, ampak še zmeraj ob večernih urah se televzija zatika in kocka

Telekom napako odpravil, ampak še zmeraj ob večernih urah se televzija zatika in kocka



 Po odpravljeni napaki na centrali  runeta

Po odpravljeni napaki na centrali runeta





Lp PredrzniJames

xseki ::

Gledam malo poste na Rune Hrvatska in vidim, da tam nimajo pol toliko težav kot pa pri nas. Le kje ga mi biksamo?

krava69 ::

Cca. 14 dni mi že stoji od Rune router na mizi in utripa rdeče... Gospod, ki je prišel to montirat je rekel, da je sedaj na vrsti operater, da aktivira zadeve in prinese svoj router itd. Kličem operaterja že en teden in mi govorijo, da datum priklopa še ni znan in da bodo dali naprej. Wtf?

guano ::

kateri operater pa je to? da se ga izogibam. thxx

mrslow ::

To z utripanjem rdeče lucke je odvisno od runeta, pri nas je trajalo tudi dva tedna potem pa je začela svetiti zeleno. Šele zatem lahko operater prinese svojo nadaljno opremo.
Dokler nimaš stalne zelene na gpon ta mali rune modem še ni aktviran v njihovi centrali.

Lahko pa da tvoj opticni kabel na drugem koncu sploh še ni povezan. Lahko poizkusiš previdno iztaknit optični kabel in opazuješ če se kaj spremeni. Moraš pa pazit da se ne dotikaš konca oz špičke kabla saj se potem umaže in ne deluje več pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrslow ()

predrzni007 ::

Novi update:
Po stabilnem delovanju spet novo presenečenje !!!

Tko pa zgleda ,ko preko brskalnika potegneš video, napaka v omrežju hmmmmmm

 Napaka v omrežju

Napaka v omrežju

mrslow ::

Na zasebno sporočilo mi poslji link, bom preveril če meni deluje.

mrslow ::

Sem pa tukaj skoraj prepričan, da ni problem v runetu.

xseki ::

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me alo je kje navoljo načrt razvoja širokopasovnih omrežij za Maribor za leto 2022? ?

Tribal ::

Še mali update s strani uporabnika T-2 storitev preko Rune omrežja.
Od 10. meseca 2021 do danes smo imeli nekaj minutnih izpadov. Kak dan tudi recimo kake pol ure do uro je prihajalo do minutnih izpadov.
Povezava je po zadnjih izpadih izpred kakih 14 dni spet konstantno 750/150Mbit, pred tem smo imeli cca 450Mbit.
Opažam, da ko kaj nastavljajo, dodajajo, urejajo pride do kakšnega kratkotrajnega izpada.

V sosednji ulici imajo naročniki na Telekomu velike težave z delovanjem televizije, pri nas na T-2 televizija deluje brez zatikanja. Ping je 2ms do T-2

Milan11a ::

No očitno se tudi pri nas nekaj dogaja namreč dobil sem predračun za izgradnjo priključka RUNE Občina Ivančna kraj Zagradec,sam zdej sem pa malo v dilemi kajt nekateri poročajo da zadeva deluje bolj tako tako,
a so to težave na določenih ponudnikih al kar vsi,sedaj imam A1 na bakru in mi deluje brez vseh težav,brez kockanjaje je pa res da sem v bližini centrale.Kaj sploh pridobim Z optiko razen hitrejši internet Ki ga pa itak uporabljam sam še za surfanje po netu pa slučajno sm ter tja kak video pa še to na wi-fi.

Tribal ::

Če ne rabiš hitrejšega internetga, nekega bistvenega razloga za nadgraditev na optiko ni...

Furbo ::

Za prihodnost bo kar obvezen, 4k vsebine, več televizorjev, naslednji kovid..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Milan11a ::

Na 4K pa še pomislu nisem
Ma bom plačal tist predračun sej itak bo še kar nekaj vode preteklo preden bo prikluček aktiven.

globoko grlo ::

A wifi ti gre pa kr direkt na yt server?

