» »

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja?

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja?

«
1
2

A. Smith ::

Pozdravljeni.

Že nekaj časa divja na področju spajkanja manjša revoucija. Namreč, Kitajci so začeli izdelovati (delujoče) kopije spajkalnikov, ki imajo grelec v konici, namesto v ročniku spajkalnika. In že nekaj časa so zunaj dovolj kvalitetni, zelo zmogljivi in hkrati poceni spajkalniki, ki so po zmogljivosti primerljivi z Ersami, Wellerji in Hakkoti za 500€ in več.

V tem videu je razlaga o razliki med spajkalniki z grelcem v ročniku in grelcem v konici.


In potem je seveda elektro-youtube skupnost našla še spajkalnik, ki je (poceni kitajska) kopija Hakkove (in še prej JBC-jeve) tehnologije.


Meni se zdijo komande na ročniku nerodne, prav tako se mi zdi nerodno, da moram spajkalnik napajati z računalniškim adapterjem. Prav tako spajkalnik nima možnosti kalibracije temperature (na testih se je pokazalo, da kaže 20-30°C premalo).

Obstaja pa še en spajkalnik, ki je dokazano Hakko klon, ki je nekoliko bolj izpopolnjen. Potem seveda, ko si vzameš en dan in popraviš slabe lote v ročniku, itd... Ampak zadeva je dobra in je zmogljiva.


Kdo uporablja kakšnega izmed dveh? Izkušnje? Okvare? Primerjave?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Ker nisem imel nikoli originalnega Hakkota ne vem, če je kitajc dober, je pa definitivno bistveno boljši od mojega ultra starega weller lötštacjona.

Imam tudi enega USB kitajca, ki je čisto OK za domača popravila (z 8W pa seveda ne more staliti večjih reči).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

A. Smith ::

Ultra star Wellerjev lötštacjon bo delal in delal. Za kitajce je to težje reči.

Predvsem gre za to, da Weller to tehnologijo ponuja - z artikli od 800€ naprej. Trenutno imam naročenega enega KSGER-ja. Bom poročal o rezultatih, ko bo pri meni, a to še ne bo tako kmalu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith je izjavil:

Za kitajce je to težje reči.
Hja, lahko ti bom povedal čez 20 let.

A. Smith je izjavil:

Predvsem gre za to, da Weller to tehnologijo ponuja - z artikli od 800€ naprej. Trenutno imam naročenega enega KSGER-ja. Bom poročal o rezultatih, ko bo pri meni, a to še ne bo tako kmalu.
Moj je prišel z zabavno napako:



Nekdo je tako obilno zalotal C13 štekar na pcb, da je kapljica visela do ohišja. Ko sem vštekal kabel me je zrukal ko psa.

starfotr ::

Še vedno velja, da se za profesionalno ali pa za resno amatersko delo kupi JCB, Ersa, Weller, Hakko.

Za amaterje, ki sem ter tja kaj zalotajo, bi pa rekel, da naj kupijo npr. plinskega v diskontu.

darkolord ::

Imam "KSGER" in ga redno uporabljam in sem z njim zelo zadovoljen. Segreje se v nekaj sekundah, tako grelec in senzor temperature sta v (poceni) konici, tako da glede tega ni skrbi glede okvare.

Konice so dovolj poceni, da jih lahko za začetek vzameš več in preizkusiš, katera ti bolj odgovarja.

Imam tudi Erso i-CON za 300 eur pa je ergonomija sicer precej boljša (silikonski kabel in precej manjša in lažja ročka), ampak ne toliko, da bi se mi ga dalo vleči iz predala, tako da večinoma uporabljam kar tega "Hakklona".

Zgodovina sprememb…

Technics111 ::

Lahko maš spajkalnik za 1000EUR pa če si levi in ne znaš lotat pač ne znaš,ti noben nebo pomagal.

Kupiš nekaj takega EUR 0,54 | Soldering Iron 60W Adjustable Temperature Electric Solder Iron Rework Station Mini Handle Heat Pencil Welding Repair Tools
https://s.click.aliexpress.com/e/dwjb59...

