» »

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja?

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja?

1
2
»

BigWhale ::

Evo, ravnokar postar dostavil tole.

Rocka v katero se vtakne konica je mal drugacne izdelave kot sem videl review-e na internetu in je bolj kompaktna z lepsimi spoji. Pogledal sem tist infamous heatsink, 230V trace gre se vedno pod njim, je pa heatsink malenkost dvignjen v zrak in je nekaj zracne reze nad trace-om.

Zdaj cakam, vidim, ce dela auto sleep in auto standby. :D

zmelkoow ::

@BigWhale
Je šlo mimo carine?

A. Smith ::

@BigWhale

Predlagam, da preveriš še, če je alu ohišje ozemljeno. In ker verjetno ni, predlagam, da ga ozemljiš. Razloge za to boš našel med Juretovimi prispevki na začetku threada.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

BigWhale ::

A. Smith je izjavil:


Zanimivo... pri mojem KSGER-u ni izolacije med ohišjem dvojne diode in hladilnikom. Očitno so to začeli upoštevati. Tako da v tvojem primeru res ni tako kritično.


Oh, tole sem se pozabil. Na mojem spajkalniku je med dvojno diodo in hladilnikom sil pad in je rec elektricno izolirana.

zmelkoow je izjavil:

@BigWhale
Je šlo mimo carine?


Ja, je slo mimo carine brez tezav. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

matobeli ::

BigWhale je izjavil:


Zdaj cakam, vidim, ce dela auto sleep in auto standby. :D


Ne pozabit testirat če premik ročke premakne spajkalnik iz standby v delovanje 8-)

BTW, a kdo ve kje bi se dobil od HAKKOta original T12 konice?

dela ::

matobeli je izjavil:

Promixer: Ne, za ta denar je 936 še vedno najboljša, odvisno sicer kaj počneš in če bi dal kakšen $ več, mogoče ni več najboljša po p/p, ker je pač osnovna. Dobiš pa za par USD "pretvornik" ki iz priložene ročke naredi T12 držalo, kar pomeni da imaš osnovno postajo z regulacijo temperature in T12 držalom za nekih 20EUR, definitivno priporočam to kombinacijo.


Imaš več informacij o teh pretvornikih z 936 postaje na T12 držalo? Ne najdem nič izčrpnega o tem, razen par oglasov za komponente za 936 ročke, za katere se mi bolj zdi, da so prodajalci samo T12 zraven napisali kot random ključno besedo, dejanske zveze s T12 pa nima oz. vsaj meni ni razvidno.

Kaj je sploh kompatibilno med tema dvema? 5-pin konektor zgleda dost podoben, bi lahko bil enak, konice, grelci so itak drugi, PCB v držalu in držalo so verjetno drugi. T12 ima še senzor premikanja in en dodaten termo upor v držalu, sem nekje videl. Bi se 936 postaja sploh lahko pravilno razumela s T12 senzorjem temperature v konici ali preveč kompleksnosti pripisujem temu?

matobeli ::

Je precej bolj enostavno kot si misliš.

grelec je grelec, žica pač. Standardno pri spajkalnikih so tudi vsi narejeni za 24V (toliko je max napetost iz postaje). Edina zadeva ki jo moraš zadet je da uporabljata enak termočlen. KSGER postaja ima dejansko podprtih ogromno držal in tipal, lahko izbereš v nastavitvah, lahko celo definiraš svojega. 936 podpira tistega ki je najbolj pogost, sem 100% da piše na netu katerega. In zgleda je v T12 enak.

Kar se tiče tistega vezja ki pretvori navadno držalo v T12 držalo, ugani kaj je v mojem 907 držalu (907=ročka, 936=postaja) ki sem ga dobil zraven KSEGER postaje... Na BG imajo, glede na silke rev. 2.6, jaz imam pa "original" rev. 3.7

Načeloma pa je tako da so večinoma vse zadeve nazaj kompatibilne, da podpirajo postaje z manj funkcijami, načeloma lahko ročko direkt na 24V priklopiš pa bo delovalo čisto OK.

Imam pa doma še eno 907 klasično držalo ki ga želim spremeniti v T12, bom napisal postopek ko pridem do tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

BigWhale ::

matobeli je izjavil:

Ne pozabit testirat če premik ročke premakne spajkalnik iz standby v delovanje 8-)


Dela vse tako kot treba.

A je kalibracija konic potrebna? Zgubil sem temperaturno sondo za instrument. :D

matobeli ::

Ocenjujem da je cca +-10stC natančen. Če ne veš da rabiš bolje, pol verjetno ne rabiš :D

Ampak danes praviloma ne rabiš.

A. Smith ::

Pri meni je falilo ~30°C, ampak možno, da so novejše postaje bolje nastavljene.

Pa, če komu kaj ne dela, je tukaj hitra legenda za vrstni red za žice v konektorju spajkalnika:
1=Blue, 2=White, 3=Green, 4=Black, 5=Red
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dela ::

matobeli je izjavil:

Je precej bolj enostavno kot si misliš.

grelec je grelec, žica pač. Standardno pri spajkalnikih so tudi vsi narejeni za 24V (toliko je max napetost iz postaje). Edina zadeva ki jo moraš zadet je da uporabljata enak termočlen. KSGER postaja ima dejansko podprtih ogromno držal in tipal, lahko izbereš v nastavitvah, lahko celo definiraš svojega. 936 podpira tistega ki je najbolj pogost, sem 100% da piše na netu katerega. In zgleda je v T12 enak.