Eni ste res...
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Daniel ::

Morda pa mu WiFi gre preko soseda :)

predrzni007 ::

Milan11a je izjavil:

No očitno se tudi pri nas nekaj dogaja namreč dobil sem predračun za izgradnjo priključka RUNE Občina Ivančna kraj Zagradec,sam zdej sem pa malo v dilemi kajt nekateri poročajo da zadeva deluje bolj tako tako,
a so to težave na določenih ponudnikih al kar vsi,sedaj imam A1 na bakru in mi deluje brez vseh težav,brez kockanjaje je pa res da sem v bližini centrale.Kaj sploh pridobim Z optiko razen hitrejši internet Ki ga pa itak uporabljam sam še za surfanje po netu pa slučajno sm ter tja kak video pa še to na wi-fi.

Milan to bo še trajal Gtintovec še ni celi priklopljen ko enega prikljapljajo ima cela vas izpad,res pa da ima telekom največ težav z televizijo,sem pa opazil da so štupnikovega mlinarja prklapljal, centrala je pa na Krki drgač, lp

Zgodovina sprememb…

nightbodom ::

Pozdravljeni,

če prav razumem, se v Ivančni Gorici ne splača vzet T-2 750/150, ker ne bo dosegalo teh hitrosti na Rune? A je kdo iz teh koncev pri Telemachu na 600/60? A prav razumem, da pri t-2 plačajo 150€ za priključek in prav tako dobiš popust pri paketih Oranžni? Pri Telemachu so mi rekli ali priključek ali popust na paket.. pri Telekomu je omenjal max 100/20 in sem se samo obrnil...

mrslow ::

Imam T2, sedaj gre 950/100, torej polna hitrost. Kakor je omenil Tribal zgoraj je bilo 14dni nazaj prekinitev za cca 30min. Od takrat vse deluje tako, kot bi že prej moralo. Izgleda so popravili nekaj v centrali.

Pri T2 imaš dve opciji:
1. Oni plačajo priključek runetu.
2. V kolikor ste že plačali, vam T2 povrne v obliki popusta 25€ na mesec za 6 mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrslow ()

Tribal ::

nightbodom je izjavil:

Pozdravljeni,

če prav razumem, se v Ivančni Gorici ne splača vzet T-2 750/150, ker ne bo dosegalo teh hitrosti na Rune? A je kdo iz teh koncev pri Telemachu na 600/60? A prav razumem, da pri t-2 plačajo 150€ za priključek in prav tako dobiš popust pri paketih Oranžni? Pri Telemachu so mi rekli ali priključek ali popust na paket.. pri Telekomu je omenjal max 100/20 in sem se samo obrnil...


Od kje ta ideja? Sem ravno napisal, da so zrihtali in so hitrosti polne. Zrihtal je Rune, pri T-2 ni nobenih težav. Težave so na Telekomu pri delovanju NEO!
Za Telemach ne bom komentiral, ker zaenkrat še nisem slišal za zadovolje stranke...

nightbodom ::

Hvala za pojasnila, očitno nisem dosti podrobno prebral vseh komentarjev. Če lahko, imam še eno offtopic vprašanje. A t2go lahko namestis na smart tv in gledas brez boxa?

blaz5 ::

nightbodom je izjavil:

Hvala za pojasnila, očitno nisem dosti podrobno prebral vseh komentarjev. Če lahko, imam še eno offtopic vprašanje. A t2go lahko namestis na smart tv in gledas brez boxa?


Direktno s t2 spletne strani.

Aplikacija je že na voljo v spletni trgovini Google Play, Samsung Apps, App Store za Apple TV, Amazon Fire TV, LG webOS in VIDAA Smart OS ali za ročno namestitev.

