» »

Vsesplošno šalabajzarstvo - kje je vzrok?

Vsesplošno šalabajzarstvo - kje je vzrok?

1
2
3 4 5

darkolord ::

Al pa maš take, ki so vseeno plačani v redu in delajo po liniji najmanjšega odpora ali pa se jim jebe za vse.

(Kot marsikdo v javnem sektorju.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

svecka ::

Hehe se strinjam...2 uri zjutraj kavica in "klepetanje", 1 ura malica...javni sektor je itak katastrofa, sem že večkrat videl, ko sem čakal na njihove "storitve".

darkolord ::

No sej, zakaj bi bilo pri privatnikih kaj drugače, če jim je to omogočeno?

2dark ::

To ni ravno povezano z denarjem. Ker tudi v JS-ju delajo za 800-850€ ... Občutek, da so tam vsi na 1500€ neto je neresničen. To je problem v ljudeh. Ker nekdo ki nima delovnih navad ne bo nič bolje delal za 1500.. še vedno bo hvatal krivine.

solatjek ::

Imamo pa še en tip šalabajzarstva v drugi obliki, kjer pa se ne dela narobe iz nezadovoljstva ali nesposobnosti, ampak zelo narobe zaradi vez in poznanstev. Poznam kar nekaj primerov osebno, ki vozijo svoja vozila na tehničnega kjer poznajo mehanike, ki pregledajo vozilo. Še vedno se namreč da narediti tehničnega s tehnično oporečnim vozilom, da se o prikolicah sploh ne pogovarjamo, kaj nekateri vlečejo za sabo... Mi na misel ne pride, da bi z avtom s katerim vem, da ni vse OK rinil na tehničnega, to je pa skrajno neodgovorno!

Miki N ::

Dosti teh "šalabajzarjev" niti ne dela tega namenoma - imaš ljudi, ki imajo radi svoje delo, se trudijo ampak.. preprosto niso za to. Poznam primer, ko je imel znanec nekoga v delavnici - v redu človek, se je trudil, plačilo, izobraževanja, vse - ampak preprosto je dosegel nek svoj "plato" preko katerega ni mogel. Se zgodi.

estons ::

Hm, mogoče politično nekorektno, ampak še ena plat zadeve: otrokom govorimo naj se učijo in gredo študirat. Tisti z dobrimi ocenami, ki jim šola ne predstavlja (večje) težave, tako res naredijo in potem pristanejo v nekih bolj pisarniških poklicih. Kdo pa tebi streže v trgovini, dela za blagajno, popravlja avto, izdeluje pohištvo, prodaja pohištvo? Tisti, ki so že v šoli delali vse po liniji najmanjšega odpora ali pa komaj prilezli skozi nujno šolanje. Včasih so vsi ti poklici bili bolj cenjeni in niso šli tja delat samo ljudje, ki niso uspeli dobiti druge službe.

2dark ::

estons je izjavil:

popravlja avto, izdeluje pohištvo, Tisti, ki so že v šoli delali vse po liniji najmanjšega odpora ali pa komaj prilezli skozi nujno šolanje.


Tole pa ne bo držalo, da se gre učit za mizarja, avtomehanika nekdo, ki ga to ne zanima. Takšen ima možnost, da bo čez 10 let imel lastno obrt in dober mesečni zaslužek.

Raptor F16 ::

Kriteriji so padli.

Ni pravilno izšolanega kadra.

Največ nesposobnosti lahko ta trenutek vidiš po gostinskih lokalih kjer lahko streže vsak, ki mu čas v višek hodi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

2dark ::

Raptor F16 je izjavil:

Kriteriji so padli.

Ni pravilno izšolanega kadra.

Največ nesposobnosti lahko ta trenutek vidiš po gostinskih lokalih kjer lahko streže vsak, ki mu čas v višek hodi.


Kelnari lahko vsak. To pa res ni nobeno merilo. Mislim. Avte servirirat, pa pohištvo izdelovat pa ne more vsak lolek.

solatjek ::

Raptor F16 je izjavil:

Kriteriji so padli.

Ni pravilno izšolanega kadra.

Največ nesposobnosti lahko ta trenutek vidiš po gostinskih lokalih kjer lahko streže vsak, ki mu čas v višek hodi.


