» »

Sestavljanje računalnika

Sestavljanje računalnika

Whatkoli ::

Ali si lahko sam doma sestavim rečunalnik? Grem v razlišne trgovine in nakupim potrebno (disk, ram, plato, zvočno, grafično, mrežno, ohišje) in vse to doma lepo sestavim. Ali potrebujem kakšen poseben programček za to (za zagon?)? Ali je bolje, da rač kupim že sestavljen? Zavedam se pa garancije. :O
Glede na to, da to tukaj sprašujem sem glih toliko heker, da bi neki skupi spravo. :D

Zahvaljujem se za resne odgovore in predloge. :\

Wad@ ::

Lahko,... zakaj pa ne? Moraš pa znat! Sicer to ni nevemkakšna umetnost, pa vseeno.
Pa še link:
Sestavljanje računala
Pa pobrska kaj po forumu...se veliko najde!:D
Če česa ne boš našel pa vprašaj...

Garancij pa je potem na vsako komponento posebej oz. odvisno od trgovine.

M&M ::

Glede na to, da to sprašuješ ti to ne priporočam.

Najprej se loti starih računalnikov, in ko boš imel nekaj izkušenj, potem se spravi nad nove, nekaj deset tisočakov vredne komponente.

Pa tudi, če boš po 10 trgovinah okrog skakal ne boš pridobil več kot pa recimo 10 kSIT, kolikor te bo stal bencin in čas za takšen podvig.
Pa še res,.. z garancijo bodo veliki problemi.

Raje napiši na list, kaj želiš, potem pa idi od štacune do štacune, pa kjer ti bojo dali vse skup najugodneje tam kupi pa amen.
Dobiš 2 - 3 leta garancije, servis zagotovljen.

Odločitev pa je seveda povsem tvoja!
M&M

tx-z ::

če poznaš koga k zna sestavt računalnik mu reč če lahko pride k teb, pa ga ti sestavlji, on naj te pa opozori če kej narobe delaš, al pa pejt h komu k bo sestavlu računalnik da vidš, drgač bi blo pa zanimiv, če bi kdo posnel kako sestav računalnik pa to objavu :) -za začetnike

aja: a veš kaj pomen heker??
tx-z

M&M ::

Ja Heker je tisti, ki sestavi računalnik manj kot v minuti >:D
M&M

Lio ::

probi mal na trenutnemu, če ga maš, tko da boš mal spoznov notranjost, komponente, priključke itd. Da ne boš pol na novem eksperimentiru, pa si te bo zajebaval. Jst sm tko začel in se mi zdi da sem se dost nauču.


Heker je oseba, ki piše programe na open sourcu(prosti kodi). To je najosnovnejše o hekerjih:D

Drugač pa veliko ljudi menja hekerje za crakerje, to pa je že druga pesem

ank ::

Ne bi rekel da heker piše programe samo na open sourcu(prosti kodi).

tx-z ::

jst si heker predstavljam kot user who hacks (uporabnik, ki vdira) :)
tx-z

Lio ::

off topic: za vse ki bi radi kaj več prebrali o hekerjih

speed machine ::

M&M: zakaj bi pa bili z garancijo veliki problemi, ce po delih sestavlas racunalnik. Se tolk boljs je. Ker ce ti recimo crkne CD-enota, jo sam simpl ven odsravfas, pa neses na servis in racunalnik lepo ostane doma, pa lahk delas naprej. Ce ne drugega po internetu brskas. Res pa je da mors znat izbirat trgovine, pri katerih ti ne tezijo z garancijo.

schurda ::

Sestavljanje kompa je kot sestavljanje lego kock. Paše samo tja, kjer paše. Sicer pa, če kupiš komponente, imaš ravno tako najmanj eno leto garncije (če ne celo več), kot če kupiš cel komp.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Han ::

Ne ravno. ;) So modeli, ki priklopijo disk, DVD in CDRW na isti kabel, IDE priključek na osnovni plošči pa ostane prazen... :P

schurda ::

Ja, se strinjam, samo jaz sem mislil, na to da vse gre kamor pač gre in ne moreš recimo dat pci kartice v agp režo. V tem smislu so to lego kocke.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

M&M ::

Ja samo vprašajmo se, koliko pridobiš s takšnim tekanjem po trgovinah, koliko te to stane časa in denarja !

Čeprav sem tud sam rač skup zmetal po komponentah, to pa predvsem zato, ker v eni trgovini niso imeli na zalogi vsega, kar sem si zamislil,... samo zaradi tega nisem prišparal nič kaj dosti!
M&M

nodes ::

včasih sem vse sam skup packal, danes še star računalnik nesem na servis, plačam, da serviserja boli glava zakaj ne dela. Včasih še tako mali p dim sesuje cel računalnik. :-;

Grimlord ::

Sestavljat računalnik skup je nekaj najlepšega... :D poleg tega da ga zmodaš.. >:D

Npr. jaz sem dosti profitiral s tem da sem komponente kupil v LJ, čeprav sem iz okolice MB. Ker so razlike v cenah po 5k sit... tak da...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

M&M ::

žJaz sem Npr. v Pelugi v Avstriji nabavil Osn. Plato, CPU, RAM Cooler, pa sem samo pri tem dal 21 kSIT manj, kot če bi kupil v katerikoli SLO trgovini ! kje pa je še vse ostalo,... :\
M&M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje mi danes lahko sestavijo comp, sobota, nujno! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
784719 (2769) solatko
»

Najboljša računalniška trgovina

Oddelek: Kaj kupiti
413763 (3763) bate
»

A si je že kdo sam sestavil (zmontiral) računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241775 (1149) opeter
»

ali amd podpira to grafično?

Oddelek: Kaj kupiti
221717 (1344) Toomy
»

Nakup po kosih ali komplet?

Oddelek: Kaj kupiti
121285 (1142) JustVi

Več podobnih tem