In te boli kita za firme,ker ga imam sam pa deluje odlično. ;)

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Technics111 je izjavil:

Lahko maš spajkalnik za 1000EUR pa če si levi in ne znaš lotat pač ne znaš,ti noben nebo pomagal.

Kupiš nekaj takega EUR 0,54 | Soldering Iron 60W Adjustable Temperature Electric Solder Iron Rework Station Mini Handle Heat Pencil Welding Repair Tools
https://s.click.aliexpress.com/e/dwjb59...

In te boli kita za firme,ker ga imam sam pa deluje odlično. ;)


Osebno bi odsvetoval nakup spajkalnikov brez ozemljitve. Eni smo pač tečni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

A. Smith ::

jype je izjavil:

Moj je prišel z zabavno napako: Nekdo je tako obilno zalotal C13 štekar na pcb, da je kapljica visela do ohišja. Ko sem vštekal kabel me je zrukal ko psa.


Uuuu grdo. Glede na zbrane informacije (tudi iz drugih virov) bom zadevo najprej razstavil in temeljito pregledal.

Če bi bil to Weller, bi jih lahko stožil ko prasce. Ker je pa Kitajc mu pa ne moreš nič. Weller 010na so spljuvali, ker nima varovalke proti omrežju (ima pa negorljiv trafo, kar ustreza EU in drugim standardom). Kitajc te ubije, pa jim nihče ne more nič.

KSGER postaja ima sicer še druge probleme. Ok, ozemljitev na ohišje (ki sicer manjka, šalabajzerji...) bom dodal pred zagonom, opozarjajo vsi. Potem je tu hladilnik za diodo, ki je direktno nad prevodno potjo na vezju -> če zaradi toplotnih raztezkov preriba, je BUM. Skratka en dan dela, da zdaevo spraviš v kompatibilno stanje.

darkolord je izjavil:

Imam "KSGER" in ga redno uporabljam in sem z njim zelo zadovoljen.

Zdaj, v teoriji, bi moral biti KSGER boljši od Erse, ker je Ersa oldschool tehnologija (grelec ločen od konice), ki ima daljše odzivne čase od KSGER pri lotanju. Kakšne so tvoje izkušnje?

starfotr je izjavil:

Še vedno velja, da se za profesionalno ali pa za resno amatersko delo kupi JCB, Ersa, Weller, Hakko. Za amaterje, ki sem ter tja kaj zalotajo, bi pa rekel, da naj kupijo npr. plinskega v diskontu.


Plinskemu ne moreš temperature nastavljat, se pravi je precej razredov nižje. Za uporabo bakrene pletenice za odlotavanje je treba recimo temperaturo močno povečati. Kitajcev, predvidevam, nisi sprobal?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

darkolord ::

A. Smith je izjavil:

Zdaj, v teoriji, bi moral biti KSGER boljši od Erse, ker je Ersa oldschool tehnologija (grelec ločen od konice), ki ima daljše odzivne čase od KSGER pri lotanju. Kakšne so tvoje izkušnje?
Da temu ni tako.

Ersa je na videz old-school, v resnici pa ni tako. Grelec in senzor sta čisto pri konici, približno na enaki lokaciji kot pri Hakkotu (in KSGER):

 Hakko

Hakko



 Ersa

Ersa


S tem da je pri Ersi grelec boljši (a dražji) in je 150 W (namesto 75 W), tako da lahko ponudi več "soka", ko ga potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

ERSA, WEller, JBC, hakko je tko tko, kopij kok češ

darkolord ::

Al kopija je 10-20% cene, dela pa 80-90% tko dobr.

starfotr ::



Če bi bil to Weller, bi jih lahko stožil ko prasce. Ker je pa Kitajc mu pa ne moreš nič. Weller 010na so spljuvali, ker nima varovalke proti omrežju (ima pa negorljiv trafo, kar ustreza EU in drugim standardom). Kitajc te ubije, pa jim nihče ne more nič.