Že v OŠ se vidi ta padec kriterijev in nasploh način razmišljanja otrok, do tega pa je privedel celoten sistem. Ko dobijo neko nalogo in ni na dlani rešitve, je takoj odgovor: to ne gre, se ne da in otrok tu zaključi. Ni tistega več, da bi razmislil, poskusil kako drugače, stopil do sošolca in bi poskusila skupaj... To ne gre... KONEC. In od tu naprej ni nobenega miselnega truda več. Ocen za domače naloge ni, niti niso obvezne, starši pritiskajo na učitelje, prav tako ravnatelji, da se šola kaže dobro navzven, učitelji so popustili pod pritiski in raje podarijo oceno, kot da se bockajo in dokazujejo, da otrok vendarle ne vlaga truda in tako se ta anarhija prenese v srednje šole, kjer je zaradi obstoja programov potrebno obdržati oddelke, sicer ni ur ni ne zaposlitve in tako pridemo tja, kjer smo. Pouk je pa tako postal dopolnilna dejavnost k vsem projektom in natečajem, ki so jih navlekli na šole.

Samozavest teh novodobnih generacij je pa do plafona, pride prvič v službo, ve vse, čez dva meseca uči ljudi z 20 in več letnimi izkušnjami, avod njega pa praktično nič od nič, ceni pa se kot da je vso znanost požrl. Pri prvem resnejšem delu pa totalno pogori in takrat so vsi drugi krivi, le on nič in v to je tako prepričan, da mu niti dopovedati ne moreš.

So seveda izjeme, v povprečju pa je žal tako.

Raptor F16 ::

2dark je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Kriteriji so padli.

Ni pravilno izšolanega kadra.

Največ nesposobnosti lahko ta trenutek vidiš po gostinskih lokalih kjer lahko streže vsak, ki mu čas v višek hodi.


Kelnari lahko vsak. To pa res ni nobeno merilo. Mislim. Avte servirirat, pa pohištvo izdelovat pa ne more vsak lolek.


To sploh ni res. Delo v strežbi je malo več kot zabeležit naročilo, prinest hrano, račun in POS terminal.

Priprava pijač, postrežba, skrb za pripravljeno in pogrnjeno mizo, ugledna komunikacija z gostom, postopek postrežbe, skrb za nemoten obed...

Po tvoji logiki ti lahko tudi vsak dripac gume menja, pa tega dejansko ne pustite.

No saj zato pa je tako kot je. "To lahko vsak"
Ampak če si vsaj malo pošten do sebe si boš ob prvi priliki, ko boš izkusil to miselnost, priznal da se motiš.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

svecka je izjavil:



Povsod so šalabajzarji danes, ker delo dobro ni več cenjeno. Sam $$$ se vidi in nič drugega.
V resnici smo krivi kar potrošniki sami, ker kakovosti več ne cenimo. Samo še nizko ceno in popuste gledamo, da lahko za čim manj denarja kupimo čim več ropotije.

Tistih par, ki bi radi plačali malo več za dobro kakovost, je pa premalo, da bi se zanje splačalo delati.

SmeskoSnezak ::

Okapi je izjavil:

svecka je izjavil:



Povsod so šalabajzarji danes, ker delo dobro ni več cenjeno. Sam $$$ se vidi in nič drugega.
V resnici smo krivi kar potrošniki sami, ker kakovosti več ne cenimo. Samo še nizko ceno in popuste gledamo, da lahko za čim manj denarja kupimo čim več ropotije.

Tistih par, ki bi radi plačali malo več za dobro kakovost, je pa premalo, da bi se zanje splačalo delati.

Zelo resnicno... in zalostno.
@ Pusti soncu v srce... @

scipascapa ::

Okapi: ni standarda za kaj več. Ko bo minimalna 1000€ NETO, in povprečna 2000€+ potem se lahko kaj pogovarjamo.

estons ::

Avte servirirat, pa pohištvo izdelovat pa ne more vsak lolek.


Verjetno si želel povedati, da avte DOBRO servisirat in pohištvo DOBRO izdelovat ne more vsak lolek. Kar je popolnoma res. Žal pa "loleki" pridejo tudi v avtomehanikarske delavnice itd. in potem imaš razne kolobocije, o katerih piše OP. Vem, ker smo skoraj imeli 3 jurja škode na avtu po servisu, ker je, citiram, "vajenec zgleda mal slabo zašraufal".

Prav za servisiranje imaš zelo natančna navodila za posamezne modele avtov. Če pa kaj ne gre z navodili, dobi stranka odgovor "to je vse fuč, je treba zamenjat vse". Tako da si z lahkoto predstavljam, kako nekdo, ki je sposoben sledit navodilom, ima svojo avtomehanikarsko delavnico. Ker roboti tega še ne znajo delat, bodo pač taki vedno imeli nek krog strank, da preživijo, saj so dobri mehaniki/majstri/obrtniki prezasedeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

bbbbbb2015 ::

2dark je izjavil:

To ni ravno povezano z denarjem. Ker tudi v JS-ju delajo za 800-850€ ... Občutek, da so tam vsi na 1500€ neto je neresničen. To je problem v ljudeh. Ker nekdo ki nima delovnih navad ne bo nič bolje delal za 1500.. še vedno bo hvatal krivine.