Ml33k ::

No pa je Rune obiskal tudi pri nas doma. Na začetku marca so kopali po vasi in do hiš pripeljali cevi (če si se zmenil z izvajalcem). Danes (16.03) pa so povlekli kabel skozi zid v hiši in priklopili to optiko. Trenutno tam utripa rdeča luč. Kaj točno to pomeni, ali kdo ve?

gregor_m ::

Rdeča luč utripa, ker te v Rune centrali še niso vključili. Ko te vključijo bo svetila zelena luč. Nato rune javi operaterju (katerega si pač izbral), da je optika aktivna. Potem pa tvoj operater določi termin kdaj bodo prišli dokončat priklop.

globoko grlo ::

Pr nas so tut začek ta drugič kopat, zgleda nov podizvajalc. Bom vidu kolk bojo nardil.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

xseki ::

Tukaj: https://gis.akos-rs.si/ lahko preverite katera gospodinjstva že imajo Rune optiko.

TK INFRASTRUKTURA > Omrežne priključne točke - OPT > filter > RUNE > zapri

Zaekrat sem zasledil Rune priključke samo v Jareninskem dolu in Šentilj.

guano ::

za tiste ki še ne veste. Projekt rune so s sredstvi v višini 130 miljonov evrov podprle štiri večje evropske banke. https://www.ruralnetwork.eu/sl/novice/s...

markasaso12 ::

Super upam da bodo sedaj dela tekla hitreje kod je bilo to prej saj so že podpisali pogodbo z novim izvajalcem ? upam da tudi pri nas v Mariboru v Zgornji Košakih dobimo končno optiko ??? lep pozdrav

xseki ::

https://www.sta.si/3013887/banke-projek...

V obeh državah so doslej z omrežjem pokrili 90.000 naslovov.


Torej 89k na Hrvaškem in 1000 pri nas:))

mrslow ::

Od zjutraj je izpad Runeta.

xseki ::

[UPDATE] Tehnična napaka je bila odpravljena, storitve pa spet delujejo nemoteno. Hvala vsem za potrpežljivost in razumevanje.
[OBVESTILO NAROČNIKOM V OBČINI IVANČNA GORICA] Obveščamo vas, da je zaradi tehničnih težav na povezavi med centralo v Ljubljani in vozliščem za zagotavljanje optičnih signalov, ki stoji v naselju Krka, moteno delovanje storitev pri uporabnikih v Občina Ivančna Gorica Napako že odpravljamo.
Iskreno se opravičujemo za morebitne nevščenosti in zahvaljujemo za razumevanje.


https://www.facebook.com/RUNESlovenija/...

Baje je to trajalo 12 ur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

_Denny_ ::

Včeraj sem dobil ta mail (1:1 kopija s formatingom in linki):

Pozdravljeni.

Obveščamo vas, da se v ponedeljek 4.4.2022 nadaljuje gradnja širokopasovnega optičnega omrežja RUNE na območju občin Benedikt, Duplek, Kungota, Lenart, Maribor, Pesnica, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveti Jurij v Slovenskih Goricah in Šentilj.

Gradnja omrežja med naselji bo najprej stekla dalje v občinah Pesnica in Kungota na relaciji Gačnik – Kungota, v občini Šentilj pa na relaciji Vranji Vrh – Zgornja Velka. Gradnja omrežja do uporabnikov pa bo najprej stekla dalje v naseljih Selnica ob Muri v občini Šentilj in v naseljih Jareninski Vrh in Vajgen v občini Pesnica. Nato se bo gradnja omrežja med naselji kot tudi gradnja omrežja do uporabnikov postopoma širila še naprej in tudi na območja drugih, zgoraj navedenih občin.

Izvedbo gradbenih del na območju omenjenih občin je prevzel novi izvajalec, podjetje Jemada d.o.o. in konzorcij lokalnih izvajalcev. Če ste predračun že plačali, vas bo, ko bo čas za izvedbo priključka na vašem naslovu, kontaktiral njihov predstavnik, da se dogovorite o podrobnostih ter terminu izvedbe.

Če naročila ali dokumentacije za izgradnjo priključka še niste oddali, tukaj preverite informativen termin izgradnje priključka na vašem naslovu. V primeru, da je ta leto dni ali manj, lahko oddate naročilo. Strošek za izgradnjo priključka pa plačate po predračunu, ki ga prejmete najprej tri mesece pred možno izgradnjo priključka.