Za občasno delo pa ne rabiš nastavit temperature. Tako, da tudi s plinskim gre brez težav.

dela ::

Technics111 je izjavil:

Lahko maš spajkalnik za 1000EUR pa če si levi in ne znaš lotat pač ne znaš,ti noben nebo pomagal.

Kupiš nekaj takega EUR 0,54 | Soldering Iron 60W Adjustable Temperature Electric Solder Iron Rework Station Mini Handle Heat Pencil Welding Repair Tools
https://s.click.aliexpress.com/e/dwjb59...

In te boli kita za firme,ker ga imam sam pa deluje odlično. ;)


Sem imel zelo podobnega kitajca na dimmer, samo da je namesto "936" konic imel tiste navadne polne na 2 vijaka in poleg še ločeno sponko za ozemljitev. Lotal je fino in mi je bil precej všeč, dokler nisem pogruntal, da mi ledice prižiga med lotanjem in da faza prebija na konico. Kitajski hakko 936 kloni za 25$ s trafotom so po mojem 100x boljša izbira, za 20 $ razlike se ne splača tvegat. Pa še na njih je dobro pred uporabo inšpekcijo nardit, da nima take pasti not, kot jo je imel jypeov.

mzakelj ::

Za vezja in igranje majo v HK odličnega. Komplet nova "palica" s kablom pa 2€ na aliexpressu. Izredno zadovoljen s njim.
https://hobbyking.com/en_us/soldering-s...

A. Smith ::

darkolord je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Zdaj, v teoriji, bi moral biti KSGER boljši od Erse, ker je Ersa oldschool tehnologija (grelec ločen od konice), ki ima daljše odzivne čase od KSGER pri lotanju. Kakšne so tvoje izkušnje?
Da temu ni tako.
Ersa je na videz old-school, v resnici pa ni tako. Grelec in senzor sta čisto pri konici, približno na enaki lokaciji kot pri Hakkotu (in KSGER)
S tem da je pri Ersi grelec boljši (a dražji) in je 150 W (namesto 75 W), tako da lahko ponudi več "soka", ko ga potrebuješ.


Aha. Se pravi je za resne zadeve Ersa Nano tisto, kar se splača imeti. Ok.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dela ::

mzakelj je izjavil:

Za vezja in igranje majo v HK odličnega. Komplet nova "palica" s kablom pa 2€ na aliexpressu. Izredno zadovoljen s njim.
https://hobbyking.com/en_us/soldering-s...


Kaj takega sem mislil zgoraj, ja. Če kdo ve: a ti iz hobbyking EU skladišča so že carinjeni ali te ta strošek še čaka? Koliko je dostava iz EU skladišča v SLO?

AnubisOfDoom ::

Kje kupite zico za lotanje?

darkolord ::

dela je izjavil:

Kaj takega sem mislil zgoraj, ja. Če kdo ve: a ti iz hobbyking EU skladišča so že carinjeni ali te ta strošek še čaka? Koliko je dostava iz EU skladišča v SLO?
Iz EU skladišča so že carinjeni. Poštnina je odvisna od mase. Naklikaj košarico pa poglej.

Zgodovina sprememb…

jype ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Kje kupite zico za lotanje?
V Ljubljani ponavadi kar Delko.

dela ::

darkolord je izjavil:

dela je izjavil:

Kaj takega sem mislil zgoraj, ja. Če kdo ve: a ti iz hobbyking EU skladišča so že carinjeni ali te ta strošek še čaka? Koliko je dostava iz EU skladišča v SLO?
Iz EU skladišča so že carinjeni. Poštnina je odvisna od mase. Naklikaj košarico pa poglej.


Tnx

A. Smith ::

No, po nekaj čakanja sem zadevo končno dobil in stestiral. In ja, vem, da se kupi resnega proizvajalca, če hočeš pravilno narejen izdelek, ampak to je že smešno.