Daj mir s temi 800€ v javnem sektorju.

En informatik, vleče 1300€ v javnem sektorju in v času službe del na črno (po malem programira). To mu še ven vrže jurja, seveda neobdavčenih. Kap bi te zadela, če ti povem kje dela.

Žena od enega lastnika kafiča dela na - davčni. Ma kakšna davčna blagajna. Vse se lepo na roko plača. Pa vodi mu še računovodstvo, pa še kelherice tudi na roko plačujeta.

Tretja dela na upravni enoti. Hodi domov ob 12h, da skuha in dela, ker imajo kmetijo. Zareklo se ji je enkrat, kdaj domov hodi, je šefica nekje na JU in pač zgine ob 12h.

Jaz osebno sem imel sestanek na davčni, kamor so me oni povabili. Ugotovil sem, da bom pozen pa sem iz mobitela klical, pa se oglasi njena sodelavka, pa je rekla, da bo treba sestanek prestaviti, ker je še ta moj kontakt na drugem sestanku. Ženska pa - pred mano, 3 metre preko prehoda za peščce, v petek ob 12h. Ni se mi dalo gledati, kam je zavila.

Samo nehaj z JS.

Mislim....

solatko ::

darkolord - Tebi očitno denar ni pomemben, ker ga imaš dovolj. Včasih je bilo pravilo, za dobro delo, dobro plačilo in sploh v razvitih deželah zahoda, je to pravilo pomenilo, da dober delavec prejme tudi enkrat večjo plačo, od slabšega (še vedno dobrega) sodelavca.

Ko smo popolnoma razvrednotili delo in plačujemo samo izobrazbo in funkcije, ne glede na učinek, je postalo dobrim, sposobnim in kvalitetnim posameznikom jasno, da zaposlitve, ki bi jim prinašala zadovoljstvo in plačo, s katero komot preživijo, ni več.
Včasih so obrtniki gledali dolgoročno, da si ustvarijo ime s kvalitetnimi storitvami, danes pa samo še gledajo, da s čim manjšimi stroški (ceno dela), ustvarijo čim večji dobiček, za delavce in stranke pa se jim hebe.

Moj največji šalabajzerski primer - mladenič mi v servis prinese nov računalnik, da mu naložim vse potrebne programe in ga usposobim za uporabo. Zadeva narejena v nulo, račun plačan, čez dve uri pa mi prinese računalnik nazaj, s pripombo, da ne dela. Priključim vpričo stranke, zadeva lepo zažene in normalno deluje. Stranko povprašam po električni napeljavi in pove, da ima šuko, da je napeljava stara nekaj let, saj je živel v skoraj novi hiši v Grosuplju. Zadovoljen odide in me čez kakšno uro pokliče, da pri njem pa mašina ne dela. Se zmeniva, da pridem do njega in preverim, če ima vse prav priklopljeno.
Zadeva je bila taka, samo v kuhinji so imeli dve vtičnici pravilno ozemljeni, vse ostale, po celi hiši pa samo dvožilno napeljavo, brez ničenja (kar se je itak delalo samo v mestih). Tako šalabajzersko napeljavo je nardila skupina delavcev zaposlena pri precej velikemu obrtniku. Dobro je bilo samo to, da so imeli shranjene račune, med njimi tudi za elektro instalacijo, tako, da so poklicali, saj je bila firma še živa in so potem na nek način rešili zadevo.
Delo krepa človeka

techfreak :) ::

solatko je izjavil:

... vse ostale, po celi hiši pa samo dvožilno napeljavo, brez ničenja ...
Huh, vticnice sploh niso imele priklopljenega ozemljitvenega kontakta? :O

pviran3 ::

Največja žalost je, da bi človek rad plačal za kvaliteto, pa je še vedno šalabajzarija in površnost prisotna.

Kako delavca tam nekje prisiliti, prositi, plačati, da bo delo opravil kot se zagre?

LeQuack ::

pviran3 je izjavil:

Največja žalost je, da bi človek rad plačal za kvaliteto, pa je še vedno šalabajzarija in površnost prisotna.

Kako delavca tam nekje prisiliti, prositi, plačati, da bo delo opravil kot se zagre?