Iskreno se vam opravičujemo, ker se je gradnja omrežja RUNE zavlekla veliko dlje kot smo načrtovali in si želeli. Potrudili se bomo, da bodo dela od sedaj naprej tekla tekoče, da vam bomo lahko čim prej zagotovili uporabniške priključke.

Tukaj smo za vas

V primeru, da imate vprašanja ali potrebujete dodatne informacije, nas lahko pokličete na telefonsko številko 01 235 15 30 ali nam pišete na e-naslov rune-si@ruralnetwork.eu Na voljo smo vam vsak delovni dan med 08.00 – 16.00 uro.

Odgovore na najpogostejša vprašanja najdete tukaj.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in vas lepo pozdravljamo.

Ekipa projekta RUNE
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Tribal ::

xseki je izjavil:

[UPDATE] Tehnična napaka je bila odpravljena, storitve pa spet delujejo nemoteno. Hvala vsem za potrpežljivost in razumevanje.
[OBVESTILO NAROČNIKOM V OBČINI IVANČNA GORICA] Obveščamo vas, da je zaradi tehničnih težav na povezavi med centralo v Ljubljani in vozliščem za zagotavljanje optičnih signalov, ki stoji v naselju Krka, moteno delovanje storitev pri uporabnikih v Občina Ivančna Gorica Napako že odpravljamo.
Iskreno se opravičujemo za morebitne nevščenosti in zahvaljujemo za razumevanje.


https://www.facebook.com/RUNESlovenija/...

Baje je to trajalo 12 ur?


Tako je trajalo je od pol enih zjutraj pa nekje do enih popoldan. Sralci, brez opravičila, brez karkoli. Katastrofa!
Zgleda ne delajo v smenah in so začeli šele proti jutru rihtat. Pa še to vprašanje... Zgleda edini switch ki ga imajo crknil? Da ne govorimo, da nimajo niti UPSa za svoje naprave, če vrže vn za sekundo elektriko internet ne dela dokler se ne poberejo naprave pri Rune (sam imam vse na UPS in se lepo vidi). Katastrofa od firme. Sicer dela ampak samo v idealnih pogojih, karkoli gre narobe je pa tema.

Voluharr ::

No saj približno tako se obnašajo tudi če jim pošlješ prošnjo za zaposlitev...
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

xseki ::

Super

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

starfotr ::

Živec gre vse na čim ceneje.

To omrežje je pač narejeno najceneje možno brez redundanc, brez back up linkov, napajanja ipd. Samo, da ostane čim več za njih.

xseki ::

Pa še ima Živec tam glavno besedo? Lani so zamenljali direktorja.

starfotr ::

Tudi če ni več direktor, še ne pomeni da nima prstov zraven.

In da so zaradi tega spremenili način dela. Niso. Še vedno šparajo.

Motion ::

Eno vprašanje.
S telekoma so nam poslali če bi želeli priklop na optiko (jo bi potegnili do hiše zastonj). Keč je da bi morali sklenit enega od paketov za internet pa tv z njimi.
Sicer nisem kaj dosti sledil, vendar a ni telekom optika dostopna tudi ostalim ponudnikom?

MacGyver141 ::

Motion je izjavil:

Eno vprašanje.
S telekoma so nam poslali če bi želeli priklop na optiko (jo bi potegnili do hiše zastonj). Keč je da bi morali sklenit enega od paketov za internet pa tv z njimi.
Sicer nisem kaj dosti sledil, vendar a ni telekom optika dostopna tudi ostalim ponudnikom?


Pri nas na telekomovi optiki niso nič postavljali pogoje leta 2019. Si lahko vzel karkol.

starfotr ::

S telekomom ne sklepaj naročnine, če ne želiš. Pokliči svojega izbranega ponudnika in bo on uredil s telekomom vse potrebno.
««
12 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE network in gradnja optičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
72309 (232) markasaso12
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133844 (2308) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336157 (2068) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295586 (3548) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344894 (2400) w0mbat

Več podobnih tem