Ko sem postajo razdrl, sem najprej opazil, da je eno izmed dveh hladilnih reber na eni strani dvignjeno. Morda ponaključju, bolj verjetno pa namenoma, ker je proizvajalec ugotovil, da kraki rebra pritiskajo na prevodne poti na vezju. To sem pustil pri miru, ker je s tem en problem rešen. Drugo hladilno rebro sem odspajkal in podložil s podložkami, da je nad vezjem in prevodnimi potmi. dodal sem še ozemljitev na ohišje.

Nato je prišel na vrsto front panel. Gumb za nastavljanje je bil postrani, tipka v njem pa ni delala, ker je bil tako pod pritiskom. Videl sem odzive kupcev z enakimi problemi, ki so mislili, da je to problem udarca med pošiljanjem, a to ni res. Gumb je postrani, ker so tolerance na sprednjem vezju toliko mimo. Sem torej odspajkal konektor spajkalnika, odstranil sprednje vezje in povrtal luknjo za gumb za 2mm in sestavil. In glej, gumb deluje.

Ko sem zadevo spet zagnal, sem ugotovil, da spajkalnik ne gre iz stby mode. Moral sem odpreti konektor na priključnem kablu spajkalnika in zamenjati modro in belo žico.

Konice začuda delujejo. Spajkalnik sicer deluje res solidno, spajkati pa je možno s precej nižjo nastavljeno temperaturo, kot pri klasičnih spajkalnikih (tam sem uporabljal 380°C, tukaj delam s 320°C).

Skratka, spajkalnik je polizdelek vse, dokler si ne vzameš večine dneva za odpravo vseh napak. Potem postane solidno orodje. Na koncu zadeva razpade na vprašanje, ali sem bil pripravljen investirati en dan (v mojem primeru DA), da zadeva postane operativna. Nekdo, ki mu je to prvi spajkalnik, ga sam ne bo mogel narediti operativnega. Začetniki brez znanja in orodja prav tako ne. Za nekaj € več bi lahko proizvajalec ponudil izdelek, ki je šel skozi izhodno kontrolo, a temu ni tako. Škoda.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

darkolord ::

Lepo prosim, da še prodajalcu daš primerno oceno. To je pomoje edino, kar jih izuči.

A. Smith ::

Sem naredil. Ampak v poplavi odličnih ocen bo moja izgubljena. Mogoče bo vsaj kdo opis prebral in vedel, kaj mu je narediti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Bwaze6 ::

Jaz že 5 let uporabljam kitajski Hakko klon, YIHUA 937BD+, počasi bo treba sicer novo držalo kupit, ker sem malce pretiraval z odspajkovanjem nekih precej masivnih zadev, ga puščal na maksimalni temperaturi in ob tem še močno pritiskal s konico - posledično se je vse rahlo razmajalo, kar te potem pri finem delu le živcira. Ampak je bil 50 EUR, novo držalo bo 8 EUR, boljšega za občasno hobi rabo ne rabim.

marjan_h ::

Ja, samo te konice za Banggoodov KSGER so $18. Medtem za YIHUA dobiš za $6. Razen če konice za spajkalnike z direktno vgrajenim grelcem imajo daljšo življensko dobo.

A. Smith ::

Za $18 dobiš mogoče original Hakkotove.

Kitajske konice (ki čisto dobro delujejo) so US$4.11. Tukaj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

darkolord ::

Od KSGER so še ceneje (na aliexpressu). So tako poceni, da se IMO splača kupiti malo več različnih, da lahko potem sprobaš tudi ostale.

Hakko ima na svoji spletni strani super prikazano, čemu so različne konice namenjene skupaj z videi, kako se jih uporablja. na primer

seminal ::

A lahko da kdo link od tega KSGER? Kateri je boljši tale ksger ali YIHUA 936 iz hobby kinga?

darkolord ::

Jaz sem nabavil tule

seminal ::

Aha, kar dražji od 936, a ima tale mogoče PT senzor v konici, in prikazuje dejansko temepraturo konice?

darkolord ::

Tole je cena za izdelek na tem linku, tako da trenutno ni najboljša:



Ima pa senzor v konici, da, tako kot vse ostale "T12" postaje.

promixer ::

Pozdravljeni,

še vedno priporočate tale spajkalnik iz HobbyKinga:
https://hobbyking.com/en_us/soldering-s...