Ja problem je ker imaš lahko eno premium firmo ki računa premium ceno, ampak delavci so še vedno na minimalcu. Tako da četudi ti plačaš dražje, še vedno ne pomeni da bo delavec kaj več dobil. Primer so recimo pooblaščeni servisi za avto in podobno. Edini način da je kvalitetno narejeno je, da sam narediš, žal je tako.
Quack !

ziga1990 ::

Mislim, da smo tudi mi in naša obsedenost z nizkimi cenami delno krivi za vse
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

solatko ::

pviran3 - Kot lastnik firme, moraš poskrbeti, da pridobiš najboljši kader, kar pa za minimalno plačilo ne gre.
V prejšnjem sistemu so imeli vodovodarji po firmah okoli 1000DEM plače v povprečju, kolega pa je imel firmo, v kateri je plačeval vodovodne inštalaterje za 8 ur 1,5kDEM neto + eventualne nadure, katerih pa je bilo zelo malo, zaradi dobre organizacije dela. Vsak, ki je prišel delat k njemu, je ob podpisu pogodbe, podpisal tudi izjavo, da upravičena reklamacija stranke, pomeni takojšnje prenehanje delovnega razmerja. V vsem času delovanja, ni imel niti ene upravičene reklamacije (nekaj jih je bilo zaradi napak v materialu), instalater je dobil naslov, čas, kdaja se z delom pričene in ob končanem delu prevzem, stanje števca,.... Kolegu zaradi take poslovne politike, razen za dogovor, ni bil potreben niti en obisk stranke več, tako, da se je lahko povsem posvetil pridobivanju posla, nabavi materiala in kasiranju, vse ostalo pa so opravili delavci sami. Firmo je prevzel sin in ima popolnoma enako politiko, kot jo je imel fotr. Večina zaposlenih pri njih dočaka penzijo, ki precej odstopa od ostalih, saj se vse piše v celoti, tako, da pri njih ne poznajo goljufanja pri prispevkih.

Zapomnite si, da za nizko osnovo, kvalitetnega delavca ne bo, niti blizu vaši firmi, dajte boljše plače in postavite razumne zahteve okoli dela, pogodbo za nedoločen čas s tremi meseci poizkusnega in se bodo za vas tepli dobri delavci, kvaliteta dela se bo izboljšala in s tem tudi zaslužek in razvoj firme, vse ostalo je šalabajzerstvo.
Delo krepa človeka

solatjek ::

ziga1990 je izjavil:

Mislim, da smo tudi mi in naša obsedenost z nizkimi cenami delno krivi za vse


Ja, drži, obsedenost z nizkimi cenami je eden izmed faktorjev, ampak ne gre samo za obsedenost s cenami, ampak tudi za to, da te dandanes želi nekdo olupiti za enak izdelek, pri katerem te nekdo drug ne. Konkretno sem kupoval skrinjo Gorenje, enaka je bila v Big Bang 100€ dražja kot v Merkurju. Big Bang sicer ima opcijo izenačimo ceno, ampak če ne rečeš, plačaš polno ceno, kar enostavno ni fer. In če ti trgovec tega ne pove, te je čisto preprosto nategnil! Normalno da si potem pozioren na to, za koliko ti nekdo hoče kaj prodati, saj denarja ne pobiramo po cestah.

Drugi nateg so tekstilne prodajalne. To se najbolj vidi pri razprodajah, ko ti nek izdelek iz 100€ zniža na 30€, a pri tem še vedno zasluži. Nečloveške marže pri rednih cenah, navadno lupanje in nategovanje ljudi.

Nikoli mi tudi niso jasni upokojenski popusti, kje je tu logika. Marsikateri upokojenec iz prejšnjega sistema ima večjo pokojnino, kot je današnji minimalec. Kdo si zdaj bolj zasluži popust, en deda z 1k€ penzije ali mati z dvema otrokoma na minimalcu? Jao v kaki državi živimo. Če želijo biti humanitarni, naj dajo popust po lestvici povprečne plače na družinskega člana po odločbi CSD-ja, ne pa glede na upokojensko kartico, ki lahko pomeni res 300€ penzije, lahko pa tudi 1500 in več €. Počasi bodo ceno izdelka določili individualno samo zame, stopil bom na skener in bo preskeniral barvo kože, las, oči, versko pripadnost in se bo nato določilo koliko to stane konkretno zame, jaooo.

kamiKaZaA ::

Da še jaz napišem o gumah. Grem do vulkanizerja in mi prav tako na vse nabije 2,5 bara. Menjam vulkanizerja, grem do drugega, se isto zgodi. Grem še na original servis, kjer plačam cca. 5€ več in mi prav tako nabijejo 2,5 bara. Kot kaže je to njihova klasika in zdaj vedno ko menjam gume, grem sam na pumpo in si namestim toliko tlaka v pnevmatikah kolikor piše obstrani na vratih.

Raptor F16 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Da še jaz napišem o gumah. Grem do vulkanizerja in mi prav tako na vse nabije 2,5 bara. Menjam vulkanizerja, grem do drugega, se isto zgodi. Grem še na original servis, kjer plačam cca. 5EUR več in mi prav tako nabijejo 2,5 bara. Kot kaže je to njihova klasika in zdaj vedno ko menjam gume, grem sam na pumpo in si namestim toliko tlaka v pnevmatikah kolikor piše obstrani na vratih.