Kar se tiče tistega vezja ki pretvori navadno držalo v T12 držalo, ugani kaj je v mojem 907 držalu (907=ročka, 936=postaja) ki sem ga dobil zraven KSEGER postaje... Na BG imajo, glede na silke rev. 2.6, jaz imam pa "original" rev. 3.7

Načeloma pa je tako da so večinoma vse zadeve nazaj kompatibilne, da podpirajo postaje z manj funkcijami, načeloma lahko ročko direkt na 24V priklopiš pa bo delovalo čisto OK.

Imam pa doma še eno 907 klasično držalo ki ga želim spremeniti v T12, bom napisal postopek ko pridem do tja.


Hvala za info, si mi malo bolj razjasnil pojme.

BigWhale ::

Eh, tud 30 stopinj odstopanja je se ok. Sploh, ker se rec hitro segreje in precej hitro ohlaja, je to vrh glave. Jaz sem zdaj lotal med 300 in 400 stopinjami odvisno od spoja.

Zdaj pa ze gledam kako je z njihovimi hot air postajami, pa so kr drage v primerjavi s spajkalniki. :))

matobeli ::

Če se ne motim sem jo že naročil, sporočim kako bo, ko bo.

BigWhale ::

Jaz sem imel do zdaj nek 'twin station', ki je bil sicer ok ampak je imel klasicen spajkalnik, ki mi ni bil cist vsec. Prostora na mizi sicer ne bom pridobil, ce zamenjam. Razmisljam, da bi kupil zadevo v kit kompletu in potem skupaj s spajlanikom spakiral v eno vecje ohisje. Moral bi preverit samo a bo en usmernik dovolj za oboje skupaj. :D

promixer ::

Pozdravljeni,

katere T12 konice priporčate za neko občasno navadno spajkanje za KSGER enoto? T12-D08 mogoče?

Sam nimam pojma katere naročiti pa bi mi prav prišel predlog, da nebi slučajno vzel kaj preveč tanko ali predebelo konico.

https://www.aliexpress.com/item/4000364...

Hvala
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: promixer ()

A. Smith ::

Jaz sem vzel D24 konico - kasičen "chisel tip". Mislim, da je to najbolj razširjena konica za splošne namene. Skalpel konica, s katero pride spajkalnik, je mišljena za smd.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

matobeli ::

ILS je za mejčkene zadeve, tista priložena (skalpel) pa je tudi popolnoma dobra za navadno uporabo, čeprav je mišljena za SMD

marjan_h ::

Jaz imam eno vprašanje glede KSGER modelov spajkalnih postaj:

Kakšna je razlika med navadno KSGER in mini KSGER? Lahko pogledate na banggood.

Hvala za odgovor.

darkolord ::

Navadna je na 230 V, za mini rabiš zunanji napajalnik.

matobeli ::

Ampak to ni vsa resnica.

Danes imaš 3 osnovne opcije in še kar nekaj izpeljank:
Dolgo KSGER STM32 na 220V
Kratko KSGER STM32 na 24V
Mini KSGER STC na 24V

Vse z STM32 so pametne (marsikaj se da nastavljat) tista z STC pa ni tako zelo pametna, nisem se podrobno poglabljal tako da sploh ne vem če ima stand by in auto power off.

Pa še moj dodatek ker sem že ene dva meseca ponosni lastnik ene zanimive varjante:
SQ-D60 Uporablja enake špice kot TS100 in če smo čisto iskreni so to T12 konice z razširjenim ovratnikom, razdalje med pini je enaka.

Kupil sem ker ima priključek za USB C namesto "barrel plug". Ampak knedli niso not dodali PD negotiation čipa ki bi iz primernega PD izvora stisnil 20V, je zgolj samo USB C priključek.
Drugače pa deluje super, za 20USD ki sem jih dal je verjetno nemogoče dobiti cenejšega, temperaturno nastavljivega na T12. Hell, še celo nekaj pameti ima da lahko uravnavaš kdaj gre spat!
Nanj sem priklopil 6 celično li-polimer baterijo oziroma dve 3 celične in je zadeva postala res perfekten prenosni spajkalnik (zaradi T12 konic je kar se spajkanja tiče enakovreden KSGER in ostalim "postajam")

Moj naslednji projekt pa bo vse skupaj priklopit na Dewalt baterijo za ročno orodje (službeni izbor akumulatorskega orodja in se vsaj ena baterija vedno najde v vozilu). Ker plinski spajkalniki niso ravno za kirurška opravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

A. Smith ::

https://www.aliexpress.com/item/1005004...

a se komu sanja, če bi tole delovalo s KSGER T12 postajo?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen spajkalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
27652961 (1260) matobeli
»

spajkalnik-spajkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
679492 (5643) matobeli
»

aliexpres, banggoog, amazon, ebay- carina itd...najceneje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101060 (720) AEx_1-7
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163152 (2747) Excavator
»

spajkalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5112113 (10098) matobeli

Več podobnih tem