Ali je že kaj drugega na vidiku za občasno domačo rabo?

Hvala
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

matobeli ::

Zdej že cca 2 meseca uporabljam super opevano KSGER T12 postajo v službene namene. Je bila mišljena kot testna, če je integriran grelec res bistveno boljši, da bi nabavili potem neko znamko.

Pri postaji nastavljaš vse živo, najbolj sta mi všeč stanby in sleep funkciji, zadevi definiraš po koliko časa se temperatura spusti na neko pol ogreto in po koliko časa gre čisto spat. Nič več pozabljenega prižganega spajkalnika čez vikend! Še uro in datum ima na ekranu, how bout that!
Je tudi precej "low profile", knof in konektor sta dobra, vse zgleda enostavno za popravit.
Jo je pa nujno pred priklopom razdreti in pogledati kako so jo kitajci zaspajkali skupaj. Jype je že dal slikco, tudi moja ni bila čist kosher.

Namest da bomo nabavil znamko za x00EUR se bo vzelo še ene 3 postaje in nekaj držal, za naše potrebe bo super.

Držalo imam zaenkrat še osnovno, bom verjetno naročil eno bolj slim zadevo. Kakorkoli, ogret je res v nekaj sekundah in pa najboljša zadeva: ker se konica greje bolj proti koncu pomeni da je čisto pri držalu dovolj hladna za menjavo brez rokavic/orodja! Super šit če to delaš večkrat dnevno.

Promixer: Ne, za ta denar je 936 še vedno najboljša, odvisno sicer kaj počneš in če bi dal kakšen $ več, mogoče ni več najboljša po p/p, ker je pač osnovna. Dobiš pa za par USD "pretvornik" ki iz priložene ročke naredi T12 držalo, kar pomeni da imaš osnovno postajo z regulacijo temperature in T12 držalom za nekih 20EUR, definitivno priporočam to kombinacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

A. Smith ::

Upam, da si si ogledal še, kako so hladilna rebra postavljena na tiskanino - edino, kar je med hladilnikom in prevodno potjo na vezju, je lak na vezju. Če to preribsa, bo BUM. Tako da predlagam, da odspajkaš obe hladilni in na nogice med hladilnik in vezje dodaš kašno podložko.

Razen tega, se strinjam, da je postaja z opravljeno "končno kontrolo" dobra zadeva. Žal pa ne takoj iz škatle.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

BigWhale ::

A. Smith je izjavil:

Upam, da si si ogledal še, kako so hladilna rebra postavljena na tiskanino - edino, kar je med hladilnikom in prevodno potjo na vezju, je lak na vezju.


A je to kjerkoli drugje, pri taksnih low budget zadevah, drugace? Jaz sem odprl ze vse sorte zadev, pa sem redko kje videl hladilnik na kaksnih podlozkah. Ce se zadeva ne premika potem je soldering mask lak povsem dovolj izolacije.

matobeli ::

Amm, fantje ta dva hladilnika sta v resnici v luft (nista na ohišju/masi). Vsaj pri meni sta. Vijak je izoliran z enim belim distančnikom, spodnji pad pa z termalnim padom.



Ne da ne bi blo fino, da bi bil podložen, neke hude krize pa tud ne bo če dobi gor napetost.

slika

edit: men ne kaže slike, mogoče jo komu drugemu kaže...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

BigWhale ::

Men tud ne kaze fotke. Dej nekam drugam. :))

matobeli ::

Mah, klikejte na link, pa bo :)

promixer ::

Samo še to preverjam, se splača stegniti za cca 20€ za AT-937? Proti Yihua 936.
https://hobbyking.com/en_us/atten-50w-a...
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

BigWhale ::

matobeli je izjavil:

Mah, klikejte na link, pa bo :)


Men tud link ne pokaze fotke. :))

darkolord ::

promixer je izjavil:

Samo še to preverjam, se splača stegniti za cca 20€ za AT-937? Proti Yihua 936.
https://hobbyking.com/en_us/atten-50w-a...
Em, za to ceno dobiš že zgoraj omenjen spajkalnik s T12 konicami.

matobeli ::

Atten ima enako moč/funkcije. Pa še vedno kitajc, kar pomeni da se ne splača.

promixer ::

darkolord je izjavil:

promixer je izjavil:

Samo še to preverjam, se splača stegniti za cca 20€ za AT-937? Proti Yihua 936.
https://hobbyking.com/en_us/atten-50w-a...
Em, za to ceno dobiš že zgoraj omenjen spajkalnik s T12 konicami.