Pa ti sploh bereš, kaj ti piše na nalepki vrat ?

2.3 v hladnem vremenu. To je minimum, ki mora bit v gumi zgodaj zjutraj ko se ti vsedeš v avto.

Veš, da ti tlak s temperaturo raste in pada ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

hammock ::

Raptor F16 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Da še jaz napišem o gumah. Grem do vulkanizerja in mi prav tako na vse nabije 2,5 bara. Menjam vulkanizerja, grem do drugega, se isto zgodi. Grem še na original servis, kjer plačam cca. 5EUR več in mi prav tako nabijejo 2,5 bara. Kot kaže je to njihova klasika in zdaj vedno ko menjam gume, grem sam na pumpo in si namestim toliko tlaka v pnevmatikah kolikor piše obstrani na vratih.


Pa ti sploh bereš, kaj ti piše na nalepki vrat ?

2.3 v hladnem vremenu. To je minimum, ki mora bit v gumi zgodaj zjutraj ko se ti vsedeš v avto.

Veš, da ti tlak s temperaturo raste in pada ?

Odvisno od avta. Moj ima med 2,5 in 3,2 hladen, odvisno od obremenitve.

kamiKaZaA ::

Raptor F16 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Da še jaz napišem o gumah. Grem do vulkanizerja in mi prav tako na vse nabije 2,5 bara. Menjam vulkanizerja, grem do drugega, se isto zgodi. Grem še na original servis, kjer plačam cca. 5EUR več in mi prav tako nabijejo 2,5 bara. Kot kaže je to njihova klasika in zdaj vedno ko menjam gume, grem sam na pumpo in si namestim toliko tlaka v pnevmatikah kolikor piše obstrani na vratih.


Pa ti sploh bereš, kaj ti piše na nalepki vrat ?

2.3 v hladnem vremenu. To je minimum, ki mora bit v gumi zgodaj zjutraj ko se ti vsedeš v avto.

Veš, da ti tlak s temperaturo raste in pada ?

Seveda berem. Če je 5 ljudi morajo biti bolj napumpane, če se vožiš hitreje od 160 km/h tudi bolj. Pri meni je maksimalno napisano 2,1 bara, minimalno pa 1,9 bara. Napumpajo pa mi vedno 2,5 bara in če takrat zapelješ v kakšno luknjo na cesti, me prav srce zaboli. Sam imam napumpane na 2,1 bara. Toliko kolkor je napisamo pod vsemi obremenitvami na maksimum.

WizzardOfOZ ::

scipascapa je izjavil:

Skupno vsem zadevam je: PLAČA.


NE!

Skupno vsem tem je, da lastniki in direktorji firm obravnavajo delavce kot strošek in ne kot investicijo. Če bi jih obravnavali kot investicijo, bi jim investicija vračala "vloženi kapital".

WhiteAngel ::

mikhail je izjavil:

Se strinjam drugače, da mora vsak dat vse od sebe, samo največkrat največ dajejo od sebe ravno tisti na najnižji stopnji, ker morajo delat 10 urne šihte, imajo več zadolžitev in odgovornosti naenkrat in so praktično overworked.


Ali res misliš, da tisti, ki delajo "10 ur" dajo vse od sebe? Če bi res toliko dali od sebe, jim šef ne bi je*al vsega po spisku, ampak bi z lahkoto našli boljše mesto zase. Saj niso pristali na tem delovnem mestu že ob rojstvu?!

Isto je s plačo. Če nekdo slabo kelnari za 700 eur, je še za to očitno preveč plačan. Hitenje za $$$ je obojestransko - mali šefi se furajo z bemflni, ker mislijo, da držijo boga za jajca, ker so okradli državo za nekaj 10k€ na leto, tisti na minimalcu pa p*zdijo čez vse, vključno nad svojim lajfom, rit premaknit se jim pa ne ljubi (ali pa se enostavno ne znajdejo v lajfu).

Jaz mislim, da je tu bistven šolski sistem. Če imajo otroci že starše zavožene, ki jih učijo raje krast, kakor delat, bi jim morali tu učitelji privzgojiti delovne navade in jim dotajčati, da ne moreš hvatat krivin celo življenje. Slavko Gaber s šolo, "prijazno otrokom", bi moral pa v arest glede na povzročeno družbeno škodo. Učiteljem pa dati nazaj spet več avtonomije in odgovornosti, ne pa višjih plač, za kar se Štrukelj samo zavzema.

WhiteAngel ::

bbbbbb2015 je izjavil:

2dark je izjavil:

To ni ravno povezano z denarjem. Ker tudi v JS-ju delajo za 800-850€ ... Občutek, da so tam vsi na 1500€ neto je neresničen. To je problem v ljudeh. Ker nekdo ki nima delovnih navad ne bo nič bolje delal za 1500.. še vedno bo hvatal krivine.


Daj mir s temi 800€ v javnem sektorju.

En informatik, vleče 1300€ v javnem sektorju in v času službe del na črno (po malem programira). To mu še ven vrže jurja, seveda neobdavčenih. Kap bi te zadela, če ti povem kje dela.

Žena od enega lastnika kafiča dela na - davčni. Ma kakšna davčna blagajna. Vse se lepo na roko plača. Pa vodi mu še računovodstvo, pa še kelherice tudi na roko plačujeta.

Tretja dela na upravni enoti. Hodi domov ob 12h, da skuha in dela, ker imajo kmetijo. Zareklo se ji je enkrat, kdaj domov hodi, je šefica nekje na JU in pač zgine ob 12h.

Jaz osebno sem imel sestanek na davčni, kamor so me oni povabili. Ugotovil sem, da bom pozen pa sem iz mobitela klical, pa se oglasi njena sodelavka, pa je rekla, da bo treba sestanek prestaviti, ker je še ta moj kontakt na drugem sestanku. Ženska pa - pred mano, 3 metre preko prehoda za peščce, v petek ob 12h. Ni se mi dalo gledati, kam je zavila.

Samo nehaj z JS.

Mislim....


Prvi in tretji primer sta relativno enostavno rešljiva. Piši njunima nadrejenima (direktorjema) in ju opozori na kršenje zakona. Če to ne zaleže, pošlješ mail ministru, h kateremu spada dotičen zavod. Brez skrbi, znotraj JS je kar konkurenca in taki dogodki so zelo priročni za nabiranje točk. Seveda, če ne nakladaš..

Za drugi primer pa pokliči inšpektorat in povej štorijo. Glede na občutljivost primera ne bo prevzel lokalni FURS, ampak iz druge enote. Ampak spet, če ne pišeš samo nebuloz.

kjut ::

Odgovor na naslov: do novega leta se mi zdi ga lahko pricakujes vedno vec, shugar everywhere TM.

Primerna izposoja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

darkolord ::

solatko je izjavil:

Zapomnite si, da za nizko osnovo, kvalitetnega delavca ne bo, niti blizu vaši firmi, dajte boljše plače in postavite razumne zahteve okoli dela, pogodbo za nedoločen čas s tremi meseci poizkusnega in se bodo za vas tepli dobri delavci, kvaliteta dela se bo izboljšala in s tem tudi zaslužek in razvoj firme, vse ostalo je šalabajzerstvo.
Zelo si naiven. Če bi bilo le tako enostavno.

Raptor F16 ::

kamiKaZaA je izjavil:


Seveda berem. Če je 5 ljudi morajo biti bolj napumpane, če se vožiš hitreje od 160 km/h tudi bolj. Pri meni je maksimalno napisano 2,1 bara, minimalno pa 1,9 bara. Napumpajo pa mi vedno 2,5 bara in če takrat zapelješ v kakšno luknjo na cesti, me prav srce zaboli. Sam imam napumpane na 2,1 bara. Toliko kolkor je napisamo pod vsemi obremenitvami na maksimum.


Ok ?

Očitno to delajo na pamet, brez da bi sploh pogledali na vrata, kakšna so priporočila ? To je že mal hudo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

MrStein ::

Okapi je izjavil:

svecka je izjavil:



Povsod so šalabajzarji danes, ker delo dobro ni več cenjeno. Sam $$$ se vidi in nič drugega.
V resnici smo krivi kar potrošniki sami, ker kakovosti več ne cenimo. Samo še nizko ceno in popuste gledamo, da lahko za čim manj denarja kupimo čim več ropotije.

Tistih par, ki bi radi plačali malo več za dobro kakovost, je pa premalo, da bi se zanje splačalo delati.

To je delno res, je pa tudi res, da potrošnik ne more vedeti, kaj je boljše in kaj slabše.

Pred časom je obstajala spletna stran salabajzer.si *, kjer so se primeri kot v tej temi omenili. Ampak je več ni. Verjetno v skladu s filozofijo "V Sloveniji ni slabih in ni napak. Vsi smo nadpovprečni!"

* glej https://www.had.si/blog/2009/05/20/sala...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

MrStein je izjavil:

Pred časom je obstajala spletna stran salabajzer.si *, kjer so se primeri kot v tej temi omenili. Ampak je več ni. Verjetno v skladu s filozofijo "V Sloveniji ni slabih in ni napak. Vsi smo nadpovprečni!"

* glej https://www.had.si/blog/2009/05/20/sala...