Govoriš o 936 ali KSGER T12?

Hvala
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

A. Smith ::

BigWhale je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Upam, da si si ogledal še, kako so hladilna rebra postavljena na tiskanino - edino, kar je med hladilnikom in prevodno potjo na vezju, je lak na vezju.


A je to kjerkoli drugje, pri taksnih low budget zadevah, drugace? Jaz sem odprl ze vse sorte zadev, pa sem redko kje videl hladilnik na kaksnih podlozkah. Ce se zadeva ne premika potem je soldering mask lak povsem dovolj izolacije.


PCB lak ni dovolj izolacije za 230V niti slučajno. Če bi govorili o treh voltih, mogoče.

matobeli je izjavil:

Amm, fantje ta dva hladilnika sta v resnici v luft (nista na ohišju/masi). Vsaj pri meni sta. Vijak je izoliran z enim belim distančnikom, spodnji pad pa z termalnim padom.



Ne da ne bi blo fino, da bi bil podložen, neke hude krize pa tud ne bo če dobi gor napetost.

slika

edit: men ne kaže slike, mogoče jo komu drugemu kaže...


Zanimivo... pri mojem KSGER-u ni izolacije med ohišjem dvojne diode in hladilnikom. Očitno so to začeli upoštevati. Tako da v tvojem primeru res ni tako kritično.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

BigWhale ::

A. Smith je izjavil:

BigWhale je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Upam, da si si ogledal še, kako so hladilna rebra postavljena na tiskanino - edino, kar je med hladilnikom in prevodno potjo na vezju, je lak na vezju.


A je to kjerkoli drugje, pri taksnih low budget zadevah, drugace? Jaz sem odprl ze vse sorte zadev, pa sem redko kje videl hladilnik na kaksnih podlozkah. Ce se zadeva ne premika potem je soldering mask lak povsem dovolj izolacije.


PCB lak ni dovolj izolacije za 230V niti slučajno. Če bi govorili o treh voltih, mogoče.


Ah, nisem zasledil, da gre 230V trace. Potem je stvar mal drugacna, ja. :) Ampak, ce je hladilnik v zraku tudi ne bi smelo biti tezav. Je pa in general to mal slabs designed, se strinjam.

Jaz sem zdaj nabavil enga, da vidim kako se obnese.

seminal ::

Promixer tale 936 ni slaba zadeva če nimaš nič še doma, še vedno lahko nabaviš potem kaj boljšega ta pa je za rezervo ali pa kaka groba opravila.
https://www.banggood.com/V2_1S-T12-Digi...
A tole je ok zadeva cena ni slaba.

seminal ::

matobeli ::

seminal je izjavil:


A tole je ok zadeva cena ni slaba.


Preberi si temo in se odloči, praktično cela tema se gre o tem modelu. Cena je pa zelo dobra.

seminal je izjavil:

Ali pa med tole verzijo?
https://www.aliexpress.com/item/3283604...


starejša verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

matobeli ::

Eno manjše "opozorilo" glede KSGER. Zunaj je 3.1 verzija, kaj je dejansko bolje ni čisto dorečeno, stability,... Zato so v2.1 postale cenejše https://www.eevblog.com/forum/reviews/k...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen spajkalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
27652967 (1266) matobeli
»

spajkalnik-spajkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
679493 (5644) matobeli
»

aliexpres, banggoog, amazon, ebay- carina itd...najceneje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101060 (720) AEx_1-7
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163152 (2747) Excavator
»

spajkalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5112114 (10099) matobeli

Več podobnih tem