10 let in še malo star zapis?

Meiniken ::

Imaš informatika, ki dela v proizvodnji in nima pojma o lastnostih izdelkov in imaš kuharja, ki dela kot prodajalc IT opreme. Ta pa spet nima pojma kako stvari delujejo. Če bi vsak imel možnost počet tisto kar ga veseli, bi bil odnos do dela bolj korekten in posledično manj šalabajzerstva. Tko pa smo kjer smo. V riti :)

Še ena taka smešna izkušnja:
Pred slabim letom smo šli za fotra nov telefon iskat za rojstn dan. Pridemo tja v štacuno (seveda sm jst bil edini, ki je imel kej pojma o tehnologiji), nam ženska razkaže par telefonov in pri enem prebere iz listka, da ima procesor 4 jedra in potem doda "kar pomen, da lahko hkrati poganja 4 aplikacije" in po hitrem postopku naprej razlaga o telefonu. Jst sm mel tisto "Excuse me, what?" faco.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

louser ::

estons je izjavil:

Hm, mogoče politično nekorektno, ampak še ena plat zadeve: otrokom govorimo naj se učijo in gredo študirat. Tisti z dobrimi ocenami, ki jim šola ne predstavlja (večje) težave, tako res naredijo in potem pristanejo v nekih bolj pisarniških poklicih. Kdo pa tebi streže v trgovini, dela za blagajno, popravlja avto, izdeluje pohištvo, prodaja pohištvo? Tisti, ki so že v šoli delali vse po liniji najmanjšega odpora ali pa komaj prilezli skozi nujno šolanje. Včasih so vsi ti poklici bili bolj cenjeni in niso šli tja delat samo ljudje, ki niso uspeli dobiti druge službe.

Ti pa nisi v Sloveniji a?

MrStein ::

Meiniken je izjavil:


Še ena taka smešna izkušnja:
Pred slabim letom smo šli za fotra nov telefon iskat za rojstn dan. Pridemo tja v štacuno (seveda sm jst bil edini, ki je imel kej pojma o tehnologiji), nam ženska razkaže par telefonov in pri enem prebere iz listka, da ima procesor 4 jedra in potem doda "kar pomen, da lahko hkrati poganja 4 aplikacije" in po hitrem postopku naprej razlaga o telefonu. Jst sm mel tisto "Excuse me, what?" faco.

Heh, to pa sem jaz bil priča v eni računalniški trgovini: "Ta naprava ima kontrast 1:1000 kar pomeni, da lahko prikaže 1000 odtenkov sivine..." (ne spomnim se več, ali se je šlo za tiskalnik ali monitor)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gr8t ::

Jaz delam v orodjarstvu, tam pa ni prostora za šalabajzarstvo, vedno dam vse na kvaliteto. Je pa seveda že par mojih sodelavcev pravih šalabajzov, tudi taki ki so tik pred penzijo, tukaj pač ne moreš nič spremenit, če nisi šef.

V avtomobilskih delavnicah pa itak, škoda izgubljati besed, vem samo da sem prvič in zadnjič kupil nov avto, ker se vsem jebe. S servisi še nisem imel problemov, bolj s tistim prvim in edinim centriranjem na platišča. Gume so označili po zunanji plasti z belim flomastrom, potem pa jih potisnili do sedeža. Jaz sem ravno na to mislil preden sem peljal, da ima vsaka vrečka luknjo in sem tudi zaščitil po tleh, nisem pa sedežev. Jaz to naredim tako, da vrečko zaviham navzdol in zatlačim pod gumo, da guma ne gleda ven.
Še en avto prej so mi vse potacali z umazanimi čevlji ter iskali nek filter goriva, ki ga je imel doživljenskega, potem pa niso niti zatlačili nazaj blaga pri zadnji klopi. Pa pri menjavi gum so mi spraskali feltne do amena, pa so bile pred tem po 8 letih še 99% ohranjene. Ta ki je to delal, je malo pred tem še servisiral kolesa. Tam me seveda ni bilo več blizu.
Kar imam izkušnje je v LJ precej bolje, bolj greš na SZ, slabše je.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

hammock ::

No jaz sem se prvic v zivljenju odlocil za notranje ciscenje avtomobila, ker nisem imel casa da ga ocistim sam. (Europark, Maribor). Salabajzeri so mi uspeli popraskati vse tri displaye za volanom, ker so ocitno brisali s kontaminirano krpo. Da jim je*em mater pokvarjeno, zdaj moram gledati to vsak dan. Pa nic jim ne morem, ker jim ne morem dokazat da so oni to naredili.

Autopralnica v Europarku Maribor - ne se jih dotakniti s palico. Banda pokvarjena.

c3p0 ::

Gr8t je izjavil:


Še en avto prej so mi vse potacali z umazanimi čevlji ter iskali nek filter goriva, ki ga je imel doživljenskega, potem pa niso niti zatlačili nazaj blaga pri zadnji klopi. Pa pri menjavi gum so mi spraskali feltne do amena, pa so bile pred tem po 8 letih še 99% ohranjene.


Meni so edini problem, ki sem ga imel z avtom, naredili na uradnem MB servisu. Ko sem ga pripeljal nazaj, so serviserji le nekaj šušljali, servis pa si mi je drznil poslati celo račun, seveda je bil zavrnjen in skoraj je prišlo do eskalacije, ker so še naprej pošiljali opomine.

zobnik ::

Bravo, sem na 3/4 nehal brat, poznano, sam nate*vanje je, poštenja pa bolj malo.
Danes moaš bit vse od inpektorja do doktorrja, sploh ne vem zakaj mamo državo in pijavke prsesane na proračun, če ne delajo za nas.

zobnik ::

Tole kar ej naštel avtor teme je 100% zrelo za kako inšpekcijo, ene 5000 evrov kazni bi moral vsak pokasirat pa se bo red naredil.
Ampak ne v tej državi nadzirajo kaznujejo take, ko delajo nesmislene napake, nelogične in neproblematične.

Men je en mulo na Vrhniki po 3-4x nabil uteži na feltno, poleg je bil tud šef. Jenko Škofja LOka pa je debel pogledal in zadevo rešil v nulo. Oba imata iste cene.

Kupu sem tud znižane gojzarje, nikjer ni pisal da so z napako, le to odkril doma saj je bil podplat drugačen od druzga, reklamacija v Alpini zavrnjene češ da ni nič narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Dag ::

Ravno zaradi šalabajzerstva raznih "mojstrov" naredim čim več stvari sam. Če nečesa ne znam, si vzamem nekaj časa, da se naučim. Če je treba, kupim še potrebno orodje, in potem naredim sam. Tudi če cenovno ne prihranim (ker moram npr. kupiti orodje) in mi vzame več časa, kot bi "mojstru", vsaj vem, da je narejeno tako, kot mora biti + mi je kasneje prihranjeno neskončno nategovanje z reklamacijami.

Danes, ko mojstri ne morejo več imeti monopola nad informacijami in znanjem, res ni potrebe po podpiranju njihovega šalabajzerstva, če le človek nima dveh levih rok.

Gr8t ::

hammock je izjavil:

Salabajzeri so mi uspeli popraskati vse tri displaye za volanom, ker so ocitno brisali s kontaminirano krpo. Da jim je*em mater pokvarjeno, zdaj moram gledati to vsak dan. Pa nic jim ne morem, ker jim ne morem dokazat da so oni to naredili.

Meni so tudi pri menjavi radia opraskali ekran, ker so ga iz nekega razloga prebrisali s krpo. Ena praska je bila kar globoka in sem jo potem moral gledati eno leto, na srečo sem hitro prodal avto.
Pa take stvari že znam predvidevat, zato sem pri eni menjavi radia pred to, ploščico kar pustil doma, potem sem moral ponjo, da je lahko zrihtal povezavo z volanom, te ni uspel spraskati. Ta drugi je bil pa 2DIN in nisem mogel drugega kot pa pustiti folijo gor, ampak so jo odstranili. Po vseh teh letih že točno vem kaj lahko kdo zajebe in če še kam nesem avto ali kako drugo stvar si bom prej vzel čas da se lepo vse zmenimo.
Ampak tukaj pa tudi vemo kako gre, čez eno uho noter, čez drugo ven.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

zobnik ::

Inšpekcija pri nas ne dela, to vse kar ste naštel bi morala inšpekcija ukrepat takoj, kazen zgledna. Al naj napišejo, obvestjo potrošnike o napakah, znižani ceni zaradi napake ali storitev z napako po znižani ceni pa bo vse vredu.

MrStein ::

Ena šalabajzija je neizdaja računov.
Se to splača prijaviti? Kaki so ukrepi? (ima ravno en tak primer šalabajzije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein je izjavil:

šalabajzija
Še šalabajzerija ne zna napisat.

gushto ::

jype je izjavil:

MrStein je izjavil:

šalabajzija
Še šalabajzerija ne zna napisat.


Sej samo poudaris na i-ju in izpade se boljs.

Na sreco je tu internet da se da izognit dolocenim šalabajzem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gushto ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25937112 (29981)          
»

servis avtomobila - upravičenje porabe časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1089882 (7338) Mato989
»

Smiselnost rezervne gume (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111622 (10073) Baja
»

Kako se ne programira spletnih zmenkarij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
12025085 (18106) haiku

Več podobnih tem